REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Agnieszka

10.12.2015 18:57

Zastanawia mnie dlaczego tramwaje tak zasuwają na takich krótkich odcinkach, pomiędzy przystankami? Dotyczy oczywiście ulicy Światowida. Dziś stałam na przejściu przy SP 344 na Erazma. Prędkość z jaką przejechał tramwaj przeraziła mnie. Czy tramwajarze nie mają oleju w głowie, przecież tam przechodzą dzieci!!!!!! Zaznaczę, że razem ze mną stała dwójka dzieci. Dzieci stały wydawałoby się w bezpiecznej odległości. Ale pęd tramwaju spowodował, że cofnęły się o kilka kroków. Jeszcze nie widziałam, żeby jakiś tramwaj przyhamował na odcinku w sąsiedztwie SP 344 i BOS. A tam są, aż dwa wyjazdy dla samochodów. Obserwując tramwaje w Warszawie odnoszę wrażenie, że kierujący czują się panami świata :-/

 gdd

10.12.2015 19:58

Hmmm mają zielone światło i jadą zgodnie z przepisami ? Raczej nie rozpędzą się do 100 więc chyba dzieci stały zbyt blisko... Ale co ja się znam, na pewno tramwajami sami wariaci jeżdżą ....

# dzeki2002

10.12.2015 20:09

Koszmarne są te skrzyżowania z udziałem tramwajów, kiedyś robili je lepiej.

REKLAMA

# ajsmen

10.12.2015 20:37

gdd napisał 10.12.2015 19:58
Hmmm mają zielone światło i jadą zgodnie z przepisami ? Raczej nie rozpędzą się do 100 więc chyba dzieci stały zbyt blisko... Ale co ja się znam, na pewno tramwajami sami wariaci jeżdżą ....

Jesteś DE BILEM to fakt....nie wypowiadaj się ś mieciu

 tarantula01

10.12.2015 21:13

Dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, a tramwaje mają założone ograniczniki prędkości, aby nie mogły jechać szybciej, czyli np. 60 km/h. Po prostu tramwaje jeżdżą zgodnie z przepisami z maksymalną dozwoloną prędkością, aby były szybkie i pasażerowie nimi jadący mogli być zadowoleni z szybkiej i sprawnej podróży.
Piesi przed przejściami z sygnalizacją muszą zachować ostrożność, tj. np. stać w nie minimalnej odległości od torowiska, ale w odległości bezpiecznej.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

10.12.2015 21:13

Dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, a tramwaje mają założone ograniczniki prędkości, aby nie mogły jechać szybciej, czyli np. 60 km/h. Po prostu tramwaje jeżdżą zgodnie z przepisami z maksymalną dozwoloną prędkością, aby były szybkie i pasażerowie nimi jadący mogli być zadowoleni z szybkiej i sprawnej podróży.
Piesi przed przejściami z sygnalizacją muszą zachować ostrożność, tj. np. stać w nie minimalnej odległości od torowiska, ale w odległości bezpiecznej.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

# Xipa Dumna

11.12.2015 01:33

#ajsmen napisał(a) 10.12.2015 20:37
Jesteś DE BILEM to fakt....nie wypowiadaj się ś mieciu

Co za dno...
Tramwaj musi jechać jak najszybciej, żeby być realną konkurencją w czasie przejazdu dla prywatnego samochodu. Jeżeli będzie się wlókł 30 km/h, to ileś osób przesiądzie się do samochodu i tylko powiększy korki w Warszawie. Czy ktoś protestuje, że samochody jadą 50 km/h i mu "zdmuchują" dzieci z chodnika :-)

# www

11.12.2015 05:28

Po prostu piesi i kierujacy musza zachowac ostroznosc , tramwaje jak juz wspomniano jada max 50 km / h. Jesli tramwaj ma byc szybki to inaczej sie nie da.

# norbitek

11.12.2015 08:20

Trochę wody w Wiśle minie zanim nasi lokalni kierowcy nauczą się przejazdu przez linię tramwajową. W tym roku już kilka identycznych stłuczek było.

REKLAMA

# gość

11.12.2015 10:05

tarantula01 napisał(a) 10.12.2015 21:13
Dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, a tramwaje mają założone ograniczniki prędkości, aby nie mogły jechać szybciej, czyli np. 60 km/h.
Panie Radny,
Proszę wziąć komórkę, wsiąść do tramwaju lub autobusu i uruchomić jakiś program rejestrujący prędkość pojazdu np. endomondo. Zobaczy Pan, że prędkości rzędu 90km/h nie należą do rzadkości np. na moście północnym. Ograniczniki prędkości w pojazdach komunikacji publicznej w Warszawie po prostu zostały dawno temu wyłączone, bo za spóźnienia są kary, a z ogranicznikiem nie da się nadrobić strat.

# Oczywistości boli

11.12.2015 12:46

Przy takim układzie jezdni i torowiska, do skrętu w prawo powinny być ZAWSZE wydzielone pasy. W przeciwnym razie, znajdując się pod presją jadących na wprost, kierujący wykonując manewr skrętu może popełnić błąd, co do może doprowadzić do takich jak opisana w artykule kolizji.
Jest to wiedza oczywista, nie wymagająca studiów wyższych z inżynierii i psychologii ruchu drogowego. Po prostu wystarczy pomieszkać kilka lat w mieście i samemu dochodzi się to takich wniosków z obserwacji.
Pytanie retoryczne: osoby odpowiedzialne za budowę Światowida w obecnym kształcie nie mają wykształcenia czy do pracy Warszawie przyjechały w zeszłym miesiącu?

# norbitek

11.12.2015 12:56

Obecny kształt Światowida nie był przystosowany do tramwajów. Ciekawe jak to będzie wyglądało po przebudowie.

REKLAMA

# ktoś

11.12.2015 12:58

czy są ograniczniki czy ich nie ma - jaki to ma znaczenie?? ludzie , trzeba włączyć myslenie. Jak wychodzisz z domu na ulicę pieszo czy autem to zachowuj ostrożność. NIC PROSTSZEGO JUŻ SIĘ NIE WYMYŚLI. ludzie jak świete krowy w Indiach będą łazić i jeździć to będą wypadki... a takie chrzanienie że tramwaj szybko jechał i ktoś nie może przejść z tego powodu przez torowisko to juz szczyt idiotyzmu....

# max

11.12.2015 13:17

#gość napisał(a) 11.12.2015 10:05
Panie Radny,
Proszę wziąć komórkę, wsiąść do tramwaju lub autobusu i uruchomić jakiś program rejestrujący prędkość pojazdu np. endomondo. Zobaczy Pan, że prędkości rzędu 90km/h nie należą do rzadkości np. na moście północnym.

Swego czasu, jakiś miesiąc temu to sprawdzałem, gdy pojawiły się informację, że tramwaje na moście przyspieszą, że w końcu będzie priorytet. Nie wiem czy takie aplikacje są wiarygodne, robiłem kilka pomiarów w kolejne dni i maksymalna prędkość, którą mi pokazało to 68 km/h, jednak generalnie przez cały most pomiędzy dylatacjami śmigał ok 60 km/h. Na prostych odcinkach światowida też się rozpędzał spokojnie do 50 km/h. Niestety trzeba zachować uwagę, w tym przypadku na pewno kobieta źle oceniła sytuację i jest to tylko jej wina.

# kris

11.12.2015 16:42

Idiotka wjechała przed tramwaj a pretensje do motorniczego.. Co za kraj... najlepiej, żeby tramwaj jechał 5 km/h

REKLAMA

# Ewunia

05.03.2021 19:22

powtarzany to co napisał KRIS...
Idiotka wjechała pod tramwaj a pretensje do motorniczego...
powtarzany tyle razy aż rozumiecie że tramwaj ma pierwszeństwo i masę
tramwaj ma pierwszeństwo. tramwaj ma OGROMNĄ masę i sama prędkość nie ma tu znaczenia.
Nie pchaj się kierowco pod tramwaj.
Po zderzeniu tramwaju i auta to zazwyczaj pasażerowie tramwaju wychodzą na tym najgorzej.
Jak ci kierowco twoje zdrowie i życie niemile to pomyśl o innych - swoich dzieciach w aucie, biednych ludziach w tramwaju
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA