REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Nowe liceum. Potrzbene?

# Licealista

29.06.2004 19:55

Przeczytajcie artykuł w "Echu" (w tej chwili dostępny na stronie). Co sądzicie?

# histryk-wyjątkowo

29.06.2004 20:19

Sądzę,że dobrze, iż taki artykuł się pojawił. Szkoła przy Fleminga ma swoją "gębę" w sensie gombrowiczowiskim- uczyłem tam przed trzema laty i nie zauważyłem jakichś strasznych patologii wśród młodzieży (generalnie młodzież jest przeciętna, trochę lepsza od średniej jaka opuszczała wówczas białołęckie podstawówki , a nich uczyłem dłużej, gorsza od młodzieży z liceów śródmiejskich- choć tam narkomania jest raczej bardziej rozpowszechniona- w wielu renomowanych liceach często np. wyniki poprawia się amfetaminą).
Siermiężność tej szkoły poprzez te wszystkie lata ciągnęła ją jednocześnie i w górę i w dół. W górę, bo z natury rzeczy społeczność, która walczy o przetrwanie mniej się zajmuje sobą i wewnętrznymi intrygami, a jest bardziej otwarta na różne twórcze pomysły niezależnych młodych nauczycieli. W owym czasie jako eksperyment funkcjonowała tam klasa dziennikarska, która mogła tam istnieć tylko dlatego, że ówczesny dyrektor dał jej wychowawcy takie uprawnienia, których obawiałby się dać dyrektor placówki renomowanej - choćby w obawie o własną pozycję. Pracując tam przez rok miałem o wiele więcej niezależności i decyzyjności niż jako nauczyciel zatrudniony w jednej z białołęckich podstawówek (gdzie obowiązywała zasada krótkiej smyczy). Mogłem więc więcej z młodzieżą zrobić. Wszystkie jednak sukcesy szybko ciągnęła w dół mizerna infrastruktura, siermiężny i tymczasowy obraz budynku - m.in. odszedłem ze szkolnictwa dlatego, że bałem się, iż któregoś dnia rozwiążą tę szkołę z powodów materialnych (Polfa upomni się o swoje). Dziś jest szansa, by ta szkoła na Van Gogha uzupełniona o nowy nabór uczniów, a co za tym idzie nauczycieli, mogła pokazać, co potrafi (przenoszenie szkoły na Płużnicką jest najgłupszym z możliwych pomysłów - lepiej chyba byłoby od razu rozwiązać szkołe przy Fleminga i wziąć na siebie całą odpowiedzialność za intryganctwo i politykierstwo).
Po dwóch latach od przeniesienia należy ogłosić konkurs na dyrektora szkoły, przyjrzeć się jej osiągnięciom jak i kadrze, dokonać jakiejś sensownej oceny. Skrytobójcze mordowanie "Herberta" jest moim zdaniem głupie i niegodziwe. Z drugiej strony wcale nie do konca jestem pewien, czy choćby ze względów społecznych należałoby urządzać triumfalne przenosiny (nawet z głupimi opiniami i stereotypami trzeba się liczyć).
Dajmy tej szkole i jej kadrze dwuletni kontrakt na Van Gogha.

# alff

29.06.2004 20:30

Pomysł przeniesienia wszystkich i razem namądrzejszy chyba nie jest. Trzeba wrócić do konkursów ,wybrać nowych ,którzy dadzą impuls do działań .Nie przenosić tych którzy są "po uważaniu" Smoczeńskiego i Zienteckiej.W takim kurniku zmian na lepsze nie będzie.Wtym kierunku idż Białołęko.

REKLAMA

# abc

29.06.2004 20:36

Smoczyński i Zientecka w tym wypadku do dwóch różnych bramek grają.

# Cogito

29.06.2004 22:48

Przeniesienie Herberta na Van Gogha jest naturalne, logiczne i ekonomiczne. Szkoła ma duży dorobek i pewne osiągnięcia. Pnie się też w rankingach wbrew niektórych radnych z SLD i Gospodarności, którzy w nowym LO wietrzą dobre posadki. Nie dajmy się zmanipulować radnej Dziewulskiej, której marzy się stołek dyrektorki. Wiemy że nas mieszkańców (wyborców) ma w nosie. Zmieniając barwy polityczne jak wiatr zawieje. Przypomnę: w 1998 roku staruje z list UW, żeby po tygodniu znaleźć się w SLD,które rządziło oświatą; w 2002 startuje z list SLD, a po tygodniu u boku Smoczyńskiego jest w Gospodarności, gdzie dostała funkcję przewodniczącej Komisji Oświaty.
Anno! Gdzie twój honor i szacunek dla wyborców?

# Rodzic

29.06.2004 22:51

Dziękuję Historykowi - wyjątkowo za wypowiedź. Popieram cię całkowicie i tych którzy walczą o przeniesienie Herberta na Van Gogha.

REKLAMA

# Mała

30.06.2004 11:24

W dzielnicy chyba rzeczywiście nie ma miejsca dla dwóch liceów, a liceum profilowane to w ogóle poroniony pomysł - sprawdzcie sobie, jaki te licea mają nabór w tym roku...
A taka Dziewulska i tak nie może mieć teraz ciepłej posadki, bo nie można łączyć mandatu radnej z funkcją dyrektora... A jak jej mandat wygasnie, to niech sobie zostanie dyrektorem "Herberta", co z tego, że jej rada pedagogiczna nie da głosów - niepokornych się później wymieni, mało to nauczycieli szuka pracy?

# Taryfikator

30.06.2004 17:57

Nie można łączyć mandatu? A co radna Dziewulska robiła przez pierwszy rok obecnej kadencji? Łączyła mandat z funkcją dyrektora i nic się jej nie stało. Manipulował pismami, wojewoda z SLD nie umiał (może nie chciał) tego rozstrzygnąć. Według mnie już dawno powinna stracić mandat. Tak może też być pod koniec kadencji z Herbertem.

# czytelnik

30.06.2004 18:02

Pani Burmistrz Liliana Zientecka zabrała głos w sprawie liceum. List do redakcji został zamieszczony pod artykułem o Herbercie.

REKLAMA

# Sympatyczka

01.07.2004 12:51

Nasza miła Pani Burmistrz z dużym zaciekawieniem przeczytałam Pani e-maila. Do tego momentu uważałam Panią nie tylko za osobę uczciwą, ale i obiektywną, patrzącą z troską na potrzeby mieszkańców naszej Białołęki, a przede wszystkim dzieci. Po przeczytaniu Pani E-maila zwątpiłam w Pani obiektywizm i troskę o poziom nauczania w Dzielnicy.
Stwierdzam, że PANI MANIPULUJE CZYTELNIKAMI ECHA CELOWO WPROWADZAJĄC ICH W BŁĄD. Apeluję o przemyślenie swojej postawy i do poduszki dedykuję Pani informację o progach punktowych z jakimi przyjęta została młodzież do CV LO im. Zbigniewa Herberta:
KL1A MAT-INF (ANG-WYB) PRZYJĘTO DZIECI OD 41,64 PUNKTÓW NA 200 MOŻLIWYCH.
KL1B POL-HIST-WOS (ANG-WYB) PRZYJĘTO DZIECI OD 71,36 PUNKTÓW NA 200 MOŻLIWYCH.
KL1C GEOGR-WOS-ANG (ANG-WYB) PRZYJĘTO DZIECI OD 29,31 PUNKTÓW NA 200 MOŻLIWYCH.
Uprzejmie Pania informuje, że najleprzy wynik przyjętego ucznia do tego liceum nie dawałby mu szans dostania sie wielu liceów warszawskich.
TO CHYBA O CZYMŚ ŚWIADCZY NIE SĄDZI PANI ???
Dziwię się Pani zacietrzewieniu w obronie "polfoskiego liceum" i braku zrozumienia potrzeb mieszkańców. Podobno była Pani kiedyś nauczycielką i właśnie Pani tym bardziej powinna rozumieć czym jest dla ucznia dobre liceum.
Czy prawdą jest Pani Burmistrz, że przemawia przez Panią prywata, gdyż jest Pani koleżanką Pani Dyrektor LO im. Zbigniewa Herberta?!
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024