REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

JESZCZE NIE UMARŁEM-PISZE TERESIAK-O CO CHODZI???

# Sympatyk.

15.07.2005 21:13

Dobrze by się stało, gdyby Pan Paweł oświecił internautów.!!!

# TAK TRZYMAĆ PANIE TERESIAK !!!

16.07.2005 12:58

Gratuluję Panu Pawłowi. Na Białołęce jest konieczny pogromca "Smoków", "Przybylaków "oraz Tadzików. Taką osobą jest Pan Teresiak.

# Justysia z Erazma

16.07.2005 14:24

Paweł Teresiak w imię prawdy i uczciwości wielokrotnie obnażał głupotę i pazerność burmistrza Smoczyńskiego oraz jego nieudolnej "Gospodarności"/nikt nie wie jaki ma program ten dziwny twór/.Wskazywał na cwaniactwo Panów:Semetkowskiego i Przybylskiego.Widać i słychać było to na sesjach byłej Rady Gminy Białołęka.Szkoda,że Pan Paweł już nie ośmiesza i nie obnaża faktycznych intencji i braku wiedzy naszych rządców.

REKLAMA

# Stefan

16.07.2005 14:52

Pawle- CWANIACZKÓW w białołęckim samorządie należy permanentnie tępić zanim wyrosną z nich wielcy cwaniacy.

# Ewa

17.07.2005 10:35

Panie Pawle dobrze Pan robi ,że ukazuje prawdę o cwaniakach biłołęckich.Będę na Pana głosowała.

# Jeszcze nie umarłem

17.07.2005 22:00

O polityku (a za takiego lokalnego się uważam) jeśli się mówi to zanczy, że żyje - z tąd cytat tytułu jednegi zutworów Perfektu. Także przypomnienie, anonimowym "Znajomym", że prawda jest tylko jedna, więc jeśli się na mnie powołują.... Co do CWANIACZKÓW trzeba ich tępić wszędzie i zawsze, o lie mówimy o naszym polskim peioratywnym rozumieniu takich zachowań. DZiękuję i pozdrawiam. Paweł Teresiak

REKLAMA

# KAZIO

17.07.2005 22:19

Zgadzam się.Cwaniaczków należy i trzeba tępić zawsze i wszędzie.Szkoda Panie Pawle ,że nie nazywa ich Pan po imieniu-kunktatorstwo nia popłaca.Wiem,że posiada Pan dużą wiedzę o ich przekrętach./szczególnie przekrętach w byłym Zarządzie Gminy Utwory Perfektu też lubię.

# Bat

18.07.2005 10:02

Dobrze,że Pan nie umarł .Mają cykora Panowie JS,TS i .AP

# Myszka

18.07.2005 18:14

Nie lubię panów TS.JS,i AP ,ale także PT to chłopcy ktorzy mogli grać na boisku samorzadowym w latach90-tych.Teraz potrzebne jest nowe pokolenie.Lepiej wykształcone ,mniej obciązone historią a przede wszystkim dobrze znające języki.Z całym szacunkiem ale przed śmiercią potrzebna jest emerytura polityczna .Kombatanckie odczyty to własciwy czas na zgrane pokolenie

REKLAMA

# Teresa

18.07.2005 18:26

Teresiak zaczyna kampanie????NIc sie nie zmieni.Waldek Pusz ,Piotrek Kozlowski,Teresiak to chetni na marmeladę inic wiecej.

# Zojka -realistka

18.07.2005 18:43

Myszko a może stara Mycho zapisz się do
Myszko a właściwie stara Mycho ,za którą żaden kot nie goni bo jesteś niestrawna -zapisz się sama do ZBOWID-u.Całkiem ci mózg wysechł.

# Zorro

18.07.2005 23:54

Ludzie co Wy piszecie! Ci co chwalą Teresiaka, niech mi powiedzą, co ten Pan zrobił dla Białołęki gdy był Wiceburmistrzem? Chyba nic, poza tym, że sobie kupił działkę budowlaną przy ul. Książkowej. A co zrobił gdy był tylko radnym? Nic, potrafił tylko jątrzyć i skłócać ludzi. Był 8 lat radnym. Nie znam żadnego jego pomysłu, który zaowocował czymś konkretnym. A to, że z powrotem próbuje się zreanimować, to kiełbasa wyborcza. Po wyborach w 2002 r. słuch o nim zaginął. I co nagle po trzech latach ożył? Przecież to śmieszne. Krytykować jest bardzo łatwo, ale zrobić coś konkretnego dla spoleczeństwa jest bardzo trudno. Taki jest właśnie ten Pan.

REKLAMA

# Prokuratura

19.07.2005 01:23

Pan Teresiqk jest godzien zainteresowania chociażby z tego powodu ,że odkrywa nieprawości skorumpowanych działaczy samorządowych na Białołęce.

# "Jeszcze nie umarłem"

19.07.2005 15:49

Do tego "w czarnej masce":
Nie zrobił, a co było zrobione w czasie gdy byłem:
a) Wice burmistrzem - założono:
- Stowarzyszenie związków sportowych - "Białołęka 2012 - działa do dziś. Wychowało kilku wartościowych zawodników.
- Zmodernizowano kotłownie w tych szkołach, gdzie były opalane węgłem.
- Wykonano zespół boisk przy SP 314
- Powołano ośrodek kultury
to takie większe sprawy, które wspólnie z radnymi tej kadencji udało się przeprowadzić. Dla wyjaśnie nia zrządzałem oświatą, kulturą i sportem.
b) radny "opozycyjny" - dbałość o "higienę" koalicjantów rządzących, ale jak widać to "zatwardziałe brudasy".

# Zojka realistka.

19.07.2005 17:28

"Jeszcze nie umarłem",proponuję,żebyś pisał konkretnie ,a nie asekurancko.Jeżeli rzeczywiście masz wiedzę o machlojkach panów:Jerzego S. ,Tadeusza S. , Arkadiusza P.,Ewy K. to należy napisać.Inaczej traci się wiarygodność.,albo co gorsza uczestnicy Forum mogą dojść do wniosku ,że jesteście jedną wielką sitwą.Mam nadzieję,że tak nie jest.

REKLAMA

# "Jeszcze nie umarłem"

19.07.2005 21:50

Do Zojki realistki:
To do czego miałem zastrzeżenia wyrażałem głośno na sesjach rady gminy, jeśli uważałem za stosowne zwracałem się do uprawnionych organów o sprawdzenie zgłaszanych wątpliwości. Jeśli miałbym wiedzę o "machlojkach" (domniemuję, że w zamyśle masz działania niezgodne z prawem) z pewnością postąpiłbym jak wyżej. Zwróc uwagę, że radnym ma ograniczony dostęp do informacji, praktycznie dostaje tyle, ile odpowiadający mu chcą udzielić. Mimo tych przeciwności jedną z tach spraw było "przechowywanie" pieniędzy na "martwych" kontach inwestycyjnych - celem "pompowania" "jedynie słusznych inwestycji". Niby drobiazg. Sprawa była badana przez RIO, które zwróciło uwagę zarządowi gminy na niewłaściwe postępowanie. Tyle, że udało się dotrzeć do tej informacji, dzięki "rozbudowanemu" Sprawozdaniu finansowemu". Rozbudowanemu aby nikt go nie "przeczytał". W następnych latach sprawozdania były bardzo lakoniczne. Dodatkowo, trudno mówić o odpowiedzialności tylko czónków zarządu, wszak za przyjęciem np. wyników Konkursu (mimo powiedzmy uchybień) "na port Żerań" głosowali także radni koalicji. Np Jeż, Dziewulska,Kołaczyk, Woźniakowska itd.

# Zojka realistka

19.07.2005 22:44

Dziękuję.A swoją drogą Kołaczykowa,JS ,TS muszą być skuteczni w mamieniu ludzi ,że udało się im po raz trzeci oszukać wyborców. Mądrzy ludzie mówią,że do trzech razy sztuka.Pozdrawiam "Jeszcze nie umarłem"

# Tereska

20.07.2005 11:15

Nie rozumiem chorych ambicji Teresiaka.Lepiej niech słucha Perfekt-u albo da buzi Panu Przybylskiemu ,a nie wypisuje głupoty,że"Jeszcze nie umarłem"

REKLAMA

# kolega

21.07.2005 02:16

Kocahny Pawle! Wybacz mój były przyjacielu z AWS , ale jak wieść gminna niesie Ty zostałeś uznany przez SĄD RP za wybitnego ORMOWCA( dla młodzeży to konfident amator bo nie fachowiec).
Nie dziw się ze ten palant przybylski tak Ci swinił i prubował ćię skąpromitować .

# wyborca

23.07.2005 08:33

Jeśli Pan nie zarządzał oświatą, kulturą i sportem to czym Pan zarządzał w Gminie, Panie Pawle?
Dlaczego GOS był tak drogi dla mieszakńców dzielnicy, którzy do dziś spłacają kredyt?
Dlaczego w Białołęce nie ma dzielnicowego boiska o pełnych wymiarach ligowych?
To za Pana kadencji podjęliście decyzje o budowie GOS-u i 2 boisk, które nadają się dzisiaj psu na budę!!!! Zwłaszcza to, na Światowida, kóre Pan oglada codziennie z okien mieszkania. Od roku nie ma już na nich bramek, a hydranty po środku boiska odstraszają chętnych do gry. Za to piwosze mają doskonałe miejsca siedzące.
A co ze szkołami ??? Czy Pan myśli że jedno liceum to sukces???
Przecież widzi Pan ile rośnie nowych osiedli.
Za czasów Gminy mówiono o przyroście naturalnym - migracyjnym i konieczności budowy nowych szkół.
Co z placem zagospodarowania terenu w prostokącie ulic Światowida, Ćmielowska, Myśliborska i Botewa???
Znowu teren pójdzie pod handelek????
Tyle głosów było za tym aby Gmina zrobiła tu park sportowo-rekreacyjny. Dlaczego Pan w tej sprawie nic nie zrobił???
Pana powrót na forum oznacza, jak rozumiem początek kampanii wyborczej do samorządu.

# Kazik

24.07.2005 13:37

Panie Teresiak,wytrwałości -nie wolno przejmować się ujadającymi pieskami.Pieski boją się spojrzeć w swoje parszywe odbicie w lustrze.

REKLAMA

# politolog

24.07.2005 20:24

Po rozważeniu za i przeciw- mysale, ze warto Pawła Teresiakac wspomóc na niwie samorzadowej (co do prof. Religii, to przy całym szacunku- nie). Ma facet swoje wady, ale zalety w tym kontekscie przewazaja i to jedyna alternatywa dla kolejnych 4 rzadow panow S. [tym razem w koalicji z np. SDLP, Samoobroną i LPR- co im szkodzi]. To taki bialolecki Juszczenko, był kiedys w ukladzie, zna go, rewolucji po dojsciu do wladzy raczej nie zrobi... ale zeby choc troche naruszyc uklad, trzeba go znac.

# Zojka realistka

25.07.2005 12:50

" Jeszcze nie umarłem" co się dzieje,że zamilkłeś.Może Przybylski wydał Tobie zakaz pisania.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

25.07.2005 16:11

Nie Umarles Jeszcze ? A to wielka szkoda !

# Kazik

25.07.2005 16:22

Panie Teresiak Pan się nie przejmuje takimi psycholami ,jak "Matka -Sławka- z- Gdańska".Na nich czeka wariatkowo.

# Powiedział Lepper

27.07.2005 19:47

Do pasienia gęsi naszych burmistrzów.

# "Jeszcze...."

28.07.2005 19:03

do "Wyborcy":
Z tym "nie", przepraszam lapsus, zarządzałem oświatą, kulkturą i sportem.
ad.GOS
- jeśli mnie pamięć nie myli to pierwsze obiekty GOS-u zostały oddane do użytku na koniec pierwszej kadencji. Co do ich funkcjonalności? Podział kompetencji w tamtym okresie:
Teresiak - remonty i modernizacje w podległych mu resortach;
Tadeusz S. - wszystkie inwestycje.
Z gier zespołowych preferowana była wtedy siatkówka - wg mojej orientacji hala miała spełniać warunki do ligowych rozgrywek. Dlaczego tak drogo - tłumaczył to jeden z włodarzy na łamach prasy.
ad. boiska: udało się zmodernizować boiska przy SP 314 oraz utworzyć klika boisk osiedlowych (przy współpracy ze Spółdzielniami). Natomiast czy każda dzielnica musi mieć boisko ligowe do piłki nożnej? Koszty utrzymania? W "moich czasach" istniało takie boisko przy "Polfie Tarchomin".
ad. szkoły
Powiem szczerze, uważam, że zamiast budować kompleks na van Gogha lub na ul. Kobiałka - należało chyba szybciej podjąć rozbudowę SP 154. Liceum, to nie budynek, aby powstała szkoła średnia potrzeba lat, a i młodzieży łatwiej dojechać do istniejących szkół, niż dzieciom uczyć się na dwie zmiany.
ad. "placem zagospodarowania terenu w prostokącie ulic..." - istotnym jest czy jest on jeszcze własnością gminy (dzielnica jest jednostką pomocniczą), co do parku, i owszem, ale z placami do gry w kosza itp.

# Zojka realistka.

29.07.2005 11:04

Do " Jeszcze nie umarłem"--skoro tyle dobrego zrobiłeś dla mieszkańców Białołęki-- to bądż uprzejmy napisać dlaczego panowie Jerzy S. i Tadeusz S.zawłaszczają bezprawnie i bezwstydnie dla siebie- osiągnięcia innych.Swoją drogą podzielam Twoje zapatrywania.Serdecznie pozdrawiam.

# wyborca

30.07.2005 07:07

Do "Zojki realistki"
Uważasz się za realistkę więc zrozum, że właśnie ten sposób jest najlepszy na kampanię wyborczą.
Nieobeni nie mają racji. Pana Pawłą nie ma w radzie i w zarządzie, więc można sobie zawłaszcyć jego sukcesy, bo od jego porażek to dwaj Panowie S. są z daleka.
Panie Pawle. Cieszy mnie że przez 4 lata analizował Pan swoje błędy. Jeśli Pan wejdzie do rady lub zostanie burmistrzem w 2006 to mam nadzieję, że będzie Pan realizował postulaty wyborców a nie plany partii, która Pana wystawi na listę.
Chyba, że ... zmieni się ordynacja na większościową (a to oznacza okręgi jednomandatowe), a wtedy może wspólnie zorganizujemy komitet wyborczy mieszkańców Tarchomina.
PS.
Czy wiadomo już coś Panu o losach ustawy o zmianie ustawy o ustroju Warszawy???
Tam są bardzo ciekawe zapisy dotyczące oświaty, opieki społecznej, kultury i sportu.
Mam kilka pomysłów w tych dziedzinach, ale to dopiero za rok.

# wyborca

30.07.2005 07:46

"Jeszcze...."
U S T A W A
z dnia 1 lipca 2005 r.
o zmianie ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy
Art. 11.
1. Dzielnica działa na podstawie statutu dzielnicy nadanego przez Radęm. st. Warszawy, będącego załącznikiem do statutu m. st. Warszawy oraz innych uchwał Rady m. st. Warszawy przekazujących dzielnicy zadania i kompetencje gminne i powiatowe, zadania zlecone gminie z zakresu administracji rządowej oraz zadania realizowane na podstawie porozumień zawartych pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego.",
2) utrzymanie placówek oświaty i wychowania, kultury, pomocy
społecznej, rekreacji, sportu i turystyki z wyłączeniem placówek o
znaczeniu ponad dzielnicowym w stosunku, do których uchwałę o
wyłączeniu podejmie Rada m. st. Warszawy,
3) zadania związane z ochroną zdrowia oraz prowadzenie żłobków,
4) utrzymanie zieleni i dróg o charakterze lokalnym z wyłączeniem dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych oraz innych w stosunku, do których podejmie uchwałę o wyłączeniu Rada m. st. Warszawy,",
3. Przekazanie zadania dzielnicy jest jednoznaczne z przekazaniem
organom dzielnicy uprawnień stanowiących i wykonawczych
przewidzianych prawem, związanych z wykonywaniem tego zadania.";
Co Pan na to???

# Mecenas

30.07.2005 18:43

"Wyborco"-ustawa nowelizująca ustój miasta st, Warszawy aktualnie jest w Trybunale Konstytucyjnm,który bada jej zgodność z Konstytucją RP.Należy niestety poczekać na roztrzygnięcie/ostateczne/ Trybunału.Weż się za robotę i pomóż ludziom dobrej woli.

# wyborca

31.07.2005 01:02

Mecenasie
To, że ta ustawa trafiła do Trybunmału to nasz dramat.
Przecież ona daje dzielnicy więcej samodzielności. A to się nie podoba temu "co ukradł księżyc". Bo on chce mieć wszystko w swoim ręku.
Tak się nie da rządzić 2,5 milionowym miastem.
A przy okazji powiedz mi co mam robić i jak pomagac ludziom dobrej woli, skoro Wy sami nie chcecie sobie pomóc??
Myślę, że zrobiłem więcej niż Ci się wydaje, i życzę Ci takich sukcesów jakie ja w tej gminie-dzielnicy odnisłem bez żadnego rozgłosu. Dlatego pozwalam sobie na krytykę krytykantów.
Cenię Pana Pawła za jego odwagę na sesjach rady gminy, ale mam też zastrzeżenia do burmistrza Teresiaka, że nie zrobił więcj dla oświaty, kultury i sportu wtedy, kiedy mógł to uczynić.
Do Teresy
Kobieto, weź się do roboty i zorganizuj własny komitet wyborczy.
Przedstaw program lepszy od tego, który proponują obecni radni i przekonaj mnie, że właśnie TY Teresa, będąc radną wysłuchasz moje postulaty i będziesz je forsować na komisjach i posiedzeniach plenarnych rady dzielnicy.
A tak na marginesie, czy byłaś na wyborach w 2002 roku ???

# "Jeszcze nie umarłem"

31.07.2005 21:57

Wszystko wskazuje na to, że ustawę "na złość Kaczorom" mamy z głowy. Rzeczywiście ma " w sobie" parę niekonstytucyjnych zapisów. A jestem przeciwnikiem wprowadzania zmian obowiżujących w trakcie "gry". Tym, którzy o tym nie pamiętają przypomnę, że twórcami jej byli, jej obecni przeciwnicy. Ot, przeliczyli się. Kto inny miałbyć Prezydentem Warszawy.
Ale co by nie mówić, wg stanu na dziś śmiem twierdzić, że Białołęka na tej centralizacji skorzystała.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe