REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Kiedy wybory???

# Olaf

21.09.2009 11:41

Od niedawna mieszkam na Białołęce,czytając to forum zauważyłem częsty zwrot: "nie długo wybory to zrobi się o tym głośno". Kiedy dokładnie będą wybory??? Co sądzicie o władzach Białołęki??? Kogo trzeba zmienić,a komu dać kolejną szanse??? POZDRAWIAM

# Blady

23.09.2009 10:58

Burmistrz jest zdecydowanie za mięki. Nie ma własnego zdania, tak tańczy jak mu zagrają. Zobacz jego wypowiedzi - na zadawane pytania odpowiada ogólnikami i nigdy żadnych konkretów. Podsumuj co udało mu się załatwić dla Białołęki przez okres kadencji, ja nie widze żadnej rzeczy, natomiast mam szereg przykładów co miało być zrobione przed jego kadencją, a aktualnie tego nie ma i nie bedzie. To mięczak.
Wiceburmistrz tak samo, jest zakręcony i chaotyczny.

 Mieszkaniec

24.09.2009 12:49

Zawsze robi się głośno w okresie około-wyborczym. Szczególnie tu, na forum. A co to się nie działo kilka lat temu!
Niebawem znów zaroi się od karierobactwa. Będą żywiołowo prowadzone szkolenia, gdzie postawić krzyżyk.
A że coś już się zbliża, widać po osiedlowych placach. Szykowany jest sprzęt do wykonania tańca przy rurze - od huśtawki, przedwyborczego.

REKLAMA

# cobra22

25.09.2009 10:12

Trzeba wybrać odpowiednią osobę do Rady Warszawy, proponuję Bartłomieja Włodkowskiego.
Tam trzeba walczyć o sprawy mieszkańców Białołęki, a nie podnosić rączkę tak jak partia nakazuje.
Natomiast jeśli chodzi o nasz ratusz, to sprawdź Olafie, który z radnych zrobił coś dobrego dla ciebie, twojej okolicy, twojej dzielnicy.

# bbb

25.09.2009 12:41

Najlepiej to by było zmienić Burmistrza i wiceburmistrza też i to jak najszybciej,a nie czekać do wyborów.

# kleksik

26.09.2009 22:48

A taki mieszkaniec znów pojdzie jak baranek i zaglosuje na jakas duza partie, a te interes mieszkancow maja.. A poniewaz mieszkancow wiekszosc... wiec mamy co mamy.

REKLAMA

# veritas

27.09.2009 20:11

Obiektywnym okiem...jak by nie było obecny Burmistrz i jego POwska ekipa jest do bani. Ale jak czytam takie wypociny - Włodkowski na Burmistrza to tylko w łep się trzasnąć. "Święty pieniacz z larstwem na wszytsko". cobra to widocznie "człowiek" powyższego szamana. Spadaj stary. Szukać ludzi, którzy robią w poszczególnych instytucjach (ministerstwa, urzędy) i są specjalistami. A nie jakiś aparatczyków lub "kulturalnych cwaniaków".
Przypominam, że ów grajek w dotowanym pisemku promował PISowski element.

# bwradny

27.09.2009 22:46

nikt tutaj nie napisał "Włodkowski na burmistrza"; pisemko nie było/nie jest dotowane. A ów "PiSowski element" swego czasu po prostu wykupił reklamę.
P.S. A tak na marginesie - chociaż nigdy nie mówiłem, że mam lekarstwo na wszystko, to właśnie osoba, która takowe by posiadała bardzo przydałaby się Białołęce. Jeśli taką znajdziecie - dajcie znać; chętnie oddam na nią swój głos.

# aśka

28.09.2009 10:08

Do Pana bwradny.Wiem że Pan się bezpośrednio tą sprawą nie zajmuje ale może wie Pan co z pustymi mieszkaniami komunalnymi w bloku przy Porajów??

REKLAMA

# bwradny

28.09.2009 13:51

z informacji uzyskanych od Zarządu wynika, że puste mieszkania to te, które są w dyspozycji miasta (np. dla repatriantów, pogorzelców itp.) Na miejscu burmistrza starałbym się u Prezydent m.st. Warszawy o przyznanie np. 1-2 mieszkań z tej puli dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej dzielnicowej listy mieszkaniowej.

# Ela

28.09.2009 14:41

w zeszłym roku był oddany Budynek Komunalny na Targówku i tam wszystkie mieszkania zajęły osoby będące na liście osób oczekujących na mieszkanie komunalne w gminie Targówek,dlaczego władze Targówka nie musiały części mieszkań przekazać do dyspozycji miasta? Z czego to wynika? Czy nie przypadkiem z tego że nasz Burmistrz nie dba o mieszkańców Białołęki?
Czy to prawda że te mieszkania które przekazane są do dyspozycji miasta są przeznaczone dla osób które muszą być wysiedlone z dotychczasowego miejsca zamieszkania z powodu inwestycji miasta? Więc osobą mieszkającym w budynki przy Świderskiej to miasto powinno zapewnić mieszkania a nie dzielnica,a skoro dzielnica zapewniła mieszkania tym ludziom to dlaczego jeszcze Burmistrz przeznaczył mieszkania do dyspozycji miasta? Tym sposobem miasto zabrało na ponad połowę lokali w tym budynku,a osoby będące na liście po 7-8 lat dalej czekają.

# bwradny

28.09.2009 16:05

z tego co wiem, to w każdej inwestycji komunalnej miasto ma swój udział. Przyznam, że nie znam szczegółowych rozwiązań prawnych w tej materii, ponieważ do tej pory nie zajmowałem się tego typu sprawami, ale sprawdzę to oczywiście.

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

28.09.2009 22:36

Fraszeczka okolicznosciowa, przed wyborami zdrowa :)
miejmy dla pederasty
litosci ociupinke
wszak posuwal
nie chlopca,
a mala dziewczynke
stad normalny byc musi
choc wina oczywista
premier oczy spuscil,
minister listy wyslal
wiecie...
ze roznica jest taka
miedzy nim a Stanczakiem
ze ten jest zywym zydem
tamten martwym polakiem ?

# cobra22

29.09.2009 16:51

Do veritas:
Nie jestem "człowiekiem szamana vel Włodkowski".
Wyróżnić należy jeszcze kilka osób z PO, natomiast reszta czas na zmiany.
Wskaż specjalistę, który będzie pracował w urzędzie za jałmużnę.

# mgiełka

29.09.2009 21:31

Dziwi mnie często niski stan wiedzy niektórych mędrców.Pal licho ich stan wiedzy ale nie mogę przejść obojętnie do stwierdzeń typu Włodkowski to bialołęcki Janosik odważny,mądry niesłychanie ,iluzjonista społecznik. Na prezydenta go bo się chłopina męczy w takim grajdołku jakim jest Białołęka.A on co ?Stwierdza-przyznam że nie znam rozwiązań w tej materii..itd.Sprawdzę to oczywiście.Oczywiście ,dla kogo ?Dla Matki która przypomina mu że przejada i przerabia społeczny chleb na g....To właśnie taki mądrala powinien szerzyć działanie misyjne tłumacząc gawiedzi że miasto daje na mieszkania komunale i częściowo nimi dysponuje,prowadzi swoją politykę zabezpieczenia inwestycji ogólno miejskich.Eli powinien wytłumaczyć że północny przez Targówek nie poleci i dlatego mogli rozdać jak twierdzą niektórzy.
Zanim rozpocznie się wyborcza wrzawa to może trzeba sformować postawę jakiej winien odpowiadać ten przyszły wybraniec.Czy powinien być młody i nie mieć czasu na te głupoty czy powinien być stary.Jak wynika z doświadczeń poprzednich kadencji. Bo inaczej to z przyjemnością oplujemy wszystkich oprócz siebie.

REKLAMA

# bwradny

29.09.2009 21:45

wyjaśniałem Eli, a nie Matce.
nie czuję się Janosikiem (w kontekście ostatniej produkcji p. Holland). szaman bardziej mi odpowiada...
nie muszę wiedzieć wszystkiego. a rzecz dotyczy kwestii szczegółowej. mieszkania z puli miasta nie dotyczą inwestycji, o której piszesz, zresztą wspominałem o tym wyżej.

# Ela

30.09.2009 09:52

Do mgiełka:
Jeżeli chodzi o wypowiedzi bwradny to przynajmniej przyznaje się że nie jest wszystko wiedzący i nie mówi tego co mu ślina na język przyniesie w przeciwieństwie do np. wiceburmistrza Opolskiego.

# Ola

30.09.2009 21:38

a co sądzicie o ostatnim artykule w Echu pt. "Burmistrz Gralewicz czy Kaznowski?...

REKLAMA

# trochę znająca sprawy

30.09.2009 21:48

Ciekawa jestem co masz na mysli uważając za nieprzemyślaną wypowiedż Opolskiego.Ja oceniam jego wypowiedzi inaczej.Bo np.co byś Ty powiedziała na jego miejscu matkom ( bylo ich około 600) a odwolało się prawie 200 że ich dziecko w efekcie naboru elektronicznego prowadzonego przez Biuro Edukacji nie dostalo się do przedszkola. Jedna osoba uzna to za klepanie w kółko na spotkaniach a inna nie. Może trzeba powiedzieć że sprawy które prowadzi ,tak zwane społeczne są w istocie trudne. Ja nie wyobrażam siebie w sytuacji gdzie kazdemu mówię inaczej choć sens jest jeden -nie dogoni się potrzeb.

# Mati

01.10.2009 10:33

Jeśli chodzi o wypowiedzi Opolskiego to nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie ale wszystko co mówi jest strasznie ogólnikowe,nigdy nie podaje konkretów.
Miałem stosunkowo niedawno "przyjemność" rozmowy z Opolskim(ciężko to nazwać rozmową bo to raczej jemu się buzia nie zamykała a ja nie wiele mogłem powiedzieć) w sprawie tak zwanej społecznej kiedy to ewidentnie wpierał mi coś co jest nie prawdą,a ponieważ bardzo się w sprawę zaangażowałem i byłem pewien że to co mówi jest nie zgodne ustawą powiedziałem to głośno na co usłyszałem że skoro wiem lepiej to nie mamy o czym rozmawiać.
Ja się postawiłem bo wiem co mówi ustawa w tej sprawie,ale jest wielu ludzi którzy jak usłyszą jakąś bajeczkę to spuszczają głowę i odchodzą nic nie załatwiając a wielu radnych na tym bazuje.Powiem bajeczkę będę na jakiś czas miał spokój z tą sprawą.

# bwradny

01.10.2009 15:31

Do trochę znającej sprawy - nie chodzi o to, że burmistrz O. w tej sprawie wypowiada taką samą opinię (to zresztą dobrze świadczy o urzędniku i polityku). Bardziej istotne jest to, że to CO zwykle mówi Andrzej O. jest... jakby to powiedzieć... pomóż, Matko, bo mnie chyba nie wypada...

# Sarad

01.10.2009 20:13

Do Oli
Ten artykuł wskazuje jasno że pan kaznowski to figurant rządzi inny burmistrz chociaż oficjalnie nie jest namaszczony przez panią prezydent

# mieszkaniec44

04.10.2009 13:44

A skąd przywieźli tego Gralewicza?

# oczekująca

04.10.2009 19:03

Jestem przekonana Mati że mówisz zawsze konkretnie.Ja jednak wolę ogólnikowe odpowiedzi Opolskiego typu-możliwe że otrzyma Pani patrząc na miejsce które zajmuje pani na liście mieszkanie na przełomie 2011/2012 niż proszę przychodzić zobaczymy.A tak ogólnie to normalny facet.

# Mati

04.10.2009 20:20

Do oczekującej
Jeżeli Ci pasuje takie mydlenie oczy przez Opolskiego to życzę Ci powodzenia.Zapewne jeszcze usłyszałaś że to mieszkanie będzie w nowym bloku który będzie przy Marywilskiej,a prawda jest taka że nie ma kasy na ten blok i może w 2012 to zaczną budowe.
Ja już 7lat czekam na mieszkanie od 3lat jestem w pierwszej 10 na liście.

# spokojny

06.10.2009 14:36

napisliście dużo, ale nikt nie odpowidział człowiekowi kiedy ma pójść na wybory.
Zgdodnie z ustawą wybory powinny odbyć się w październiku 2010 roku.
To już bardzo, bardzo blisko.
Na pytanie kogo wybrać, każdy musi zdecydować sam.
Zgadzam się z tym, że forum wkrótce zaroi się od chwalenia i obietnic.
W skelepach już PO-jawiła się gazetka. To znak, że niektórzy już zaczeli kampanię.
Na niezależnych fachowców bym nie liczył. Nikt ich nie wystawi na listy. Partyjny system wyborczy zrobi swoje i ci którzy rządzą bedą mają wielkie szanse rządzić dalej.
Wiele razy pisano na forum o zmianie i .... zmiany nie było.
Proponuję spokój, browarek w pabie, odrobinę kultury w BOKu, i sprtu w BOSie.
Dzieciaki zapisać do żłobków, przedszkoli i szkół poza Białołęką i robić swoje, bo radni o nas nie będą się troszczyć.

# doradczyni

07.10.2009 19:28

Mati - dlatego czekasz tyle bo pracować widocznie Tobie się nie chce.Może bylaś i z dziesięć razy u Opolskiego ale nie słuchasz tego co mówi.Zobacz zatem na zadania inwestycyje Dzielnicy i dowiesz się że nowy komunalny będzie budowany 2010/2011 lub zapytaj się BW.

# bwradny

07.10.2009 21:01

Doradczyni zdaje się, że nie masz wiedzy lub słuchałaś jedynie Andrzeja i wówczas - rzecz jasna - mogłaś niewiele zrozumieć.
W 2009/2010 budowany jest/będzie budynek socjalny przy Czajki.
Komunalny planowany jest przy Marywilskiej i niestety powstanie (I etap) dopiero w 2012 roku o ile znowu nie będzie cięć i przesunięć w czasie. Warto pytać BW.

# ateo80

08.10.2009 20:10

ale na kościół , który zostanie wybudowany przy myśliborskiej to kasa jest

# bwradny

08.10.2009 21:08

tak, spoko, nawet na dwa kościoły wystarczy. nie tylko przy myśliborskiej ale i przy botewa.

# ateo80

09.10.2009 14:43

no cóż ten klecha z tego kościoła co jest przy estakadach Trasy Toruńskiej odgrażał się w GW przy przebudowie trasy , że przy myśliborskiej na piekiełku postawi kościół. Więc będziesz mógł sobie grać na tych dławidudach

# bwradny

09.10.2009 14:49

Ale zdaje się, że nastąpiła zmiana proboszcza, czyż nie?
A tak w ogóle to sobie samemu nie gram...

# aśka

12.10.2009 10:04

Zgadza się proboszcz się zmienił,ale to nie ma znaczenia na kościół jest kasa to powstanie,tylko po co następny kościół w dzielnicy są przecież ważniejsze wydatki.Jak brak przedszkoli,żłobków,szkół czy parkingów.

# bwradny

12.10.2009 11:01

oświećcie mnie, bo zdaje się, że żyjemy w innym kraju. Nie widziałem nigdzie w WPI tytułu budżetowego pt. "budowa kościoła przy myśliborskiej". Jeśli Kościół ma kasę - to niech sobie buduje. Ocena takich działań należy do wiernych i ateistów. Sam Kościół będzie ponosił odpowiedzialność za takie a nie inne decyzje. Oczywiście można od razu podnosić sprawę Komisji Majątkowej, odszkodowań itd. Ale, przyznacie, że Kościół jako taki nie jest winny konkretnym rozwiązaniom... Państwo ma chyba dość instrumentów, aby patologiczne, niewłaściwe rozwiązania korygować. Od razu zaznaczam: uważam, że instytucjom kościelnym należy się zwrot lub rekompensata za utracone mienie, podobnie zresztą jak wszystkim właścicielom, którym odebrano mienie. Natomiast osobną sprawą pozostaje kwestia zasad i procedur dokonywania tychże zwrotów.

# zzz

12.10.2009 12:17

Widzę że co do kościoła to nie możecie się dogadać.Proste pytanie,kto finansuje budowę kościołów w dzielnicy???

# bwradny

12.10.2009 14:17

ależ, Drogi zzz, to właśnie napisałem w swoim poście.

# yyy

13.10.2009 22:56

no cóż zgodnie z zasadami klerykalnej republiki polskiej samorząd przekazuje grunty pod budowę kościoła za darmo lub 1% wartości (sic!). Kościołowi obecnie zwrócono więcej niż to co kiedyś miał!

# XXX

14.10.2009 10:56

To niech na tych gruntach lepiej szkołę albo przedszkole postawią.
Czy ktoś z was słyszał jak ktoś narzeka na brak kościołów w Białołęce??? A szkół, przedszkoli i żłobków???

# bwradny

14.10.2009 14:36

po pierwsze, nic mi nie wiadomo, jakoby dzielnica czy nawet miasto miały cokolwiek przekazywać Kościołowi.
po drugie, co do tych brakujących szkół i przedszkoli na usta ciśnie się - za co? Niestety prawda jest taka, że zarządzający dzielnicą rzadko myślą o realiach...

# yyy

15.10.2009 00:09

pieniądze? proszę bardzo zlikwidować fundusz kościelny, wycofać wojska z Afganistanu, pogonić do roboty urząd s. !

# bwradny

15.10.2009 02:28

i ja mam to sam zrobić?

# penelopa

15.10.2009 14:47

Bartku...taka jest cena diety.

# bwradny

16.10.2009 09:12

dieta dietą, ale właściwość spraw źle określona...

# marta

16.10.2009 10:18

Dlaczego w naszym kraju jest tak że oszczędności tak naprawdę dotykają najbiedniejszych??? Oszczędza się na budowie żłobków,przedszkoli są przecież prywatne jak kogoś stać to nie ma problemu,a jak nie stać to niech mama dalej siedzi w domu na zasiłku bo dziecko nie dostało się do placówki państwowej.Albo po co budować kolejny budynek komunalny,jeden jest to na kilkanaście lat dajmy sobie z tym spokój,może ludzie zaczną więcej zarabiać to wykreśli się ich z listy oczekujących na mieszkanie komunalne,albo będą mieli już dość czekania i coś sobie wykombinują.
A dlaczego nie szuka nikt oszczędności w miejscach o których pisał wyżej yyy??? Wyobrażacie co by się działo jak by ktoś poruszył temat likwidacji funduszu kościelnego???
Dieta dietą,ale jeden radny z Białołęki na pewno nic sam nie zdziała. Pozdrawiam

# bwradny

16.10.2009 12:26

nie przesadzajmy, co nieco zdziałać można, ale na pewno nie w sprawie Afganistanu czy funduszu kościelnego

# yyy

16.10.2009 15:00

Trochę można zdziałać np 24 października przy stacji metra świętokrzyska o godzinie 13.00 rusza demonstracja , aby wycofać wojska z Afganistanu. ,,Kropla drąży skałę.."

# bwradny

16.10.2009 16:25

miałem na myśli możliwości, jakie daje mandat radnego; w demonstracji może wziąć udział każdy obywatel.

# cobra22

16.10.2009 22:40

Do Afganistanu nie wysłano poborowych,a jeśli chodzi o koszty to zapytaj bwradnego ile kosztował koncert Myslovitz,sylwester i wszystkie koncerty rożnych orkiestr dętych itd.

# yyy

19.10.2009 21:43

tak ale ci co tam pojechali nie robią tego w czynie społecznym , sprzęt itp to wszystko kosztuje

# ...

27.10.2009 21:18

I nastała cisza...
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA