REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Forum Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# fvpp

02.03.2022 20:54

Brawo. Po co urzędnicy mają się zajmować swoją pracą jak mogą marnować czas na inne rzeczy.

# Leon Zawodowiec

03.03.2022 14:26

Gdy obserwuję te wszystkie spontaniczne akcje, to są one chwalebne. W pewien sposób jednoczą wcześniej podzielone społeczeństwo i choć na chwilę w obliczu wojny zza naszą wschodnią granicą zapominamy o naszych, jakże malutkich podwórkowych wojenkach.
W oczy się rzuca brak organizacji dla takich spontanicznych akcji mieszkańców. Widać, że nikt nad tym nie panuje do końca. Skoro urzędnicy proponują jakieś miejsce zbiórki, to niech chociaż ono będzie odpowiednio do tego przystosowane. Ale ok, jeśli nawet jest to ratusz, to niech przynoszone dary na bieżąco będą segregowane. Potem wynika taki bałagan jak ten przedstawiony na zdjęciach. W rezultacie mnóstwo energii i czasu idzie "w gwizdek" ponieważ rzeczy już z chwilą dostarczenia nie zostały posegregowane (na zasadzie artykuły dziecięce tu, koce i śpiwory tam, żywność tu, woda tam, a artykuły higieniczne np. w gabinecie prezydenta). Pomoc jest zatem chaotyczna. Choć chwalebna...

# w.j.

04.03.2022 10:01

Jestem jednym z BARDZO WIELU wolontariuszy i nie zgadzam się z uszczypliwymi komentarzami #fvpp i #Leon Zawodowiec. "Bałagan" na zdjęciach jest pozorny. Owszem, w niedzielę i poniedziałek skala spontanicznej ofiarności mieszkańców przeszła wszelkie oczekiwania i nawet sporymi siłami nie dało się darów natychmiast dokładnie posortować. Sortowane były one na bieżąco według asortymentów. Natomiast do wtorku rano wszystko było już posortowane dokładnie, a jeszcze w międzyczasie znaczna część darów została wysłana tam, dokąd powinny one trafić. Co do urzędników UM i radnych, to nie można im niczego zarzucić. Pomagali w akcji nie zaniedbując równocześnie swoich rutynowych obowiązków. Autorów poprzednich komentarzy zapraszam do pomocy; jeśli nie w Legionowie, to w innych miejscach. Każda głowa i para rąk się przyda.

REKLAMA

# Justa1984

07.03.2022 07:10

Zbiórka chwalebna ale urząd miasta nie powinien być miejscem na zbiórki. Tu odbywają się śluby itp. Dobrym miejscem byłaby Arena. Ale to też powinno być segregowane i szybko wywożone.

# Ata

07.03.2022 19:46

Cieszę się, że Polacy tak chętnie pomagają. Nie tylko osoby prywatne ale również wiele firm. Nawet dla osób które uciekają z Ukrainy własnym autem firma ERGO Hestia przygotowała darmowe ubezpieczenie OC na 30 dni. Myślę, że to świetna sprawa.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA