REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# nieufny

20.08.2014 19:59

" ..Rzecznik prasowy Lotniska Chopina Przemysław Przybylski tłumaczy, że budowa nowych dróg kołowania zwiększy "bezpieczeństwo operacji lotniczych i przepustowość pola wzlotów...". Jak ten komentarza ma się do zmniejszenia ruchu powietrznego nad Bemowem ?. Wg. mnie zwiększenie przepustowości pola wzlotów przekłada się na jeszcze większy ruch nad Bemowem.

# koło Hali Wola

21.08.2014 11:39

Ależ o co ta panika? Latają, owszem, ale żeby nie można było znieść? Latają mi akurat nad blokiem i jest to słyszalne, ale przez tyle lat człowiek się przyzwyczaił.

# Grzmir

21.08.2014 12:21

Ludzie!!! Opanujcie się!!! Jak nie pasuje mieszkanie w mieśćie komuś niech wyprowadzi się np do pobliskiego Izabelina:) Tyle szumu o to, że samolot przeleci nad głowa. Znajdzcie inne problemy sobie

REKLAMA

# osg

21.08.2014 12:30

To lotnisko powinno zostać dawno temu zamknięte i przerobione na tor wyścigowy zamiast inwestowania w jego rozbudowę. Jest w granicach miasta a jego układ pasów startowych powoduje hałas dla mieszkańców. W zamian Modlin powinien być większy lub powinno powstać centralne lotnisko między Łodzią a Warszawą w pobliżu A2.

# Rafson

21.08.2014 16:11

Do Grzmir, a później z Izabelina w podlaskie a na koniec na księżyc, tak? Nie chodzi o standardowy ruch tylko o natężenie przy remontach które średni są co 2 lata w wakacje. To że kupiłem mieszkanie 5 lat temu i ruch był 3-4 samoloty a teraz jest 30 i latają nawet do 1 w nocy to jest ok? stuknij się w głowę

# Tomek

21.08.2014 16:15

Fajnie by było żeby latały od 6 do 24, loty są do nawet 2!! A 0d 23 lata jeden za drugim. Chyba po 22 jest cisza nocna! Nasłać na nich policję. Nie może być tak, że ktoś zyskuje kosztem innych

REKLAMA

# Magda

21.08.2014 16:24

#Grzmir napisał(a) 21.08.2014 12:21
Ludzie!!! Opanujcie się!!! Jak nie pasuje mieszkanie w mieśćie komuś niech wyprowadzi się np do pobliskiego Izabelina:) Tyle szumu o to, że samolot przeleci nad głowa. Znajdzcie inne problemy sobie

Ale ciołek jesteś, "samolot..."? wyliczone jest 200 na dobę!!!!!!!!!!!!!!!!!! czyli statystycznie co 5 min!! jeszcze szum po jednym się nie kończy a następny już leci

# Bemózg

21.08.2014 20:17

"Nasłać na nich policję" - głupszej propozycji nie słyszałem. I co, policjanci uzbrojeni w lizaki i lornetki mają stanąć na dachach bemowskich bloków, łapać samoloty i wlepiać mandaty pilotom? A pasażerowie też będą karani? Wszak to na ich życzenie i z powodu ich potrzeb samoloty latają po świecie...

# zadowolony

21.08.2014 22:00

dlamnie samoloty nad bemowem mogly by latac caly rok wstrone okecia piekny widok jak taki samolocik leci

REKLAMA

# zirytowana

22.08.2014 16:10

Pragnę zauważyć, że w ubiegłe wakacje również był prowadzony remont a samoloty latały tuż nad naszym mieszkaniem, które kupowaliśmy 5 lat temu jako bardzo ciche. W tej chwili samoloty przelatują bezpośrednio nad naszymi głowami do 0,5 minuty budząc o świcie i nie pozwalają zasnąć do 2 w nocy. Czy to normalne? Bez uprzedzenia, przeproszenia ani odszkodowania. Czy każde lato będzie takie? moja cierpliwość już dawno się skończyła.

# zirytowana

22.08.2014 16:14

Pragne zauważyć, że w ubiegłe wakacje również był prowadzony remont a samoloty latały tuż nad naszym mieszkaniem, które kupowaliśmy 5 lat temu jako bardzo ciche. W tej chwili samoloty przelatują bezpośrednio nad naszymi głowami do 0,5 minuty budząc o świcie i nie pozwalają zasnąć do 2 w nocy. Czy to normalne? Bez uprzedzenia, przeproszenia ani odszkodowania. Czy każde lato będzie takie? moja cierpliwość już dawno się skończyła.

# koło Hali Wola

22.08.2014 20:13

"samoloty latały tuż nad naszym mieszkaniem, które kupowaliśmy 5 lat temu jako bardzo ciche"
No widzisz, gdybyś tu mieszkała od urodzenia, to byś nie dała się wrobić w ciche miesznanko. Musisz wiedzieć, że tak jest każdego roku, tylko że z roku na rok ruch lotniczy jest większy. Pretensje możesz mieć do siebie. Ja tu się wychowałem i mnie te samoloty w ogóle nie przeszkadzają, choć latają nawet teraz, co chwila.

REKLAMA

# zirytowana

23.08.2014 02:39

Było ciche przez 3 lata (Bemowo - Groty), dopóki nie rozpoczęto cyklicznych remontów na Okęciu. Nie mam do siebie pretensji, bo mogę je mieć jedynie do biernych władz dzielnicy narażających swoją bezczynnością swych wyborców na takie niedogodności. Nie mm też zamiaru biernie czekać na stan otępienia, który spotkał niektórych forumowiczów.

# zirytowana

23.08.2014 02:46

Czy cokolwiek można przewidzieć w tym kraju? Szukając przez kilka lat dogodnego lokum (po latach spędzonych w Śródmieściu) sprawdzałam wszystkie planowane w okolicy inwestycje etc. ale nie wpadłam na to, by sprawdzić potencjalne/ opcjonalne korytarze powietrzne ;-( ... na wypadek długotrwałych remontów. Jedno doświadczenie więcej...

# DDD

23.08.2014 11:34

Teraz to i tak jest bajecznie. Latają ,ale nie huczą tak jak w latach 80-tych, gdy się sprowadziliśmy, latały ćwiczące helikoptery wojskowe zwykle po 3, nad samymi blokami. Codziennie po kilka godzin - to było nie do wytrzymania. Teraz latają na szczęście sporadycznie. Ale jeszcze gorszy hałas robią kosiarki , które ciągle koszą i koszą i koszą.....

REKLAMA

# koło Hali Wola

24.08.2014 13:23

"Nie mam do siebie pretensji, bo mogę je mieć jedynie do biernych władz dzielnicy"
"nie wpadłam na to, by sprawdzić potencjalne/ opcjonalne korytarze powietrzne"
I niechaj te dwa zdania posłużą jako przykład bezpodstawnego pieniactwa i braku poczucia własnej winy. To jest czysty przykład "rozumowania" typowej krzykaczki i typowego krzykacza.

# koło Hali Wola

24.08.2014 13:31

Jeszcze dopiszę, że to nie jest jakiś opcjonalny czy potencjalny korytarz, lecz od lat widniejący na nawigacyjnych mapach lotniczych. Z powodu samolotów, kiedy budowano w latach '70 bloki po 10 pięter na Jelonkach, na ich szczytach instalowano czerwone lampki. Do dziś się gdzieniegdzie ostały. Istnieje już od lat Obszar Ograniczonego Użytkowania, gdzie część Jelonek a nawet Górc jest oznaczona jako OOU właśnie z powodu częstych przelotów.
I co? I kto tutaj jest otępiały?

# kub

26.08.2014 16:43

Artykuł jak zwykle nic nie wnosi - standardowo. Czy to w okresie letnim czy zimowym czy podczas poprzedniego remontu krótkiego pasa ruch był kierowany na pas dłuższy Piaseczno<>Bemowo-Jelonki i w zalezności od kierunku wiatru odbywały się nad tymi terenami operacje lądowania/startowania. Pan ak chyba nigdy nie mieszkał na bemowie/jelonkach i może nie ma tej swiadomości, że zdecydowana większość mieszkańców starych osiedli w ogóle nie zwraca na to uwagi, a często gęsto wręcz podziwia startujące i lądujące samoloty. W przypadku lat osiemdziesiątych czy dziewiędziesiątych kiedy rosyjskie samoloty naprawdę generowały duży hałas, obecne kontrukcje są naprawdę dużo cichsze i nie przeszkadzają. Niestety podejrzewam, że Pan, który bije pianę sprowadził się niedawno gdzieś w tę okolicę i z racji mieszkania w mieście chciałby mieć anielski spokój i ciszę - jak to w mieście ... jak to w mieście :)

REKLAMA

# zirytowana

26.08.2014 20:57

"Istnieje już od lat Obszar Ograniczonego Użytkowania, gdzie część Jelonek a nawet Górc jest oznaczona jako OOU właśnie z powodu częstych przelotów.
I co? I kto tutaj jest otępiały? "
Śmiem twierdzić, że ten, kto mieszkając na Bemowie nie wie, że Jelonki czy nawet Górce od Grot dzieli jednak kilka kilometrów. Latające tamtędy od lat samoloty nie przeszkadzały i nie przeszkadzają mieszkańcom osiedla Groty. Mam nadzieję, że wkrótce znów tam wszystkie powrócą ku obopólnej radości mojej i pana "koło hali wola".

# PaskaL

27.08.2014 11:26

a ja uwielbiam przelatujący hałas... szum samolotu!

# lloll

02.09.2014 15:33

#Grzmir - po poradę do lekarza proponuję. Jak można wytrzymać z przelotami do 1.-2.00 w nocy (ranem) i od 4.00 nad ranem . Dzieciaki z łóżek z płaczem spadają, Ci co na zmiany pracują odpocząć jadą grzecznościowo do rodziny ! Granda !!!

REKLAMA

# lloll

02.09.2014 23:31

#Grzmir - po poradę do biegłego lub lekarza proponuję. Jak można wytrzymać z przelotami do 1.-2.00 w nocy (ranem) i od 4.00 nad ranem . Dzieciaki z łóżek z płaczem spadają, Ci co na zmiany pracują odpocząć jadą grzecznościowo do rodziny ! Granda !!!

# lloll

02.09.2014 23:33

#Grzmir - po poradę do lekarza proponuję. Jak można wytrzymać z przelotami do 1.-2.00 w nocy (ranem) i od 4.00 nad ranem. Dzieciaki z łóżek z płaczem spadają, Ci co na zmiany pracują odpocząć jadą grzecznościowo do rodziny ! Granda !!!

# longi

03.09.2014 08:00

To co się dzieje to DRAMAT !!!

REKLAMA

# desper

03.09.2014 16:23

Tutaj też się dzieje.... - bemowo skarzy się na glosne samoloty -wpis do wyszukiwarki....

# ziom

09.09.2014 16:55

Lotnisko rżnie głupa - jak zwykle brak odpowiedzialnych za nieodpowiedzialne decyzje, brak wizji, planów i pozytywnych rozwiązań na rzecz mieszkańców zaludnionych osiedli

# darco

10.09.2014 07:16

Maksymalnie codziennie po 4-5 godz. snu. Ile można tak wytrzymać? Tego państwa naprawdę NIE MA.

REKLAMA

# udręczony

11.09.2014 07:19

Samoloty przelatują o 1 w nocy, o 4 nad ranem. Nie jest przestrzegana minimalna cisza nocna.Niech ci miłośnicy pięknych lotów zapoznają się np. z harmonogramem lotów charterowych na stronie lotniska i niech nie twierdzą, że tak było tutaj od dziesięcioleci. Jesteśmy permanentnie dręczeni. Kilka już miesięcy bez snu i hałas przez cały dzień ma niewątpliwie wpływ na nasze zdrowie. Widać jak na dłoni kim jesteśmy my jako OBYWATELE. Jesteśmy NIKIM.
Zakrawa na kpinę oficjalna informacja na stronie PPL , że pobierana jest wyższa opłata lotniskowa od głośniejszych samolotów. Czyli, im głośniejsze samoloty, tym lotnisko więcej zarabia. Nie mam zamiaru głosować w nadchodzących wyborach na nikogo z dotychczasowych radnych. Im ten hałas nie przeszkadza. Liczy się kasa PPL, a nie my mieszkańcy.

# karolek

20.09.2014 11:29

#udręczony - pełna zgoda. Jak wyżej wspomniano - tego państwa "nie ma", są tylko przywileje. I dziwić się, że na wschodzie jest jeszcze gorzej, ale czy mamy zmierzać w tamtą stronę ? :(

# alternat

20.09.2014 17:39

Generalnie mamy przerąbane - lotnisko ma w przyszłości podwoić ruch - do wpisu- Lotnisko_Chopina_moze_podwoic_ruch... / Pozostaje WYPROWADZKA albo puszczanie... lampionów !!!

REKLAMA

# Ggga

20.09.2014 22:59

Mam nadzieje, ze wreszcie te loty ucichną, albo naprawdę trzeba poważnie zadzialac

# frew

20.09.2014 23:02

Nie po to kupuje sie mieszkanie za pół miliona, żeby człowieka zadręczano. Pomyślcie ludzie. Trzeba to rozwi&#224;zac

# lolena

21.09.2014 02:33

2.25 - przelot start złomu nad budynkiem - dramat....a myślałem, że dam radę do rana tj. 4.00.

REKLAMA

# koło Hali Wola

21.09.2014 22:08

Długo będziecie jeszcze roztrząsać ten wyimaginowany problem? Wróćcie na swoje stare śmiecie, jak wam tutaj źle. Nie musicie tu mieszkać, ale jeśli mieszkacie, musicie zaakceptować tutejsze realia.

# Quentin

22.09.2014 01:28

"Kolo hali wola" - jak masz problem z głową to się lecz. PROBLEM JEST - TO JEST FAKT. Do tej pory był względny spokój. Może laryngolog pomoże twojej marnej konsystencji.

# view

22.09.2014 14:21

Do: #koło Hali Wola# - pachnie mi ten komentarz pracownikiem lotniska tylko spod jego płyty - kanałów odprowadzających. Jak bowiem można pisać o "starych śmieciach", "powrocie", jak "tubylcy rdzenni" nie pamiętają takiego stanu. Zaakceptować to sobie możesz jak pojedziesz na Białoruś - to co zastaniesz nie zmienisz. Wyrosłeś widocznie wraz z tępym bydłem i nadal ci jest dobrze? To tkwij w syfie na wieki. Widocznie taki masz charakter. Ludzie nie piszą o "wyimaginowanym problemie", tylko o faktycznych zmianach na gorsze. Zmień forum i "daj se" siana.

REKLAMA

# bemol

22.09.2014 14:44

Wyimaginowany problem to protesty wieśniaków przeciwko położonym o 1 km. od ich siedzib elektrowniom wiatrowym! My mamy realny problem z hukiem i zatruciem środowiska co 5 minut! Spokoju nie ma nawet do północy i od 5 rano.
Zadziwia cisza w tym temacie wśród tzw. zielonych. Widać milszy im spokój rybek w Wiśle i ptaszków na polach w sąsiedztwie lotniska w Modlinie.

# d.derkiev

01.10.2014 15:35

Jedną z propozycji dezaprobaty może być "podziękowanie" papudze lotniska - dla chętnych link

# d.derkiev

01.10.2014 15:39

Jedną z propozycji dezaprobaty może być "podziękowanie" papudze lotniska - dla chętnych http://http://www.lotnisko-chopina.pl/pl/lotnisko/informacje-ogolne/pressroom/pressroom

REKLAMA

# zarka-zet

01.10.2014 15:47

...aby wejść na stronę podaną wyżej - w link - trzeba usunąć jeden wpis "http://" Thx za kontakt.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe