REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# PKU

13.05.2019 09:12

Takie uporządkowanie ruchu zawsze zwiększy korki, bo trzeba wydzielić czas dla większej liczby kierunków. Aczkolwiek zmiany są konieczne - sam miałem tam stłuczkę jak jeden niecierpliwy kierowca uznał, że skoro jadę zgodnie z przepisami to na pewno zdąży. Prawie zdążył. Ja też prawie zdążyłem zahamować. Ale przynajmniej miałem darmowe lakierowanie :)
Tradycyjnie za to, że niektórzy nie umieją zaczekać cierpimy wszyscy.

 evilized

13.05.2019 10:45

witam

# bemo666

13.05.2019 13:32

Przecież tam wypadki są nie przez złą organizację ruchu, ale właśnie przez nieciepliwość kierowców, którzy uważają, że zdążą. Najczęściej nie zdążają. A potem płacz i płać.

REKLAMA

# Gość

13.05.2019 22:43

Jadący Wrocławską od McDonald, którzy skracają w lewo w kierunku Koła często jadą naprawdę na "bardzo późnym żółtym" Przed autem ruszającym ze świateł na Radiowej zdąży, przed tym które jedzie i trafiło na zielone nie mając nikogo przed sobą - niekoniecznie.
Dodatkwo: "System działa tak, że czujniki zamontowane przy torach wykryją nadjeżdżające tramwaje i przełączą sygnalizację na najbliższym skrzyżowaniu tak, by tramwaj podjeżdżając do niego nie czekał na zmianę świateł."
priorytet dla tramwajów w tej opcj ma sens tylko w przypadku gdy przystanki będą przeniesione za skrzyżowanie. W przeciwnym razie uzyskana w ten sposób zmiana świateł zostanie wykorzystana na postój na przystanku przed skrzyżowaniem.

# PKU

14.05.2019 07:42

#Gość napisał(a) 13.05.2019 22:43
uzyskana w ten sposób zmiana świateł zostanie wykorzystana na postój na przystanku przed skrzyżowaniem.

Przecież możliwa jest taka synchronizacja świateł, że czujnik wykrywa tramwaj, dolicza czas na wymianę pasażerów na przystanku i potem zmienia sygnalizację.
Oby tam działało to lepiej niż przy pętli na Kole, bo jak jadę tam samochodem to nieraz stoję mimo, że żaden tramwaj nie jedzie, a nieraz mam zielone, a tramwaj dłuższy czas musi czekać.

# rex

15.05.2019 15:21

Przez niecierpliwych (czyt.nie potrafiących jeździć) będziemy cierpieć wszyscy stojąc w kolejnych korkach.
Przyczyn trzeba szukać nie w sygnalizacji, a w szkoleniu nowych kierowców.
NIE WIDZISZ, NIE JEDŹ! jedna z podstawowych zasad. I nie ma co zrzucać na skręcający autobus.

REKLAMA

# jarek~

16.06.2019 21:14

#PKU napisał(a) 13.05.2019 09:12
Takie uporządkowanie ruchu zawsze zwiększy korki, bo trzeba wydzielić czas dla większej liczby kierunków. Aczkolwiek zmiany są konieczne - sam miałem tam stłuczkę jak jeden niecierpliwy kierowca uznał, że skoro jadę zgodnie z przepisami to na pewno zdąży. Prawie zdążył. Ja też prawie zdążyłem zahamować. Ale przynajmniej miałem darmowe lakierowanie :)
Tradycyjnie za to, że niektórzy nie umieją zaczekać cierpimy wszyscy.
komentarz:
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe