REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Wola

REKLAMA

# Kolo

25.12.2022 11:42

Ludzkie pany. Czapki z głów, sypneli okruchami z pańskiego stołu, a tu gawiedź się cieszy jakie to wielkie pany. Wysadzili, zburzyli, spalili i zrabowali miasto oraz prawie cały kraj, a teraz sypneli kilka miedziakow. Faktycznie, wielki gest pojednania. Czapki z głów i na kolana, bo dobre to pany. Ciekawe, czy tak ochoczo zapłacą reparacje za zniszczenia wojenne. Może by tak się odrzucili do Pałacu Saskiego, moze by zwrocili zrabowane dziela sztuki etc. ale gdzie tam - jakaś tam instalacja wyjdzie tanie, a efekt propagandowy jest. Jak to u nas łatwo sobie kupić sympatię za żebraczy grosz. Ale czego tu oczekiwać, traktują nas tak jak my sami siebie cenimy. W polityce jest dokładnie tak jak w biznesie. Mało się cenisz to i mało dostajesz. Proste.

# Madbutcher

28.12.2022 15:46

#Kolo napisał(a) 25.12.2022 11:42
Wysadzili, zburzyli, spalili i zrabowali miasto oraz prawie cały kraj, a teraz sypneli kilka miedziakow.
Widzę, że jesteś na bakier z bieżącą interpretacją historii. Tych wszystkich rzeczy nie dokonali Niemcy, tylko faszyści, względnie naziści lub hitlerowcy. Niemcy nie mieli z tym absolutnie nic wspólnego!

# Kolo

28.12.2022 20:35

Moja bardzo wielką wina. Przecież naziści to byli źli kosmici, z którymi Niemcy dzielnie walczyli. Miasto też wysadzili owi kosmici ze specjalnych statków kosmicznych, używając laserów ogromnej mocy. Tym bardziej należy paść na kolana i czapki z głów przed naszymi dobroczyncami, którzy dają nam worki ze złotem. A dziela sztuki... same od nas uciekły i poprosily w Niemczech o azyl polityczny. Oczywiście kierując się najdalej posunietym dobrem kultury europejskiej i europejskimi wartościami azyl został udzielony. Zatem rzekomo zrabowane dobra kultury opuściły nasz kraj same z własnej woli. Kto twierdzi inaczej to się oczywiście myli. A poważnie, to jeszcze trochę i usłyszymy takie bzdury jak wyżej jako prawdę objawiona. Kto będzie twierdził inaczej zostanie okrzyknięty ekstremista. Zresztą, jak pokazuje historia (ale i obecna rzeczywistosc) pewien bogaty kraj zasadniczo nikomu niczego nie dał za darmo. A jak już coś dał to z innej kieszeni wziął 10 razy tyle. Smutne to ale coz...

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA