REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Tubylec

27.05.2024 09:20

Urzędnicy są na usługach deweloperów, wiec należy patrzeć im na ręce, bo na pewno będą coś kręcić.

# Próchnica

27.05.2024 10:53

"celem jest przywrócenie budynkom dawnej świetności". Co to za bzdury? Co oni chcą tu przywracać? Te spróchniałe budy pod eternitem nigdy nie miały swojego okresu świetności, bo od początku były prostą i tymczasową zabudową. Owszem, w warunkach powojennej biedy przez pewien czas zapewniały stosunkowo wysoki standard cywilizacyjny (centralne ogrzewanie, publiczna łaźnia i pralnia, dom kultury, sklepy i punkty usługowe, dojazd komunikacją miejską do śródmieścia), ale szybko uległy wyeksploatowaniu, zaś obecnie są mieszaniną starannie zadbanej półprywatnej zabudowy i slumsów.

# Tubylec

27.05.2024 11:12

Ocho, już się zaczyna narreacja mająca na celu zabudowanie terenu osiedla Przyjaźń. Budynki nie są stare, po prostu nie pasują do okolicznych bolokowisk, które powstały później i komuś to przeszkadza. W Finlandii, skąd zostały przywiesione, tego typu, drewniania zabudowa jest powszechnia i cały czas jest w użyciu. U nas doprowadzono do pogorszenia stanu osiedla przez brak należytej konserwacji. Nie odmalowywano elewacji, nie wymieniono poszycia dechowego, nie przeprowadzono wymiany instalacji, a lokatorzy traktowali te domki jak starą szopę.
Pomijając same domki, teren osiedla to ogromne tereny zielone, które są bardzo łakomym kąskiem inwestycyjnym. Teraz ten teren zielony jest dostępny dla każdego, ale zaniedbany, więc należałoby też na tych terenach przeprowadzić jakieś inwestycje i rewitalyzację.
Bliskość stacji metra powoduje, że teren jest bardzo atrakcyjny dla deweloperów, którzy będą aktywnie lobbować w urzędzie za sprzedażą osiedla i jego zabudową. Będą pojawiać się komentarze w internecie ludzi powiązanych z lobbystami. Dlatego nie dajcie się drodzy mieszkańcy osiedla.
Prezydent Trzaskowski i urzędnicy zrobią z Was obszarników i wrogów ploretariatu, aby Was obrzydzić mieszkańcom miasta, więc trzymacie się, bo rusza machina, która na na celu Was zniszczyć i przejać osiedle. Urzędnicy są skorupowani.

REKLAMA

# chichot historii

27.05.2024 11:23

Stare zagrzybione baraki robotnicze postawione na polecenie Józefa Stalina dla chłopców budujących Pałac Kultury - zabytkiem Warszawy. Brawo niedouczona młodzieży w ratuszu stolicy

# Kowal52

27.05.2024 11:39

Te drewniane baraki były od początku, nawet w założeniu komunistów, tymczasowym zapleczem budowy Pałacu Stalina. Chyba czas najwyższy zlikwidować to zaplecze, zostawiając 4-6 domków jako zabytki obrazujące zniewolenie narodu.

# silvek

27.05.2024 12:15

Ogromny obszar osiedla P jest objęty roszczeniami spadkobierców byłych właścicieli, którzy prędzej czy później odzyskają swoje działki

REKLAMA

# Tubylec

27.05.2024 12:50

Roszczenia spadkobierców są bezwrotne jeżeli tereny zostały przejęte zasadnie na cele publiczne. Jedyne co mogą uzyskać spadkobiercy to odszkodowanie od skarbu państwa. No chyba, że znowu mafia reprewatyzacujna podniesie łep i wraz z sędziami będzie przyklepywała wątpliwe prawnie roszczenia, aby szybko upłynnić nieruchomości zainteresowanym deweloperom.

# silvek

27.05.2024 13:15

#Tubylec napisał(a) 27.05.2024 12:50
Roszczenia spadkobierców są bezwrotne jeżeli tereny zostały przejęte zasadnie na cele publiczne.

Zostały przejęte na tymczasowe baraki mieszkalne dla robotników, więc trudno mówić o jakimś celu publicznym.

# Piotr4686gb

27.05.2024 13:31

Trzeba przyznać że bardzo ładny budynek http://fenstral.pl

REKLAMA

# Nasze kamienice

27.05.2024 21:35

#Tubylec napisał(a) 27.05.2024 12:50
znowu mafia reprewatyzacujna podniesie łep i wraz z sędziami będzie przyklepywała wątpliwe prawnie roszczenia
Tak będzie z pewnością. Przecież między innymi o to chodziło uczestnikom "Marszu 1000 pustych głów" który odbył się 1 października ubiegłego roku.

# oli1988

28.05.2024 09:18

#chichot historii napisał(a) 27.05.2024 11:23
Stare zagrzybione baraki robotnicze postawione na polecenie Józefa Stalina dla chłopców budujących Pałac Kultury - zabytkiem Warszawy. Brawo niedouczona młodzieży w ratuszu stolicy
Dla Twojej informacji. Te domki stały też w Wilczym Szancu i służyły jako baraki dla personelu niemieckiego. Więc sam się doucz. Dodatkowo te osiedle ma swój klimat dzięki tym domkom, lubię robić sobie spacery tam.

# Panjan

28.05.2024 22:45

Można tam urządzić park. Bemowo ma ich mało. A teren jest piękny z dużą ilością starych drzew. Domki zniszczone usunąć, a w kilku, takich w najlepszym stanie urządzić kawiarnie czy restaurację. To nie jest właściwe miejsce dla studentów, bo jednak warunki są tam poniżej dzisiejszego standardu. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują mogą przecież wynająć w każdym innym miejscu. Oferta lokali komercyjnych do wynajęcia na działalność jest w naszej dzielnicy spora. Nie wiem ilu jest tam stałych mieszkańców ale chyba nie tak dużo. Dla nich trzeba znaleźć mieszkania zastępcze.

REKLAMA

# Przyjezdny ale z bemowa

14.06.2024 12:42

Postępowa uśmiechnięta Rafalala ma już kupca na teren pod nowe kurniki inwestycyjne a mieszkańcy naiwnie wierzą, że uda się zachować ten teren. Jeden czy dwa pożary i okaże się, że nie koszty są zbyt wysokie i nie opłaca się remontować więc trzeba zrównać z ziemią i sprzedać któremuś z znanych deweloperów o których przy okazji afery reprywatyzacyjnej wspomniał Nowaczyk. Rafalala kontynuuje politykę bufetowej, nic sie tu nie zmieniło
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break