REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# Dzierżenin

05.09.2021 14:02

To nie tak Panowie, nie tak. Z tą Paskudą. Pływam po Zalewie (obecnie jeziorze) Zegrzyńskim od 50. lat. Kilkanaście razy zdarzyło mi się z czymś zderzyć, z czymś, co było pod wodą. Raz nawet wypadłem z łódki (zawsze pływam z założoną linką bezpieczeństwa przy silniku zaburtowym). Kilkadziesiąt lat temu mogło być to zatopione drzewo, natomiast od co najmniej dwudziestu lat takich drzew-przeszkód już nie ma. Mógł być to również płynący pień. Zawsze szukałem przeszkody, jednak w kilku przypadkach, istnienie pływającej przeszkody wykluczyłem. Dziwne zdarzenia potwierdzają wodniacy, którzy wypływają na tym akwenie kilkaset lub nawet kilka tysięcy motogodzin rocznie. Co jakiś czas dochodzi do poważnych wypadków. Wtedy, gdy prędkość motorówki jest duża, np. w czasie treningów łodzi sportowych. Paskuda nie pojawiła się więc nagle na początku lat 80-tych wraz z audycjami Lata Z Radiem. Jedynie nazwa czegoś pływającego pod wodą, o czym mówili mieszkańcy i wędkarze. W ostatnich latach analizowałem istnienie amatorskiej łodzi podwodnej, o której istnieniu nikt nie wie. Jest to możliwe, ale czy taka łódź pływa w Zalewie od kilkudziesięciu lat? Raczej wykluczone. W każdym razie, ja nie śmieję się z Paskudy, i na pewno nie Ci, którzy omal nie stracili przez nią życia. Narew jest piękna, jedyna w Europie. Pozdrawiam Wszystkich miłośników wody i przyrody.

# MarcinŻeglarz55

17.10.2022 20:59

#stopnarkotykom
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy