REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Be em o

08.05.2014 14:17

Tragedia na Bemowie. Żeby to chociaż ktoś z sąsiednich dzielnic. A oni nawet nie są z Warszawy. Jak można coś takiego zrobić? Szkoda gadać. Liczę, że p. Dąbrowski nie pozwoli im przejąć Bemowo i wróci nim zarządzać. Na szczęście wybory tuż tuż! Bemowo dla Bemowa!

# darek

08.05.2014 15:12

i chyba o to chodziło, żeby wzbudzić w wyborcach chęć powrotu Dąbrowskiego.

# Maciek

08.05.2014 15:59

Bemowo będzie walczyć o niepodległość.

REKLAMA

# Bmw

08.05.2014 20:38

Mam nadzieję, że mieszkańcy pozwolą wrócić Panu Dąbrowskiemu i jego ekipie w najbliższych wyborach. Zrobili z naszą dzielnicą cudowne rzeczy.

# Nowy na Bemowie

09.05.2014 08:55

#Bmw napisał(a) 08.05.2014 20:38
Mam nadzieję, że mieszkańcy pozwolą wrócić Panu Dąbrowskiemu i jego ekipie w najbliższych wyborach. Zrobili z naszą dzielnicą cudowne rzeczy.
Na Bemowie mieszkam od niedawna, ale bardzo chciałbym wiedzieć jakie to cuda uczynił pan Dąbrowski. Nie pytam złośliwie, nie wiem jak było na Bemowie wcześniej, ale w kółko słyszę o cudach pana Dąbrowskiego.

# Bmw

09.05.2014 10:11

Kilkukrotna nagroda dla najlepszego Wydziału Obsługi Mieszkańców (szybko, miło, kompetentnie i z uśmiechem). Miejsca odpoczynku dla mieszkańców - siłownie plenerowe, parki, Street Workout, Skwer Sportów Miejskich, Amfiteatr itp. Dużo koncertów, wydarzeń kulturalnych. Szkoła na Zachodzącego Słońca. Niebawem tramwaj na Powstańców (wiem, wiem, nie jest to kasa z Bemowa, ale nachodzić za inwestycją się trzeba było). Artbem z szeroką ofertą. Dbałość o zapewnienie miejsc w przedszkolach i szkołach. Akademia Bemowskiego Seniora. Karta Mieszkańca Bemowa. Bemowo Bike (Veturilo było później i Bemowo wyznaczyło kierunek). W dużej mierze usługi świadczone dla warszawiaków są dla mieszkańców Bemowa bezpłatne. Bemowskie Centrum Przedsiębiorczości umożliwiające start działalności. Akcje społeczne typu rozdawanie dla mieszkańców choinek na święta, czy zasadzenie 20.000 drzew przez mieszkańców na 20-lecie Bemowa. Bezpłatne zajęcia prozdrowotne dla mieszkańców Bemowa. Itd., itp. Ogólnie pojawiały się w każdym miesiącu nowe pomysły i nowe inwestycje. Inne dzielnice mogą tylko pozazdrościć dotychczasowej dbałości o mieszkańców.

REKLAMA

# stary na bemowie

09.05.2014 12:43

Nowy idz wejdź na strone Bemowa i przeczytaj wszystkie Bemowo news - tam masz w pigulce co sie zmienilo przez 8 lat . Mozesz tez porownac z wczesniejszymi informacjami bemowskiego informatora samorządowego burmistrza Całki.
A jak nie masz tyle czasu to zobacz rozliczenie poprzedniej kadencji 2006 - 2010
http://goo.gl/wDqLq6

# stary na bemowie

09.05.2014 12:44

Nowy wejdź na stronę Bemowa i przeczytaj wszystkie Bemowo news - tam masz w pigułce co się zmieniło przez 8 lat . Możesz tez porównać z wcześniejszymi informacjami Bemowskiego informatora samorządowego burmistrza Całki.
A jak nie masz tyle czasu to zobacz rozliczenie poprzedniej kadencji 2006 - 2010
http://goo.gl/wDqLq6

# rowerzysta tunelowy

09.05.2014 13:14

#Bmw napisał(a) 08.05.2014 20:38
Mam nadzieję, że mieszkańcy pozwolą wrócić Panu Dąbrowskiemu i jego ekipie w najbliższych wyborach. Zrobili z naszą dzielnicą cudowne rzeczy.

A ja mam wręcz przeciwną nadzieje - nic cudownego nie zauważyłem , dość marnowania naszych podatków na nieefektywne akcje i małopotrzebne inwestycje . Innymi sprawkami byc moze zajmie sie prokurator i sąd , ale znajac polski wymiar sprawiedliwości po 7 latach rzadów PO/PSL moze być różnie.

REKLAMA

# Bemowo

09.05.2014 13:29

Rowerzysta, możesz podać przykład marnowania podatków (nie mówię o samochodzie służbowym) na nieefektywne akcje i niepotrzebne inwestycje?

# Rex.

09.05.2014 13:57

Cuda Dabrowskiego są takie,że jemu i jego kolesiom z PO żyje się lepiej. A lemingi się cieszą ze stawianych naprędce '' maszyn do ćwiczeń '' dla staruszków i dzieci. Dodam tylko że to wszystko przez zaprzyjaznione firmy Ryśków i Franków , które '' wygrały przetargi. Kolejnym cudem jest BEMOWO NEWS ociekajace poddaństwem i pochwałami dla urzędasów dzielnicy.Merytorycznie przypomina Trybunę Ludu, ale za to na kredowym papierze.Kolejnym cudem są spędy pod ratuszem z róznych okazji organizowane dla rozrywki motłochu z pieniędzy dzielnicowych podatników... Można by długo wymieniać. A nad tym wszystkim widnieje oblicze wypomadowanego i życzliwego ANIOŁA- J.Dąbrowskiego.Który co prawda chwilowo został odsunięty w cień , ale partia mu zginąć nie da. Ma jeszcze miasto parę tych rad nadzorczych....

# Rex na prezydenta :)

09.05.2014 14:14

Masz rację - nie budować, nie organizować imprez, nie informować mieszkańców o tym co się dzieje! Nie będzie niczego i może wtedy będzie święty spokój. Przynajmniej nie będzie się do czego przyczepić.
Siedzieć, pić kawę przez osiem godzin pracy i dyskutować o wyższości białego papieru nad szarym. Wspaniała polityka.
Jeszcze bym to ogarniał jakby ludzie nie korzystali z siłowni, parków, fontann, nie przychodzili na imprezy i mieli wszystko gdzieś. Przecież takie miękkie projekty też prowadzą do zadowolenia mieszkańców i są im potrzebne. Trzeba mieć się gdzie wyrwać po tygodniu pracy, mieć gdzie wyjść z dzieckiem, czy psem. Najlepiej skupić się na drogach i mieć wszystko inne gdzieś. Pytanie co by było wówczas z mieszkańcami? Jeździliby do innych dzielnic?

REKLAMA

# Rex.

09.05.2014 14:26

Miękkie projekty??? Zadowolenie mieszkańców ??? Brakuje tylko słupków wyborczych i sondaży . Panie lub Pani urzędniku z Bemowa. Po mowie ich poznacie... A parki to były wcześniej na Bemowie. Zanim jeszce ich nie zrewitalizowaliście./// Czytaj: rozpierdzieliliście /// Też ma się rozumieć po rozpisaniu przetargu dla zaprzyjażnionych firemek.

# Rex na prezydenta :)

09.05.2014 14:47

Taki poziom dyskusji... nie moge byc z czegos zadowolony, bo zostanie przypieta łatka pracownika urzędu... Ja tam sie ciesze z tego, ze moge wziac dziecko na plac zabaw przy Forcie albo do Parku Gorczewska. Lepiej jest miec gdzie zabrac niz nie miec. A gdyby nie te inwestycje, moglbym tylko spacerowac po niezrewitalizowanych alejkach. Jesli mam taki wybor, wybieram place zabaw, boiska, skwery itd. Czasy PRLu gdzie dzieciaki mialy do dyspozycji klepisko po zrodku blokowiska sa szczesliwie za nami...

# rowerzysta

09.05.2014 15:46

#Bemowo napisał(a) 09.05.2014 13:29
Rowerzysta, możesz podać przykład marnowania podatków (nie mówię o samochodzie służbowym) na nieefektywne akcje i niepotrzebne inwestycje?
Najbardzie spektakularne to glininanki , pl. Kasztelański , pomnik w parku i fontanny na rogu Radiowej i Powstańców Sl. dwukrotna odbudowa misia , zabudowanie ogódków przedszkolnych nowymi skrzydłami przedszkola , oświetlony parking przy nieczynnym amfiteatrze i horendalne koszty zajęć prozdowotnych , nordic walking , funkcjonowania bemowo bike , Artbemu , Ośrodka Piłki Noznej ,
siłownie plenerowe - popsute urzadzenia ,
parki ? które ?
Street Workout, Skwer Sportów Miejskich - to chyba jeszcze nie działa
Amfiteatr - nieczynny - . Dużo (?) koncertów ( tych na lotnisku z biletami dla krewnych i znajomych ), wydarzeń kulturalnych - czy dzielnica jest od organizacji rozrywki ?
Szkoła na Zachodzącego Słońca - jakk sie wydaje deweloperom pozwolenia na budowę to później trzeba budowac szkoły i przedszkola ,a ta szkoła jeszcze nie otwarta
tramwaj na Powstańców - był obiecywany przed wyborami 7 lat temu
i nie jest to kasa z Bemowa
Bemowskie Centrum Przedsiębiorczości - koszty a efekty ?
Akcje społeczne typu rozdawanie dla mieszkańców choinek na święta, czy zasadzenie 20.000 drzew przez mieszkańców na 20-lecie Bemowa. Bezpłatne zajęcia prozdrowotne dla mieszkańców Bemowa - czysty PR

# Bemowo

09.05.2014 16:23

O gliniankach wiele nie wiem.
- Plac Kasztelański - przejeżdżam tamtędy czasami. Wygląda całkiem przyjemnie. Taki małomiasteczkowy ryneczek nieprzystający do reszty. To wynika chyba z tego, że Jelonki były projektowane jako miasto-ogród. Może jest to realizacja starych planów i nawiązanie do historii. Nie wiem.
- pomnik w parku. Chodzi o to popiersie? Jeśli tak, jest zrealizowane ze środków pozyskanych przez Fundację Kultura i Sztuka ponad Granicami we współpracy z Ambasadą Węgier. Dzielnica nie wydała nic, udostępniła miejsce (to w ramach współpracy z dzielnicą węgierską). Do wyczytania w necie.
- fontanna na Radiowej - ładna i zdaje się spełnia swoją rolę. Jej okolice nie świecą pustkami - mnóstwo odpoczywających przy niej ludzi plus dzieciaki pluskające się w ciepłe dni
- odbudowa misia - mi się wydaje, że jednokrotna. Jakiś debil spalił misia na gliniankach (wypożyczonego). Został odbudowany, przekazany w plebiscycie artbemowi i spalony po raz kolejny przez jakiegoś psychola. Zasada do dwóch razy sztuka i na szczęście nie więcej, jak w przypadku tęczy. Miś był chyba próbą stworzenia jakiegokolwiek symbolu młodej dzielnicy. Szkoda, że nieudaną.
- ogródki przedszkolne - nie znam sprawy, może chodziło o zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach
- oświetlony parking przy amfiteatrze - zakładam, że nie istnieje system wyłączania pojedynczych latarni. Parking jest częścią parku i miejscem spacerów z psami, jest w końcu zielony. Nie wiem czemu miałyby być gaszone światła. Akurat w przypadku parku mocno obniżyłoby to bezpieczeństwo nocnych spacerowiczów
- koszty zajęć prozdrowotnych - wpisuje się w to zadania dzielnicy. Znam bardzo dużo osób korzystających z tego programu. Uważam, że to bardzo trafione. Jest to forma aktywizacji i integracji mieszkańców. To samo nordic walking

# Bemowo

09.05.2014 16:23

- Bemowo Bike - ?????? Chyba nie miałeś okazji korzystać. Rewelacyjna sprawa. Są koszty, które warto ponosić.
- Artbem, OSiR, BOPN - no tak, kultura i rekreacja kosztuje. Rozumiem, że wolałbyś żeby nie było żadnych dzielnicowych jednostek organizujących życie dzielnicy? Przecież to nie jest nic nadzwyczajnego... Każda dzielnica ma ośrodki kultury i OSiRy. Powinniśmy się cieszyć, że sprawnie funkcjonują.
- siłownie plenerowe - ale naprawiane
- parki - Fort Bema, Park Górczewska, Lasek Bemowski, park przy Anieli Krzywoń
- Street Workout - działa i są tłumy
- Skwer Sportów - nie działa, ale za chwilę zacznie
- Amfiteatr - jakby działał codziennie, dopiero narzekałbyś na koszty funkcjonowania artbemu. Z tego co wiem, jutro jest tam piknik rodzinny i koncert The Voices i Moniki Urlik - może się przejdziesz?
- Koncerty na lotnisku - jak jest taki teren, żal nie wykorzystać. Robione we współpracy z agencjami koncertowymi, koszt się zwraca. Bilety dla VIPów - nic nadzwyczajnego. Jak pewnie wiesz, mieszkańcy też dostają bezpłatną pulę biletów.
- czy dzielnica jest od organizacji rozrywki? - jak najbardziej. To jedno z zadań. Robi to każda dzielnica - mniej lub bardziej udolnie. Akurat Bemowo robi to sprawnie
- Szkoła na Zachodzącego Słońca - no tak, ale deweloper się nie dokłada, tylko trzeba sfinansować samodzielnie. Zapytaj o szkoły i przedszkola mieszkańców Białołęki, czy Wilanowa. Tam dzielnica nie buduje infrastruktury, a deweloperzy bloki tak. Ma być otwarta we wrześniu
- tramwaj - no nie z Bemowa, ale sporo się burmistrzowie musieli nachodzić za tematem żeby w końcu się udało.
- BCP - nie wiem jakie są koszty. Efekty wymierne. Udało mi się założyć działalność, korzystam z bezpłatnej księgowości
- choinki, drzewka - ukłon w stronę mieszkańców przy minimalnych kosztach

# stts

09.05.2014 22:02

@Bemowo, tyle że BCK i OSiR przynoszą straty (co się dopiero niedawno okazało), to chyba nie jest prawidłowe zarządzanie?
Tramwaj - gdy okazało się, że miasta odkłada inwestycję do 2014, zaczął biegać. Tyle biegał, że inwestycja zacznie się w... no właśnie, jaki mamy rok? Przypadek? Nie sądzę ;) Większość tych miękkich projektów to nie da się ukryć było działanie pod publiczkę burmistrza. Jak wszystko idzie z publicznych pieniędzy, to powinno trafiać dla każdego a nie tylko pewnej części. Amfiteatr to przypadkiem nie był zaczęty przez poprzednią ekipę?

# Bemowo

09.05.2014 23:19

BCK i OSiR przynosza straty. Ok, a wiesz to skąd? Z wypowiedzi na forum? Z oświadczenia? Moze warto zerknąć do dokumentów finansowych?
Jakby się dobrze rozejrzeć, wszystko idzie z pieniędzy publicznych - srodki z OPSU, miejsca w przedszkolach, wszystko jest w jakiś sposob dystrybuowane. Czy wszyscy maja do wszystkiego rowny dostep? Zawsze jest jakas pula do wykorzystania, ktora nie jest nieskonczona. Czy nie jest wartoscia to, ze chociaz jakis procent mieszkancow, losowo wybranych ma ulgę?
Co dk Amfiteatru, owszem, zaczela temat poprzednia ekipa... w fatalnym miejscu, wsrod blokow. Powinien zostac umiejscowiony na terenie fortu

# Bemowo od urodzenia

10.05.2014 23:06

#rowerzysta napisał(a) 09.05.2014 15:46
fontanny na rogu Radiowej i Powstańców
Każdego dnia latem dzieci mają tam frajdę. Byłeś tam kiedyś czy jesteś na Bemowie przejazdem na rowerze?
#rowerzysta napisał(a) 09.05.2014 15:46
Dużo (?) koncertów ( tych na lotnisku z biletami dla krewnych i znajomych )
Myślisz, że to ze środków Bemowa są tam koncerty? To chyba nie masz podjęcia o czym piszesz. Uwielbiam komentarze ludzi, którzy nie wiedzą nic o pewnych sprawach, ale mają najwięcej do powiedzenia lub coś gdzieś usłyszały, a nic o tym nie wiedzą.

# qwerty

11.05.2014 07:21

Faktem jest, że Urząd Dzielnicy przekazywał znaczące kwoty na organizację koncertów. Dowód? Proszę bardzo...
http://tnij.org/kb1trzt

# Prośba

11.05.2014 08:27

A możesz podesłać zwykły link? Tego się nie da ogarnąć bez ściągania jakiegoś szajsu

# stts

11.05.2014 13:21

Dokładnie, wrzuć na normalny serwis a nie automatycznie pobierający złośliwe pliki...

# qwerty

11.05.2014 13:52

Ups, przepraszam. Widocznie skrócony link jest aktywny tylko przez kilkadziesiąt minut. Ten oryginalny jest niestety dość długi. Wpisz proszę w googla hasło "200 tysięcy na koncert na Bemowie". Poszukaj zapytania radnego Wierzchowskiego(drugi wynik od góry). Generalnie, Urząd Dzielnicy przeznaczył na Rammstein dwieście tysięcy złociszy. AC/DC i Metallica sześćset tysięcy. Po drodze była jeszcze Madonna i festiwal Sonisphere. Ciekawe czy organizator podzielił się swoim zyskiem :-)? To były w pełni komercyjne imprezy. Dofinasowanie ze srodków publicznych to jakiś absurd. Chyba, że Bemowo to kraina mlekiem i miodem płynąca :-)
PS. Byłem na większości z tych koncertów. Ceny biletów były wysokie.

# Bmw

11.05.2014 18:15

Już widzę jak spadają na mnie gromy, ale cóż... :)
Po przeczytaniu interpelacji radnego Wierzchowskiego mam kilka uwag. Pierwsza jest taka, że jest to radny PiS i jako radny opozycji musi się czymś wykazać, zadaje więc pytania. Nie zawsze jak się okazuje przemyślane. W swojej interpelacji pyta o to kto przeznaczył takie środki i skąd pochodzą, a także dlaczego nikt nie poinformował o tym radnych... Pokazuje to już na wstępie ogarnięcie w temacie - przecież sam musiał głosować uchwałę budżetową i ufam, że jako radny najpierw się z nią zapoznał żeby wiedzieć nad czym głosuje. Widać niekoniecznie.
Prawie zleciałam z krzesła, jak przeczytałem fragment o tym, że organizator (agencja koncertowa) i tak utrudnia codzienne życie mieszkańców. Pytanie jak? Organizując jeden koncert w roku?
Ogólnie interpelacja napisana byle tylko coś powstało, bo jest temat do napierdzielania skoro pojawił się artykuł w gazecie. Na szczęście odpowiedź jest dostosowana do poziomu pytania:

# Bmw

11.05.2014 18:18

www.bemowo.waw.pl - administracja - rada dzielnicy - interpelacje i zapytania - Marcin Wierzchowski - na trzeciej stronie, trzecie od góry
A tak już serio: oknonawarszawe.pl/blog/archives/3401
Bemowo jest kojarzone w warszawie z koncertami i lotniskiem. Nie dziwi mnie taktyka umacniania zacnej tradycji. Jeżeli chodzi o koszt, 200, czy 600 tys. to grosze w porównaniu z tym, co wydała agencja. Koszt sprowadzenia gwiazdy zagranicznej tego formatu to grube setki tysięcy, ale euro. Plus koszty organizacyjne. Mnie nie powala

# Bemowo i tu

11.05.2014 20:27

#qwerty napisał(a) 11.05.2014 13:52
PS. Byłem na większości z tych koncertów. Ceny biletów były wysokie.
Zarzucasz, że koncerty są błędem? Bo jeśli tak, a na nie chodzisz jak wiele tysięcy ludzi to o co chodzi? Ludzie ogarnijcie Cie. Jakby nic nie było to powiecie, że nic nie ma i na co idzie kasa z budżetu.
#Bmw napisał(a) 11.05.2014 18:15
Już widzę jak spadają na mnie gromy, ale cóż... :)
Po przeczytaniu interpelacji radnego Wierzchowskiego mam kilka uwag. [...] Pokazuje to już na wstępie ogarnięcie w temacie - przecież sam musiał głosować uchwałę budżetową i ufam, że jako radny najpierw się z nią zapoznał żeby wiedzieć nad czym głosuje. Widać niekoniecznie.
Mocne :D Plus dla Ciebie za powyższe! :)

# qwerty

11.05.2014 23:50

@Bemowo i tu.
Litości...Rozumiesz czasami o czym czytasz?
@Bmw
"Po przeczytaniu interpelacji radnego Wierzchowskiego mam kilka uwag. Pierwsza jest taka, że jest to radny PiS i jako radny opozycji musi się czymś wykazać, zadaje więc pytania. Nie zawsze jak się okazuje przemyślane."
Jesteś w błędzie, pytania jak najbardziej przemyślane.
"W swojej interpelacji pyta o to kto przeznaczył takie środki i skąd pochodzą, a także dlaczego nikt nie poinformował o tym radnych... Pokazuje to już na wstępie ogarnięcie w temacie - przecież sam musiał głosować uchwałę budżetową i ufam, że jako radny najpierw się z nią zapoznał żeby wiedzieć nad czym głosuje. Widać niekoniecznie"
Następna...Czytanie ze zrozumieniem się kłania w pas! Pytanie dotyczyło tego skąd pochodzą pieniądze, czy może raczej skąd zostały przesunięte? Cytuję za Panem Wierzchowskim: "Skąd pochodzą środki, z jakiej dokładnie części bemowskiego budżetu przekazane na organizację koncertu?" Powinnaś przeprosić Pana Radnego. Zgodzisz się?
"Prawie zleciałam z krzesła, jak przeczytałem fragment o tym, że organizator (agencja koncertowa) i tak utrudnia codzienne życie mieszkańców. Pytanie jak? Organizując jeden koncert w roku?"
Oj, chyba nie mieszkasz w okolicach lotniska.
"Ogólnie interpelacja napisana byle tylko coś powstało, bo jest temat do napierdzielania skoro pojawił się artykuł w gazecie. Na szczęście odpowiedź jest dostosowana do poziomu pytania"
Nie wiem, w przeciwieństwie do Ciebie nie jestem specjalistą od interpelacji.
"www.bemowo.waw.pl - administracja - rada dzielnicy - interpelacje i zapytania - Marcin Wierzchowski - na trzeciej stronie, trzecie od góry"
Polactwo w czystej postaci.
"A tak już serio: oknonawarszawe.pl/blog/archives/3401
Bemowo jest kojarzone w warszawie z koncertami i lotniskiem. Nie dziwi mnie taktyka umacniania zacnej tradycji"
Mnie dziwi, publiczne pieniądze nie są od tego. Zresztą, era bemowskich koncertów za nami. Sonisphere już na Narodowym. Coś kiepsko wyszło to umacnianie zacnej tradycji :-) Kasy zabrakło?
"Jeżeli chodzi o koszt, 200, czy 600 tys. to grosze w porównaniu z tym, co wydała agencja. Koszt sprowadzenia gwiazdy zagranicznej tego formatu to grube setki tysięcy, ale euro. Plus koszty organizacyjne. Mnie nie powala".
Bez komentarza :-). Dobranoc.
PS.Przypominam o przeproszeniu Pana Radnego.

# Bmw

12.05.2014 00:34

Myślę, że Bemowo i tu ma rację. Korzystać z dostępnych usług (najlepiej za darmo) to każdy, a do krytyki jeszcze więcej.
Z tym czytaniem ze zrozumieniem... Środki nie zostały w tym przypadku przesunięte i w tym sęk. Były w budżecie od samego początku w tej pozycji. I od początku miały być przeznaczone na ten cel. Wynika to z odpowiedzi. Gdyby jednak były przesunięte tak jak sugerujesz, to nie ot tak sobie. Nie wiem, czy miałeś kiedykolwiek okazję być na sesji rady. Ja tak. Radni dostają informację na temat przesunięć przed sesją w formie pisemnej (skąd dokąd i na co), podczas sesji mogą zadawać pytania itd. Sam budżet jest skonstruowany tak, że wiadomo na co środki mają zostać wydatkowane. Wszyscy radni mają możliwość zadania pytania, uzyskania wyjaśnień, wyrażenia wątpliwości. Pytania były zatem zbędne. Jedyne zasadne pytanie w interpelacji dotyczy przyczyn finansowania koncertu. Reszta to sztuka dla sztuki.
W okolicach lotniska mieszkam. Pewnie w różnych miejscach koncerty i próby są różnie odczuwalne, ale nie przesadzajmy... Przygotowania + koncert + zwijanie to maksymalnie tydzień. Da się żyć :) A wrażenia podczas imprezy rekompensują drobne niedogodności. Twierdzenie, że organizator "w wielkim stopniu utrudnia codzienne życie" to gruba przesada.
Interpelacje. Czytałam już przeróżne. Głównie pisane po to, by coś zaprezentować niezależnie od poziomu. Moja ulubiona z okresu bożonarodzeniowego - co zarząd zrobił żeby ukrócić cierpienie karpi...
Koncerty - powinieneś się bardzo cieszyć, że tradycja upadnie pod nowymi rządami. Będzie cicho, spokojnie, tanio. Kupisz bilet, pojedziesz na drugi koniec miasta, posłuchasz, wrócisz ciemną nocą. Nikt się niepotrzebnie nie będzie kręcił po dzielnicy :)
Kasa - ile według Ciebie kosztuje organizacja koncertu znanej polskiej gwiazdy - gaża + organizacja?
Co do radnego, jeszcze nie mam za co.

# rowerzysta

12.05.2014 13:19

Taa , no to po prwdzie mamy tu spór polityczny dwóch grup wyborców - tych co wolą aby płacac coraz wieksze podakki władza im wszystko podała na tacy i tych którzy wola oszczedne panstwo i samorzad , organizujace tylko to co obywatel sam sobie indywidualnie nie moze zapewnić.
Ja bilet na koncert , basen , zajęcia taneczne sportowe czy rehabilitacyjne opłace sobie sam wybierając to co wyda mi się trakcyjne , takze cenowo. Opłacę sobie tez lekarza , chociaz od organizacji słuzby zdrowia jest NFZ , na ktróry płacic muszę.
Natomiast od rządu i samorządu potrzebuje zapewnienia bezpieczeństwa i komunikacji i edukacji dla dzieci.
Niestety obecna opcja polityczna nie radząc sobie z relizacją podstawowych zadań trwoni pieniądze na watpliwej wartosci akcje.
Oczywiście , mamy demokrację , i rzadzacy wybrani w DEMOKRATYCZNYCH wyborach realzują SWOJE cele.
A za pozwalanie dzieciom na kapiele w fontannie w oparach spalin na rogu ruchliwego skrzyżowania odbierałbym prawa rodzicielskie.

# Bankowiec

12.05.2014 21:20

Bemowo zatrzymaj Strzałkowskiego i Łossana jak najdłużej. Ich brak z Zielonce tylko wyjdzie temu miastu na korzyść.

# Bemowo

13.05.2014 08:32

Bankowiec, właśnie to jest ostatnie czego chcę. Mam nadzieję, że ich obecność skończy się w listopadzie. Chętnie oddam :)

# Bemowo

13.05.2014 17:58

Rowerzysto, nie wiem, czy nie idziesz za daleko. Stać Cię na zakup biletu na basen, zajęcia, koncert. Mnie też, dlatego nie zgłosiłam się do bezpłatnych zajęć. Ok, ale pojawiały się wątpliwości co do samego funkcjonowania OSiRu i artbemu. W związku z tym mam wątpliwość. Od kogo kupowałbyś bilety gdyby nie te jednostki? Pewnie od prywatnych przedsiębiorców. Problem w tym, że mogłoby się okazać, że są dwukrotnie droższe.
Nie znam Twojej sytuacji życiowej, ale śmiem zaryzykować twierdzenie, że rodzina z trójką dzieci, czy senior mogą mieć problem z dostępem do tego rodzaju usług.
Wspomniałeś, że wystarczy Ci bezpieczeństwo, komunikacja i edukacja. Kto zatem ma realizować resztę? Opieka społeczna, kultura, sport, zdrowie, budownictwo? Trudno mi się zgodzić z tym, że finansowanie wszystkiego poza bezpieczeństwem, komunikacją i edukacją jest błędem.
Mieszkańcy oczekują atrakcyjnej oferty ze strony dzielnicy. To jest miejsce, w którym spędzają większość czasu, tu wychowują dzieci, tu chodzą na spacery. Dlaczego nie oferować im więcej niż równe drogi, policja, szkoły i przedszkola?

# rowerzysta

14.05.2014 13:09

#Bemowo napisał(a) 13.05.2014 17:58
Trudno mi się zgodzić z tym, że finansowanie wszystkiego poza bezpieczeństwem, komunikacją i edukacją jest błędem.

i na tym polega różnica w pogladach komunisty i poglądach liberała.
Problom w tym ze partia uważająca się za liberalną rozwija działalnośc socjalną.
efekt jest podobny jak za komuny - nic nie działa poprawnie , pomimo inwestycji powodujacych ogromny wzrost zadłuzenia, żyje się lepeij tylko klice partii rzadzącej.

# Bemowo

15.05.2014 08:28

Świetnie, to jeszcze na koniec zostałam komunistą... :)
Myślenie jest tendencyjne - żyje się lepiej tylko partii rządzącej. Ja uważam inaczej. Żyje mi się lepiej mimo nienależenia do partii. Byłam zadowolona z działań poprzedniego zarządu i jeżeli tylko odnajdę ich na liście w listopadzie, z czystym sumieniem oddam na nich swój głos.

# rodz. z Bem.

16.05.2014 00:13

Ciekawe, kto jest tą Konchitą vel Bemowo vel Bmw z Urzędu ? Próba robienia ludziom wody z mózgu jest żałosna. Wszystko co się robiło służyło promocji własnej i interesom własnym a to co istotne dla mieszkańców - leży, choćby żłobki, przedszkola, szkoły, przychodnie zdrowia. Małe dzieci upycha się na siłę po szkołach, bez składu i ładu a zestresowani rodzice liczą punkty, kombinują, żeby znaleźć miejsce dla dziecka w zatłoczonych do granic absurdu szkołach. Pieniądze z naszych podatków i Unii każdy głupiec umie wydać i pokazać, że żyje się lepiej ale jeśli ktoś wydając je kierował się własnym interesem, miał lepkie ręce i mierne morale - niech odejdzie w pokorze, bo ,,Wstyd Waść, aż hadko słuchać''.

# Bankowiec

17.05.2014 10:46

Bemowo, co dotknięte to Wasze. Niech tacy specjaliści jak Strzałkowski i Łossan, (za pierwszego "zbankrutowało" województwo a drugi zadłużył Zielonkę na maxa), niech sobie siedzą teraz na Bemowie, jak najdłużej. Nie chcemy takich wybitnych samorządowców u siebie. Niech teraz zadłużają Warszawę.

# sztuka dla sztuki

17.05.2014 19:57

Co dalej z Bemowem ? pada pytanie w tytule publikacji.
Bemowo będzie istniało pod taką lub inną nazwą zależnie od tego kto i kiedy dorwie się do następnej "reformy" podziału administracyjnego.

# qwerty

18.05.2014 10:33

@Bmw
"Myślę, że Bemowo i tu ma rację. Korzystać z dostępnych usług (najlepiej za darmo) to każdy, a do krytyki jeszcze więcej".
Nie ma racji, wypisuje bzdury. Powtarzam, z publicznych pieniędzy nie można finansować komercyjnych imprez nastawionych na zysk. Stąd moja uwaga na temat wysokich cen biletów. Samorząd może i powinien wspierać jedynie akcje na zasadach NON PROFIT! Co do reszty, proszę nie oceniaj innych swoją miarą.
"Z tym czytaniem ze zrozumieniem...".
Tak, byłem kilka razy na sesjach Rady Dzielnicy. Dlatego też wiem, że nie wszystko jest takie ładne i cacy jak piszesz. Zacytuję byłego burmistrza, za Protokołem XXX_13 sesji Rady Dzielnicy:
"Burmistrz J. Dąbrowski - wyjaśnił, że w przypadku zmian budżetowych zawartych w uchwale zarządu, nie ma wymogu zasięgania opinii komisji i rady dzielnicy. Zmiany zawarte w uchwale zostaną wprowadzone w życie na mocy stosownego zarządzenia Prezydent m.st. Warszawy. Wyjaśnił, że środki o których mowa w uchwale zostaną wykorzystane na organizację i promocję wielu wydarzeń, które planowane są w 2013 r. na terenie Bemowa, np. koncertu zespołu "Rammstein".
Jesteś w dalszym ciągu zdziwiona, że radny pyta skąd właściwie wzięto na to pieniądze? Były zmiany budżetowe (przesunięcia) czy nie? Zarząd musiał informować o tym radnych?
"W okolicach lotniska mieszkam. Pewnie w różnych miejscach koncerty i próby są różnie odczuwalne, ale nie przesadzajmy... Przygotowania + koncert + zwijanie to maksymalnie tydzień. Da się żyć :) A wrażenia podczas imprezy rekompensują drobne niedogodności. Twierdzenie, że organizator "w wielkim stopniu utrudnia codzienne życie" to gruba przesada".
Jestem pewien, że mieszkańcy okolic Piastów Śląskich są innego zdania. W ostatnich latach na budowę obiektów sportowo-rekreacyjnych wydano w Warszawie 2,5 mld (!!!) złotych. Tylko tam powinny się odbywać tego typu imprezy. Prywatne firmy nie mogą oszczędzać kosztem mieszkańców Bemowa.
"Interpelacje. Czytałam już przeróżne. Głównie pisane po to, by coś zaprezentować niezależnie od poziomu. Moja ulubiona z okresu bożonarodzeniowego - co zarząd zrobił żeby ukrócić cierpienie karpi..."
Gratuluję poczucia humoru.
"Koncerty - powinieneś się bardzo cieszyć, że tradycja upadnie pod nowymi rządami. Będzie cicho, spokojnie, tanio. Kupisz bilet, pojedziesz na drugi koniec miasta, posłuchasz, wrócisz ciemną nocą. Nikt się niepotrzebnie nie będzie kręcił po dzielnicy :)"
Bzdury. To nigdy nie była żadna tradycja. Firma "Live Nation" organizowała na lotnisku koncerty tylko i wyłącznie ze względu na niskie koszty. Dodatkowo jeszcze dzielnica dokładała kilkaset tysięcy. Jakie nowe rządy? W dalszym ciągu mamy przy sterze PO. Dodam, że jestem zupełnie poza polityką. Nie interesuje mnie czy ktoś jest z PiS, PO czy Carrefoura :-)
"Kasa - ile według Ciebie kosztuje organizacja koncertu znanej polskiej gwiazdy - gaża + organizacja?"
Nie rozumiem w jakim celu o to pytasz.
"Co do radnego, jeszcze nie mam za co"
Jasne, pewnie często jesteś tego zdania.

# bemol

20.05.2014 15:33

Faktyczny rozwój Bemowa młodzi przyjaciele nastąpił w latach 1994 - 2004 kiedy istniała Gmina Bemowo. W obecnej formie Dzielnica Bemowo to bezpłciowy twór wiszący na łasce kolejnych partyjnych władz miasta stołecznego Warszawy.
Do 1994 r. olbrzymi wkład w infrastrukturę Bemowa miały spółdzielnie mieszkaniowe. Przykład? Policzcie sobie ilość przedszkoli i szkół na terenie Bemowa I, II, IV. - SM WOLA / odpowiedź 3 szkoły+ filia szk. 321 przy Szadkowskiego, 6 przedszkoli /.

# tutejszy

21.05.2014 12:43

Przecież nadciąga potężny niż demograficzny. Wkrótce te wszystkie szkoły i przedszkola będą puste. Zamiast siedzeniem na forum zajmijcie się lepiej robieniem dzieci. W każdym razie ja już swoja robotę w tym względzie wykonałem, dlatego zachęcam też innych.

# wmat

21.05.2014 12:46

#tutejszy napisał(a) 21.05.2014 12:43
Przecież nadciąga potężny niż demograficzny. Wkrótce te wszystkie szkoły i przedszkola będą puste. Zamiast siedzeniem na forum zajmijcie się lepiej robieniem dzieci. W każdym razie ja już swoja robotę w tym względzie wykonałem, dlatego zachęcam też innych.

Zawsze możesz dać z siebie więcej!

# zjelonek

21.05.2014 13:35

#tutejszy napisał(a) 21.05.2014 12:43
Przecież nadciąga potężny niż demograficzny. Wkrótce te wszystkie szkoły i przedszkola będą puste. Zamiast siedzeniem na forum zajmijcie się lepiej robieniem dzieci. W każdym razie ja już swoja robotę w tym względzie wykonałem, dlatego zachęcam też innych.
#wmat napisał(a) 21.05.2014 12:46

Zawsze możesz dać z siebie więcej!

Ale po 50-tce to łatwo nie jest , a na dodatek niebezpieczne dla zdrowia kobiety i dziecka - chyba że kobieta duuzo młodsza.

# bemol

21.05.2014 15:50

Szanowni piszcie merytorycznie - trole na interię i onet!

# Mieszkaniec dzielnicy

14.06.2014 12:04

Skład nowego zarządu dzielnicy świadczy dobitnie o "krótkiej ławce rezerwowych" PO na Bemowie. Brak kandydatów do nowego zarządu z grona mieszkańców w moim odczuciu jest równoważny do braku mandatu do sprawowania władzy przez PO na Bemowie. Ilu członków PO, którzy jeszcze się nie skompromitowali tutaj mieszka? Warto o tym pamiętać w trakcie nadchodzących wyborów samorządowych!

# marynia

29.06.2014 22:48

Uważam że Bemowo powinno być dla Bemowian ,a nie dla ludzi z ikolicznych miejscowosci jak Zielonka.

# kaz

29.06.2014 22:56

Tyle ile zrobił ,pan Dąbrowski dla nas z Bemowa to żaden dotychczasowy burmistrz nawet nie dorasta mu do pięt.Nie chcemy tu obcych zarządzających spoza dzielnicy i nie znających naszej okolicy i problemów.

 dhedek

05.07.2014 13:16

Zarządzanie Bemowem od wielu lat szwankuje. Zlikwidowano stawy Jelonek, gdzie Robyg wybudował i buduje bloki na sprzedaż. Tak zniknął teren porośnięty kilkunastoletnimi drzewami. Stawy, prawie wszystkie, zasypano. Teren ogrodzono. Mieszkańcy Jelonek stracili bezpowrotnie tradycyjne miejsce wypoczynku. Przed sprzedażą, chyba żeby zniechęcić mieszkańców do odwiedzin miejsca zaniedbano je. TO PIERWSZY Z PROBLEMÓW, KTÓRE BĘDĘ PORUSZAĆ.
Najważniejsze, żeby do wyborów samorządowych kandydaci byli uczciwi, z doświadczeniem, z Bemowa i BEZPARTYJNI ! Stwórzmy wspólny front wyborczy.
P.S. ja osobiście nie będę startował do żadnych władz samorządowych, ale chciałbym komuś zaufać i wesprzeć go w działalności dla naszej dzielnicy.

# prokurator

01.08.2014 10:45

Bemowo to nie Zielonka tu się Burmistrzowi patrzy na ręce.
Oczywiście mieszkańcy nie przeszkodzą w rozrzutności, ale mogą zlecić późniejsze rozliczenie włodarzy dzielnicy :) Dobrze by było gdyby mieszkańcy już teraz zaczęli zbierać dokumenty, opisy kto jaką decyzję podjął. Potem łatwiej wyjaśnić co i jak.

# R.Sz.

14.08.2014 11:33

Co dalej z Bemowem pytacie? Bemowo spadło do III ligi.

# qwerty

14.08.2014 17:17

A co ze Słomą ?

# Magda

13.11.2014 12:27

Cudów nie było. Tylko ustawki podczas zatrudniania w urzędzie bemowo, układziki i szwindle na publicznych pieniądzach - po kilkanaście sztuk sprzętów elektronicznych żeby mieć na swoim stanie to jakoś tego nie pojmuję - i używać samochodów służbowych do celów prywatnych to też jakieś nadużycie.
Dąbrowski to człowiek, który nie zarobi nigdzie poza urzędem przyzwyczaił się do dużych i łatwych pieniędzy oraz braku kontroli nad sobą. PO pokazało korupcję wśród swoich i nie sądzę żeby ktoś ich normalny popierał.

# mieszkanic Zielonki

03.01.2015 20:14

Czy zechcialby ktoś zapytać pana Adama Lossana z Zielonki czy pamięta przebieg uwlaszczenia mieszkańców osiedla Żabia 2 i 4 kiedy pelnil fukcje burmistrza ?-proszę nie dziwić się nerwowemu zachowaniu jago- i jeszcze jedno pytanie co robilo kilkunastu Policjantów w UM-Zielonka i jakie dokumenty zabezpieczyli za kadencji pana Lossana? - tu pogoniliśmy tego pana ale widać że skoczek trafil do Was.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA