REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


10.04.2019 12:28 #lideksynubeka
Stare komusze wojskowe trepy,dawniej PZPR,później SLD,obecnie PO rżą z radości. Może trzeba było od razu zmienić na Mariana Cimoszewicza,funkcjonariusza NKWD ? Ojca Włodzimierza....
10.04.2019 14:55 #diztonz
Cieszę się, że bezczelność obecnej władzy w pewnych obszarach da się jeszcze ograniczyć. Jak bowiem wytłumaczyć zmiany nazw warszawskich ulic bez konsultacji społecznych, mało tego - wbrew protestom mieszkańców. Niech na Bemowie i Boernerowie będzie znowu ulica prof. Kaliskiego, bo był wielkim naukowcem ! .Przynależność do PZPR, to karta w życiorysach wielu ludzi dużego i małego formatu, zarówno z lewej, jak i prawej strony sceny politycznej.
10.04.2019 19:18 #Fizyk
Niezależnie od tego jak oceniać zaangażowanie polityczne Sylwestra Kaliskiego był on wybitnym fizykiem. W 1973 przeprowadził eksperyment kontrolowanej mikrosyntezy termojądrowej, osiągając temperaturę plazmy 10 milionów stopni (tzw. Eksperyment "Focus"). Było to dokonanie na poziomie światowym. Warto upamiętniać ludzi, którzy wnieśli istotny wkład w naukę.
10.04.2019 19:51 #lideksynubeka
Tego nie neguję. Ale Wiktor Urbanowicz też miał wielkie zasługi dla Polski. Osobiście nie miałbym nic p-ko pozostawieniu nazwy "Kaliskiego" i nadaniu innej ulicy imienia Urbanowicza.
Ale POstkomusza platfonsiarnia musiała to załatwić w sposób upokarzający pamięć Urbanowicza. I pokazała,że to ubeckie ścierwo
10.04.2019 23:36 #Pantera
Nie Wiktora tylko Witolda.
PO nie miała tu nic do rzeczy. Sądy przywrocily nazwy, bo wojewoda z PiS nie umiał ich zmienić zgodnie z przepisami. Zasłanianie nieudolności Sipiery PO czy "komunistycznymi sądami" to naprawdę zaklinanie rzeczywistości - tym bardziej że czerwonych towarzyszy nie brakuje w PiS: Kryże, Piotrowicz, czy choćby Rajmund Kaczyński - sekretarz PZPR na Politechnice. To oczywiście nie jest ubeckie ścierwo?
REKLAMA
10.04.2019 23:37 #Kaliski
W jaki sposób niby pokazała, że to ubeckie ścierwo? Bo zaskarżyła zmianę patrona z wielkiego fizyka, jak również osoby bardzo związanej z działalnością WAT na osobę również zasłużoną, ale której imię zostało wprowadzone tam bezprawnie? Nie ma w tym nic hańbiącego dla Urbanowicza, wręcz przeciwnie, upamiętnienie go akurat tam na siłę przy sprzeciwie mieszkańców nielegalną decyzją było hańbiące. A z tym POstkomunizmem to uważaj, PO i PiS z jednego AWS-u się zrodziły.
11.04.2019 06:33 #rysiek ochócki
Brawo, niech tak zostanie. Przez te szopki pseudopolityków tylko tracimy kasę z naszych podatków. TEraz wojewoda powinien za swoją nieudolność zapłacić z własnej kieszeni. Wtedy inni by zrozumieli, że szastanie publicznymi pieniędzmi, to nie szastanie "forsą niczyją". Amen
11.04.2019 09:21 gaczorkowa
nieźle
11.04.2019 14:42 #lideksynubeka
@Pantera.
Oczywiście,Witolda,nie Wiktora,moja wina.
Ubeckie ścierwo,to coś takiego co kłamie. Ś.p.Rajmund Kaczyński nie był nawet w PZPR,więc jak do cholery mógł być sekretarzem PZPR na Politechnice?
Członkiem KC PZPR i chyba Biura Politycznego był Marcin Święcicki,dziś oczywiście w PO. Innymi prominentami z PZPR w PO to towarzysze Belka,Cimoszewicz i ten z Bydgoszczy,co nazwisko zmieniał,bo prawdziwe miał takie śmieszne-typowo chłopskie,ale zabij,nie pamiętam. Tak jak nazwisko typowego elektoratu PO-Ciupaga?,Motyka?,Sedes?Łopata?
Wiesz co to jest Virtuti Militari? Czy tobie bliższy kulturowo jest order Lenina? Zgadnij towarzyszu,czego kawalerem był Rajmund Kaczyński za męstwo w Powstaniu Warszawskim?
11.04.2019 14:50 #lideksynubeka
@Kaliski
No to liczymy towarzyszy ze szczytów PZPR na listach PO-Borowski,Belka,Miller,Cimoszewicz?To nie byli członkowie władz powiatowych PZPR,którzy koniunkturalnie to i do ONR by się zapisali.
Mówimy o samym topie kierownictwa partii zbrodniarzy. Jeszcze Sztolcmana-Kwaśniewskiego tam brakuje. I Jarucwelskiego,....
REKLAMA
11.04.2019 17:53 #BezczelnyLewak
Wolfgang czyli mąż Wolfgangowej czyli Przyłębska od TK.
Pawłowicz co bronił pedofila. Kujda przyjaciel Jarosława.
Lindeksynubeka ty mały dzbanie.
11.04.2019 17:58 #BezczelnyLewak
#BezczelnyLewak napisał(a) 11.04.2019 17:53

Wolfgang czyli mąż Wolfgangowej czyli Przyłębska od TK.
Pawłowicz co bronił pedofila. Kujda przyjaciel Jarosława.
Lindeksynubeka ty mały dzbanie.
Piotrowicz miało być co bronił pedofila.
Ty jednak lindek jesteś dzban totalny.
16.04.2019 21:30 #qvertz
Kaliski wybitnym naukowcem był. Ale pracował dla PRL i Moskwy, a nie dla niepodległej Polski. Ten bolszewicki "wyrok" przekreśla wartość orzeczeń tych sądów jako sądów polskich. Ci sędziowie kierują się przede wszystkim nienawiścią do PiS. Porównywanie jakiekolwiek wartości prac Kaliskiego z bohaterstwem Urbanowicza jest śmieszne i uwłacza wszystkim patriotom, którzy oddawali życie "za wolność naszą i waszą". Tej pięćsetce głupoli oraz sędziom tylko jedno się należy od uczciwych Polaków: pogarda!
25.04.2019 15:07 #thdyjnrynf
#qvertz napisał(a) 16.04.2019 21:30

Kaliski wybitnym naukowcem był. Ale pracował dla PRL i Moskwy, a nie dla niepodległej Polski. Ten bolszewicki "wyrok" przekreśla wartość orzeczeń tych sądów jako sądów polskich. Ci sędziowie kierują się przede wszystkim nienawiścią do PiS. Porównywanie jakiekolwiek wartości prac Kaliskiego z bohaterstwem Urbanowicza jest śmieszne i uwłacza wszystkim patriotom, którzy oddawali życie "za wolność naszą i waszą". Tej pięćsetce głupoli oraz sędziom tylko jedno się należy od uczciwych Polaków: pogarda!
Jesteś takim samym debilem jak lideksynubeka :)
25.04.2019 23:27 #Kaliski
Większym, bo wartościuje patriotyzm ponad osiągnięcia nauki, jak również nie słyszał o legendach, jakie towarzyszą śmierci gen. Kaliskiego.

@lideksynubeka Panu się chyba myli PO z SLD, poza tym Belka to było faktycznie samo kierownictwo, komitetu uczelnianego. Za to "bezpartyjny z listy PiS" Stanisław Piotrowicz pełnił funkcję komunistycznego prokuratora, ale on rozumiem jest cacy, bo "nasz".
REKLAMA
26.04.2019 09:35 dzierwka
super sprawa
27.04.2019 17:43 #qvertz
#thdyjnrynf napisał(a) 25.04.2019 15:07

Jesteś takim samym debilem jak lideksynubeka :)
No cóż, "wyrok" na mnie już w bolszewickim stylu wydałeś. A czy masz tetetkę, by dokonać egzekucji? Wam, potomkom uboli, to przecież nie sprawia żadnych trudności, by palnąć wrogiej reakcji w łeb.
24.05.2019 21:33 #Wiosenka
Wyczyścimy Polskę ze smogu i z nieuczciwych polityków! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ

 265/2541 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Nieruchomości
 Poszukuję do wydzierżawienia na minimum 10 lat (najchętniej na 20) działki w granicach Warszawy 2500-5000 m2 519-610-400

Usługi stolarskie
 BAREK-BECZKA ORYGINALNY BAREK NA ALKOHOL Zapraszam do zapoznania się z ofertą niezwykle oryginalnych barków domowych imitujacych beczkę. Barki wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta. barekdomowy.wordpress.com/

Nauka
 Ciężko pracujesz i nie możesz nauczyć się niemieckiego? Dla osób, które nie mają czasu, są dorosłe i MUSZĄ mówić po niemiecku. Uczyłaś się lub uczysz niemieckiego z mniejszym lub większym sukcesem. Wybór sposobu i metody nauki jest trudny. Zastanawiasz się którą wybrać? Co jest ważne? Czy masz zdolności językowe? Ja nie miałam ale wyjechałam do Niemiec gdzie uczyłam się języka mówionego a później skończyłam germanistykę. W między czasie pomagałam w niemieckim osobą pracującym w Polsce, Niemczech, Holandii, Austrii... Lubię pomagać, przez dłuższy czas szukałam możliwości, nowych sposobów nauki tak żeby to Uczeń (nie ważne ile ma lat) był zadowolony i widział konkretne postępy. Mail: jolanta.niemiecki@interia.pl www.niemiecki-skype.pl Tel: 790 701 508

Turystyka
 Zapraszamy rodziny z dziećmi na ferie zimowe pełne atrakcji do Hotelu Star Dadaj Resort & Spa na Warmii i Mazurach. Przygotowaliśmy zimowe pakiety dla rodzin z dziećmi, które chcą odpocząć blisko natury oraz skorzystać z dobrodziejstw warmińskiej przyrody i pysznej kuchni regionalnej. Pakiety już od 140 zł/ os. Dzieci do 5 lat - Bezpłatnie! Od 5 do 10 lat - 50% ceny! https://stardadaj.pl/ferie-hotel-mazury/


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA