REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Jelonkowy

14.01.2021 20:39

Znowu lobbing na rzecz deweloperów na stronach tustolica.pl. Z drugiej strony, jak nisko musiały upaść władze miasta, skoro deweloprzy budują szkoły i oddają je miastu. Ogon macha psem.

# Jan

14.01.2021 20:55

Szkoda tego miejsca. Nie jest za duże, nie jest za małe. Wszystko było blisko i nie było konieczności jeżdżenia do większych molochów. Oby przetrwało.

# Yssss

15.01.2021 08:47

Bardzo szkoda,dobre miejsce na zakupy,stacja benzynowa.Dlaczego miasto pozwala na taki chaos? Ile można budować apartamentowców bez opamiętania?

REKLAMA

# smutne_bemowo

15.01.2021 08:58

Kolejny deweloper, bosko, zabudować i zabetonować całe Bemowo, brak jakiejkolwiek organizacji, każdy myśli tylko o kasie by do portfela wpadła a nie o ludziach - taki świat - wstydźcie się ludzie

# Czumiak

15.01.2021 09:35

Oddanie tego terenu deweloperom w tak mega zakorkowanym miejscu jakim jest ulica Pełczyńskiego to jest zwykle sqwysynstwo! Gdy powstanie tu jeszcze zabudowa jak pobliski moloch jw. construction to będa korki dzień i noc a stężenie ludzi na metr kwadratowy przekroczy wszelkie normy. Już teraz ( przed pseudo pandemia) byl na przystankach tłok o 6. 30 rano, gdy dojdzie dodatkowe tysiąc mieszkań czyli średnio 2500 osób to będzie makabra dla wszystkich

# zwykły kibol

15.01.2021 09:41

#Czumiak napisał(a) 15.01.2021 09:35
Oddanie tego terenu deweloperom w tak mega zakorkowanym miejscu jakim jest ulica Pełczyńskiego to jest zwykle sqwysynstwo!

A odpowiedz sobie na pytanie: gdzie budować nowe mieszkania, jeśli nie tuż obok stacji metra? Czy nowe bloki przy metrze wygenerują korki? A może lepiej niech ci ludzie zamieszkają 3 km od stacji i dojeżdżają do niej samochodami?

REKLAMA

# Merlin

15.01.2021 10:25

Ostatnim dniem handlu w Tesco na Górczewskiej to 6 lutego. To tak mało istotne

# Z Górc

15.01.2021 11:12

Jak nie będzie przepisów, które uregulują jak ten teren powinien wyglądać, to deweloperzy zbudują kolejnego ogrodzonego molocha bez trawników i zieleni, albo jedynie z krzakami i drzewami w donicach. Nie powstanie żaden skwer, a jedynie lokale usługowe na parterze od strony ulicy.

# kikio

15.01.2021 12:19

Kto zarządza tą dzielnica? Przecież to jest skandal, tam się już teraz nie da żyć

REKLAMA

# NONI

15.01.2021 12:20

Oby ten teren nie dostał się w ręce JW. Wiadomo jak oni budują. Mordory bez opamiętania, oby jak najwięcej naiwnych upchnąć w 1 miejscu, zero placów zabaw i zero zieleni

# Presz z deweloperką

15.01.2021 12:23

Na pewno dostanie to jakiś developer, za duża kasa wchodzi w grę.
Oby jeszcze tam zbudowali jakieś niskie bloki i zostawili trochę przestrzeni, jakieś szerokie przejście z Pełczyńskiego do Górczewskiej..... ale znając naszych urzędasów to pozwolą zabudować tę działkę tak, że się kija nie wciśnie. Kiepska dzielnia do mieszkania się robi

# OMG

15.01.2021 12:26

Jeśli zabudują ten teren kolejnymi blokami to trzeba będzie pamiętać o tym przy następnych wyborach.
Co zrobili rządzący dzielnicą, żeby temu zapobiec? Od lat nie ma dla tego terenu planu zagospodarowania i nikt się tą sprawą nie zajął

REKLAMA

# Ziomek

15.01.2021 12:33

Bardzo dobrze, że Tesco się kończy bo zawsze wokół każdego sklepu zbierała się śmietanka menelstwa i złodziejstwa. Kilka bloków i skwer z placem zabaw może odmieni obraz wielkiego betonowego parkingu i uduszonej gęsta zabudową ul. Pelczynskiego.

# Pedał

15.01.2021 12:39

Ludzie z pelczynskiego niech lepiej bawią się z dziećmi i psami na swoich osiedlach A nie chodzą i niszczą inne! Niech powstanie blok, wspaniałe jest to że Tesco upadło

# emeryt

15.01.2021 13:27

#kikio napisał(a) 15.01.2021 12:19
Kto zarządza tą dzielnica? Przecież to jest skandal, tam się już teraz nie da żyć
Zarządzają ci którzy uzyskali większość w demokratycznych wyborach/
A że "Ponieważ teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego" bo tak im jest na rękę...

REKLAMA

# PuchatekKuba

15.01.2021 14:39

Na dniach rusza budowa bloków Towarzystwa Budownictwa Społecznego Warszawa Północ.ul.Pełczyńskiego 30. 189 nowych mieszkań. Ostatni wolny skrawek zielni będzie zalany betonem. Mieszkanie tam to horror.

# lideksynubeka

15.01.2021 16:01

Ma Pan dokładną informację kiedy rusza ta budowa konkretnie?

# masakra

15.01.2021 18:19

Po jednej stronie Pełćzyńskiego zabudują ostatni skrawej wolnej ziemi TBSami, a po drugiej postawią kolejne gigantyczne blokowisko. Brawo urzedasy bemowskie!!!!!!

REKLAMA

# Aga Pola

15.01.2021 21:22

Chyba Ci co tak narzekają, nie mieszkają na Bemowie. Ja mieszkam na ul. Pełczyńskiego i jestem bardzo zadowolona zarówno z zarządzania dzielnicą jak i z miejsca, które wybrałam dla siebie i córki. W miejscu Tesco ma powstać sklep Netto, mam nadzieję, że znajdzie się miejsce dla innych sklepów. Co do budowanego TBS, pobudowany będzie nie na skrawku zieleni tylko na wydeptanym, pełnym błota i chaszczy terenie. Nie jest to żaden skrawek zieleni a drzew na tym terenie jest kilka. Ma powstać bardzo ładne trzy budynki, z garażami podziemnymi i miejscami parkingowymi. Nie molochy tylko trzy zgrabne bloki, które zapełnią teren służący za dziki parking. Ci co tak narzekają, może nie mają pojęcia jak się tu mieszka, bo ani ja ani sąsiedzi nie narzekamy. Mamy świetnie skomunikowane osiedle, w pobliżu metra, autobusów i tramwai, nad stawem Jeziorzec, z teatrem i fajnymi sklepami do okola, w pobliżu lasu i pięknych terenów zielonych. Tu jest bardzo fajnie.

# BumperZone

16.01.2021 07:56

Pelczynskiego...i ta jej wspaniala zabudowa pod korek...patologiczne wjazdy i wyjazdy do Powstancow i Lazurowej...teraz to ulica "zjazdowa" z s8 na kierunek polnocny ;-))
Caly ten teren ma raptem 3 wyjazdy z waskich uliczek...i takie wynalazki jak osiedle Shiraz bez jednego slownie jedndgo miejsca parkingowego ;-)) janusze z wiosek wolacy parkowac na trawniku czy chodniku przy Powstancow 85/87 bo im szkoda na abonament na tesco ;-)) zabudowa calej okolicy jak i projekt zwyczajnie z tylca..skrzyzowania na pelczynskiego sa rozminiete ...przeciwpozarowa/techniczna dojazdowa do Dom dewelopment wzdluz s8 ostatnio straz pozarna zawracala...bidule nie swiadomi parkowania po obu stronach mysleli ze dadza rade wozem ;-))
W urzedzie debilizm, twierdza ze dalej tereny sa zajete pod budowe s8 i sa w zarzadzie GDDKiA ...cyrk

# Tez tu mieszkam niestety.

16.01.2021 11:15

Czekac tylko na lamenty posiadaczy samochodow...no gdzie oni maja parkowac...jak sie ma pusty baniak, to sie ma takie problemy, o tym sie mysli przed a nie po.....sprowadzeniu sie w takie miejsce. Mam nadzieje ze pojawi sie tu "strefa zamieszkala" i parkowanie w wyznaczonych tylko miejscach...a nie dzicz i zostawianie gdzie tylko sie mozna wcisnac....jakos w 2000 jeszcze potrafiono wyznaczac parkingi ogolnodostepne...np do powstancow slaskich 85/87 spaceruja teraz słoje z JW, shiraz, domdevelopment ;'-)

REKLAMA

# TuMialaBycSzkola

16.01.2021 11:42

Naiwni sa ci co mysla ze tam powstanie np szkola...wystarczy spojrzec na sp82...wypchana do granic..z archeo sala gimnastyczna, cale szczescie jest boisko....ale nie ma np parkingu dla rodzicow... wcale zero miejsca;-)) ktos mogl myslec ze na dzialce obok szkoly gdzie byl dziki parking ...moznaby ja rozbudowac, zrobic miejsce wysiadkowo/przesiadkowe ...i co? I blok ;-)) na szczescie nie moje dziecko juz samo maszeruje do tego kurnika, jeszcze 2 lata i koniec wizyt w tej placowce ;-)

# HevenShiraz

16.01.2021 11:49

A kto pamieta jak nie bylo przebitki do Pelczynskiego od Powstancow, Shiraz mialo swoj szlaban i private zone ;-))...a teraz maja korki w garazu zeby wyjechac z tej prestiziwej miejscowki ;-)) a pod Powstanciw przy torach byl tunel....ktorym wszyscy wciskajacy teraz swoje dzieci do sp82 (poza ich rejonem) mogli by przejechac bez problemu?? Gdyby tylko jakis planista zostawil ten tunelw spokoju...

# wacoo

18.01.2021 14:45

#BumperZone napisał(a) 16.01.2021 07:56
Pelczynskiego...i ta jej wspaniala zabudowa pod korek...patologiczne wjazdy i wyjazdy do Powstancow i Lazurowej...teraz to ulica "zjazdowa" z s8 na kierunek polnocny ;-))
Caly ten teren ma raptem 3 wyjazdy z waskich uliczek...i takie wynalazki jak osiedle Shiraz bez jednego slownie jedndgo miejsca parkingowego ;-)) janusze z wiosek wolacy parkowac na trawniku czy chodniku przy Powstancow 85/87 bo im szkoda na abonament na tesco ;-)) zabudowa calej okolicy jak i projekt zwyczajnie z tylca..skrzyzowania na pelczynskiego sa rozminiete ...przeciwpozarowa/techniczna dojazdowa do Dom dewelopment wzdluz s8 ostatnio straz pozarna zawracala...bidule nie swiadomi parkowania po obu stronach mysleli ze dadza rade wozem ;-))
W urzedzie debilizm, twierdza ze dalej tereny sa zajete pod budowe s8 i sa w zarzadzie GDDKiA ...cyrk

haha
przeciez osiedle Shiraz ma parkingi zarowno podziemne jak i naziemne :D

REKLAMA

# ehh

20.01.2021 16:08

Mieszkam na Pełczyńskiego i coraz mniej mi się tu podoba. Z małej ulicy zrobiono ściek komunikacyjny z fatalnym wjazdem i wyjazdem z osiedla gdzie standardem jest korek na całej długości od Lazurowej do Powstańców. Jeszcze niech tylko jakiś developer przejmie działkę po Tesco i dowali kolejne ogrodzone osiedla blokując bezpośredni dojazd z Pełczyńskiego na Górczewską. Klaustrofobii można się tu nabawić.

# BumperZone

21.01.2021 14:10

#wacoo napisał(a) 18.01.2021 14:45

haha
przeciez osiedle Shiraz ma parkingi zarowno podziemne jak i naziemne :D
Parking ogólnodostępny miszczu intelektu.. ktokolwiek tam przyjezdza z zewnatrz, w gosci..gdzie parkuje s...no napisz gdzie staje...?? ;-)) a ilu januszy tam wynajmuje samo mieszkanie?? Ilu parkuje na blotnisku wzdluz s8??
Co wiecej shiraz ma teraz korek w tym garazu...bo czasem nie moga wyjechac w pelczynskiego ;-))

# BumperZone

21.01.2021 14:12

#ehh napisał(a) 20.01.2021 16:08
Mieszkam na Pełczyńskiego i coraz mniej mi się tu podoba. Z małej ulicy zrobiono ściek komunikacyjny z fatalnym wjazdem i wyjazdem z osiedla gdzie standardem jest korek na całej długości od Lazurowej do Powstańców. Jeszcze niech tylko jakiś developer przejmie działkę po Tesco i dowali kolejne ogrodzone osiedla blokując bezpośredni dojazd z Pełczyńskiego na Górczewską. Klaustrofobii można się tu nabawić.
Dokladnie tak to teraz wyglada niestety...a 15 lat temu...;-) nawet Pelczynskiego nie bylo przebite do Powstancow.

REKLAMA

# Ja1

21.01.2021 22:49

Ten teren należy do tesco? Ja słyszałam, że jest dzierżawiony???

# Bemowiak

19.03.2021 23:17

Oby żadna menda developerska nie postawiła tu jakiś syfiasty budynek - NIE dla hien.

# Mateusz01

28.04.2021 15:16

Skwery i place to moda? Myślałem, że to nieodłączne części miasta, ale cóż... i nie, nie powstaną kwartały właśnie dlatego, że nie ma planu zagospodarowania, przewiduje ogrodzeniową samowolkę i odcięcie kolejnych ha od miasta, zgodnie z modą panującą w ratuszu.

REKLAMA

# Mateusz01

28.04.2021 15:38

Skwery i place to moda? Myślałem, że to nieodłączne części miasta, ale cóż... i nie, nie powstaną kwartały właśnie dlatego, że nie ma planu zagospodarowania, przewiduje ogrodzeniową samowolkę i odcięcie kolejnych ha od miasta zgodnie z modą panującą w ratuszu.

# Mat

28.04.2021 22:53

Skwery i place to moda? Myślałem, że to nieodłączne części miasta, ale cóż... i nie, nie powstaną kwartały właśnie dlatego, że nie ma planu zagospodarowania, przewiduje ogrodzeniową samowolkę i odcięcie kolejnych ha od miasta, zgodnie z modą panującą w ratuszu.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA