REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# basik

19.07.2013 21:33

Ale czyj to jest właściwie budynek?

# aaa

20.07.2013 20:52

ZGN

# mmmm

20.07.2013 23:50

Ciekawe kto dostał mieszkania w komunalce na Porajów. na biednych raczej nie trafiło...
a Ci co potrzebują naprawdę pomocy to latami nic nie otrzymują. Ach gdyby ktoś z rodziny w Urzędzie pracował...

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

21.07.2013 10:43, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 21.07.2013 10:43

"Ciepła woda w kranie jest lepsza niż zimny prysznic"
Radosław Sikorski, Platforma Obywatelska.

# kapo

22.07.2013 09:26

Dziwny artykuł...na miejscu dziennikarza zrobiłbym wszystko by ustalić, kto de facto jest właścicielem tego budynku! Skoro na właścicielu ciążą wszystkie zobowiązania PINB i innych instytucji, to dlaczego nikt w tej sprawie nic nie robi. No i jeszcze jedno - skoro tym ludziom wypowiedziano umowy najmu to jeśli nie mają innego meldunku, w świetle prawa są osobami...bezdomnymi. A jeśli tak, to najbardziej powinni być na liście uprawnionych do mieszkań komunalnych. Odp. pana wiceburmistrza jest dla mnie nie do przyjęcia i ma chyba na celu wsadzenie sprawy pod dywan.

# 2lukasz81

23.07.2013 08:19

Jestem pewien, że ta mieszkanka, która twierdzi, że w łagrze było lepiej niż w budynku na Modlińskiej 101 nigdy w łagrze była. Z łagrów wracali tylko nieliczni. W łagrze oczywiście były warunki mieszkalne o wiele gorsze, nie mówiąc o swobodzie wypowiadania swoich opinii, które tak właściwie są pomówieniami. Nie będę tu mówił o konsekwencjach takiego zachowania w łagrze, żeby ktoś nie odebrał mnie jako człowieka bezdusznego. W artykule tym jest mowa o Ekspertyzie Technicznej tego budynku, z której wynika, że budynek nadaje się do remontu i jest to zapewne zabieg opłacalny. Opinia PINB była wydana bardzo pochopnie, przypominała decyzje jakie były wydawane w latach 1945-1956 przez BOS (Biuro Odbudowy Stolicy z "architektem", inż. Józefem Sigalinem na czele). BOS wówczas (1945-1956) miało władzę absolutną nadaną bezpośrednio z Moskwy i nawet protesty I Sekretarza PPR B. Bieruta nic nie pomagały: "Polityka budowlana na terenie Warszawy powinna iść po linii remontów i odbudowy wszystkich obiektów [...] kwalifikujących się do odbudowy....". Tak pisał Bierut licząc na poparcie Warszawiaków. Warszawiacy w tej spawie Bieruta poparli ale nic to nie pomogło, BOS czyniło swoją powinność. Dobrze, że nad PINB ma nadzór MWINB, który to zakwestionował Decyzją PINB i nakazał sprawę rozpatrzeć ponownie na poziomie pierwszej instancji. Zobaczymy jaka będzie nowa decyzja PINB. To od postanowień zawartych w tej właśnie decyzji będzie zależało kto ma przeprowadzić remont budynku. Kwestia zapewnienia lokali zamiennych to b. trudny temat, myślę, że warto by zasięgnąć opinii w tej kwestii u prawników lub w Wydziale Zasobów Lokalowych w Dzielnicy Białołęka.

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

24.07.2013 13:20, wpis modyfikowany 4 razy,ostatnio 24.07.2013 13:27

Byłam w łagrze!
Nie byłaś!
Byłam!
Ale nie masz ciepłej wody w kranie!
Dlatego, że nie byłam!?
Milcz, my jesteśmy spod Stoczni!
Wy jesteście z PO!
No i co nam zrobisz!?
Możesz nam naskoczyć... na pukiel. Ha, ha, ha

# Wiesia z Mężem

24.07.2013 13:33

Z tekstu wynika, że ona nie ma kranu...ani z zimna, ani z ciepłą wodą. To na co i komu ona ma naskoczyć? - pyta się Mój Mąż, Edward. I poprawia gatki w kroczu? Robią Wasi tak czasami?

 tarantula01

24.07.2013 17:28

Z tego co ustaliłem wynika, że:
a) budynek jest prywatny (ma 4 współwłaścicieli).
b) ZGN administruje budynkiem (na takiej zasadzie jak firmy administrują we wspólnotach mieszkaniowych).
c) budynek stoi w południowo-zachodnim rogu skrzyżowania ul. Modlińskiej i ul. Płużnickiej http://radny.com.pl/infrastruktura/007.jpg.
d) PINB na początku lipca wydał już ponownie decyzję o koniecznym remoncie budynku nakazując wykonać prace właścicielom budynku.
e) decyzja PINB po uprawomocnieniu się (jeśli żaden ze współwłaścicieli się nie odwołał od decyzji, to decyzja powinna być już prawomocna) ma być wykonana w ciągu 6 m-cy (mniej więcej do końca stycznia).
Podsumowując: Jeśli do końca wiosny przyszłego roku (o ile decyzja się uprawomocniła) właściciele budynku nic nie zrobią z nakazem z PINB, to wtedy będzie można zacząć procedurę administracyjną.
Ponadto budynek stoi w liniach rozgraniczających ul. Modlińskiej na trasie tramwaju z Żerania na Tarchomin.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

24.07.2013 17:28

Z tego co ustaliłem wynika, że:
a) budynek jest prywatny (ma 4 współwłaścicieli).
b) ZGN administruje budynkiem (na takiej zasadzie jak firmy administrują we wspólnotach mieszkaniowych).
c) budynek stoi w południowo-zachodnim rogu skrzyżowania ul. Modlińskiej i ul. Płużnickiej http://radny.com.pl/infrastruktura/007.jpg.
d) PINB na początku lipca wydał już ponownie decyzję o koniecznym remoncie budynku nakazując wykonać prace właścicielom budynku.
e) decyzja PINB po uprawomocnieniu się (jeśli żaden ze współwłaścicieli się nie odwołał od decyzji, to decyzja powinna być już prawomocna) ma być wykonana w ciągu 6 m-cy (mniej więcej do końca stycznia).
Podsumowując: Jeśli do końca wiosny przyszłego roku (o ile decyzja się uprawomocniła) właściciele budynku nic nie zrobią z nakazem z PINB, to wtedy będzie można zacząć procedurę administracyjną.
Ponadto budynek stoi w liniach rozgraniczających ul. Modlińskiej na trasie tramwaju z Żerania na Tarchomin.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# prawda

26.07.2013 17:18

Jak jest coś za darmo, to nie ma co wymagać, inni muszą brać kredyty by kupić mieszkanie, a nie żerować na samorządzie, jak się nie podobają warunki to proszę sobie kupić mieszkanie, jak wszyscy!!!! A z moich podatków nie życzę sobie budowy, czy remontu takich mieszkań!!!!

# 2lukasz81

29.07.2013 13:27

Prawda jest zawsze jedna. Trudniej jest jednak ustalić jaka ona jest i gdzie się znajduje. Chyba, że ktoś uważa tak jak Ks. Tishner, że jest prawda, tysz prawda i G... prawda. Tym razem nie kierowałbym się wytycznymi Ks. Tishnera na temat prawdy, bo w tej kwestii Tishner raczej mija sie z prawdą.

REKLAMA

# trx

30.07.2013 12:30

A jaśnie wielmozna HGW im nie pomoże ??? Tak ładnie się pokazywała na siłowniach,na które wydała /wyda/ parę milionów zł. Może zamiast promować swoją durną gębę, zajełaby się takimi sprawami ,jak wyżej opisana ???

# z Dąbrówki

01.08.2013 16:17

Jeśli ten dom stoi na trasie przyszłego tramwaju, to nie dziwne, że nikt nie chce remontować budynku.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

01.08.2013 18:53

... na trasie przyszłego tramwaju!? To jakaś fantasmagoria!

REKLAMA

# Małpa

09.08.2013 15:57

#prawda napisał(a) 26.07.2013 17:18
Jak jest coś za darmo, to nie ma co wymagać, inni muszą brać kredyty by kupić mieszkanie, a nie żerować na samorządzie, jak się nie podobają warunki to proszę sobie kupić mieszkanie, jak wszyscy!!!! A z moich podatków nie życzę sobie budowy, czy remontu takich mieszkań!!!!

Zgadzam się!

# ada

09.08.2013 20:34

#prawda napisał(a) 26.07.2013 17:18
Jak jest coś za darmo, to nie ma co wymagać, inni muszą brać kredyty by kupić mieszkanie, a nie żerować na samorządzie, jak się nie podobają warunki to proszę sobie kupić mieszkanie, jak wszyscy!!!! A z moich podatków nie życzę sobie budowy, czy remontu takich mieszkań!!!!

I ja miałam to samo napisać.
Jak to jest, że ja ciężko pracuję, aby spłacić kredyt, a inni tylko oczekują, gdzie mogą dostać.
Jak nie pasuje to proszę się wyprowadzić do łagru.

# Kinga

11.08.2013 16:51

Chyba powinni się w końcu za to wziąć. Skoro okna wypadają, sufit się sypie... Nie lepiej, żeby wymienić okna na okna http://boram.blog.interia.pl/? Ludzie w końcu mogliby normalnie mieszkać.

REKLAMA

# tikitak

11.08.2013 17:21

Mam prywatne mieszkanie - proszę Urząd o wymalowanie mieszkania i wstawienie nowych okien..W 2-giej połowie sierpnia wyjeżdzamy na wczasy do Portugalii to remont proszę zaplanować na wrzesień . Z góry dziękuję. Niech żyje władza.

# kolo

30.08.2013 18:24

nawet nie wiecie jak trudno mieszka się w takich warunkach tam mieszka moja koleżanka z 3 dzieci to że sufity spadają to przeczytaliście w reportażu a to że toaletę mają na podwórzu jak tak można mieszkać w 21 wieku że ludzie nie mają normalnych warunków mieszkalnych to skandal a ten dom to rujna
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy