REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Forum Wola

REKLAMA

# wodnik szuwarek

10.06.2020 15:08

Miejsc już dawno nie ma , ciekawe kiedy została zapisana ostania osoba.
A ile dzielnica Wola dopłaca do każdego uczestnika fundacji Ave ?

# Fundacja AVE

10.06.2020 15:33

Istotnie spływy cieszą się gigantycznym zainteresowaniem (już od wielu lat), a miejsca rozchodzą się w ciągu paru godzin... Dlatego w tym roku ogłaszamy spływy co miesiąc, żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać. Zapraszamy więc - w lipcu, w sierpniu itd. Kolejne spływy będą :) Poza tym - warto napisać do nas (avetki@wp.pl), jeśli nie ma wolnych miejsc, a ciągamy na listę rezerwową i często zdarza się, że osoby z listy rezerwowej mogą skorzystać, bo ktoś wcześniej zapisany musiał zrezygnować. Co do "dopłacania" - wartość projektu to ponad 48 tys. zł (ratownicy, transport, sprzęt, ubezpieczenia...), z tego dotacja urzędu na realizację wszystkich zaplanowanych wypraw (11 dni na wodzie) to 35 tys. zł, wpływy od uczestników szacujemy na ok. 8-9 tys. zł, reszta - to wkład fundacji. Udział weźmie ponad 500 mieszkańców.

# wodnik szuwarek

12.06.2020 07:56

#Fundacja AVE napisał(a) 10.06.2020 15:33
dotacja urzędu na realizację wszystkich zaplanowanych wypraw (11 dni na wodzie) to 35 tys. zł, wpływy od uczestników szacujemy na ok. 8-9 tys. zł, reszta - to wkład fundacji. Udział weźmie ponad 500 mieszkańców.
Czyli na uczestnika 70 zł dotacji +30 opłaty . Razem 100 zł czyli 200 zł za kajak na jeden dzień. Fakt , transporty macie czasem długie, ale nie jest to rynkowa cena.
Nie mniej doceniam organizację Spływu Powstańczego i inne akcje.

REKLAMA

# Fundacja AVE

15.06.2020 00:18

No, nie do końca :) 30 zł jest od osoby dorosłej, 15 zł od osoby do 18.roku życia. Z reguły 50-60% uczestników to dzieci. Czasem więcej...
Nasze spływy są poniżej stawek rynkowych. Proszę sprawdzić ceny wypożyczalni. W zależności od trasy 1-dniowe wypożyczenie kajaka kosztuje obecnie od 55 do 90 zł. :) Do tego transport uczestników z miejsca zakończenia do bazy lub na miejsce rozpoczęcia. Wypożyczalnie zwykle pobierają 2-3 zł/km. A do wypożyczalni trzeba dojechać z Warszawy... Dodatkowo - na takim samodzielnie organizowanym spływie nie ma ratownika. U nas są trzej. :) A w ofercie mamy niemal wszystkie rzeki Mazowsza, to nie jest dojazd wyłącznie "40 km od Warszawy", a znacznie więcej. Gdyby policzyć dojazd własny (pociągiem/autobusem) do najbliższego trasie miasta + dojazd na miejscu nad rzekę + transport kajaków + wypożyczenie sprzętu - wychodzi więcej...
Jeśli u nas udział 1 osoby z transportem z Warszawy i z powrotem, sprzętem, asekuracją ratowników itd. kosztuje w granicach 80-85 zł/os., to jednak to jest poniżej stawek rynkowych. :) A na pewno nie drożej. :) Pomijam koszty księgowości itd., choć to też nie jest bez znaczenia w przypadku działalności non-profit, a taką nasza jest.
Wg naszych kalkulacji samodzielna organizacja wyprawy (miejsce w kajaku, dojazd własnym autem, transport sprzętu na trasie spływu) - to rząd wielkości 75-80 zł przy bliższych trasach. I jest to spływ bez ratowników itd.
Dzięki za docenienie spływów powstańczych i innych akcji. :)
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA