REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Nowy kościół

# Zdziwony mieszkaniec

18.01.2010 19:53

Kilka dni temu dowiedziałem się, że proboszcz parafii Św. Jadwigi zamierza budować nowy kościół na placu między ul. Piechocką, Kasztanową, Myśliborską i Portową. Zdziwiony zajrzałem do dostępnych w internecie planów zagospodarowania przestrzennego i żadnej informacji na ten temat nie znalazłem. Tymczasem prace przygotowawcze się rozpoczęły i dorodne drzewa idą pod topór.

# kolejnyzdziwiony

19.01.2010 13:30

co takiego! słyszałem ,że klecha planuje postawić coś przy myśliborskiej, ale to już jest skandal

# nie rozumiem

20.01.2010 21:39

A dlaczego skandal?

REKLAMA

# jolka

20.01.2010 23:40

klecha kupił ten teren?

# rozumiem

21.01.2010 15:39

to zrozum! po pierwsze kościołów jest za dużo, niepotrzebnie zajmują teren i są brzydkie, po drugie nie może być tak ,że klecha sobie życzy gdzie będzie kościół i potem trzask , kościół gotowy. Po trzecie i najważniejsze klechy dostają teren pod budowę kościołów od miast za darmo lub za 1% wartości więc jest to zwyczajnie nieuczciwe (praktycznie jest to grzech :-) )

# siostra elżbieta

22.01.2010 20:54

Moim zdaniem za malo kościołów na Bialołęce.Powinno być tyle co w bajkach krasinskiego (chyba )-siedem kościołów i gdzie niegdzie domki.

REKLAMA

# Wiesia z Mezem

22.01.2010 22:49

My, ja i moj Maz, Edward jestesmy zarliwymi katolikami i aktywnie uczestniczymy w zyciu naszej Parafii. Ja udzielam sie w Kolku Rozancowym, czesto spiewam z sasiadkami pod Figura, a Edward wspiera parafie swoimi umiejetnosciami hydraulika. Dzieci nasze, wtedy gdy byly malenstwa jeszcze, mialy zaszczyt otrzymac po Obrazku z Przenajswietsza Matka Jasnogorska od samego Biskupa Diecezji, co stalo sie przyczyna niepotrzebnej zazdrosci i gorszacych komentarzy na naszej klatce schodowej w bloku, a gdy dorastaly czynnie wlaczyly sie w posluge Panu. Synek, jako ministrant, a coreczka, nasza mala sluzebnica zawsze chetnie kwiecila droge na Procesjach. Dzisiaj w skupieniu myslimy z Mezem o starosci i ze smutkiem zauwazamy, ze dla osob starszych dojazd na msze autobusem 211 moze byc powaznym utrudnieniem w komunikacji z Panem. Autobus jest maly, ma waskie drzwi, co stanowi duze utrudnienie dla niektorych Pan ( mysle tu o Krogulskiej spod 17-ki * - czytaj przypis ), a pierwszy stopien jest wysoki. Na to zwrocil uwage Moj Maz, Edward, ktory, jak wspomnialam ma techniczna smykalke. Ja natomiast idac za jego glosem podzielam to zdanie i marze sobie, aby w tych najpiekniejszych chwilach, gdy zycie nasze bedzie sie juz konczyc i czekac bedziemy na smierc, jak na wybawienie, bo to przeciez bedzie wstapienie do Krolestwa Niebieskiego i powitanie z Panem Jezusem, napotykac w naszej gminie Koscioly na kazdym kroku ! By moc uczestniczyc w mszach i by sie modlic... i blagac o przebaczenie pod ojcowskim okiem naszych umilowanych Pasterzy, naszych Ksiezy Proboszczow.
Tak umotywowani i wzruszeni nowym Dzielem, ktore kielkuje na skrzyzowaniu ulic Piechockiej, Kasztanowej, Myśliborskiej i Portowej osmielamy sie prosic Was, Drogie Sasiadki i Sasiedzi o wspolna modlitwe za pomyslnosc w realizacji tego uswieconego zadania i niczym nieskrepowane wsparcie materialne datkiem na tace w najblizsza Niedziele w trakcie Nabozenstw.
Dacie Kochane?
* - Krogulska spod 17-stki przygotowuje sie do niedzielnego Nabozenstwa umartwiajac cialo monotonnym biciem glowa o sciane. Poniewaz mieszka w szczycie od tego jej umartwienia odpadlo ocieplenie styropianowe od sciany na zewnatrz, ufundowane w kredycie przez bank i jeszcze nie splacone, a ona sama, nie powiem, przeciez slychac bylo, tez pare razy doszla...
A Wy, zrobilyscie sobie kiedys tak, Dziewczyny ?

# voltaire

23.01.2010 11:22

Antyklerykalizm w rodzimym wydaniu jest równie prymitywny i płaski jak klerykalizm, ale znacznie bardziej chamski.

# gość

23.01.2010 18:41

Kościoły to niestety nieliczne budynki, które przetrwały przez burzliwe losy naszego kraju. Chcemy ich także więcej, aby nie trzeba było daleko do nich chodzić. Tym co nie chcą, polecam po prostu więcej tolerancji i kultury.

REKLAMA

# cyklotron

23.01.2010 19:07

Przepraszam , ale jakiej tolerancji. Dla kogo i dla czego? Nie będę tolerancyjny dla zorganizowanego systemu ogłupia społeczeństwa zwanego kościołem katolickim. Nie chcę także , aby z moich podatków finansowany był kler i cała ta ,,instytucja". Co do pomocy kościoła przypomnę tylko jak Pius XII spieszył z pomocą dla Polski w czasie wojny(sic!) Popierał nazistowską ideologię głoszącą m.in. że Słowianie mogą być co najwyżej niewolnikami . Ponadto pewnie chętnie by się przejechał do Oświęcimia , aby ochrzcić fabrykę śmierci!

# budowlaniec

26.01.2010 18:07

Domów Kultury się zachciewa-he. Ustępowania miejsc w tramwaju,prowadzenia staruszek po slizgawce.No patrzcie sobie.
No a ilu wzbogaca budzet swoich rodziców na starość ?
Czy to sens budować kolejny kościół po to by odprawiać pięć mszy w tygodniu gdy szkoły pracuja na dwie zmiany a w kosciołach są puste sale katechetyczne .

# PETENT

27.01.2010 21:50

W naszej dzielnicy doskonale oprócz kościołów rozwija się budowa szlabanów. Ostatnio podjeżdżając w sobotę do apteki przy urzędzie zdziwiłem się, bo oprócz jednego znanego mi szlabanu pojawiło się dwa kolejne!!!!
EFEKT- zaparkowałem na zakazie.
Oczywiście urzędnicy będą tłumaczyć, że to dla dobra petentów urzędu.
A ja twierdzę, że głównie chodziło o to, aby umożliwić parkowanie pracownikom urzędu. Teraz wystarczy, że jednego szlabanu nie podniosą i będą tam stawiać swoje samochody.
Petent, aby załatwić swoje sp[rawy w urzędzie przyjeżdża zazwyczaj wcześniej, aby zająć miejsce w kolejce.
GRATULUJĘ URZĘDASOM MYŚLENIA I CIEKAW JESTEM JAKIE PIENIĄDZE ZOSTAŁY WYDANE NA TEN URZĘDNICZY PARKING.

REKLAMA

# peg

16.02.2010 15:50

mam nadzieję, że ta sakralna rudera nie powstanie
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024