REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Haslo na dziś

# elektorat

04.02.2006 19:37

Prosimy o nie odsnieżanie dachu sejmu
z wyrazami

# piotrek

05.02.2006 09:09

i siedziby o. Prowadzącego

# fryga

05.02.2006 11:39

a w szczególności części zajmowanej przez Samoobronę i LPR.

REKLAMA

# łopata śnieżna

05.02.2006 14:00

ale nad naszym kochanym PISem odśnieżcie. PLEASE

# piotrek

05.02.2006 18:00

podobno istnieje BÓG
Byłem 11 lat ministrantem, a nawet doznałem cudu, ale to moja prywatna sprawa.
Dlaczego takie qrwy typu Mengele, Berman, Jaruzelski i Kaczory żyją tak długo i w takim zdrowiu, a niewinne dzieci umierające w hospicjum na nowotwory tak krótko.......gdzie jest ta sprawiedliwość boża?, gdzie jest BÓG?
Jeśli przez Boga tak jest pojmowana sprawiedliwość, to ja nie chcę mieć do czynienia z takim Bogiem............Wolę szatana!!!!!!!

# kicia

05.02.2006 18:14

Brawo Waldi

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

05.02.2006 18:46

Ty, wzialabys i napisal co ci sie porobilo ? Bo jedna szankla ze Slunska przemyla szybkie szmatom po Ludwiku i patrzy...

 Matka_Sławka_z_Gdańska

05.02.2006 19:16

...a tu obraz na szybce wzial i powstal, niczym sławny ołtarz polowy, .... a pocztajcie se o tym sami, za Haskiem:
'' Oltarz pochodził z żydowskiej firmy "Moritz Mahler" w Wiedniu, która wyrabiała wszelkie możliwe przedmioty kultu i dewocjonalia, jak różańce, obrazki świętych, itp. Składał się on z trzech części i był bogato złocony sztucznym złotem, słowem, z wierzchu tylko pozłacany niczym chwała całego Kościoła Świętego.
Bez bujnej fantazji nie można było odgadnąć, co przedstawiają obrazy namalowane na trzech częściach ołtarza. Pewne jest tylko to, że był to ołtarz, którego mogliby używać równie dobrze poganie z dorzecza Zambezi, jak i szamani Buriatów i Mongołów. Namalowany krzyczącymi barwami wyglądał z daleka jak kolorowe tablice przeznaczone do badania daltonizmu u kandydatów do służby kolejowej.
Wyróżniała się tam jedna figura. Był to jakiś nagi człowiek z aureolą nad głową i ciałem koloru zielonkawego jak gęsi kuper, kiedy jest w rozkładzie i zalatuje.
Temu świętemu nikt krzywdy nie czynił Przeciwnie po obu stronach otoczony był jakimiś skrzydlatymi stworami, które miały przedstawiać aniołów. Widz miał wrażenie, że ten święty mąż ryczy ze zgrozy nad społeczeństwem, które go otacza. Anioły wyglądały na straszydła z bajek, coś tak jak uskrzydlony kot, czy też bestie apokaliptyczne. Przeciwstawieniem tego obrau był obraz mający przedstawiać Trójcę Świętą. Jeśli chodzi o gołębicę, to malarz nie mógł sprawy za bardzo pokpić. Namalował jakiegoś ptaka, który mógł być równie dobrze gołębicą, jak też kwoką z rasy białych wyandottów. Za to Bóg Ojciec wyglądał jak zbój z Dzikiego Zachodu, taki, jakich się widuje w filmach kowbojskich. Syn Boży był natomiast przeciwstawieniem tamtego; młody, wesoły mężczyna z pięknym brzuszkiem, przysłonięty czymś w rodzaju majteczek kąpielowych. Robił wrażenie sportowca. Krzyż trzymał z taką gracją, jakby to była rakieta tenisowa. Z daleka wszystko zlewało się w jedną całość i miało się wrażenie, że obraz przedstawia pociąg wjeżdżający na stację''
Ha, ha, ha.... pijcie dobrze i niech Wam sie Mama przysni
Tobie tez Clio.

# clio

06.02.2006 09:40

dzięki za pamięć Muti

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA