REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# miejscowy

15.09.2014 09:51

jedni czekają na progi, potrzebują ich a na Strumykowej koło szkoły podstawowej okazał się niepotrzebny - zlikwidowali go... ciekawe jaka była argumentacja ale niedane nam chyba to poznać...

# perła

15.09.2014 11:59

Przy Szkole na Strumykowej21 na drodze dojazdowej do głownej ulicy powinien być znak żółty trójkąt uwaga na drogę pierwszeństwem przejazdu. Obecnie jadący główną drogą od kościoła muszą uważać na wyjazd z prawej strony od szkoły bo ci z prawej wyjeżdżający ze szkoły maja pierwszeństwo.. Przed tym skrzyżowaniem na drodze głównej powinien być znak droga z pierwszeństwem przejazdu a nie ma. Nie wiem czy to celowe i dlaczego tak jest i czy to tylko jakiś błąd drogowców. Parę razy widziałem jak o mało nie doszło do wypadku bo jadący główną drogą uważają że to droga z pierwszeństwem przejazdu.

# jarek

15.09.2014 14:48

Podobna sytuacja jest po drugiej stronie ronda na Strumykowej. Tu wyjeżdzajacy w zasadzie z ulicy dojazdowej z osiedla (tego z wieżowcami, a bez parkingów) maja pierwszeństwo przed jadącymi od ronda. Jak ktoś tędy jeździ, to wie, ale co się dzieje jak jedzie przypadkowy kierowca....- prawie zawsze jest pewien, że to on ma pierwszeństwo i ryzyko stłuczki wielkie.
Ps. A swoją drogą na strumykowej, w okolicy szkoły języków obcych też przydałyby się progi zwalniajace.

REKLAMA

# kurs

15.09.2014 19:14

A co z progami na Bohaterów przy sp 110? Pisaliśmy jako Rada Rodziców w tej sprawie ale ciągle dostajemy odpowiedź wymijającą i odkładane są terminy. Ponadto przejście przy szkole oznaczone jako "uwaga dzieci" oznakowane jest jedynie jadąc od strony wiaduktu. Jadąc od Żyrardowskiej ograniczenie do 40 i znak uwaga dzieci stoi UWAGA 1 m od przejścia !!!! Może w końcu ktoś dostrzeże i tę część dzielnicy Białołęka !!!!

# mama

15.09.2014 21:36

Dziękuję radnemu Marcinowi Korowajowi za zajęcie się sprawą i zadbanie o bezpieczeństwo naszych dzieci.

# dZIĘKUJĘ P. kOROWAJ

15.09.2014 21:46

- ja natomiast już dziękuję p. Korowajowi za to co zrobi w przyszłości.

REKLAMA

# gosik

16.09.2014 00:00

A ja chciałabym serdecznie podziękować Panu Marcinowi Wójcikowi, który zorganizował akcję "TAK dla bezpiecznej ulicy Hanki Ordonówny". To właśnie tacy ludzie i takie inicjatywy powodują, że nasi włodarze zaczynają się czymkolwiek interesować i cokolwiek robić. Cieszę się, że są wśród nas takie osoby jak Pan Marcin i dziękuję Jemu za zainteresowanie się naszym problemem. Okazuje się, że presja społeczna przed wyborami potrafi czynić cuda.

# rosa

16.09.2014 08:19

Panu Korowajowi możemy "zawdzięczać" apartamentowiec dla ponoć jednego jerzyka.
Akcja bezpieczeństwa dla ul. Ordonówny to tylko zasługa Pana Marcina Wójcika, który zainteresował sprawą bardzo dużo ludzi. Mam madzieję, że to nie koniec tej akcji, bo okolice szkół z bezpieczeństwem maja mało wspólnego.

# Luthien

16.09.2014 15:39

Pan Korowaj nie udziela się tam, gdzie jest potrzebny, tylko tam gdzie jest widoczny, a to już jest różnica. Poza tym nie można być kreatywnym i niezależnym i jednocześnie zachowywać się, jak prawa ręka burmistrza. Sam się z niczym nie wychyli, bo mu się to politycznie nie opłaca. Stąd wniosek, że jako społecznik już się wypalił a ręka wyciągana obecnie do wyborców to tylko kampania wyborcza. Dobrze, że w listopadzie będę miała prawo wyboru...

REKLAMA

# gosik

16.09.2014 21:42

Dziś na profilu fb Pana Marcina Wójcika znalazłam ciekawy wywiad jakiego udzielił kilka miesięcy temu. Okazuje się, że o Białołęce można opowiadać z pasją. Polecam.
www.ibialoleka.pl/artykul,bialoleka- moja-mala-ojczyzna,3927

 ragozd

16.09.2014 21:44

dziś przy miejscu przyszłego progu - Odkryta / Łącząca był dzwon i karetka...

# kto wie

17.09.2014 11:06

Nie wiem czy przyczyną wypadku było brak progów czy natomiast zlekceważenie przepisów o ruchu drogowym ze strony poszkodowanego a zarazem sprawcy wypadku.

REKLAMA

 ragozd

17.09.2014 13:12

tu skutkuje tradycyjne myślenie - wystarczy przestrzegać zasad PORD. Życie jest jednak życiem i ludzie popełniają błędy albo łamią przepisy świadomie. I rolą infrastruktury jest by zminimalizować skutki błędów nieświadomych i uniemożliwić świadome. Ronda czy progi to właśnie robią - wieczorem w tamtym miejscu wszyscy pędzą, z progami mogłoby się skończyć bez karetki ...

# kto wie

17.09.2014 17:18

podążając tokiem myślenia przedmówcy można wnioskować, że na autostradach należy montować progi - gdyż też na nich zdarzają się wypadki. Tylko przestrzeganie przepisów .

# Z Ordonówny

18.09.2014 10:20

#perła napisał(a) 15.09.2014 11:59
Przy Szkole na Strumykowej21 na drodze dojazdowej do głownej ulicy powinien być znak żółty trójkąt uwaga na drogę pierwszeństwem przejazdu. Obecnie jadący główną drogą od kościoła muszą uważać na wyjazd z prawej strony od szkoły bo ci z prawej wyjeżdżający ze szkoły maja pierwszeństwo.. Przed tym skrzyżowaniem na drodze głównej powinien być znak droga z pierwszeństwem przejazdu a nie ma. Nie wiem czy to celowe i dlaczego tak jest i czy to tylko jakiś błąd drogowców. Parę razy widziałem jak o mało nie doszło do wypadku bo jadący główną drogą uważają że to droga z pierwszeństwem przejazdu.
Oczywiście, że powinien być znak dla poprawienia bezpieczeństwa. Pytanie czy A-7 jak pisze przedmówca, czy A-5 czyli skrzyżowanie dróg?

REKLAMA

# podróżnik

18.09.2014 14:43

Kiedyś pisałem o tym do radnego Tumasza, który interweniował w tej sprawie i chyba nawet urzędnicy w dzielnicy przy zmianie organizacji ruchu wykonali zmiany. Jednak u Inżyniera Ruchu zostały odrzucone. Mieszkam naprzeciwko i nie pamiętam, aby w tamtym miejscu dochodziło do stłuczek, więc oznakowanie jest dobre.

# z Dąbrówki

18.09.2014 17:17

Przez 8 lat rządów PO odbijaliśmy się od Burmistrza w sprawie progów, które ponoć tylko przed szkołami się montuje. A tu w tym roku taki ich wysyp (Odkryta, Ordonówny). Widać PO czuje, że nastąpi zmiana warty.

 Jacek Jackowski

22.09.2014 13:14

#Perła a czy nie są znane Ci skrzyżowania równorzędne. Jadąc od kościoła należy zwolnić przed takim skrzyżowaniem i przepuścić pojazd z prawej jeśli jedzie. Kontynuować jazdę na wprost możesz jeśli nie masz żadnego pojazdu z prawej. Miasto to nie tylko drogi z pierwszeństwem przejazdu.

REKLAMA

 Jacek Jackowski

22.09.2014 13:20

#mama - radny M.K. o którym piszesz słowem nie przyczynił się do progów na Hanki Ordonówny. Mamy nadzieje droga mamo, że nie jesteś owym radnym, który walczy o głosy poparcia w zbliżających się wyborach.

# rmb

22.09.2014 13:53

Jacek Jackowski napisał 22.09.2014 13:20
#mama - radny M.K. o którym piszesz słowem nie przyczynił się do progów na Hanki Ordonówny (...)

O, to przypadkiem zarobił u mnie plusa za niemarnowanie pieniędzy publicznych. Progi to zwykła kiełbasa wyborcza. A nawet gorzej. To jak malowanie trawy na zielono przed wizytą wierchuszki: przez chwilę i z daleka jest ładnie, a realnie i długofalowo będzie bez zmian, a nawet gorzej.
No ale ciemny lud to kupuje, więc do kogo ja piszę...
Zacznijcie lepiej budować te przedszkola i gimnazja, to może kolejne pokolenia będą umiały myśleć trochę dalej niż o czubkach własnych nosów.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe