REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Bielany

REKLAMA

# Ndhjdjdh

02.11.2022 08:11

Konserwator ma coś nie tak z głową. Może niech Trzaskowski dopłaca do ogrzewania. Co Trzaskowski? Chcesz wygrać wybory hahahah?

# Tolek_niebanan

02.11.2022 08:43

Słyszeli kiedyś o metodach ocieplania innych niż wieśniackie ogacanie wszystkiego styropianem i pokrywanie paskudnym chropowatym tynkiem, gromadzącym brud? Nie? To niech się rozeznają, Google im chyba nie zamarzło w tym budynku.
Mieszkam w identycznym, "termomodernizacja" z 2006 roku nie dała NIC - poza tym, że oszpeciła nasz dom i spowodowała wylęganie się grzyba od północnej ściany.

# Konerwator

02.11.2022 09:39

Przecież te budynki są ohydne, elewacja to szkaradna brzydota. Czego konserwator broni? To żaden piękny zabytek, wręcz przeciwnie. Elewacja powinna zostać odnowiona.

REKLAMA

# Polska

02.11.2022 10:11

Jakoś idiotyczne skankcje na gaz i węgiel im nie przeszkadzają, tylko brak docieplenia. To marznijcie matoly w imię walki z wymyślonym wrogiem.

 drugastrona

02.11.2022 12:16

Walki pisowskiego konserwatora z władzami Warszawy ciąg dalszy. Szkoda tylko, że ludzie cierpią.

# Sasin80baniek

02.11.2022 16:50

Patologia. Jakoś na terenach Natura2000 wywalono zamek a ludziom zabrania się docieplenia w jakimś zapyziałym budynku. Państwo z dykty.
Konserwatorze puknij się w ten swój łeb.

REKLAMA

# Kolo

02.11.2022 17:33

Jeszcze trochę i bloki z wielkiej płyty będą wpisywać do rejestru zabytków jako "unikatowy przykład minimalizmu i funkcjonalizmu". Do każdej glupoty da się dorobić ideologię jak sie chce. Osobiście nie podoba mi się docieplanie w stylu kurpiowskim i w kolorach pstrokatych. Niemniej jednak nie kumam z jakiego powodu nie można z jednej strony docieplic budynku z drugiej przy okazji nadać mu nowa elewację z zachowaniem i odtworzeniem koncepcji architektonicznej. Tutaj to już jest przegięcie i brak dobrej woli. Zasada jest taka że w każdym przypadku urzędnik winien kierować się przepisami, celem i zdrowym rozsądkiem a nie postrzegać rzeczywistości w sposób dogmatyczny. Zasadniczo w cywilizowanych krajach wygląda to trochę inaczej, zabytek jeśli pełno funkcje użytkowa to żyje i dopisze się także w jakimś stopniu przebudowy celem dostosowania jego funkcjonalności do współczesności. Tak się dzieje w szpitalach w zabytkowych budynkach, szkołach czy domach prywatnych. I dlatego inwestycje kosztuje więcej i trwają dłużej niż wynikałoby to z istoty rzeczy. Sugeruje zebranie podpisów na całym osiedlu i skierowanie sprawy do ministra jako pełniącego nadzór. Trzeba tylko przedstawić bardzo merytorycznie sprawę i dołączyć dokumenty, projekt.

# Taka prawda

02.11.2022 18:37

Wystarczy zastosować ocieplenie od wewnątrz jak jest to np. w zabytkowych kamienicach gdzie też mieszkają ludzie. Chcą mieć ciepło to te 12-15 cm trzeba od wewnątrz poświecić. Ale prościej mówić, że nie pozwalają im ocieplić...

# Elewator

02.11.2022 23:57

#Konerwator napisał(a) 02.11.2022 09:39
Przecież te budynki są ohydne, elewacja to szkaradna brzydota. Czego konserwator broni? To żaden piękny zabytek, wręcz przeciwnie. Elewacja powinna zostać odnowiona.
No właśnie. "Elewacja powinna zostać odnowiona", czyli umyta, ubytki uzupełnione, niektóre elementy może podmalowane. A nie po chamsku oklejona styropianem. W tym przypadku należy zastosować metodę polegająca na ociepleniu od wewnątrz. Zatem - nie marudzić, tylko do roboty!

REKLAMA

# Jerzy B

04.11.2022 12:08

Zamieszkałem w tym Bloku w lipcu 1958 roku wraz z rodzicami i bratem. To był piekny okres. Za ulicą Reymonta była juz wioska Wawrzyszew, gdzie pasły się krówki i chodziliśmy polnymi drogami na stawy Brustmana itd......
Dzisiejszy wyglad od ówczesnego nie wiele sie zmienił. Wylano asfalt, a były płyty 6. kątne jak pamietam i kasztany tak poteżnie wyrosły, że miejszkancy ( własciciele mieszkan) "bożego swiata nie widza" poki liście nie opadna.
Faktem jest, że szczytowa czesc budynku jest nie nalzycie zabezpieczona przed zamarzaniem i tam własnie pojawiaja sie grzyby co widać i czuć. Była sznasa na docieplenie ale sp. Pan nie wyraził zgody na montaz anteny GSM co wykorzystał budynek na Reymonta i za te pieniadze maja milej w mieszkaniach. Wiec w tym budynku można było cegły obłożyc pianka morska a na SCHROGERA NIE..... Czy to jedna dzielnica Bielany czy inne Stany gdzie rózni ich prawo panie burmistrzu?. Wiec wiecej powagi i odpowiedzialnosci w decyzjach. Czekam na ostateczny werdykt a obecnie mieszkajacym wytrwałosci i domagania sie równości wobec prawa. Nadmienie, że na ul. Żeromskiego obok Urzedu pana tez dokonano dociepleń styropianem wiec nie błaźnij sie Pan

# Dd4

06.11.2022 11:44

#Polska napisał(a) 02.11.2022 10:11
Jakoś idiotyczne skankcje na gaz i węgiel im nie przeszkadzają, tylko brak docieplenia. To marznijcie matoly w imię walki z wymyślonym wrogiem.

Idzie zima, wybierz się lepiej do ermitażu i utnij sobie płótna z jakiegoś Szyszkina, będziesz miał dobre onuce. Nie żałuj sobie, ruska tkanino.

# słaby

07.11.2022 07:44

Widzę sami miejscowi znawcy z Bielan zabierają głos - można spróbwać porozmawiać z mieszkańcami tych bloków kim byli Piechotkowe gdzie tak naprawdę ci ludzie mieszkają i czym jest tzw kolonia bielańska ale to i tak nic nieda bo te bloki i okolica przez 60 lat były i będą dewastowane paru miejscowych krzykaczy urządza imprezy w stylu BO MI SIĘ NALEŻY ludzie zróbcie coś od siebie zadbajcie o te trawniki klatki schodowe i sprzątajcie po sobie puste butelki po małpkach bo one są wszędzie

REKLAMA

# peter

11.11.2022 00:17

#Taka prawda napisał(a) 02.11.2022 18:37
Wystarczy zastosować ocieplenie od wewnątrz jak jest to np. w zabytkowych kamienicach gdzie też mieszkają ludzie. Chcą mieć ciepło to te 12-15 cm trzeba od wewnątrz poświecić. Ale prościej mówić, że nie pozwalają im ocieplić...
Z tego co piszesz wynika, że jesteś dyletantem. Ocieplenie od wewnątrz będzie dziurawe jak ser szwajcarski - będą po prostu liczne mostki np. w miejscu ścian działowych prostopadłych do elewacji, podłogi, sufitu. Do tego trzeba doliczyć koszt nowych szerszych parapetów wewnętrznych, przebudowy rur CO i kaloryferów, zabudowy np. karton-gipsem obłożonych styropianem ścian, malowanie całego pomieszczenia. Koszt ogromny, a efekt nijaki.

# Obiektywny

18.11.2022 18:30

#Ndhjdjdh to PiSowski konserwator wojewódzki blokuje a nie prezydent ani Urząd Miasta!

# Elżbieta

27.11.2022 19:58

Jeżeli budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków a tylko do gminnej ewidencji zabytków, to Konserwator zabytków nie ma prawa zabronić wykonać ocieplenia, zgodnie z wyrokiem sądu.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA