REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Czarnas

13.04.2017 20:52

Chyba powinno być "Jestem bielasem"...

# Bielanka

13.04.2017 21:33

Paplanina stażysty, nigdy nie słyszałam o takich określeniach jak Bielańczyk. Pisanina by pisać bez sensu.

# USALOVE

14.04.2017 08:40

Może przyjedzie Donald i przemówi "Jesthem Bielanczykem"

REKLAMA

# Jolka

14.04.2017 11:24

#Czarnas napisał(a) 13.04.2017 20:52
Chyba powinno być "Jestem bielasem"...
Współczuję Ci poziom wypowiedzi.

# PWN

14.04.2017 11:29

#Bielanka napisał(a) 13.04.2017 21:33
Paplanina stażysty, nigdy nie słyszałam o takich określeniach jak Bielańczyk. Pisanina by pisać bez sensu.
Widocznie nie jesteś z Bielan. Nie znasz historii i korzeni dzielnicy. To jest bardzo adekwatne określenie, które funkcjonuje od zawsze. Bielańczyk. Aksjomat. Sprawdź w słowniku poprawnej polszczyzny co ono oznacza i nie odpisuj.

# Czy zastałem Jolkę?

14.04.2017 13:49

#Jolka - dopełniacz od wyrazu "poziom" brzmi "poziomu". Zanim wyślesz, przeczytaj uważnie to, co napisałaś.

REKLAMA

# Stanisława

14.04.2017 14:13

Mieszkam na Bielanach od 30 lat i nigdy nie słyszałam od kogoś że jest Bielańczykiem. Paplanina stażystów na bezpłatnych praktykach w gazecie.

# Zastałem Jolkę

14.04.2017 21:42

Na Młocinach mieszkają młocinczycy (choć niektórzy twierdzą, że mieszkają tam młoty, tzn. kibice Legii), na Wawrzyszewie mieszkają wawrzyszewszczycy (albo w skrócie wawrzyki), na Wólce Węglowej mieszkają wólkowęglowczycy (albo wólkowęglarze, czy też wólkowęglanie), a na Chomiczówce najlepsze! - mieszkają same CHOMIKI!

# Księżycowy

14.04.2017 21:44

Mieszkam na Bielanach jestem Warszawiakiem wystarczy. Bielany historycznie to rejon Lasku Bielańskiego
i zespołu kościoła pokamedulskiego a nazwa dzielnicy Bielany jest stosunkowo niedawna.
A jeśli już ktoś jest bardzo dociekliwy to proszę określić mieszkańca rejonu Starych Bielan czy Chomiczówki?
Brzmi oryginalnie !?
Życzę wszystkim spokojnych Świąt Wniebowstąpienia Pańskiego.

REKLAMA

# Zastałem Jolkę

15.04.2017 14:33

Mieszkańcy Radiowa to radiowcy, a aktywiści z Radiowa są radioaktywni? A mieszkańcy Burakowa? Nooo, niezła kicha...

# sandacz

15.04.2017 19:51

Jestem z Młocin tom Młociniak i dumny z tego jestem bo Młociny starsze od Warszawy. O Bielanach nie wspominając.

# oj Dana Dana

17.04.2017 11:05

#sandacz napisał(a) 15.04.2017 19:51
Jestem z Młocin tom Młociniak i dumny z tego jestem bo Młociny starsze od Warszawy. O Bielanach nie wspominając.
Aleś walnął jak łysy o beton, piszesz głupoty z mchu i paproci, w dodatku nie znasz zupełnie historii dzielnicy, że o Warszawie nie wspomnę. Kimkolwiek jesteś, nie rób sobie obciachu. Poza tym, życzę ci wesołych świąt.

REKLAMA

# sandacz

17.04.2017 12:20

Kto tu sobie robi obciach. Młociny zaistniały jako wieś książęca, nawet na piśmie w XIVw. O Warszawie nikt nawet wtedy nie słyszał. Do książek proponuję, takich mądrych. Nie romanse czytać tylko historię, np. "Dawne Łomianki" E Pustoły. Sporo tam o Młocinach.

# sandacz

17.04.2017 12:36

a powstały nasze Młociny w wieku XIII znawczynio historii.

# Stare Bielany

18.04.2017 12:31

Moja rodzina mieszka na Bielanach od 70 lat i nikt nigdy nie mówił "bielańczyk". Poprawną formą jest bielanin i tak na siebie mówimy. Wyobrażacie sobie żeby mówić żoliborzańczyk, mokotowiańczyk?

REKLAMA

# Gryzu

18.04.2017 20:54

http://www.picfront.org/d/8sm9 (mapa 1955r)
Skoro od 70 lat to Stare Bielany określano wtedy jako Zdobycz Robotnicza. Bielany to był rejon Lasku Bielańskiego do Marymonckiej także musiałbyś mieszkać gdzieś w lesie ...?
Ewentualnie na terenie AWF-u ...

# Bielany to moje miejsce

18.04.2017 21:45

Swietny test! Choc zeby go zrozumiec trzeba mieszkac na Bielanach!

# Grażynka

18.04.2017 22:48

Sandacz nie przesadzaj, Ameryki nie odkryłeś .
Wiadomo, że miasto lokowane jest z kilku wsi czy osad i nazwa tego miasta będzie późniejsza.
Lasy Młocińskie to były tereny polowań królów, książąt także Młociny nie były nawet wsią co najwyżej
osadą rybacką. Postawili jakąś karczmę co by sobie księciunio mógł kimnąć, jakieś baraki dla ciurów
i ot cała historia Młocin. Resztę sobie dośpiewaj ....

REKLAMA

# sandacz

19.04.2017 08:55

Grażynka, poczytaj sobie troche historii. Nie osada tylko wieś ksiązęca, a o Pulkowie nikt wtedy nie słyszał. Wiesz co to był Pulków. Warszawa nawet nikomu w tym okresie się nie śniła.

# Dziadek lat 72

19.04.2017 11:21

#Bielanka napisał(a) 13.04.2017 21:33
Paplanina stażysty, nigdy nie słyszałam o takich określeniach jak Bielańczyk. Pisanina by pisać bez sensu.
Brawo. Strzał w 10. Reszta bez komentarza.

# Beta 44

19.04.2017 11:26

#Grażynka napisał(a) 18.04.2017 22:48
Sandacz nie przesadzaj, Ameryki nie odkryłeś .
Wiadomo, że miasto lokowane jest z kilku wsi czy osad i nazwa tego miasta będzie późniejsza.
Lasy Młocińskie to były tereny polowań królów, książąt także Młociny nie były nawet wsią co najwyżej
osadą rybacką. Postawili jakąś karczmę co by sobie księciunio mógł kimnąć, jakieś baraki dla ciurów
i ot cała historia Młocin. Resztę sobie dośpiewaj ....
Brawo Grażynka! I o to chodzi, i o to chodzi! Świetna odpowiedź. Aksjomat.

REKLAMA

# sandacz

19.04.2017 14:05

Beta 44, Warszawa była początkowo maleńką osadą nazwaną tak od imienia właściciel ziem na których leżała. Takie wsie jak Młociny, Buraków, Powązki, Kamion. Wola, Wawrzyszew istniały na długo przed nią. Gwoli ścisłości Młociny do Warszawy zostały przyłączone w 1953r, dopiero. Młociny były wsią już wtedy. O współczesnych Mlociniakach nie można powiedzieć rodowici bo ci rodowici wymarli na cholerę w XVIIw

# Grażynka

19.04.2017 19:16

Nazwę ,,wieś książęca" też określił pisarz, który też jest tylko człowiekiem..... i może być omylny.
Wystarczy, że w okolicy był bród i to już mógł być wystarczający powód, żeby powstała tam osada.
Tego nie wiemy. Natomiast skoro były to lasy młocińskie, w których polowali królowie to raczej wieś z definicji mi nie pasuje. Raczej na polach nie polowali?
Tym bardziej, że teren nie jest równy i rolnictwo też żadne.
Co tyczy się wsi wokół Warszawy, to nie Powązki tylko Mostki, Buraków był na wysokości Arkadii, pozostała po nim ul. Burakowska i były też folwarki, bo przecież gdzieś tę pańszczyznę trzeba było odrabiać i płody rolne składować na rzecz pana czy kościoła np: Ruda Evansa obecnie osiedle Ruda nazwa od rzeki Rudawka.
Natomiast skąd wzięła się nazwa Młociny? Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć.
W miejscu stacji metro Wawrzyszew istniała wieś Brzeziny i nawet osiedle Wrzeciono kiedyś tak nazywano. Ale dlaczego tak stację nazwano?
To samo tyczy się stacji metra Młociny?

# sandacz

19.04.2017 21:39

nie pisarz tylko naukowiec- historyk od którego chcesz być mądrzejsza. no cóż, może i wiesz o tych terenach Grażynka więcej niz Pani profesor. Podsumowując Młociny bez wątpienia są starsze od Warszawy i Bielan. Tak na marginesie chodziło mi o ten Buraków w Łomiankach. Jeszcze raz proponuje przeczytanie Dawnych Łomianek. Sporo sie dowiesz z tej książki o tym o czym tu mowa.

REKLAMA

# Anka z Płatniczej

19.04.2017 23:03

#sandacz napisał(a) 19.04.2017 21:39
Podsumowując Młociny bez wątpienia są starsze od Warszawy i Bielan.
Bezdyskusyjnie. Dziękuję za te słowa. Aksjomat.

# Grażynka

20.04.2017 17:40

Tu też się mylisz złociutki, nie Buraków tylko Borakowo .... a to nie to samo.
Siła musisz Waćpan jeszcze poczytać, zanim starszyzna Ci głosu udzieli.

# sandacz

21.04.2017 20:02

Starszyzna? Śmieszna jesteś. Użyłem nazwy wspólczesnej i nie pouczaj kogoś kto w Młocinach mieszka od urodzenia, a jego rodzina od 1872r.

REKLAMA

# sandacz

21.04.2017 20:15

Taka Grażynka przemądrzała, ą twierdzi, że Warszawa starsza od Młocin. Ja może być starsze coś co nie istniało od tego co już istniało wszystko wiedząca kobieto.

# Grażynka

23.04.2017 20:48

Zaczynasz Misiu mataczyć, jak kolejne nasze rządy.... lub/i nie czytasz ze zrozumieniem :
cytuję siebie z poprzedniego wpisu - ,,Wiadomo, że miasto lokowane jest z kilku wsi czy osad i nazwa tego miasta będzie późniejsza." - czy to nie jest dla Ciebie jasne?
Poza tym piszesz, że nazwę ,,wieś książęca" określił naukowiec ....?
No to rzeczywiście trzeba mieć wysokie IQ, żeby ziemie czy tereny czy wieś, będące we władaniu księciunia tak spektakularnie nazwać . Brawo.
Trzeba być co najmniej naukowcem ....

# Kolan

23.04.2017 21:35

#sandacz napisał(a) 21.04.2017 20:15
Taka Grażynka przemądrzała, ą twierdzi, że Warszawa starsza od Młocin. Ja może być starsze coś co nie istniało od tego co już istniało wszystko wiedząca kobieto.
Nie pij więcej boś litery plączesz i piszesz bez sensu..

REKLAMA

# sandacz

24.04.2017 21:00

kolan, pogratulować chamstwa. Z którego rynsztoka się wygrzebałeś człowieku o manierach menela.To samo dotyczy Grazynki. Mistrzyni manipulacji i osoby twierdzącej, że starsze jest cos co nie istniało od tego co juz było. to na prawde wysoki poziom intelektu. Trzeba mieć wyobraźnie nie z tej ziemi. Co do naukowca to nie dorastasz do pięt niejakiej Ewie Pustole. Z kim tu dyskutować. Chamstwo i prostactwo.

# sandacz

24.04.2017 21:19

Grażynka. tak to się możesz zwracać do swoich kolesiów. Ja do nich nie należę bo z osobami twojego pokroju raczej przyjaźni nie zawieram.

# Grażynka

25.04.2017 22:43

No nareszcie wyszła młocińska słoma z butów....
Zwracanie się było w formie żartu, ale od prostaków i chamów Ciebie nie wyzywam - buraku z Młocin.
I odpowiedz sobie sam na pytanie : Komu Ty do pięt nie dorastasz ?

 eRDe

25.04.2017 23:23

Ale się kulturalnie zrobiło:/

# Bielanka

26.04.2017 06:23

@sandacz nie jest gentelmanem. Szkoda bo taki gatunek faceta jest na wymarciu..niby taki miastowy a słoma wystaje na kilometr...

# sandacz

26.04.2017 15:01

Grażynka, określ jednym słowem kobietę która zwraca się do nieznanego sobie mężczyzny per misiu. Jakoś kojarzę, że tak zwracają się dziwki do klijętów. Gdzie ty sie kultury uczyłaś/ chyba oglądając "Psy".

# sandacz

26.04.2017 15:04

Bielanka, grzeczny to ja jestem dla grzecznych. Jak ktoś się wobec mnie zachowuje tak jak Grażynka, misia sobie znalazła to na kurtuazje liczyć nie powinien.

# Grażynka

26.04.2017 15:45

#sandacz napisał(a) 26.04.2017 15:01
Grażynka, określ jednym słowem kobietę która zwraca się do nieznanego sobie mężczyzny per misiu. Jakoś kojarzę, że tak zwracają się dziwki do klijętów. Gdzie ty sie kultury uczyłaś/ chyba oglądając "Psy".
Trzeba Cię odwiedzić na Parysa.....

# sandacz

26.04.2017 23:07

To mi nie misiuj. Znajdź sobie frajera do misiowania. Pożartować to ja sobie mogę z kolegami lub koleżankami. Ty nigdy tak nie będziesz, nie ten poziom.

# Kolan

27.04.2017 06:27

#sandacz napisał(a) 26.04.2017 23:07
To mi nie misiuj. Znajdź sobie frajera do misiowania. Pożartować to ja sobie mogę z kolegami lub koleżankami. Ty nigdy tak nie będziesz, nie ten poziom.
Przeproś Panią.

# sandacz

27.04.2017 08:31

Kolan, a za co. Nazwała mnie jakimś misiem. Może ty sobie na to pozwalasz, ja nie.

# Bielanka

27.04.2017 13:12

#sandacz napisał(a) 26.04.2017 15:01
Grażynka, określ jednym słowem kobietę która zwraca się do nieznanego sobie mężczyzny per misiu. Jakoś kojarzę, że tak zwracają się dziwki do klijętów.
Bez komentarza...

# sandacz

27.04.2017 16:56

Szanowna bielanko, proszę teraz ocenić zwracanie się do obcego mężczyzny per "misiu". Proszę tez ocenić obietnice odwiedzin.

# Bielanka

27.04.2017 17:48

#sandacz napisał(a) 27.04.2017 16:56
Szanowna bielanko, proszę teraz ocenić zwracanie się do obcego mężczyzny per "misiu". Proszę tez ocenić obietnice odwiedzin.
ty określasz się mianem "mężczyzny" ???
..śmiechu warte...

# sandacz

27.04.2017 17:58

No właśnie, hipokryzja się kłania. Mnie zarzucasz brak kultury, a ty jak się zachowujesz? Określ to bo ja mogę jednym słowem, chamstwo.
Za mężczyznę uważasz kogoś kto pozwala n spoufalanie się wobec siebie? Pogratulować poziomu.

# sandacz

27.04.2017 18:04

Właśnie, zwracanie sie do obcych sobie mężczyzn w ten sposób to chamstwo rodem z marginesu społecznego Panie udaja tu damy a obyczaje z rynsztoka prezentują. może w waszym środowisku takie poufałości to norma, w moim nie, w moim takie rzeczy nazywa sie po imieniu.

# Lenka

04.05.2017 07:54

Dziewczyna zmieszała gościa z błotem, żeby nie napisać bardziej dosadnie z ......
i obudził się męski szowinista.
Teraz próbuje zmieniać temat, wielki uczony, który wie o rzeczach nieznanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znaja wszyscy.
Hipokryto pogrążasz się.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA