REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Ktoś

13.05.2014 07:42

Jak to? Pan Dąbrowski nie załatwi metra dla Bemowa?

# pasażer

13.05.2014 08:20

I bardzo dobrze. Przynajmniej 190 zostawią!!!

# Roman

13.05.2014 09:23

Pamiętam artykuł pana Macieja Białeckiego z przed chyba trzech lat na temat drogi S8 przez Bemowo był w podobnym tonie co ten, wtedy wieszczył bezsens tej inwstycji po której według niego wtedy ścigali się tylko motocykliści, niewieżył ani w autostradę , ani w połódniową obwodnicę ,teraz zabrał się za metro w tym samym tonie, trochę dziwny człowiek

REKLAMA

# tutejszy

13.05.2014 11:20

Drogi Romanie; z przed... niewieżył... połódniową... przecież oczy bolą patrzeć.
Mimo wszystko z treścią się zgadzam.

# Yelonkers

13.05.2014 19:35

Roman ma problem z pisaniem, a tutejszy z rozumieniem tekstu. Przecież Białecki pisze o gorzkiej satysfakcji, czyli znaczy że chciałby tego metra, ale jednocześnie przypuszczał ,że tej ekipie nic z tego nie wyjdzie. I właśnie za tę miłość do metra, na pana Białeckiego nie zagłosuję, bo uważam jak pasażer, że przez metro pogorszy nam się komunikacja. Kiedyś o tym w Echu Bemowa już ktoś pisał.

# stts

13.05.2014 20:07

Nie wiem jak ma mi się pogorszyć komunikacja tym, że pociąg nie będzie stał na światłach do ronda ONZ, jak teraz robi to tramwaj mając równocześnie mniej przystanków. Czekam z niecierpliwością na stację przy pętli, etapowanie inwestycji nie znaczy jej zaniechania panie Białecki, nie wiem na jakiej podstawie pan tu publikuje. Jak działacz partyjny może, to dlaczego nie ja?

REKLAMA

# pasażer

14.05.2014 12:37

@stts: Pomyśl trochę. Nie każdy mieszka w okolicy Tesco czy pętli Górczewska. Ja mieszkam przy Synów Pułku dokładnie po nieparzystej stronie.Kiedyś mieliśmy 506, ale Dąbrowski przehandlował linię za ozdoby świąteczne na urząd. Teraz do miasta zostało tylko 105 i to nie dla całego osiedla,bo z Ciepłowni. Ja mam szczęśliwie tyle samo drogi na przystanek Ciepłownia, co na Powstańców. Wsiadam, jadę i w 20 min jestem przy Jana Pawła koło pracy. Metro będzie jechało z Bemowa Ratusz do ONZ jakieś 12-15 minut. Dolicz do tego 10 minut dojazdu czymś do Ratusza i 5 min na przesiadkę z zejściem do metra i poczekaniem na kolejkę. Jest pół godziny. Więc co mi się lepiej opłaca? Metro? Czy 105 ,które ZTM chce skasować lub skrócić.

# Kleszcz

14.05.2014 12:47

Dziwią mnie takie artykuły, które zamiast wspierać przygotowywanie tak skomplikowanej inwestycji pod kątem prawnym, o której autor nie ma zielonego pojęcia, krytykują wszystko co się dookoła nas dzieje.

# tutejszy

14.05.2014 15:24

#Yelonkers napisał(a) 13.05.2014 19:35
Roman ma problem z pisaniem, a tutejszy z rozumieniem tekstu.
A Yelonkers wie najlepiej, bo jest doskonały, nieomylny i pozjadał wszystkie rozumy. Jakbyś tak mógł oceniać tekst, zamiast autorów komentarzy, może wniosłoby to coś do dyskusji.

REKLAMA

# pasażer (ten pierwszy)

14.05.2014 20:50

Yelonkers dobrze napisał. Walić metro. Teraz mam bezpośredni 190. Kleszczu sam wspieraj sobie tą durną inwestycję. Dobranoc bo rano do roboty.

# Lex

14.05.2014 22:38

Ja chyba mam problem ze zrozumieniem sensu zamieszczonego tekstu, chociaż widząc nazwisko i zdjęcie autora, mogę spodziewać się tylko narzekania.
Został złożony wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dotyczący budowy 3 stacji na Woli + 3 na Targówku - ta część trasy II linii nie była kwestionowana. Budowa powinna się rozpocząć wkrótce po zakończeniu budowy odcinka centralnego, tzn. w 2015 roku. Ich budowa potrwa 3-4 lata, co powinno wystarczyć na uzyskanie wymaganych zgód i projektów dla pozostałych stacji aż do Mor.
Czy zdążą z zakończeniem do 2022 roku? Tego nikt nie wie. Ale zakładać z góry - 8 lat wcześniej, że nie zdążą, może tylko czarnowidz. A pan Białecki pisał o tym już kilka lat temu, więc jeszcze wcześniej!!! Pierwsze 7 stacji (odcinek centralny) będzie zbudowanych w ciągu 4 lat, kolejne 6 stacji (3+3) powinno powstać do 2018 roku i jest duża szansa na to, że ostatnie 5 stacji na Bemowie powstanie do 2022 roku. Możliwe, że w tym terminie nie zostaną zbudowane wszystkie stacje na prawym brzegu Wisły, ale tam jeszcze toczą się dyskusje na temat ostatecznego przebiegu trasy, a wypowiedź pana Białeckiego i tak odnosi się do Bemowa.
Pan Białecki oczywiście uprawia politykę - wali w HGW i PO jak tylko potrafi. Nie jestem szczególnym zwolennikiem HGW i PO, ale nie podoba mi się taka typowo krytykancka postawa.
Co do rysunku, który "po rządach PO na Bemowie pozostanie (...) na asfalcie naprzeciwko bemowskiego ratusza", to chętnie bym go obejrzał. Czy może pan podać informację, gdzie mogę go zobaczyć poza zeszłorocznymi zdjęciami? Bo jeśli nigdzie, to również to zdanie nie odpowiada rzeczywistości - pozostanie nie rysunek, tylko wspomnienie...

# tutejszy

15.05.2014 10:59

Rysunek nie znajduje się naprzeciwko ratusza, tylko na tyłach Lidla od strony budowy nowego kościoła. Gdzieś tam w oddali rzeczywiście jest ratusz, ale określenie "naprzeciwko" sugeruje, jakby to było przy wejściu.

REKLAMA

# Lex

15.05.2014 22:47

@tutejszy
Dzięki za info, chętnie zobaczę ten rysunek w naturze. Generalnie na tyłach Lidla nie bywam...

# bemol

20.05.2014 14:35

Niestety, p. Białecki miał rację, trasa S8 to obecnie tor wyścigowy dla debili motocyklistów i tuningowych głupków. O licznej nadreprezentacji tirów zza wschodniej granicy nie wspomnę. Wiem, bo mieszkam 150 m. od trasy i często z niej korzystam. Policji lub Inspekcji Transportu jak na lekarstwo.

# bemol

20.05.2014 14:48

P. Białecki miał niestety rację. Trasa S8 to raj dla bezkarnych debili motocyklistów i tuningowych głuptaków. O nadreprezentacji tirów zza wschodniej granicy aż żal pisać. Brak nadzoru ze strony odpowiednich służb rozzuchwala całe to towarzystwo. Pisze te słowa kierowca bezszkodowy od 31 lat i mieszkaniec budynku położonego 150 m. od trasy S8. Zafundowano nam bubel za niesamowite pieniądze. W moim budynku są na sprzedaż 2 mieszkania, od 1,5 roku brak chętnych. Huk i smród od trasy skutecznie odstrasza.

REKLAMA

# tutejszy

21.05.2014 09:34

bemol - Twoim problemem nie jest trasa, tylko bliskość mieszkania do tejże trasy. Trasa S8, to jest świetne rozwiązanie komunikacyjne, a Twoja frustracja tego nie zmieni. Zmień mieszkanie i wtedy może zmienisz też zdanie na temat tej drogi.

# bemol

21.05.2014 15:46

tutejszy - albo jesteś nietutejszy albo jesteś miłośnikiem patologii na drogach.

# tutejszy

21.05.2014 16:16

Jeżdżę codziennie S8 do pracy i z pracy, nie wiem o jakiej patologii piszesz. Droga służy do jeżdżenia, jeżeli to nazywasz patologią, to już tylko Twój punkt widzenia.

REKLAMA

# osg

21.05.2014 22:04

Daliście się oszukać GDDKiA czy tam kto obiecał tunel/wykop. Po pierwsze nie powinno być pozwoleń na budowę nowych budynków mieszkalnych tuż obok trasy, a obecnym powinno zostać zapewnione odpowiednie zabezpieczenie aby normy nie zostały przekroczone lub wykupić mieszkania. Droga została zbudowana jak w najprostszy sposób, a nie przyjazną dla otoczenia.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA