REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Parafia przy Myśliborskiej

# Ania B.

22.09.2004 11:50

List odnośnie piłki nożnej w Lidze AGAPE zmotywował mnie do napisania tego listu i pytania. Czy parafia przy Myśliborskiej ma swoją stronę internetową? Do tej pory nic nie znalazłam, ale słabo szukałam.
Od roku jestem związana z tą parafią. Wczesniej przez kilka ładnych lat byłam związana z parafią Sw. jakuba na Ochocie. Tam zycie parafialne kwitło, nie tylko za sprawa studentów. Odkąd urodziłam córeczkę (prawie dwa lata temu) trudno utrzymywać mi kontakt z tamtą parafią. Ale coraz bardziej mi tego brakuje.
Mam więc prośbę - napiszcie o tym co się dzieje na terenie tej parafi. Ja ogłoszeń niestety zbytnio nie słucham (oj, te kochane dzieci), ponadto raz na miesiąc wyjeżdzam do rodziców, a chciałabym po woli "wejść" w życie parafi, jeżeli takowe istnieje (za wyjątkiem tego co oferuje się dla dzieci i młodzieży).
Pozdrawiam.
Ania B.
PS. Ewentualne listy mozna kierować na aniabar@gazeta.pl

# TDK2004

22.09.2004 16:21

www.nmpmpm.prv.pl

# Marginalia_Filozoficzne

22.09.2004 17:20

ha, ha ... trafila dewotka ze wsi na faszyste z przedmiescia !

REKLAMA

# AB@

23.09.2004 12:19

ktos chyba zrobil sobie jaja :)

# milosz

23.09.2004 12:22

muuuahahahahahaa, no nie, w nawiązaniu do linka którego podał TDK polecam tę kościelną stronę i czata na niej a w szczególności emotikonki: <rozbior> <ganja> <flaszka> <whisky> <laska> i wymiary łagodniejsze <czaszka> <drink> <wisze> i wszystko jasne jak się mają ludzie na czacie na mszę umawiać :-))))

# Ania B.

23.09.2004 16:50

Dziekuje TDK2004 za dobre chęci, mam nadzieje, że takowe były. Ten adres nie wchodzi, ale w końcu sama znalazłam. Nie wiem, dlaczego nie udało mi się to wcześniej.
Pozostałe listy pozostawiam bez komentarza.

REKLAMA

# owad

24.09.2004 01:21

miłosz: frajerku a wiesz, że ten czat pochodzi z ogólno dostępnego szablonu gdzie te emotki są poprostu dostęone i już? Następnym razem pomyśl nim napiszesz...

# milosz

24.09.2004 08:14

a wiesz co mnie to obchodzi?

# milosz

24.09.2004 08:15

po za tym 'frajerku' to możesz mówić do swojego proboszcza i jego ministrantów

REKLAMA

# paulos

24.09.2004 09:54

no filozof rzeczywiscie oswieconym czlowiekiem jestes...
ale wiekszosc twoich postow jest takich wiec wiele od ciebie nie mozna wymagac
podobnie zreszta od milosza...
macie bardzo ograniczone postrzeganie swiata skoro jest dla was wrecz nie do pomyslenia ze ktoś moze chciec blizej wiązac sie ze swoja parafia

# milosz

24.09.2004 10:34

szarpią mnie nerwy jak słyszę cokolwiek o kościele ale na tym forum się powstrzymam
pozdrawiam

# Jurgen Stroop

24.09.2004 11:19

a jak słyszysz o synagodze to się uspokajasz ?

REKLAMA

# milosz

24.09.2004 11:35

nie

# Ania B.

24.09.2004 12:55

A już myślałam, że z tego forum korzystają sami przeciwnicy Kosciola. Już się zastanawiałam gdzie są Ci ludzie, których spotykam na Mszy.
Dzieki

# milosz.

24.09.2004 14:11

ania b. może spróbujesz mnie przekonać co w kościele jest tak pociągającego (to nie ironia), bo ja jakoś nie mogę odnaleźć sensu

REKLAMA

# Mieszkaniec

24.09.2004 14:18

Rozczarowały mnie Ekskrementalia_Filozoficzne. Zawsze myślałem se skrycie, że ta "filozofia" rodzi się na troszkę większej świadomości.

# Ania B.

24.09.2004 18:41

W pierwszym moim zapytaniu podałam mów adrem emailowy. Napisz na niego, to Ci dokładniej odpiszę

# Marginalia_Filozoficzne

24.09.2004 19:48

Zrobmy jakas reasumpcje, zebysmy sie nie pogubili:
2004.09.02 20:26 "Drugiego, takiego idioty jak marginalia_filozoficzne to na tym forum nie ma. Jak masz pisać bzdury to lepiej wogóle nie pisz"
i
2004.09.24 14:18 "Rozczarowały mnie Ekskrementalia_Filozoficzne. Zawsze myślałem se skrycie, że ta "filozofia" rodzi się na troszkę większej świadomości"
- to wasze dotychczasowe wpisy mieszkaniec na Nasz temat.

REKLAMA

# Owad

24.09.2004 23:47

miłosz, frajerku, jak Cię to nie obchodzi to się nie wypowiadaj na ten temat, bo g***o wiesz a się mądrzysz

# Marginalia_Filozoficzne

25.09.2004 08:54

Temat rosnie jak na drozdzach

# katol.

26.09.2004 13:03

Tak to już jest ,że często o niektórych można powiedzieć (bawiący się w parafian).Jeśli mówi się dobrze to -jesteś z nami ,jeśli żle to na pewno komuch ,lub jak to określa Urban-komusze nasienie.Prawda góralska jest inna.Sądzę,że kościół powinien zająć sie tym na co się powołuje .CZYNIĆ DOBRO!!!!!!!!! Nie bawić się w politykę.Podpuszczać ludzi do działań niby pod sztandarem krucjaty jątrzyć.Najlepiej stosować filozofię Kalego jak ja wziąść krowę to dobrze ,jak mi to be,be ,be..Agape żerujące na dotacjach z budżetu(tak,tak,tak ),Avio..chórki także umiące wyciągnąć publiczny grosz (np.wyjazdy na konkursy kościelne -koszty sponsorowała Dzielnica a dziwnym trafem spali i byli na jedynym noclegu w Domu Pielgrzyma -płatnym w Częstochowie ) i to w drodze powrotnej.Na kolędy to chodziło by sie przez cały rok, a może teraz trzeba wejść tam gdzie nie ma ojca pijaka lub mamusi ...wiedząc że mamony nie będzie?tak nie może być że Ojciec Święty swoje a wy swoje.DO MODLITWY i DO LUDZI-bliżej .

REKLAMA

# TDK2004

26.09.2004 16:50

"..Agape żerujące na dotacjach z budżetu" - a skąd ma mieć AGAPE pieniądze?? Zasponsorujesz im coś??

# w.k

26.09.2004 17:41

Proponuje składki członkowskie,działalność gospodarczą ewentualnie dotacje z diecezji kat. ,episkopatu lub parafii.
Można tak że szukać dobrowolnych sponsorów bo sponsorowanie przez władzę dzielnicy jest wbrew wielu podadatnikom.
Wł Dz mają obowiązek zapewnić stabilność finansową placówkom świeckim, które niestety finansować muszą rodzice uczniów(komitet rodzicielski) i podatnicy korzystający z dos i płacący KRETYŃSKO drogie bilety za wątpliwej jakości usługi-przyjemności(basen )

# poinformowany

26.09.2004 18:15

katol: takiś mądry a nie zauważasz podstawowej zależności: AGAPE to klub społeczny a nie kościelny, zaś organizowanie czasu wolnego i sportu jak najbardziej należy do Państwa. Dotacje z budżetu są podstawą działalności wielu klubów (nota bene w Białołęce AGAPE jest jedynym klubem otwartym i przystępnym dla każdego) nie tylko AGAPE. Agape nie żeruje na dotacjach z budżetu tylko wypełnia lukę, jaka powstaje przez działalność dzielnicy i jej władz w zakresie sportu dla dzieci i młodzieży.

# Jaśniej

26.09.2004 18:32

Społeczny ale też Parafialny

# poinformowany

27.09.2004 02:41

Parafialny bo tak przewiduje ustawodastwo, daje to możliwość działania na zasadzie uczniowskiego klubu sportowego. Trzeba najpierw conieco wiedzieć nim się zacznie wypisywać bzdury.

# TDK2004

27.09.2004 02:44

Jak byście panowie i panie nie wiedzieli w AGAPE członkowie klubu także płacą składki.

# lan*

27.09.2004 08:16

Poinformowany-widzisz swoją pokrętność.Trzeba Tobie przybliżyć hasło że jednak Parafialny.Stosowane składki to pryszcz w umiejętnym wyciąganiu dudków z kiesy podatnika.To nie wyraz stanu ducha Polaków i Katolików lecz obraz głębokiego stanu niewiedzy i dyletanctwa -typu to nie moje.A szkoda.Bo jednak to nasze.Ciężko się z tym pogodzić.Co do składek-to sądzę że sprawozdanie finansowe zostanie ogłoszone tą samą drogą co i nabory.Szczęść Boże cwaniakom..

# milosz

27.09.2004 08:48

owad widzę, że rośnie z ciebie taka starsza "pani" co to pod kościołem wystaje i z płaczem broni ks. jankowskiego żeby mu jaguara nie zabrali (bo mimo że dotknie gabloty to nie wierzy, że on sobie go kupił za pieniądze z tacy), pewnie już masz różniec owinięty wokół szyi...
jeszcze tylko wspomnę o parafii w płudach bo nie wiem czy ludzie są ślepi czy tylko głupi - a mianowicie zastanawiał się ktoś dlaczego parafia ta wystawia nowy kościół na chwałę pana zamiast na przykład postawić nowy dom dziecka albo zmodernizować stare albo przynajmniej kupić dzieciom z marywilskiej jedzenie???? pytam się o to a ciśnienie mam już bardzo, bardzo wysokie
pozdrawiam wszystkich parafian i tych co dają na tacę i tych z różańcami

# Marginalia_Filozoficzne

27.09.2004 09:28

...jezeli chodzi o polskie dziecko, to co trzecie polskie dziecko jesc nie musi i nie je. Informuje o tym telewizja panstwowa, same Marginalia-Filzoficzne widzialy, bo ogladaly jak Antos robil sobie nogi na wieczor ... ... Tak, Marginalia widzialy takie spoty reklamowe nadawane w porze bardzo kiepskiej ogladalnosci. Glos Malego Polskiego Dziecka odliczalo po zydosku: ene, due, like, fake, borbe...i na koncu: ... nie jesz Ty !". W tle kraty szatni szkolnej liche kurteczki, haki.... I po tej odliczance Pan Spiker bardzo powaznym glosem dodaje w formie komunikatu, takie oto slowa statystyczne: "Co trzecie dziecko w polsce nie je" Koniec. Tak Smutne ? Pewnie. Przeciez to ma negatywny i pesymistyczny wydzwiek i za robienie takich programow powinno wyrzucac sie scenarzystow i rezyserow z pracy na zbity pysk, jak to sie mowi !
A jak to powinno wygladac ? Powinno wygladac tak. Gromadka radosnych Polskich Dzieci, tych ktorym choroba glodowa pozwala jeszcze utrzymac sie na nogach, zbiera sie na dziecincu przed Gminnym Osrodkiem Sportu i odlicza w idisz ( a dlaczego niby nie ? ) Na koniec Pan Spiker odczytuje prominnym mocnym glosem: "Co Osme Polskie Dziecko Je." W tle basen po 10 zl. No i jak to brzmi ? A jak wyglada ? Zgodzicie, ze super ?
Czy w takim nastroju latwiej budowac Hale Ludowa ...he.he...? Tak ? Latwiej ? No to podaj tedek cegle ... ( tylko rece sobie z g...na obetrzyj )

# milosz

27.09.2004 10:17

marginalia jeszcze na koniec powinieneś podać wnioski z tego rozważania w jasnej formie takiej żeby ci z różańcami zrozumieli choć to mocno wątpliwe czy dadzą radę

# poinformowany

27.09.2004 16:14

lan*: jak widac jestes kompletnie niepoinformowany, nic nie wiesz w temacie w ktorym szczekasz najwiecej... Gdybyś cokolwiek wiedział nie gadałbyś głupot. Otóz AGAPE nie otrzymało dotacji o które zwróciło się do władz stolicy, a do udzielania których miasto jest zobowiązane. Tak więc już na wstępie obaliłem Twój argument o wyciąganiu pieniędzy z kasy podatnika.
Członkowie klubu płacą składki i pracują zupełnie harytatywnie, nie są opłacani ani trenerzy ani zarząd klubu. I co? Pada argument o cwaniaczeniu.
Słowo "Parafialny" znajduje się w nazwie klubu bo klub działa na terenie parafii (to jest administracyjny podział terytorialny jak byś nie wiedział) prawnie jednak klub nie ma wspólnego nic z kościołem (nie jest kościelną osobą prawną w rozumieniu Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1980r.) jest za to cywilną osobą prawną (w rozumieniu Ustawy z dnia 7.4.1989 "Prawo o stowarzyszeniach" wraz z późniejszymi zmianami) rejestrowaną w KRS.
Co do sprawozdania finansowego to odsyłam do statutu klubu i ustawy które przewidują w jaki sposób, komu i gdzie będzie ono przedstawione.
Co do dotacji z KRK to jak już wykazałem wyżej AGAPE nie jest klubem kościelnym i jako organizacja nie stanowiąca kościelnej osoby prawnej jest organizacją swiecką.
miłosz: Twoje wynurzenia na temat tego kto co powinien budować/finansować są conajmniej śmieszne. KRK jako firma świadcząca usługi duszpasterskie (i tak powinna być traktowana jak i każdy inny kościół/sekta) ma swoje potrzeby, swoje dochody i swoje inwestycje, akurat uznali, że należy zbudować punkt usługowy a nie dom dziecka (który nota bene i tak już jeden w białołęce prowadzą). Ciekawe czy na tej samej zasadzie każesz budować domy dziecka innym firmom? Może napisz do Tepsy, Daewoo czy innej Amici żeby takowe zaczęli budować. Tak się akurat składa, że opieka socjalna leży w gestii państwa i jego organów terytorialnych i samorządowych.
A teraz z innej beczki: wszyscy narzekają, że młodzież demoluje klatki schodowe, przystanki, wystaje godzinami pod budą z piwem, kradnie, organizuje popijawy, kręci zadymy... jednak gdy ktoś próbuje się tą młodzieżą zaopiekować, odciągnąć od patologicznych form spędzania czasu i poświecając swój własny czas i pracę wystąpi o dofinansowanie do dzielnicy/miasta (które i tak niewiele robią w kierunku rozwoju sportu/turystyki/rekreacji) to znowu pojawiają sie głosy sprzeciwu, na dodatek ze strony osób zupełnie nie zorientowanych w temacie... dziwne...

# Ja

27.09.2004 22:34

Czy macie jakąś alternatywę dla swoich dzieci na Białołęce??? Dobrze że w ogóle komuś się chce. Ostatnio szkoła sie wypięła na wychowanie a nauczyciele zaślepieni sa zdobyciem statusu "mianowanego". Popieram kazdą inicjatywę która sensownie zagospodaruje czas dzieciom i młodzieży.

# milosz

28.09.2004 09:15

poinformowany ty chyba jesteś idiotą, nie chodzi o to co, kto i komu ma budować ale o to że kościół jako taki powinien bardziej się interesować problemami parafian (choćby lokalnie) pomagać im w miarę możliwości, wspierać i duchowo i materialnie a nie wystawiać sobie kościół za miliony, może w takim razie powiesz, że zakup luksusowej limuzyny przez jednego z tych panów na pomorzu też był koniecznością czy jak to nazwałeś "potrzebą" albo "inwestycją"?

# poinformowany

28.09.2004 18:17

miłosz: sam jesteś idiotą, przecież pomysł budowania przez firmę KRK domów dziecka zamiast swoich punktów usługowych rzuciłeś pierwszy. Kościół wspiera swoich członków duchowo świadcząc usługi duszpasterskie, prowadzi jakąś tam działalność filantropijną, wspiera kogo i jak może, a że akurat pan proboszcz uznał za konieczne wybudowanie nowego punktu usługowego? Jego sprawa, być może po prostu troszczy się o swoją klientelę. Gdybyś Ty prowadził na przykład solarium to też byś przyjmował klientów w starej budzie telefonicznej? no nie bo nikt by nie korzystał z Twoich usług.
Niestety nie znam dokładnie sprawy panów z pomorza, więc nie będę się w tym temacie wypowiadac, jednak jesli zakupili samochody za swoje pieniądze i odprowadzili należne podatki a samochody nie pochodziły z kradzieży to czemu ich zakup miałby być podważany?

# u.s

28.09.2004 18:23

Ja prowadzę życie świeckie i jakiś proboszcz i jego przełożeni wciskają mi krzyże do urzędów i szkół/
Podatków to parafie nie płacą za to mieli przez lata ulgi celne...
i.t.d. i.t.p...
Patrz" FAKTY IMITY"

# poinformowany

28.09.2004 18:32

u.s. jeśli wierzysz tendencyjnemu szmatławcowi p.t. "Fakty i Mity" to nie ma sensu żebyś zabierał głos. To tak jak wierzyć "Niedzieli" też pismu bardzo tendencyjnemu i niewiele mającemu wspólnego z obiektywizmem. FiM jest nakierunkowane na szukanie taniej sensacji i atakowanie kościoła, nawet kosztem pisania nieprawdy, lub jedynie wersji przedstawianej przez jedną stronę.
Gdybyś wiedział coś niecoś w temacie na który się wypowiadasz, to nie pisałbyś, że ktoś Ci wpycha krzyże do urzędów, bo to nie prawda, nie pisałbyś, że parafie nie płacą podatków bo to też nie prawda, no i wiedziałbyś, że ulgi celne dotyczą tylko wybranych towarów i mają je te wszystkie organizacje i kościoły które je sobie wynegocjowały.
Reasumując: zanim następnym razem napiszesz głupotę, zerknij sobie do obowiązującego ustawodastwa.

# lek.

28.09.2004 18:54

Poinformowany-Z tonu Twoich wypowiedzi wydaje mi się że jesteś po pierwszym święceniu i masz bielmo gdzieś..Sami rządzą prawisz-to zobacz dlaczego zawsze przy nich księżulo. Anioł powiesz?Popatrz bliżej.Wysmażyłbym Tobie pełne dane ,ale koles mój zamiast pracy miałby tylko modlitwe a ponadto mi zawieżył.

# u.s.

28.09.2004 19:29

I właśnie trzeba zmienić ustawodawstwo aby żadne ortodoksyjne oszołomy nie próbowały zrobić państwa wyznaniowego.
(o ile jeszcze nie zrobiły)

# milosz

29.09.2004 08:55

wiesz co poinformowany zmieniam zdanie, idiotą jest ten proboszcz a ty jesteś zwyczajnym debilem

# poinformowany

30.09.2004 01:15

lek.: nie trafiłeś, z firmą KRK nie mam nic wspólnego, wymyśl coś innego. Nie podawaj argumentów których nie jesteś w stanie poprzeć faktami. Nikogo nie ruszają już opowiastki typu: wiem, że tak jest ale nie mogę powiedzieć od kogo bo to tajne a on poleci. Albo podaj konkretne przykłady albo się nie odzywaj.
u.s.: w tej chwili można zmienić ustawodastwo tylko i wyłącznie na takie, które przekształci Polskę w kraj wyznaniowy.
miłosz: sam jesteś debilem skoro nie potrafisz zrozumieć najprostszych praw wolnego rynku o który tak bardzo zabiegali "bohaterowie" z "S" i innych organizacji przestępczych.

# milosz

30.09.2004 09:32

no nie poinformowany jesteś wyjątkiem - proklerykalny komuch, zastanawiające

# milosz

30.09.2004 11:15

i jeszcze jedno, może zgłosisz do parafii (obojętnie której, pewnie to i tak się przyjmie wszędzie) żeby sprzedawali bilety na mszę zależnie od tego kto ile zarabia, musiałbyś przyjść z pitem do kościoła i np. tak jak ty zarabiasz na kasie w supermarkecie 600 PLN to płaciłbyś co niedzielę pięć dych za możliwość posłuchania kazania, nie sądzisz że to dobry pomysł? przecież kościół to instytucja finansowa "świadcząca usługi duszpasterskie" więc dlaczego mają głosić dobrą nowinę za friko?

# mxmx

30.09.2004 12:10

W tym temacie - nowy temat, zapraszam na stronę 1!

# poinformowany

01.10.2004 11:27

miłosz: to czy sobie proboszcz ustanowi bilety czy będzie zbierał na tacę, to już od niego zależy, Ci którzy będą chcieli korzystać z jego usług przyjdą i zapłacą, inni nie, proste.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024