REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

kotka figa nie żyje

31.12.2002 18:52 #przyjaciele figi
Mieliśmy ją ledwie ponad rok (dostaliśmy ją od znajomych, którzy uratowali ją z piwnicy). Była wspaniałym kotem - pięknie mruczała,udniatała nas przed snem i budziła rano. Od pól roku leczyliśmy ją na zaburzenia pokarmowo- urologiczne. Ostatecznie okazało się,że Figunia ma postępującą niewydolność nerek i nic już nie można było zrobić ( kroplówki też nie pomogły). Wczoraj ją pochowaliśmy.
Była najmądrzejszym kotem jakiego znaliśmy- może z powodu wieku (a może i choroby) siedziała sobie cicho i spokojnie w swoich kilku koszykach. Jak wracaliśmy, to nas witała. Była niesamowicie schludnym i czystym kotem. Była o nas zazdrosna, ponieważ czasami odwiedzamy jako białołęczanie to forum, robiła to z nami ocierając się pyszczkiem o klawiaturę.
Nie cierpię rano wstawać, od roku miałem jednak motywaję,że trzeba przed wyjściem posprzątać Figuni w kuwecie- choćby potem trzeba było brać do pracy taksówkę. Teraz nie ma tego wszystkiego, jest pusto smutno i bez sensu.
Nad ranem coś szeleściło, ale to nie była Figa. Teraz teżnikt mi nie wskakuje na kolana i nie mówi głaskać kota.
PS. Figa umieściła na tym forum kiedyś post- bo to był wybitny kot, tylko właściciel musiał pisać za nią, bo klawiatura nie jest przystosowana do kociach łapek.
02.01.2003 14:35 #Piotrek z Odkrytej
Współczuję Wam bardzo. Mimo że tak krótko z Wami była to widać jak bardzo ją kochaliście. Nic dziwnego zwierzak w domu to nie tylko zwierzę, ale przede wszystkim przyjaciel. Bez względu czy to pies, kot, chomik czy żółw. Na pewno będzie trudno Wam zapełnić w jakis sposób pustkę po Niej.
02.01.2003 14:50 #ania
Figa patrzy na was z kociego nieba i nie chce zebyscie sie martwili. Obdarzcie uczuciem jakiegos nowego zwierzaka, to pomaga (wiem cos o tym)
04.01.2003 22:20 #piotr
To przykre, ale taka jest kolej rzeczy(szkoda że tak wcześnie). W zeszłym roku pochowałem kolejnego psa, szóstego w moim życiu. Śmiało mógł jeszcze pożyć z 5 lat, ale raczek nie wybiera. Kocham zwierzęta, a w szczególności te z którymi się człowiek zaprzyjaźnił i dzielił przez wiele lat smutki i radości. Od czasu pochowania pierwszego psa minęło dwadzieścia kilka lat i do dziś nie mogę sobie wybaczyć mojego zachowania w ostatni dzień życia Rexa.
Podszedł do mnie i zaczął piszczeć(nigdy się tak nie zachowywał), a ja wziąłem kija i przyłożyłem mu żeby poszedł do budy. Dopiero następnego dnia, kiedy to znalazłem go martwego na ogrodzie, zrozumiałem, że Rex przyszedł się pożegnać....do dziś prześladuje mnie jego cichy skowyt, urodził się w tym samym czasie co ja, bardzo się lubiliśmy i wszystko byłoby o`k, tylko to moje zachowanie w ostatni jego dzień. A gdybym wiedział.....
Po ostatnim, zeszłorocznym zejściu Dzidka, postanowiłem, że już więcej nie będę miał psa, ani żadnego innego zwierzątka, tylko, że dzieciaki tez kochają zwierzęta i w ten sposób mam w domu 10 letniego królika, papugi i 2 psy u rodziców. Jeszcze ostatnio 3 kobitki moje wpadły na pomysł, aby dokoptować...kotka. Postawiłem sprawę krótko, albo kotek , albo tata i mąż, wybrały drugą opcję.
05.01.2003 19:34 #Piotrek z Odkrytej
Szkoda, Piotrze, że Cię wtedy intuicja zawiodła. Ciągle my ludzie nie rozumiemy zwierząt i stąd ludzkie straszne zachowania. Pewnie jest coś co może Ci pomóc i jakoś rozgrzeszyć Twoje ówczesne zachowanie ??
REKLAMA
05.01.2003 22:04 #piotr
Czyn nieświadomy nie ma tak grzesznego znaczenia jak czyn świadomy. Mając 12 lat nie potrafimy tak dokładnie przewidywać( bo nie mamy doświadczeń), tak jak dorośli. Nie traktuję dlatego tego czynu jako grzech, mimo to do tej pory czuję się źle jak o tym wspomnę i tak już pozostanie do końca. Chyba, że zwierzęta również trafiają poza tunel, wtedy uściskam go i po prostu przeproszę.
P.S. Identyczny przykład( no może bez kija), może przytrafić się nam w życiu, dlatego warto zastanowić się czasami co się robi, a niekiedy nawet mówi do osoby bliskiej czy znajomej( nie jest to aluzja do Imiennika).
10.01.2003 15:58 #nicka
Zwierzęta dają ludziom do zrozumienia, że umierają. Moja jedna psina (mieszkająca w budzie) przed śmiercią drapała do drzwi domu i cichutko piszczała, a na koniec głośno zawyła. Druga natomiast, chora na raka, w ostatnich chwilach nie chciała opuszczać towarzystwa ludzi i na koniec również zawyła. Były to dla mnie bardzo ciężkie chwile.
Czy to nie dziwne, że tak dużo psów choruje na raka? W Waszych postach przeczytałam chyba dwie takie wiadomości, sąsiadki suczka też miała raka. Co może być tego powodem? Ja obawiam się, że to puszkowe psie żarcie może być na tyle niezdrowe, że potem nasi ulubieńcy cierpią.
10.01.2003 17:20 #KL
Powietrze; woda; szampony, które psy zlizują, szczepionki, którymi je raczymy etc.etc. Przyczyn w naszym chemicznym świecie są setki, a puszek rzeczywiście lepiej psu nie kupować. Już lepiej niech je zwykłe ziemniaki, makaron polane sosem, kości (nie wszyscy właściciele dają - a to podstawa w diecie psa). Jak zje marchewkę lud selera z zupy to też bardzo dobrze. Będzie zdrowszy!
10.01.2003 20:56 #piotr
99 na 100 przypadków zachorowania na raka, to efekt złego odżywiania się. 1 % to przyczyny inne. Dotyczy to zarówno zwierząt jak i ludzi. Rak to zemsta za nieodpowiednie posiłki, tak przynajmniej twierdzi najsłynniejszy specjalista od nowotworów na świecie. Proponowałbym jednak nie brać sobie do serca( chociaż to święta prawda), bo jak uświadomicie sobie to wszystko, to zjedziecie z 96 kg- waga 4 lata temu, do dzisiejszej styczniowej 65 kg. Trudna orka,ale warto. Samopoczucie 1 klasa.
11.01.2003 20:59 #Piotrek z Odkrytej
Kto jest tym specjalistą, bo może warto byłoby przeczytać, co on zaleca w kwestii odżywiania ???
REKLAMA
13.01.2003 10:12 #Piotrek z Odkrytej
Piotrze, co z tym autorytetem ??? Jakieś nazwisko, publikacje... Chyba nie chcesz, aby ludzie nadal źle karmili swoich pupili, które w ten sposób za kilka lat/m-cy wskutek tego, że źle jedzą dołączą do innych zwierząt w krainie zmarłych ???
13.01.2003 11:48 #NN
Ja odpowiem autorytatywnie: Piotr ma rację teoretycznie, natomiast praktycznie zdrowa żywność nie istnieje i należy pogodzić się z tym, że się trujemy, bo mieszkamy tu, gdzie mieszkamy i własciwie jeść musimy to, co jemy (umiar w jedzeniu wystarcza).
17.01.2003 23:34 #piotr
Dr.Gerzon. Jeśli chcesz poczytać na ten temat, kup "Jak żyć długo i zdrowo" M.Tombaka. Są jeszcze inne publikacje np: Dieta przeciw rakowi", czy coś w tym takcie. NN, oczywiście, że u nas nie ma zdrowej żywności, ale jak będziesz odżywiał się najbardziej wyselekcjonowanym mięsem, tłuszczem i mlekiem to i tak pożyjesz krócej niż ten odżywiający się zieleniną chodowaną przy głównej trasie komunikacyjnej. Proponuję wczytać się w lekturę, a potem podyskutujemy, bo jak teraz przytoczę, że mleko jest czynnikiem powodującym raka, to zacznie się bezsensowna dyskusja, a przecież to prawda. Koty nie pijące mleka, żyją 2 razy dłużej.
18.01.2003 21:15 #Piotrek z Odkrytej
A czy o tym mleku odnosi sie również do ludzi ???
18.01.2003 22:35 #wielbiciel
Ludzie powinni pić jeno kozie mleko, władze Białołęki regularnie się w nim kąpaływ latach 1994-2002- dzięki czemu zachowały gładkość ciał i umysłów.
REKLAMA
19.01.2003 19:37 #PIOTR
Tak, przede wszystkim do ludzi. Mleko zawiera kazeinę, która jest ciężko przyswajalna przez organizm ludzki i nie strawiona zbiera się w górnym jelicie, rozkładając się tworząc trujące substancje niszczące żołądek, przewód, trzustkę, woreczek, powodując odkładanie się śluzu, co sprzyja tworzeniu się cyst, guzów i raka. Cześć osób jedzących produkty mleczne ma pokłady śluzu w nosie i w uchu wewnętrznym-katar sienny i przytępienie słuchu. Z tłuszczu odkładającego się w nerkach i woreczku-kamienie. Częste problemy związane ze spożywaniem produktów mlecznych to upławy, cysty na jajnikach, zwłóknienie, rak macicy, cysty na prostacie, choroby narządów rozrodczych, bezpłodność, trudności w oddychaniu, a w połączeniu z nikotyną rak płuc. Najnowsze badania dowodzą, że konsumpcja mleka jest związana z całą gamą różnych chorób: kurcze i biegunka, alergie, anemia z niedoboru żelaza u niemowląt i dzieci, agresywne i aspołeczne zachowanie, miażdżyca i ataki serca, artretyzm.
Wystarczy przeczytać "Dont drink your milk" i "Mleko mit cywilizacji".W niektórych częściach świata nieprzyswajalność mleka waha się do 90%(Filipińczycy, Tajlandczycy)-tzw. nieprzyswajalność laktozy. Warto wspomnieć jeszcze, iż w mleku znajduje się promieniotwórczy pierwiastek stront 90. Gwoździem do trumny jest dolewanie mleka do kawy, wtedy kazeina momentalnie ścina się i jeszcze lepiej dokleja i skleja. Kazeina jest surowcem do produkcji kleju organicznego. Michał Tombak również postrzega spożywanie mleka jako trucie organizmu, natomiast nie krytykuje spożywania produktów takich jak sery, kefir czy jogurt. Komu wierzyć? Osobiście nie dotykam mleka, natomiast uwielbiam przetwory mleczne, powoli z miesiąca na miesiąc starając się jednak ograniczać spożywanie i zjadam trochę więcej orzechów, buraków czy marchwi. A tak nawiasem mówiąc ciekawe co tam się dziś dzieje na dole, zjadłem chyba z 7 czy 8 ciastek. Pocieszam się jednak, że już jutro nowy tydzień i przez 5 dni ponowne gatunkowe odżywianie mnie czeka. Można się jednak przyzwyczaić do kasz, ryżu , soi i roślinek. OJ! NIE MA TO JEDNAK JAK SCHABOWY, ZIEMNIAKI( MOGĄ BYĆ TEŻ FRYTKI), MIZERIA, ZIMNE MARKOWE PIWKO, POTEM DOBRY PAPIEROSEK, POTEM.....MOŻNA POLEŻEĆ, OJ DOBRE TO BYŁY CZASY PANIE I PANOWIE, OJ DOBREEEEEEEEE!!!!!!!!!!!

 7222/7321 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Finanse
 Witam, jestem Pamela Rosa Flores, prawowity i niezawodny pożyczkodawca. Czy masz długi? Czy masz zły kredyt? Czy zostałeś odrzucony przez bank, jeśli potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie własnej inwestycji biznesowej? Udzielam pożyczki na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach z oprocentowaniem 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych, studenckich, samochodowych i pożyczek na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: pamelarosaflores11@gmail.com

Nieruchomości
 Kredyty i finansowanie bez protokołu Witam, jestem osobą fizyczną, która oferuje pożyczki międzynarodowe od 4 000 do 15 000 000 EUR wszystkim poważnym osobom, oprocentowanie wynosi 2% rocznie. Jestem w stanie zadowolić moich klientów bez protokołu w ciągu 24 godzin Kontakt: kimdescamper@gmail.com

Kupię samochód
 Dla potrzeb pożyczki, jestem szczególnym finansowych w stanie Ci od 1000 do 500 000 euro do każdego, kto w stanie spłacić go z oprocentowania 2% do 5% rocznie. Niezależnie od sytuacji finansowej. Oferuję kredyty komercyjne, pożyczki międzynarodowe, kredyty inwestycyjne, kredyty samochodowe, Konsolidacja zadłużenia, linia kredytowa, kredyt hipoteczny, kredyty osobiste i wyłączne kredyty edukacyjne. Prosimy o kontakt, jeśli potrzebujesz pożyczki na pieniądze, aby dać Ci więcej informacji na temat naszej pożyczki. Skontaktuj się ze mną poprzez mój adres e-mail: leszekadam.spiewak@gmail.com

Dam pracę
 Miejsce pracy: Holandia ( okolice Rotterdamu lub Utrechtu ) Stanowisko: pracownik produkcji, magazynu Poszukujemy pracowników do pracy na produkcji: - sortowaniu owoców i warzyw, order picker, kwiaty, szklarnia, magazyny, rozlewnia napoi, pakownie produktów spożywczych, prace logistyczne na poczcie. Wymagania: - znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym - prawo jazdy kat. B - umiejętność szybkiego uczenia się - dobra kondycja fizyczna Oferujemy: - tygodniowy system wypłat - holenderską umowę - opieka polskiego koordynatora - dodatki za nadgodziny - ubezpieczenie oraz dojazd do pracy Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego CV na adres mailowy: work@klaverteam.com lub kontakt telefoniczny pod nr. tel: +48 570 901 414 ( sms z adresem mailowym- prześlemy szczegóły ofert pracy ). Biuro Pośrednictwa Pracy Klaver ( KRAZ 18450 )


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
Helloprint Polska
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA