REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# zatruci

28.01.2016 16:15

po co wymieniać piece na paliwo stałe -przecież opalanie domów granulatem ze starych opon lub innymi odpadami jest tańsze.Kto się chce o tym przekonać niech się pofatyguje póżnym wieczorom na ul.Hetmańską lub Ks.Piotra Skargi w Legionowie.Tam chyba wszyscy "bardzo praktyczni"mieszkańcy odwrotnie zrozumieli monity władz miasta ,odnośnie zatruwania środowiska i całej reszty sąsiadów którzy są przez lata przez nich zatruwani.

# taka tam

28.01.2016 19:21

A co mnie obchodzi, że smrodziarzowi wzrosną koszty ogrzewania? Jak kogoś nie stać na utrzymanie domu, to niech sprzeda i sobie kupi mieszkanie w bloku. Zresztą w wielu przypadkach to nie z biedy, tylko z pazerności. Kasę można przecież wydać na przyjemniejsze rzeczy niż gaz do kotła, co tam zdrowie mieszkańców. Dlatego ci ludzie nie powinni być zachęcani, tylko zmuszani do wymiany pieców, tym bardziej, że mają konkretne dofinansowanie.

 Daro

29.01.2016 00:07

Konkretne dofinansowanie??? które starczy na wymianę pieca i papierkologię do przyłącza gazowego
Koszty modernizacji kotłowni, zakup materiałów, wymiana grzejników, koszty robocizny których nie obejmuje dofinansowanie wyniosą kilka razy niż dofinansowanie do samego pieca
Potem dochodzą opłaty za "tani" gaz.
Według wyliczeń przy większych mrozach za dom średniej wielkości płaci się 60 zł dzienne za gaz, palenie węglem wynosi trochę ponad 30 zł dziennie
Bo przecież paliwa i energia elektryczna muszą w Polsce być jedne z najdroższych w Europie
Gaz w takiej Francji jest 1/3 tańszy niż w Polsce
Co do samego palenia, dla blokersa czarny dym z komina automatycznie oznacza palenie oponami
Blokers nie wie że czarny dym z komina będzie leciał przy rozpalaniu pieca, czy dokładaniu opału
Zresztą polski węgiel kosztuje 900zł za tonę, ten sprowadzany z Rosji około 650

REKLAMA

 Daro

29.01.2016 00:14

Kilka lat temu namawiano do opalania olejem. Masę ludzi zainwestowało duże pieniądze w całą instalację ze zbiornikami do opalenia olejem
Na początku było fajnie olej kosztował 1,2 zł, po kilku latach dowalono akcyzę i olej kosztował już ponad 4zł
Ludzie którzy przed oczyma zobaczyli widmo bankructwa po zimie zaczęli znowu palić węglem
To samo z gazem pamiętam jak w latach 80 u znajomych pod Warszawą uruchomiono gazociąg, pamiętam że praktycznie wszyscy zaczęli grzać gazem bo czysto, pełna automatyka, mniej roboty
I pamiętam jak kilka lat później praktycznie wszyscy przestali tym gazem ogrzewać domy bo koszty gazu wzrosły drastycznie

 ochoc

29.01.2016 09:25

Daro. Czy wiesz ile dzisiaj kosztuje olej opałowy z dostawą?
2.18 zł za litr w Warszawie. A w Legionowie pewnie jeszcze taniej.
Owszem - kosztował czasami 4 zł ale ceny są zmienne - olej czasami tanieje a czasami drożeje - słyszałeś kiedykolwiek o obniżce ceny gazu zmiennego? Ja jeszcze nigdy - tylko drożeje.
W życiu nie zdecydował bym się na opalanie paliwami stałymi - nie mam na to czasu i przede wszystkim wolę mieć czysto w domu - podwyższona cena to cena komfortu

 Daro

29.01.2016 10:32

Obecnie nikt nie zainwestuje w nową instalację do ogrzewania olejem bo nikt nie ma pewności czy po kilku miesiącach nie będzie płacić znowu 4zł
Nie każdy ma ten komfort finansowy że stać go na opalanie gazem, olejem, czy nawet prądem
Dla sporej części naszych rodaków węgiel jest najtańszym źródłem opału

REKLAMA

# ztruci

29.01.2016 12:14

nie rozpisujmy się na tematy oczywiste -walka idzie o wyeliminowanie śmieci i o nasze zdrowie -na spalanie opon i innych trujących odpadów zgody nie ma i nie będzie.

 Daro

29.01.2016 12:22

Nie wiem czy widziałeś i czułeś jak palą się opony. Gdybyś poczuł smród palonych opon i zobaczył dym jaki się przy tym wydobywa nigdy nie napisałbyś ze w piecu ludzie palą oponami
Przez zimę spalam około 3-4 ton węgla gdyby ludzie palili to odpady to ile musieliby zgromadzić tych śmieci

# publiczna tajemnica

29.01.2016 14:24

wypalanie gumy odbywa się głownie nocą-nawet niewielkie ilości są wyczuwalne -smród potrafi wchodzić nawet przez okna a dym jest najczęściej też widoczny oczywiście adekwatnie do ilości spalonej gumy .podobnie zachowują się odpady z pianki poliuretanowej, której wystarczy "siatka"przywożona na bieżąco aby ogrzewać dom przez cały dzień.

REKLAMA

 Daro

29.01.2016 14:41

Jak można ludziom wciskać takką ciemnotę. Pianka poliuretanowa spala się BŁYSKAWICZNIE w przeciągu kilku sekund
Siatka takiej pianki starczyłaby na kilka minut palenia może na kilka minut

# publiczna tajemnica

29.01.2016 14:44

nie spalam to nie wiem.

 Daro

29.01.2016 14:48

Nie spalasz ale wiesz że torebką z pianką można ogrzać dom przez cały dzień
Ciekawe
Po co w takim razie wciskasz ciemnotę ludziom

REKLAMA

# publiczna tajemnica

29.01.2016 15:16

ciekawe to są "receptury"na ogrzanie domu torebką pianki przez cały dzień ale o tym to trzeba pogadać z wtajemniczonymi -na pewno przydają się do tego "ciemności"mniej ciemnota.

# taka tam

29.01.2016 15:54

Daro, bez urazy, ale mnie nie interesuje z jakiego powodu leci czarny dym z komina, czy z węgla, czy z opon. Sam fakt, że do pieca węglowego można wrzucić wszystko daje pole do wielu nadużyć. Znam ludzi, którzy wrzucają do pieca pampersy, torebki foliowe, stare ubrania, itp. traktując piec jako zsyp, bo mają bliżej do niego niż do pojemnika na podwórku. W pojemniku lądują tylko te rzeczy, które się trudno palą. Oni mają kompletnie gdzieś, że ktoś tym potem musi oddychać.
Po wielu latach mieszkania w Warszawie przeprowadziłam się ostatnio z powrotem do Legionowa i jak wysiadłam kiedyś z pociągu, na początku większych chłodów, to myślałam że w okolicy jest pożar. Okazało się, że to "tylko" domki.
Problem w tym, że Legionowo to nie wieś z dziesięcioma domami między polami, zagęszczenie zabudowy, a tym samym kumulacja zanieczyszczeń jest tak duża, że nie pozostaje nic innego, jak ograniczyć to odgórnie.
I uwierz, że nikt z mieszkańców nie chce złośliwie pogorszać nikomu komfortu życia z powodu większych wydatków. Chcą po prostu bronić swojego prawa do oddychania świeżym powietrzem i zdrowia, które m.in. Ty im odbierasz. Ja mam większe prawo do ochrony własnego zdrowia, niż Ty do zatruwania mnie i środowiska.
Trzeba zacząć patrzeć trochę dalej niż czubek własnego nosa.

 Daro

29.01.2016 20:50

Właśnie że patrzę dalej niż czubek własnego nosa.
A co z ludźmi, przy groszowej emeryturze wielu nie będzie stać na zwiększone opłaty za gaz, tych ludzi nie będzie stać aby wydać kilkanaście tysięcy na modernizację kotłowni
Za to będzie cieszyć się ZUS, ludzie zaczną masowo zamarzać w domu i problem z emerytami rozwiąże się sam

REKLAMA

# taka tam

29.01.2016 21:58

Z pewnością jest grupa ubogich osób, często starszych, które na prawdę będą miały problem z modernizacją. Być może trzeba takim osobom pomóc w inny sposób, dofinansowując droższy opał zimą, itp. Zresztą nie siej demagogii, że emeryci będą masowo umierać z zimna, bo oddychając tym powietrzem to raczej mieszkańcy będą masowo umierać na raka i to nie dożywszy emerytury. Pogadaj z lekarzami w Legionowie.

 Daro

29.01.2016 23:25

Wystarczą dwa tygodnie większych mrozów i mizerna rencina babci pójdzie na rachunek za gaz.
Dopłat do droższych paliw na chwilę obecną nie ma, o ewentualnych dopłatach była mowa w 2013 roku kiedy próbowano wprowadzić zakaz spalania paliw stałych w Krakowie
Już wtedy radni poruszali problem że tych pieniędzy starczy tylko dla pierwszych chętnych

# Mariaa86

27.04.2016 12:45

Ci, co się na tym nie znają, zawsze będą narzekać. Bo przecież trzeba coś zmienić, wymienić,a tak było dobrze. Właśnie w tym sęk, że wcale dobrze nie było. W naszym rejonie prawie wszyscy palili "śmieciami" i to ma być dobre? Proszę przeczytac sobie kilka artykułów nt. niskiej emisji i przekonać się, jak bardzo zanieczyszczone jest nasze powietrze. Ja popieram takie akcje i jestem za wymianą starych pieców.Teraz jest pełno możliwości dofinansowania na tego typu aparaturę, trzeba tylko trochę poszperać. Dla zainteresowanych polecam tę stronę: http://blog.dedietrich.pl/ wybierz-zrodlo-dofinansowania -na-wymiane-urzadzenia/ można tu dowiedziec się o najbardziej popularnych programach o dofinansowaniu.

REKLAMA

 Daro

28.04.2016 16:58

Proszę nie uprawiać naiwnej propagandy
Owszem dotacje do zmiany sposobu ogrzewania są ale najczęściej dotyczą dopłat do samego pieca
Resztę inwestycji która będzie kosztować kilka razy więcej trzeba pokryć samemu czyli najczęściej pozostaje kredyt komercyjny
Dofinansowanie w żaden sposób nie obejmuje ceny gazu. Człowiek który przeliczy sobie ile więcej zapłaci za gaz czy olej nie mówiąc już o prądzie powie sobie p....ę taki interes
Dlaczego nikt nie powie że jedynym sposobem na to aby ludzie MASOWO przestali palić paliwami stałymi jest DOSTOSOWANIE CENY GAZU do możliwości finansowych Polaków
Bez tego można sobie tworzyć programy o dofinansowaniu ku chwale urzędasów którzy będą mieli wieczne zatrudnienie

# mmela

30.08.2016 18:45

Można mieć gaz dostarczany z cysterny, montujesz http://centrumgaz.eu/ i masz spokój, bez dwóch zdań.

# odetto

21.10.2016 18:09

Szkoda że u nas tak nie ma :) ja niedawno wymieniałem stary zasypowy na nowy z podajnikiem. Troche kasy poszło - ale mam już porządny z Piecbuda. I podajnik jest o niebo wygodniejszy, i ogólnie ten piec łatwiejszy w obsłudze i ciszej chodzi

REKLAMA

# Mendrek

28.01.2017 22:45

I bardzo dobrze, ja też nie dawno wymieniłem piec na nowy, lepszy porządniejszy. Ekonomia ekonomią ekologia też jest ważna. Ja mam z Piecbuda fajny porządny kocioł. Dobrze sprawnie działa, cena tez nie zbija z nóg.

 Daro

29.01.2017 21:53

W Polsce np ceny energii elektrycznej w stosunku do siły nabywczej są jednymi z najwyższych w całej UE
A czekają nas duże podwyżki cen energii elektrycznej w najbliższym czasie chociażby wzrośnie opłata przejściowa
Odnośnie cen gazu, przed chwilą wyczytałem że za rosyjski gaz płacimy więcej niż Niemcy
Polska w 2014 r. za 1 tys. m sześc. rosyjskiego gazu płaciła 379 dol. (rok wcześniej - 429 dol.), podczas gdy Niemcy - 323 dol. (w porównaniu z 366 dol. w 2013 r.).
To jest cena mediów jest zaporą w ograniczeniu smogu,owszem jest możliwość zmniejszenia smogu poprzez spalanie lepszej jakości paliw np eko groszku ale w Legionowie nie ma możliwości otrzymania dotacji do pieca retortowego nawet spełniającego nowe normy ekologiczne
To stąd bierze się tak mizerne zainteresowanie wymianą pieca

# elina

01.02.2017 16:18

#taka tam napisał(a) 28.01.2016 19:21
A co mnie obchodzi, że smrodziarzowi wzrosną koszty ogrzewania? Jak kogoś nie stać na utrzymanie domu, to niech sprzeda i sobie kupi mieszkanie w bloku. Zresztą w wielu przypadkach to nie z biedy, tylko z pazerności. Kasę można przecież wydać na przyjemniejsze rzeczy niż gaz do kotła, co tam zdrowie mieszkańców. Dlatego ci ludzie nie powinni być zachęcani, tylko zmuszani do wymiany pieców, tym bardziej, że mają konkretne dofinansowanie.
tak jest w większości, ciemnota i tyle

REKLAMA

# erico

26.05.2017 10:30

My wymienialiśmy na Witkowskiego nie dawno, dobrze mieć porządny kocioł wreszcie - http://www.sklep-witkowski.pl/ Ogólnie to bardzo porządna firma, bo ani problemów z konfiguracją nie było, ani nie ma z serwisem, przyjeżdzają naprawiają i z głowy. Mega polecam jak ktoś się zastanawia nad wymianą

 kurkumina

28.05.2017 23:16, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 28.05.2017 23:17

Jaki wybrać piec na ekogroszek z dodatkowym paleniskiem i podajnikiem? Sterowanie przez internet.
https://www.novio.pl/projekty-domow-parterowych/3251-afrodyta.html wg projektu Afrodyta, 116m.
Drugie pytanie, może jednak gaz ze zbiornika zamiast pieca na ekogroszek. Co byscie wybrali? Może jest ktos kto przeszedł z ekogroszku na taki gaz i ma porównanie? Jak wzrosły koszty ogrzewania?

# ker745

06.03.2018 17:01

witam. potrzebuję sprawdzonego serwisu pieców. czy ktoś słyszał o http://www.naprawy-gazowe.pl/? Jakie macie zdanie?

# Waldek

23.08.2019 07:32

#Mendrek napisał(a) 28.01.2017 22:45
I bardzo dobrze, ja też nie dawno wymieniłem piec na nowy, lepszy porządniejszy. Ekonomia ekonomią ekologia też jest ważna. Ja mam z Piecbuda fajny porządny kocioł. Dobrze sprawnie działa, cena tez nie zbija z nóg.

Muszę się mu przyjrzeć bliżej. Musimy koniecznie wymienić całą instalację. Odziedziczyliśmy dom po dziadkach i chcemy od razu zabrać się za porządki. Trochę poczytałem o nowościach i ponoć http://www.noel.pl/ są o wiele praktyczniejsze niż zasobniki z wężownicą. Przy pierwszym rozwiązaniu jest od razu ciepła woda i nie potrzeba robić przeglądów. Brzmi świetnie, ale nie znam nikogo kto by miał go u siebie. My całe życie w bloku mieszkaliśmy. Może ktoś mi doradzi?

# Wosikal

05.02.2020 12:07

Najlepszym rozwiązaniem może okazać się pompa ciepła. wymaga inwestycji, ale ogrzewanie jest potem bardzo tanie. Warto ją rozważyć i dobrze wszystko przeliczyć. Dużo wskazówek jest w artykule
https://www.exitdoor.pl/ Pewnie wielu osobom się przyda.

# Wosikal

05.02.2020 12:08

Polecam zajrzeć http://wp.me/p3X6Xy-308
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024