REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Grodzone osiedla

 jakubek

23.01.2008 17:42

Co to za durna moda na te grodzone osiedla panuje. Mieszkam na Tarchominie od 81 roku czyli od samego początku istnienia i między blokami i osiedlami można było poruszać się swobodnie bez krat, kluczy, chipów i innych bzdur. Teraz jak się idzie np. ul Odkrytą spacerem i chce wstąpić na wał który jest 50m to trzeba zapierdzielać 2 km do najbliższego wejścia. Co za bzdura. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to nic to nie daje bo jak będą mieli okraść chatę to i tak to zrobią. Tworzą się jakieś porąbane getta dla nowobogackich, zamkniętych w sobie. Poróbcie jeszcze wieżyczki dla strażników z kałachami, bo każdy obcy to wasz wróg.

# Nowobogacka

24.01.2008 13:51

Jakubie spokojnie, może to i głupia moda na grodzenie osiedli bo i tak nas nie ochronią przed złodziejami mieszkań ale są skuteczna zaporą dla młodych chuliganów, bezdomnych wysypujących śmieci ze smietnikow i innych nie porządanych osób na osiedlu.

 jakubek

24.01.2008 17:13

Tak jak napisałem wcześniej wasze dzieci nawet kolegów z innych osiedli nie będą mieć bo niby jak mają się poznać skoro nie można wejść. Ja jak byłem mały to po całym Tarchominie latałem rowerkiem i wszędzie się kogoś znało i było miło sympatycznie. Szczytem beznadziei jest już ul. Odkryta którą iść można tylko w lewo lub prawo bo inne kierunki pozagradzane -wolałbym w starym bloku mieszkać w niezamkniętej części Tarchomina gdzie chodzę sobie jak chcę i żaden ochroniarz w zielonym kubraczku nie pyta do kogo po co i dlaczego. Skoro tak Wam to pasuje to wyobraźcie sobie, że wszystkie osiedla zostają zagrodzone jak wtedy byście się poruszali. Wam najlepiej by pasowało jakby wasze bloki były zagrodzone a reszta wolna żebyście sobie spokojnie mogli spacerować! Ale się rozpisałem ale to dlatego, że zawsze się bulwersuje jak mam konieczność iść tą Odkrytą!!

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

25.01.2008 13:17

Jakubek ? My Was tu zacytujemy:
''Szczytem beznadziei jest już ul. Odkryta którą iść można tylko w lewo lub prawo bo inne kierunki pozagradzane...''
To wprzód nie można ? Ani się cofnac ?
A skad przyszedles? I jak ? Bokiem, przy murze, czy plocie ...
Hm...byly tu już Nasze typowania na Swietych, na przyklad Remigiusz na przystankach autobusowych dawal rózne znaki, przyjmowal pozy i miewal stygmaty, Swieta, patronka Walu Wislanego miala zostac kobieta bezdomna, która rozjechal narabany w trzy [ Regulamin - Matka Sławka z Gdańska ]... funkcjonariusz aparatu represji...
A Ty, Jakubku, tak jak Swiety Szymon Slupnik ( z wielkim slupem w zadku ) mogłbys byc patronem ulic nowodworskich, ktore na Twoja czesc bylyby pod wezwaniem Swietego Jakuba Zboczonego.
I nie histeryzuj Nam tu, bo My tu nie o inklinacjach seksualnych, ale o to, ze wedlug nas bokiem chodzisz. I tyle. Rozumiesz ? I sie cieszysz, prawda ?

 jakubek

25.01.2008 15:11

Matko Sławka z Gdańska naprawdę ubolewam nad Twoją chorobą i szczerze chciałem ci pomóc jednak z przykrością stwierdzam, że żaden psychiatra nie podjął by się leczenia tak przewlekłego schorzenia psychicznego. Już chyba tylko pozostaje Ci leczyć nogi bo już niedługo i one zostaną zaatakowane tym wirusem, który najpierw zaatakował główkę. Z Wyrazami współczucia-Jakubek:)

 Matka_Sławka_z_Gdańska

25.01.2008 16:50

... mozna byloby przypuszczac, ze glupie sa Matka, gdyby nie to Twoje zdanie:
''Szczytem beznadziei jest już ul. Odkryta którą iść można tylko w lewo lub prawo bo inne kierunki pozagradzane...'' [b]
To zdanie oznacza, ze ta ulica ma tylko wlot i wylot. Analizujmy kierunki zatem:
1. Wchodzisz wlotem, jak normalny czlowiek - twarza na przód. Idziesz. Wlot, ktorym wszedles, masz tam gdzie tylek. Z lewej masz plot, a prawej mur. Przed toba wylot. Mozesz nim wyjsc.
[b] Wiec jak mozesz napisac, ze mozna albo w lewo, albo w prawo...co ?

2. Wchodzisz tym wylotem do ktorego doszedles i wyszedles z Odkrytej i to jest wlot, a wylot jest tam, gdzie wchodziles w pkt. 1.
Idziesz normalnie, jak czlowiek, ,,buzka na swiat''. Co masz po lewej. Mur. A po prawej plot. Zwroc uwage na zmiane usytuowania oboektow, przy powrocie....prawda ? Ale jakbys na to nie patrzyl, ani w lewo, ani w prawo.
Wiec jak mozesz napisac, ze mozna albo w lewo, albo w prawo...co ?
Po raz wtory Matka pytaja ! I wychodzi Matce, ze taka swoboda jest mozliwa, gdybys cwalowal bokiem, tak jakbys tanczyl krakowiaka... w lewo przez Odkryta i w prawo przez Odkryta.
A czy wiesz, ze przez Odkryta mozna caly czas w prawo ? To proste. Posluchaj
Wpadasz wlotem, twarza do plotu i gnasz prosto. Bokiem, Prawa reka uniesiona na glowa, lewa pod bokiem...i nucisz: Krakowianka jedna miala dildo z drewna... tfu... chlopca miala, przepraszaja Was Matka Wszystkich i cwalujesz... do wylotu. Wypadasz, obracasz sie o 180 stopni i wpadasz z powrotem w Odkryta, tym razem przed soba masz mur i gnasz... a prawa reka uniesiona nad glowa, lewa na biodrze i klusujesz z powrotem...
I raz dookola ! I jeszcze raz, i jeszcze, wciaz w prawo...
Niemozliwe, powiesz ? Chore ! To posluchaj:
"A dwaj znakomici uczeni
w Gizach, czy tez w Chartumie
nalogowo spod ziemi
wykopywali mumie...
I wykoplali !
I rzulici sie kopsac !
To mumia Mekerinosa !?
Nie poznaja Cheopsa.
Zarli sie niesluchanie,
juz bylo z nimi krucho,
w tem mumia jak nie wstanie,
jak nie kopnie ich w ucho
i kazdemu na glowie
nabila duza sliwke.
Spojrzeli staruszkowie !?
Ona ma rogatywkię !
Bo...
To nie jakas pokraka
w stroegipskim stylu !
To mumia Krakowiaka,
tu nad brzegami Nilu.
Zaczeli go rozwijac,
juz widna glowa szyja,
Ooooo !
Już zaczyna cijać.
Hej Krakowiaczek ci ja ! " *)
Widzisz jak sie mozna zagalopowac ?
------------------------------------------
* - w pracy wykorzystaly Matka fragmenty piosenki Tadeusza Chyly pt. "Mumia"

REKLAMA

 jakubek

25.01.2008 17:15

jesteś bardzo ,,intelygentny". Ciebie naprawdę powinno się zamknąć na osiedlu i nie wypuszczać między ludzi

 Jellyeater

25.01.2008 17:54

Powinny być przejścia między osiedlami. Faktycznie lipa z tym wałem. Ale z drugiej strony, ludność lubi mieć ogrodzone obejście.

 jakubek

25.01.2008 18:17

dobre z tym obejściem:)

REKLAMA

# siekierka kurpiowska

26.01.2008 10:03

Obchodząc dywagacje Mateczki chciałbym tylko powiedzieć, że czy w lewo, czy w prawo, czy do przodu, czy do tyłu pozostaje tylko jeden kierunek spaceru -wzdłuż jadących ulicą Odkrytą samochodów.Chcąc uciec od uwielbianego swądu spalin samochodowych możemy, co najwyżej zajrzeć do Biedronki stojącej nieruchawo na polnej łące w pobliżu Odkrytej. Musimy mieć też świadomość, że nasz spacer i zdrowotne wdychanie spalin musimy zakończyć przy piaskarni. Dalszy spacer w stronę zabytkowego kościóła może się skończyć dla nas ze względu na brak chodnika błotną kąpielą ( garby postawione na ulicy dzięki działaniu całego sztabu przyznających się do tego nie spowalniąją odpowiednio jadących samochodów) przy przechodzeniu wzdłuż Nowodworskiej. Skręcając w stronę wału Mateczko możemy skierować swe kroki w lewo - do sminarium lub w prawo i drałować dwa kilometry, aby móc ponownie zejść z wału.
Idąc wałem wiślanym musimy jedynie uważać na rozpędzonych rowerzystów i powinniśmy małym dzieciom nałożyć kagańce, aby przypadkiem któreś z nich nie wpadło pod koło roweru.
Mamy też możliwość zbiec z wału i obejrzeć świeżo postawione tablice informujące o wyjątkowości terenu po którym spacerujemy.
Życzę udanych spacerów i wybrania właściwego kierunku.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA