REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Szobera

07.04.2015 13:07

Dostałem takie pismo. Skąd mam na to wziąć pieniądze? To w ogóle jest zgodne z przepisami?

# podatnik

07.04.2015 14:35

#Szobera napisał(a) 07.04.2015 13:07
Dostałem takie pismo. Skąd mam na to wziąć pieniądze? To w ogóle jest zgodne z przepisami?
To już Twoje zmartwienie - jak nie znajdziesz to komornik ma co zając przecież jesteś włascicielem nieruchomości.
Taka mamy władzę jaką sobie wybralismy w demokratycznych wyborach...

# dfg

07.04.2015 15:09

Chu.je , jeb.ane złodzieje z po

REKLAMA

# Melon

07.04.2015 15:28

Ludzie głosujcie dalej na PO to puszczą nas w skarpetkach !!!
Oni ludzi mają za nic, najważniejsze by Rodziny ustawić i samych siebie.

# lideksynubeka

07.04.2015 20:25

No tak panie Melon.Od 2005 tłukę do łbów miejscowemu chłopstwu,żeby popędzili przy wyborach platfonsiarnię. i co? Jakbym do ściany płaczu przemawiał. Podwyżki,brak przedszkoli,szkół,ulic,korki,zaraz komornicy będą ściągali należności od frankowiczów i posiadaczy 40m2 apartamentów posadowionych na gruntach objętych użytkowaniem wieczystym.Ale to wszystko nic, dla nich ważne jest,żeby KACZOR nie doszedł do władzy.
Swoją drogą,ciekawe czy którykolwiek z miejscowych małorolnych(czyli tzw.MZzWM głosujących na PO) kupując swoje wymarzone M3 w kredycie na 30 lat wiedział co to jest"użytkowanie wieczyste gruntu"

# bemol

08.04.2015 09:59

Nie wiem czy to kogoś pocieszy, ale np. przy okazji dociągnięcia II linii metra na Wolę, to leżącej po sąsiedzku SM Kolonia Kasprzaka opłaty za dzierżawę wieczystą wzrosły o 1000%. Dokładnie 4 zł. za 1m2 mieszkania miesięcznie.
Lidek nie pajacuj, ten cały bałagan zawdzięczamy POPiS-owi, szczególnie po "cudownej" zmianie przepisów prawa spółdzielczego w 2007 r. - sławetnemu uwłaszczeniu za 1 zł. Kiedyś z zachłannym miastem walczyły spółdzielnie mieszkaniowe zatrudniające radców prawnych. Teraz "uwłaszczony" odrębnie spółdzielca jako właściciel, jest zdany sam na siebie w walce z zachłannym urzędem dzielnicowym. Wedle zasady " dziel i rządź ", frajerzy zafascynowani mirażem odrębnej własności sami zrobili sobie kuku. Ci co pozostali w spółdzielniach mieszkaniowych, mają dzierżawę wieczystą "rozłożoną" do spłaty w 12 miesięcznych ratach oraz mogą liczyć, że spółdzielnie w ich imieniu zaskarżą w sądzie pazernych miejskich urzędników. Np. w SM WOLA dla sporej liczby nieruchomości na Górcach udało się wywalczyć w sądzie obniżkę opłat za wieczyste użytkowanie.
Dalszym pomysłem "kochanej władzy" jest rozpirzenie spółdzielni mieszkaniowych, stworzenie tysięcy gów..nych wspólnot, łaskawe obdzielenie wszystkich absolutnie nową własnością / zarobią raz jeszcze notariusze, rzeczoznawcy, a państwo weźmie od tego swoje 23 % VAT- u /, na koniec przywali się frajerom podatek katastralny. W skali roku do budżetu W-wy wpływa ponad 400 mln. zł z tytułu opłat za dzierżawę wieczystą, takiej kasy miasto nie odpuści.

REKLAMA

# pazio

08.04.2015 10:40

Złodziejstwo !!!!

# Niemiec

08.04.2015 11:16

Wyru...ać biednych Polaczków przez pejsaty naród !!!!

# Taltos2

08.04.2015 11:35

Złodziejstwo? A zapłacili Szanowni Państwo za ten grunt? Tańsze mieszkanie to bardzo chętnie się kupiło. A z jaką bonifikatą się uwłaszczyło na miejskim/spółdzielczym mieszkaniu? To sprzedajcie te i kupcie na 30 letni kredyt nowe już na swoim gruncie. Miesięczną ratę będziecie mieli większą niż roczną wieczystą.
PS. Owszem, tak wysoka podwyżka może być zaskarżona (często skutecznie), ale wynika też z faktu, że przez kilka lat nie było nowelizacji opłaty. Czyli się przez te parę lat zaoszczędziło.
PS2. Skoro metro jest, to i wartość mieszkania/działki wzrosła. Rozumiem, że jak będziecie sprzedawać mieszkania to po cenie jaka obowiązywała w okolicy PRZED oddaniem metra?
PS. 3 Podatek katastralny byłby wreszcie sprawiedliwy, bo odzwierciedlałby realną wartość nieruchomości. Masz 60m2 w świetnej lokalizacji w Śródmieściu (blisko metro, przedszkole, przychodnia, szkoła, placówki kulturalne) płacisz na rzecz miasta więcej (bo to ono z podatków WSZYSTKICH Ci tę infrastrukturę sfinansowało). Masz 60 m2 na "zadu...", płacisz mniej dopóki Ci miasto takiej infrastruktury nie zapewni.

REKLAMA

# AntekM

08.04.2015 12:23

opłata za użytkowanie wieczyste zgodnie z KC to opłata okresowa, która się przedawnia po 3 latach więc urząd nie może żądać od mieszkańców płacenia opłaty za lata 2010 i 2011.

# bemowiak

08.04.2015 12:38

z tego co widzę to pismo do zapłaty wystali i podpisali
Pismo podpisali pełnomocnicy prezydent miasta dla Bemowa - Grzegorz Popielarz i Marek Lipiński.
.. czyli nie demokratycznie wybrane władze dzielnicy. Czy tylko ja czytam ze zrozumieniem

# xxx

08.04.2015 12:40

#bemowiak napisał(a) 08.04.2015 12:38

Pismo podpisali pełnomocnicy prezydent miasta dla Bemowa - Grzegorz Popielarz i Marek Lipiński.

Podpisały osoby nieuprawnione do wydawania decyzji podatkowych. Już sam ten fakt powinien wystarczyć do zaskarżenia

REKLAMA

# tutejszy

08.04.2015 12:44

Obaj panowie pełnomocnicy, to według pieczątek Główni Specjaliści - ciekawe w jakiej dziedzinie? Cóż to w ogóle za określenie funkcji / stanowiska?

# tutejszy

08.04.2015 12:50

Taltos - rozpędziłeś się strasznie w swoim komentarzu, niestety z pośpiechu mijasz się z prawdą; Po pierwsze mieszkania wybudowane na gruncie miejskim lub Skarbu Państwa nie są tańsze od tych na gruntach prywatnych. Po drugie artykuł dotyczy mieszkań na Bemowie, a tutaj niestety metro jeszcze nie dotarło. Ochłoń proszę i zastanów się chwilę zanim napiszesz kolejny post.

# bemol

08.04.2015 12:56

Już było. Spółdzielnie płacą wieczystą dzierżawę za cały teren, tj. ogólnodostępne drogi , parkingi, place zabaw, dojazdy do szkół, przedszkoli, przychodni zdrowia, pawilonów handlowych itp. Uwłaszczający się na komunalnych płacą tylko za część przypadającą w ramach tzw. obrysu budynku. Tak jest min. na Bemowie, stare spółdzielnie są z reguły nie ogrodzone, czego niemożna powiedzieć o deweloperskich enklawach.

REKLAMA

# BeMózg

08.04.2015 20:57

Panie redaktorze Burkiewicz! Czy Panu cóś się nie pokićkało? Na początku artykułu pisze Pan o podatku gruntowym, zaś w dalszej części o opłacie z tytułu użytkowania wieczystego. To są dwa całkiem różne rodzaje obciążeń podatkowych (chociaż dotyczą tego samego terenu). Zatem proszę o wyjaśnienie, której z tych opłat artykuł miał dotyczyć.

 jelonek

09.04.2015 00:31

do Taltos2
A co powiesz, jak mieszkancy dwoch roznych blokow polozonych na tej samej ulicy, jeden obok drugiego, placa jeden 190 zl/m2 za wieczyste uzytkowanie a drugi 1190 zl? Czy tez mi powiesz, ze jeden ma duzo lepsza infrasrukture od drugiego? Nie sadze! Sa na to rawomocne wyroki!

# Taltos2

09.04.2015 10:28

Do Jelonek:
jeśli jest tak jak piszesz, to znaczy tylko jedno, ten "tańszy" blok nie miał od dawna nowelizacji wieczystego. I to oczywiście jest PATOLOGIA. Powinien być jednolity system wyceny, np. kwartałami co dwa-trzy lata. Wtedy skala podwyżek (właśnie, w razie kryzysu na rynku nieruchomości powinny być także obniżki!) byłaby dużo bardziej spłaszczona i tak nie bulwersowała. Bo to zrozumiałe, że ludzie się denerwują jak zobaczą podwyżkę o 300%.
NIE PODWAŻA to natomiast NAJWAŻNIEJSZEJ zasady - skoro masz wieczyste, nie jesteś właścicielem gruntu, a za korzystanie z niego i odnoszenie korzyści w postaci dachu nad głową - masz obowiązek płacić właścicielowi. Jeśli nie chcesz płacić, to jesteś złodziejem. Bo skorzystałeś, że budując/kupując mieszkanie na "wieczystym", nie poniosłeś kosztu zakupu gruntu, a ten w Warszawie jest drogi i znacząco podnosi cenę m2 mieszkania.
PS. Dlatego podatek katastralny JEST dobry, bo oddaje realną - bo ZRÓŻNICOWANĄ wartość działek w mieście. A dziś mając 300 metrową willę na Dolnym Mokotowie z pełnym dostępem do infrastruktury miejskiej - za którą zapłacili WSZYSCY mieszkańcy Warszawy - płacisz taki sam podatek od nieruchomości jak właściciel identycznej 300 metrowej willi na peryferiach, tyle że bez ulicy, chodnika, latarni, kanalizacji itd...

REKLAMA

# abc

09.04.2015 12:27

Przyjazne państwo k..wa
Urzędnicy zezwolili na wniesienie opłaty w ratach. Niezbędne do tego jest jednak przedstawienie "kilku" dokumentów: kopii rocznych zeznań podatkowych za ostatnie trzy lata, oświadczenia o dochodach uzyskiwanych w bieżącym roku wraz z poświadczeniem o zarobkach z zakładu pracy, odcinka ZUS itp.; oświadczenia o posiadanych nieruchomościach; oświadczenia o środkach pieniężnych posiadanych na rachunkach bankowych oraz lokatach inwestycyjnych, oświadczenia o posiadanych środkach transportowych, których właścicielem lub leasingobiorcą jest wnioskodawca lub członkowie jego rodziny, oświadczenia wnioskodawcy o dochodach osób pozostających z nim we wspólnym gospodarstwie domowym.

# Niemiec

09.04.2015 14:09

Tak jak kiedyś mówił pejsaty w latach 60-tych do jednego z Polaków / rozmowa działa się w Austrii / - MY WAS JESZCZE ZAŁATWIMY. Od lat 90 sukcesywnie wdrażany jest ten program .....

# lideksynubeka

09.04.2015 18:37

@taltos2
a po ch.....j ma być podatek katastralny?Pieniądze na zakup nieruchomości JUŻ BYŁY OPODATKOWANE.
widze,z okowów socjalizmu ciężko się wyleczyć.
Oczywiście zostanie on wprowadzony przez "liberalną"Partię Obciachu(PO).To ta sama partia,co obiecywała podatek 3 razy 15%.Mnie kuźwa zawsze wychodziło,że to będzie 45%...Nikt mi nie wierzył,a teraz płacz

REKLAMA

# Syty i uśmiechnięty

09.04.2015 20:03

Lidek, tłucz sobie, tłucz. Ja tam głosuję od 2005 na PO i żadnym chłopstwem nie jestem, tylko urodzonym warszawiakiem. I nie mieszkam na 40m2 w kredycie na 30 lat, tylko własnościowym domu na własnościowej dziełce z brakiem obciążeń i zastawów w hipotece. CHętnie posłucham, jak mnie przekonujesz do tego, jak mnie jest źle pod jarzmem PO. ;->

# lideksynubeka

10.04.2015 14:11

Nie umiem ci pomóc w leczeniu kompleksów.Może pochwalisz się też na forum meblami z IKEI,ciuchami z sieciówek oraz frutti di mare z LIDLA?

# Bob Rozbieracz

11.04.2015 13:13

Syty i uśmiechnięty na pewno jeździ Skodą...

REKLAMA

# Gajosikowy

12.04.2015 10:57

w roku 2012 otrzymałem pismo o podwyższeniu opłaty za użytkownie wieczyste z 153 zł na 610 zł ale po 3 latach procesowania się z miastem sąd rejonowy dla dzielnicy Wola / Bemowo ustalił w oparciu o wycene biegłego opłatę na wysokości 510 zł ;
należy zaskarżyć decyzję urzędu do SKO ( samorządowe kolegium odwoławcze -ul.Kielecka na Mokotowie ) a następnie ( SKO bada tylko formalną stronę prawomocności decyzji) do sądu rejonowego j.w.
UWAGA : JAK OKA W GŁOWIE PRZESTRZEGAĆ TERMINOW ODWOŁAŃ - URZĘDNICY TYLKO CZEKAJA NA PRZEKROCZENIE DAT ODWOŁAŃ ABY ODDALIĆ SPRAWĘ Z PRZYCZYN FORMALNYCH CO JEST ICH ULUBIONYM DZIAŁANIEM
Sprawa może się doczekać wniosku o wycenę którą może wykonać biegły sadowy
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA