REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Most Północny

# xyz i ostatni

13.01.2005 16:09

Okazuję się że projekt i planowane terminy swoją drogą a rzeczywistość jest bardziej brutalna. Rzeczywisty czas wykupu gruntów z gminnego źródła zaplanowany jest na 2006/07 jak dostaną pieniądze czyli jak będzie most w 2010 to będzie cud nad wisłą.

# pieszy

13.01.2005 19:49

Najlepie zapytaj się Smoczyńskiego kiedy będziesz jeżdzic po moscie.Z tego co slychać na Białołęce to prawdopodobnie mówi wszystkim że będzi w 2008 i dlatego dostajec nagrody za przyspieszenie inwestycji od Kaczyńskiego -drugiego marzyciela.

# CC

14.01.2005 09:07

W tej chwili to Smoczyński ma taki wpływ na budowę Mostu Północnego, jak bociany na pogodę w Kairze. Miłościwie panujacy w W-wie prezydent Kaczyński ma w tej chwili pełnię władzy i decyzji, przede wszystkim o kierunkach wydatków. Będą pieniadze - będzie Most, nie bedzie pieniedzy to .........
Jeszcze wdadzą się w sprawę ekolodzy walczący o gniazda lęgowe ptactwa wodnego i jeszcze mieszkańcy okolic Obrazkowej. Czarno to widzę, to się nie może udać ....... A szkoda wielka.

REKLAMA

# mostowy

14.01.2005 09:44

Napiszcie coś jeszcze mądrego... Znawcy tematu. Smoczyński jest jakim jest... (nie chcę używać nieparlamentarnych słów) czyli jest *%@#!!. Ale on ma się tak do mostu północnego jak wasza zerowa inteligencja do problemów Oksfordu. Do zrobienia tej cudownej przeprawy (o najdłuższym przęśle w Polsce) został ustanowiony pełnomocnik ds. budowy mostu północnego. I to on oraz Kaczyński odpowiadają za 99% spraw (no może jeszcze BZP UM st. Warszawy). A że Kaczyński i pełnomocnik to marzyciele... to inna bajka. A Urząd Dzielnicowy nie ma tu prawie nic do gadania.

# Andrzej

14.01.2005 10:40

Skoro wyznaczono jakiegoś pełnomocnika to ja poproszę jakieś namiary gdzie go można znaleźć, kto to, gdzie można mieć wgląd w harmonogram, stopień zaawansowania itp. żeby w końcu było wiadomo kto, gdzie, kiedy, za ile. Niestety w tych czasach to my mieszkańcy musimy patrzeć wszystkim na ręce i popędzać (chociaż i tak wątpię w efektywność takich postaw bo urzędasy na czele z Kaczyńskim i tak mają nas głęboko w d...). Ale poważnie to chciałbym wiedzieć jak to ma wyglądać, którędy przebiegać i jakie są REALNE terminy bo nie mam ochoty słuchać tylko przechwałek. Pamiętam jak cztery lata temu się przeprowadzałem do Warszawy już taki jeden obiecywał na 100% że na koniec 2005 roku zakończy pierwszą linię metra na hucie. A teraz ma to wszystko daleko gdzieś i wygrzewa się na posadce w Europie. Ja chcę konkretów a nie mydlenia oczu.
Proszę o namiary na tego pełnomocnika. Do Kaczyńskiego nie będę się zwracał bo on jest chyba bardziej zajęty agencjami niż mostem. Teraz nawet na nas chce zrzucić odpowiedzialność czy ma budować metro czy drogi. No debil kompletny. Jak wybierzemy metro i dalej będą dziury w drogach to powie: no co, przecież woleliście metro... i odwrotnie. A za to na święta wszystkim pracownikom powypłacał po parę tysięcy tylko za to że siedzą za biurkami. Razem było tego 12 mln. Ile dziur by za to załatał...

# Yogi

14.01.2005 19:33

A w nagrode za trudy budowy stolicy "madry" lud wybierze na urzad prezydenta RP tego "pana, co zbudowal muzeum powstania w-skiego", bo o tym trabia w calej Polsce a o moscie dla znienawidzonych warszawiakow nie wie nikt a jak wie to jeszcze sie cieszy. Poniewaz mieszkaja u nas ludzie z calego kraju, to prosze informowac o rzeczywistej a nie propoagandowej wartosci prezydenta - oby tylko Warszawy podczas pobytu w rodzinnych stronach. Ostatnia decyzje o konsultacjach uwazam za dzialanie na zwloke. A na koniec kadencji zostana WIELKIE plany i ......nic wiecej.

REKLAMA

# Andrzej

15.01.2005 09:02

W pełni się z tobą zgadzam. Ja też nie pochodzę z Warszawy i kiedy tylko mogę uświadamiam ludzi z pozostałych stron kraju jak faktycznie działa "nasz" prezydent.

# Jacek

15.01.2005 15:48

Jak donosi Rzczpospolita - www.rzeczpospolita.pl /dodatki/warszawa_050113/warszawa_a_1.html - do czerwca 2005 komplet działek ma być wykupionych. Przetarg na projekt jest rzeczywiście opóźniony, ale przez rok można przecież co nieco zrobić. Więc podawany termin rozpoczęcia budowy - początek 2006 jest realny. Pozytywne jest to że w grudniu (nie wiem dlaczego) urzędnicy dostali jakiegoś świątecznego przyspieszenia i zdołali wykupić ok 20% działek na trasie mostu. Obyśmy na następną ich aktywność nie czekali do końca aktualnego roku.

# Honor Harrington

16.01.2005 17:41

Orientujecie się jakie są ceny wykupu działek pod trasę na wiśniewie i jak jest obliczana cena gruntu i do czego to zależy??

REKLAMA

# Rysio.Ochucki

16.01.2005 20:09

Namiary na pełnomocnika ?? A proszę w BIPie m.st. Warszawy można znaleźć. I co zamierzasz pojechać do jego gabinetu i siedzieć tam 8h/ na dobę aby patrzeć co robi??
Pracownicy Zespołu Doradców Prezydenta
Miejsce pracy: ul. Miodowa 6/8, fax (22) 595 34 84
Witold Chodakiewicz, numer pokoju 100, tel. 595 36 00

# ???

18.01.2005 20:48

Andrzej
Namiary masz, a więc drania trzeba pilnować, to pewne.Zwłaszcza, że takie pełnomocnictwo, to tytuł większy niżeli Burmistrz. Więc gość wiele może . Zastanawiam się tylko, czy jak przestaje być takim pełnomocnikiem, to co z odpowiedzialnością ?

# Andrzej

18.01.2005 21:53

No właśnie...
Obawiam się że masz rację...
Namiary na pełnomocnika jak najbardziej mi się przydadzą. I nie po to żebym mu nad biurkiem stał tylko żeby co jakiś czas zapytywać o postęp, harmonogram itp. I wam to też polecam. Jak się czegoś dowiem dam znać na forum.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break