REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

morderca na płochocińskiej

# antypolityka

17.03.2003 08:59

w całej dzielnicy powinni położyć policjantów na ulicach
szpaner w nissanie nie pojechałby szybko i dwie osoby jeszcze by oddychały

# Basia

17.03.2003 09:39

Popmijając sposób wypowiedzi ... Jeszcze 3 osoby.

# Piotrek z Odkrytej

17.03.2003 09:47

Zawsze żal niewinnych ludzi, którzy znaleźli się w złym miejscu w złym czasie na drodze jakiegoś pewnego siebie z małym móżdźkiem człowieczka. Czy to był szpaner ??? Jak mógłby myśleć, że szpanuje skoro przejechał z dużą prędkością - wtedy nikt nawet nie widzi tablic i nie może powiedzieć kumplom, że XXXX to dopiero dobrze i szybko jeździ. A tak na marginesie dziś rano przed ósmą zdarzył się inny wypadek lub kolizja - stary Ford u zbiegu Światowida i Myśliborskiej przed przejściem dla pieszych skasował sygnalizator i kilka słupków, o lewej stronie Forda nie wspomnę. Nie wiem czy ktoś ucierpiał, mam nadzieję, że tylko samochód tego rajdowca.

REKLAMA

# antypolityka

17.03.2003 09:54

ten w nissanie nie jechał sam
a co wypadku dziś rano, to z tego eskorta niewiele da się uratować i sądzę że kierowca na pewno to odczuł
basia nie podoba ci się sposób mojej wypowiedzi? czyżby był za bardzo prostacki? a może nie rozumiesz o co chodzi?

# Basia

17.03.2003 10:11

Nie podoba mi się przedmiotowe traktowanie ludzi którzy zginęli ( to że jeszcze by oddychali). Chyba jeszcze nie straciłeś nikogo bliskiego ...

# antypolityka

17.03.2003 11:01

dlaczego wiele postów ewoluuje w innym kierunku niż wskazywałby na to temat? jeśli jakikolwiek post o jakimkolwiek temacie nie kończy się na polityce to prawie na pewno można się spodziewać że i tak ktoś doszuka się jakiegoś słowa albo zdania na które warto zwrócić uwagę
post o bałwanie za kierownicą za chwilę zamieni się w dysputę o tym jaki to jestem płytki bo traktuję ludzi przedmiotowo, albo jak chciałem żeby w piątek wszyscy byli dla siebie mili to ktoś zaczął się zastanawiać "a dlaczego tylko w piątek być miłym", przykłady można by mnożyć, ale zaraz wyjdzie na to, że nie dość że jestem płytki to jeszcze się czepiam
pozdrawiam wszystkich dyskutantów i życzę miłego dnia

REKLAMA

# Basia

17.03.2003 12:11

Jesteś bardzo drażliwy. W mojej pierwszej wypowiedzi nalezałoby mimo wszystko skoncentrować się na 2 zdaniu. A co z tym kimś z nissana? nigdzie nie ma o nim mowy. Coś wiesz na ten temat?

# antypolityka

17.03.2003 12:18

podobno nic mu się nie stało, nawet żadnych obrażeń
a widziałaś dziś ten wypadek światowida/myśliborska?

# Piotrek z Odkrytej

17.03.2003 13:16

Antypolityka, to ja się "zastanawiałem" dlaczego tylko wtedy chcesz, żeby być miłym - to ewolucja nie dokądś, ale rozciągnięcie dobrego nastroju dalej. Pewnie zrozumiałeś, ale fajnie jest się przyczepić, nie ????
Ale ad rem: faktycznie zwracanie uwagi na semantykę, a nie na fakty też mnie zdenerwowało. Przecież chodzi o to, co się stało. Ten wypadek ma na pewnio głębsze podłoże.

REKLAMA

# antypolityka

17.03.2003 13:35

w porządku, bądźmy więc mili codziennie (do pojęcia "mili" zaliczam również dyskusję na temat), pozdrawiam z uśmiechem
i nawet zacznę jeszcze jeden temat :-)))), tym razem zupełnie prywatny

# badacz

17.03.2003 14:11

Antypolityka jest niekonsekwentny

# antypolityka

17.03.2003 14:12

bueeheheheh, nie no nie dam rady z wami

REKLAMA

# Basia

17.03.2003 15:02

Nie widziałam tego wypadku bo jeżdżę w drugą stronę. Na szczęście już nie denerwuję się "zagęszczeniami" w stronę centrum :)

# Julka

18.03.2003 09:04

Tragiczne to co sie stało na Płochocińskiej i współczuje rodzinie ,ale wystarczy spojrzeć jak jeżdzą kierowcy Odkrytą czy też Światowida......i GDZIE JEST POLICJA??!!!!!!!!

# Basia

18.03.2003 09:37

na komisariacie.

REKLAMA

# Julka

18.03.2003 11:32

a gdzie powinni być?

# Basia

18.03.2003 13:20

Oczywiście że większość powinna być na mieście. Ale chyba nie oczekujesz że policja będzie na każdym zakręcie?

# Piotrek z Odkrytej

18.03.2003 14:06

Julka, nie uogólniaj. Niestety oszołomów jest wielu nie tylko na tych ulicach. Jakiś czas temu pisałem o ułańskiej jeździe na Dorodnej. Wątek gorący jak wrzątek zmarł po kilkunastu wpisach. Wystarczyłoby wtedy postawić patrol policji na kilka godzin dziennie przez dwa trzy dni i wlepiać wg taryfiakatora - może policja przestałaby po takich akcjach narzekać na brak długopisów, pałek, biurek i innych rzeczy. Nie jestem za tym, aby policjant był wszędzie, ale skoro ludzie sygnalizują pewne problemy, może warto wyjść na ulicę i sprawdzić jak to wygląda. Współczuję policjantom, bo ich praca jest ciężka, ale taka mają i nic na to nie poradzą ani oni, ani my. (A sezon na motocykle zaraz się otworzy na nowo i znowu może być mniej bezpiecznie - mnie się motocykle podobają, ale bałbym sie jeździć w miejskiej dżungli).

REKLAMA

 Tom

18.03.2003 14:09

Z motocyklami jest różnie fajnie na nie popatrzeć, ale mi osobiście podbają się "motorki" tzw turystyczne tylko, czy nasi policjanci są w stanie złapać takiego gościa na "ścigaczu"?
Pzdr.

# Basia

18.03.2003 14:19

Jakby chcieli to by złapali. A jeśli chodzi o mandaty to niestety ściągalność jest bardzo niska.

# Piotrek z Odkrytej

18.03.2003 14:30

Basiu, czy w takim razie koło się zamyka ? Jedzie sobie koleś za szybko, łapie go policja, wypisuje mandat, koleś nie płaci. Wobec tego lepiej niech sobie wszyscy, a najbardziej ci do strzeżenia porządku przeznaczeni dadzą spokój ? W ten sposób za jakiś czas będziemy mieli scenerię jak z Mad Maxa - hordy wałęsających się bandytów i przemykający pod murami inni osobnicy ? Jakoś ściągnąć 20 PLN z babci sprzedającej konwalie na rogu ulicy nawet taki świetny twór jak Straż Miejska potrafi ściągnąć, więc coś tu nie gra.

REKLAMA

# misso

18.03.2003 16:06

Moim zdaniem nie gra tu przede wszystkim sposób szkolenia kierowców. Od lat mówi się o tym, że kursy na prawo jazdy uczą przepisów, ale nie uczą jeździć, a dokładniej - jeździć bezpiecznie, a nie tak dawne zmiany niewiele poprawiły. W innych krajach, np. w Niemczech, większość czasu kursu poświęca się na naukę jazdy w naturalnych warunkach, obowiązkowa jest np. jazda z instruktorem w nocy.
Nie wiem jak jest teraz, ale w czasie gdy ja robiłam prawko, było 20h tzw. jazd. Co to jest? Nic, biorąc pod uwagę fakt, iż większość tego czasu adepci spędzają na placu manewrowym, próbując zapamiętać, w którym miejscu na szybie ma być słupek, żeby zrobić dwa oborty kierownicą w lewo, a w kórym potem, żeby zrobić dwa obroty w prawo. Przecież to idiotyzm!!! We wspomnianych Niemczech na egzaminie trzeba zaparkować w terenie, tzn. na rzeczywistym parkingu, między samochodami, a nie między słupkami. Ja po polskim kursie do tej pory nie potrafię dobrze parkować. A i jeździć po mieście jeszcze długo się uczyłam.
Za wcześnie też według mnie można prawo jazdy dostać - mam na myśli wiek.
Że wspomnę już tylko o łatwości kupienia prawka za łapówkę...
No i do tego ci policjanci, których nigdy nie ma we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Przecież na Światowida przepisy łamane są nagminnie, a policji nie widziałam tam nigdy!

# Vladymir

18.03.2003 23:24

Brawura, brak wyobraźni i młody wiek były przyczynami tego tragicznego wypadku: 7 osób rannych, troje zmarło, czegoś takiego dawno nie notowały media. A kierowca ? To nastolatek, był trzeźwy, ze wstępnych ustaleń ekipy WRD wynika, że łuk jedni, na którym jest ograniczenie do 50 km/h pokonywał z prędkością co najmniej 140 km/h, ale opinia biegłego sądowego będzie znana za miesiąc, wtedy wyliczenia będą bardziej wiarygodne. Ze wstępnych wyjaśnień tego młodzieńca wynika, że śpieszył się na umówione spotkanie i nie wiedział, że na chodniku będą jacyś ludzie. Samochód pożyczył od ojca. Północnopraska prokuratura zastanawia się teraz, czy postawić mu zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym /zagrożenie karą jest wówczas większe/, czy "zwykłego" wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym /zagrożenie karą do 8 lat pozbawienia wolności/ Nadal pozostaje też otwartą kwestią zastosowanie środka zapobiegawczego wobec sprawcy w postaci tymczasowego aresztowania, WRD wystąpiło już o to do prokuratury, ale wniosek musi rozpoznać sąd, który zazwyczaj odmawia stosowania aresztu w tego rodzaju sprawach, bo to przecież przestępstwo nieumyślne, za które zazwyczaj orzeka się karę z warunkowym zawieszeniem wykonania. To taki prawny szkic tej tragedii, a życiu tym młodym ludziom nic nie zwróci, ani surowy wyrok, ani psy na ulicach...

# Basia

19.03.2003 09:39

Strasznie to smutne. Według mnie jedynie wysokie kary mogą coś wnieść. Takie ustalone odgórnie, a nie dla danej sprawy np. jazda po pijaku zabranie dożywotnio prawka, grzywna ileś tam, więzienia ileś tam. Jedynie kary mogą zmienić zachowanie niektórych kierowców.
Do Piotrka z Odkrytej: pisząc że ściągalność mandatów jest niska chodziło mi że nie ma z nich pieniędzy dla policji (zresztą i tak nie ma, pieniądze z mandatów idą do ogólnego budżetu), a nie że należy zrezygnować z ich wystawiania. Inna sprawa jak poprawić ściągalność. Niestety obija się to o sąd, a każdy wie jak one pracują :(

REKLAMA

# antypolityka

19.03.2003 10:08

skoro pieniądze z mandatów idą do ogólnego budżetu to chyba nie ma się co dziwić że zwyczajny policjant woli 100 PLN przyjąć do kieszeni niż dać jakiejś szyszce na stanowisku 500 PLN z mandatu na jakieś przekręty, przynajmniej skorzysta zwykły chłopak z drogówki
korupcja moi drodzy od najniższych szczebli - spojrzenie polaka

# Piotrek z Odkrytej

19.03.2003 10:45

O kasie można wiele: z mandatów nie idzie na policję, z akcyzy w cenie benzyny nie idzie na drogi, więc rzeczywiście ktoś z nizin społecznych - sorry za sformułowanie - lepiej żeby skorzystał, przynajmniej kupi swojemu dziecku zabawkę - oby. W Skandynawii mandat jest uzależniony od dochodów i może wynieść nawet kilka tys. euro. A u nas można się wykpić, choćby brakiem kasy - policjantowi lub strażnikowi nie chce sie wypisać kredytowego i puszcza delikwenta.
Czasem zastanawiam się, a niestety mam dużo czasu (bezrobocie), czy to wszystko ma sens. Oficjalne drwienie z władzy, sądów (Samoobrona) jak bardzo to działa destrukcyjnie i nic dziwnego, że lepiej wziąć w łapę niż szarpać się z posiadaczem immunitetu.

# Basia

19.03.2003 11:31

Teraz wszystkie mandaty policyjne są kredytowe. Niestety duża część osób narzekających na łapówkarskich polcjantów jak przychodzi co do czego sama woli dać w łapę mniej niż legalnia zapłacić wyższy mandat. Osobiście nie popieram.

# antypolityka

19.03.2003 12:19

basia kompletne zepsucie
daj stójkowemu zamiast napychać kieszenie kacykom
ja nie dostałem nigdy żadnej łapówy ale chętnie bym przyjął za załatwienie komuś jakiejś przyjemności
ostatnio co prawda dostałem francuskiego sikacza rocznik 98 ale to przecież nie łapówa
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy