REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# gość

08.10.2015 15:51

czyli poza remontem skrzyżowania Kątów ze Zdziarską, nadal tu nic się nie zmieni.
1. Może któryś radny zwróci się do MPWiK na kiedy planowana jest kanalizacja w tym rejonie?
2. I następnie pytanie do ZDM jakie są plany w kwestii kątów, jak nie ma to czemu i męczyć temat.
Obecny obraz tej drogi jest skandaliczny.

# pietro

08.10.2015 21:15

Może tu się wypowie kolega Husarz, specjalista od sukcesów obecnej ekipy rządzącej?

# Wkurzony

08.10.2015 21:54

ZMID, ZDM, Ratusz - takie przewalanie. Jakby Ci ludzie kiedyś musieli o klienta sie starać to by ich życie szybko w D kopnelo. Praktycznie jednak wiele osób ma
Ta prace z klucza partyjnego w tych 3
Instytucjach. Tak wiec ja już mowię
Dosyć! Zaczynam od 25 października.

REKLAMA

# Lewandów

08.10.2015 22:06

Popieram.
#Wkurzony napisał(a) 08.10.2015 21:54
ZMID, ZDM, Ratusz - takie przewalanie. Jakby Ci ludzie kiedyś musieli o klienta sie starać to by ich życie szybko w D kopnelo. Praktycznie jednak wiele osób ma
Ta prace z klucza partyjnego w tych 3
Instytucjach. Tak wiec ja już mowię
Dosyć! Zaczynam od 25 października.

# Zkątów

08.10.2015 22:29

Gdzie oświetla te 47 latarni? Chyba 4 lata temu zalożyli może z pięć lamp na słupach , które zbudowali w 2005 roku! Od nru 123 ulica jest ciemna! Taki ruch i zero latarni! O chodnikach nie wspomnę. To już zakrawa na kpinę z ludzi. Piszemy o tym od ponad 10 lat do różnych instytucji. Niech ZDM nie kłamie, ze jest tu oświetlenie!

# Robert K.

08.10.2015 23:15

Wprowadzają się na pole bo tanie mieszkania i tanie działki. Potem marudzą to oświetlenie, a to kanalizacja. Chcieliscie mieszkać w pięknych okolicznościach przyrody z dzikami, sarnami, bażantami? Dlaczego się po prostu nie wyprowadzicie?

REKLAMA

# kokodzambo

09.10.2015 07:09

Typowa ideologia PelO. Jak sie nie podoba, to wy... przeciez emigracja to szansa. A ludzie chca po prostu zyc normalnie tam gdzie wybrali. Czy to tak wiele w tym chorym kraju?

# Wkurzony

09.10.2015 07:28

Robert K. - to samo 20 lat temu mówili ludzie o mieszkańcach Wilanowa. Pola... Miasto w Polsce niestety tak rosło i rosnąć będzie. Rozwój infrastruktury nie jest jednak losowy - decyzje podejmują ludzie.

# ZKatów

09.10.2015 08:57

Do RobertaK. Gdy wprowadzaliśmy się na Kąty od starej części budowano latarnie, a kanalizacja miała być do 2010r.!! Sprawdzaliśmy w urzędzie. Kąty nie są jakąś podrzędną ulicą tylko traktem wytyczonym już w XVIIIw. i jedną z głównych ulic ZB z olbrzymim ruchem samochodowym i komunikacją miejską. Wilanów i Kabaty wyglądały 20-10 lat temu tak samo. Pierwsze bloki w szczerym polu z dojazdem z drogą z płyt ( Kabaty). Tylko wszystkie inwestycje tam idą, chociaż to takie samo siedlisko słoików jak Białołęka, więc nie ubliżaj. A tu buduje się tylko kolejne bloki w polu, ludzi coraz więcej, ruch coraz większy, a wmawia się nam, że tu nikt nie mieszka. Proszę o wskazanie drugiej takiej ulicy bez latarni, chodnikow i poboczy. I nie mowię o jakiej dróżce z trzema domkami.

REKLAMA

# Kąty Wiejskie

09.10.2015 09:45

Zamiast remontować po raz setny SWOJĄ ulicę Ruskowy Bród, niech łaskawie radna Agnieszka Borowska zajmie się w końcu z Kątami Grodziskimi.
Od 11 lat kiedy mieszkam przy tej ulicy, nie zmieniło się nic !
Pewnie skończy się założeniem progów zwalniających, albo ograniczeniem do 20 km/h.

# klops

09.10.2015 10:34

Tak, tak! Pani Agnieszko bez pani nic nie będzie!

# mar

09.10.2015 13:27

Zauważcie, że na całej długości ulicy nie ma żadnego przejścia dla pieszych ! A przystanki autobusowe są po jednej i drugiej stronie, więc przechodzimy przez ulicę na własną odpowiedzialność !
2 lata tamu z przystanku 'KG OSIEDLE' nie miałem szczęścia i potrącił mnie samochód jadący dużo szybciej niż 40 km/h (na tym odcinku jest to ograniczenie). Oczywiście policja nie miała problemów z uznaniem mnie za jedynego winnego i wlepieniem mandatu (gdy byłem już na SORze...). Nawiasem mówiąc to byli mocno zdumieni skandalicznym poziomem tego przystanku. Ale przecież to nie ich problem...
Kontaktowałem sie z Panią Radną, którą tu przywołujecie, była zbulwersowana tym zdarzeniem i podejściem policji,ale na tym się skończyło.

REKLAMA

# gość

09.10.2015 13:32

Przykra sprawa.
Czy naprawdę potrzeba tragedii by coś się zmieniło?
#mar napisał(a) 09.10.2015 13:27
Zauważcie, że na całej długości ulicy nie ma żadnego przejścia dla pieszych ! A przystanki autobusowe są po jednej i drugiej stronie, więc przechodzimy przez ulicę na własną odpowiedzialność !
2 lata tamu z przystanku 'KG OSIEDLE' nie miałem szczęścia i potrącił mnie samochód jadący dużo szybciej niż 40 km/h (na tym odcinku jest to ograniczenie). Oczywiście policja nie miała problemów z uznaniem mnie za jedynego winnego i wlepieniem mandatu (gdy byłem już na SORze...). Nawiasem mówiąc to byli mocno zdumieni skandalicznym poziomem tego przystanku. Ale przecież to nie ich problem...
Kontaktowałem sie z Panią Radną, którą tu przywołujecie, była zbulwersowana tym zdarzeniem i podejściem policji,ale na tym się skończyło.

# mar

09.10.2015 13:50

Myślę, że bez jakichś akcji, które pokażą, jak jesteśmy zdeterminowani i że jest nas wielu (mam nadzieję !) będziemy jeszcze dłuuugo czekać na poprawę bezpieczeństwa. Nawet nie ma jak legalnie ulicy zablokować, bo nie ma przejść...

# życzliwy

09.10.2015 20:31

skoro Zarząd Dróg Miejskich zajmuje się bieżącym utrzymaniem i remontami ulic, to czym zajmuje się Zarząd Remontów i Konserwacji Dróg?
Ku..wa, banda palantów, patałachów i złodziei.
Spokojnie, po 25.10 przyjdzie zmiana i was wszystkie wypier...oli. Do poziomi sprzątaczki.

REKLAMA

# ZKątów

09.10.2015 20:52

Chyba niezadowolenie rośnie i obejmuje inne dzielnice. W Śródmieściu zmiana burmistrza. Ludzie mają dość obietnic, od lat tych samych, odgrzewanych przy okazji wyborów. Gdzie wyremontowana Płochocińska i Marywilska pani HGW? Gdzie Port Królewski ( burmistrz Jerzy Smoczyński)? Gdzie basen na Zielonej ( burmistrz Kaznowski)? Gdzie tramwaj, metro ( radny Cichosza-Roszak)? Gdzie Kartograficzna i Sieczna( burmistrz Piotr Smoczyński)? Teraz wysyp kolejnych - przebudowa Zdiarskiej/ Kąty, Głebocka, budowa Daniszewskiej. O TOGu czy trasie MPn nie wspomnę. A w tym czasie: na Kabatach, w Wawrze, na Woli....

# Lewandów

09.10.2015 22:28

świetnie ujęte, czas najwyższy pożegnać tą ekipę od obiecanek...
#ZKątów napisał(a) 09.10.2015 20:52
Chyba niezadowolenie rośnie i obejmuje inne dzielnice. W Śródmieściu zmiana burmistrza. Ludzie mają dość obietnic, od lat tych samych, odgrzewanych przy okazji wyborów. Gdzie wyremontowana Płochocińska i Marywilska pani HGW? Gdzie Port Królewski ( burmistrz Jerzy Smoczyński)? Gdzie basen na Zielonej ( burmistrz Kaznowski)? Gdzie tramwaj, metro ( radny Cichosza-Roszak)? Gdzie Kartograficzna i Sieczna( burmistrz Piotr Smoczyński)? Teraz wysyp kolejnych - przebudowa Zdiarskiej/ Kąty, Głebocka, budowa Daniszewskiej. O TOGu czy trasie MPn nie wspomnę. A w tym czasie: na Kabatach, w Wawrze, na Woli....

# Wkurzony

10.10.2015 07:00

Artykuł pana Pana Przemka spowodował potrzebna dyskusje - Ale jak możemy sie zmobilizować? Profil na Facebooku? Musza widzieć ile nas jest, 20 komentarzy na tej stronie niewiele mowi. Bez tego i naszych pomysłów nawet nie namalujemy pasów dla pieszych na których można wywierać formy nacisku :)

REKLAMA

# antybeton

10.10.2015 09:10

Nawet profil na Facebooku to dobry pomysł. Zobacz co było z gazociągiem, od profilu na FB się zaczęło a teraz sprawa jest głośna na całą dzielnicę, piszą o niej największe media. Inaczej nie potrząśniesz betonem w ratuszu!

# ekolog

10.10.2015 09:37

#antybeton napisał(a) 10.10.2015 09:10
Nawet profil na Facebooku to dobry pomysł. Zobacz co było z gazociągiem, od profilu na FB się zaczęło a teraz sprawa jest głośna na całą dzielnicę, piszą o niej największe media. Inaczej nie potrząśniesz betonem w ratuszu!

Zaczęło się od artykułu w Echu Białołęki. To akurat pamiętam dobrze, bo w żadnej prasie nie było nic, kiedy w necie było http://tustolica.pl/wytna-1400-drzew-nad-kanalem-zeranskim-dla-ekologii-w-ec-zeran_69881:

# antybeton

11.10.2015 16:40

To prawda ale chodzi mi o samą inicjatywę mieszkańców. Swoją drogą to ciekawy paradoks z Echem, że gazeta na którą ratusz za sprawą burmistrza łoży grube pieniądze, zapoczątkowała ujawnienie chyba największego przekrętu w historii Białołęki...

REKLAMA

# Taltos2

14.10.2015 08:49

Do życzliwy:
i naprawdę uważasz, że przyjdą sami fachowcy, a nie BMW oraz rodzina i przyjaciele?

# życzliwy

14.10.2015 09:06

Do Taltos2
To się okaże. Ale chyba ciężko, żeby było jeszcze gorzej.

# gość

14.10.2015 09:13

Stowarzyszenie Moja Białołęka zbiera podpisy pod wnioskiem o modernizacje Kątów i nowy posterunek policji.

REKLAMA

# życzliwy

14.10.2015 10:56

a kiedy będą zbierane podpisy, żeby ludzie byli bogatsi, zdrowsi i szczęśliwsi?
Nie no, ludzie, czy my żyjemy w państwie demokratycznym, w którym przeprowadzane są wybory i rządzą ci, którzy mają mandat, czy w jakimś ku..a borowskostanie (aluzja do p. Borowskiej), gdzie najpierw wybiera się radnych, którzy nic nie mogą, nic nie umieją, a potem ci sami radni zbierają podpisy od wyborców, żeby coś robić?
Po cholerę te podpisy? Nie wiecie, co macie robić? Nie wiecie, co jest potrzebne? Nie wiecie, czego potrzebują mieszkańcy? 10 lat domagania się to mało? Kurfa! To po jaką cholerę pchaliście się do tej "polityki"?
Czy teraz w każdej sprawie będą zbierane podpisy?
To może rozwiążmy te cholerną radę dzielnicy i radę miasta, wypieprzmy tego burmistrza, tych kilkuset urzędników i zajmijmy się zbieraniem podpisów. Nich każdy, kto ma ochotę coś zrobić, zacznie zbierać sobie podpisy i ta inwestycja będzie realizowana, kto nazbiera najwięcej podpisów. Proste?
I nie będziemy się bawić w jakieś planowanie, dostosowywanie do norm, uchwalanie uchwał, prognoz finansowych. Po co? Naród wypowie się za każdym razem w PODPISACH!
A tak serio, drogie Stowarzyszenie Moja Białołęka i pani Borowska - Jak macie jakąś potrzebę zbierania podpisów, to jedźcie na Białoruś i zbierajcie podpisy dla Łukaszenki, albo jedźcie do sobie na wieś i zbierajcie podpisy osób, które chcą przyjść na urodziny do wujka Zdzisława, a rządzenie zostawcie tym, którzy wiedzą co trzeba zrobić i to zrobią.

# tarchomin

14.10.2015 15:22

Pikieta przed ratuszem, zachęcam do przeczytania na www.rytmwarszawy.pl. Niestety zablokowano możliwość wstawia linków

# Gość

14.10.2015 20:59

Podpisy zbierane były ponad 5 lat temu! 200l I co! Duuuuuuua! Nie ma dobrej woli, trzeba chyba jakiegoś spektakularnego wypadku
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024