REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Głosne pojazdy.

# Norman

03.09.2002 09:42

Witam po przerwie.
Mieszkańcy Nowodworów, chciałbym poznać wasze zdanie na temat samochodów i motocykli ze sportowymi tłumikami które szarżują po naszych uliczkach. Np białe BMW lub żółty motocykl-ścigacz.
Mnie to gra cholernie na nerwach, a wam? Jeżeli też, to co mozna z tym zrobić?

# Piotrek z Odkrytej

03.09.2002 10:42

Na pewno istnieje jakaś norma, która jasno stwierdza, że pojazd nie może wydzielać więcej hałasu i smrodu z rury wydechowej, ale czy to może zainteresować policję lub straż miejską ??

# Alf

03.09.2002 11:09

Dajcie spopkój tym chłopakom w BMW albo na motorach.
Żadna baba ich nie chce no i spędzają czas na ujeżdzaniu pojazdów mechanicznych.
W krótkich, żołnierskich słowach: krókie fiutki!

REKLAMA

# Basia

03.09.2002 12:07

Myślę że można to zgłosić policji i powinna coś z tym zrobić. Koło mnie w jednym z samochodów co noc wył alarm, a właściciel smacznie spał - mieszka w bloku do którego hałas nie docierał. Policja interweniowała - zakłucanie porządku publicznego i od dłuższego czasu nie ma problemu z samoczynni włączającym się wyciem. W tym przypadku podziałało , może uda się i z BMW.

# Katalizator

03.09.2002 21:49

Basiu masz rację. Kapral Łukasik na rowerze, na sygnale napewno dopędzi to ohydne BMW i mu dowali mandat. Popieram i mam na zbyciu kichę do koła rowerowego. To bedzie moja nagroda dla pogromcy BMW. A w ogóle to kupcie sobie coś do jazdy i tych co już jeżzdżą pocałujcie w dupę.

# Norman

04.09.2002 09:58

Ale prostak z ciebie katalozator, no ale co się dziwić Nowodwory to w 80% przyjezdni i nowobogaccy na kredyt

REKLAMA

# Piotrek z Odkrytej

04.09.2002 11:36

Norman dlaczego ubliżasz tym, co wzięli kredyt ? Sam pewnie mieszkasz tu od 40-tu lat, a Twoja rodzina wzięła się na Nowodworach z czasów saskich ? Kultury trochę więcej, proszę. A w ogóle to pozazdrościć tym, którzy nie wzięli kredytu i też mieszkają.

# Norman

04.09.2002 11:59

Sorry, bez obrazy dla kredytobiorców i przyjezdnych ale ja chamom odpowiadam po chamsku.
Krew mnie zalewa jak taki prosty katalizator wchodzi w kaloszach w kulturalną rozmowę i jeszcze żeby miał cos madrego do powiedzenia...

# Julka

04.09.2002 13:27

Czytamy, piszemy tu o różnych sprawach.Myślicie że policja nie czyta tego i nie wie że jacyś szaleńcy jeżdzą Odkrytą czy Swiatowida założe się że wiedzą co dzieje się na ich terenie.Pytanie nasuwa się jedno:gdzie jest ta nasza wspaniała policja z pieknego komisariatu i co zrobiła w tym kierunku.Nic nie zrobiła!!!!!!!!!!!!!!Chyba to oni są od pilnowania porządku.... NORMAN ja jestem Z poza Warszawy i może tak więcej kultury.

REKLAMA

# Norman

04.09.2002 13:34

Powtarzam jeszcze raz - przepraszam, nie chciałem obrazić przyjezdnych i kredytobiorców. Napisałem to w afekcie bo denerwują mnie ludzie pokroju katalozatora. A moje okreslenie mozna porównać do powiedzenia - ty wieśniaku - które charakteryzuje człowieka chamskiego i prostackiego, ale nie wyśmiewa mieszkańców wsi. Tak się po prostu utarło się tak mówi.
Mam nadzieję ze po raz kolejny nie będę musiał tłumaczyć tego samego.

# basia

04.09.2002 14:10

Julko!
Bez pisemnego złożenia sprawy policja nic nie zrobi. Czytak mogą ale nie muszą!

# NN

04.09.2002 17:31

Sprawa jest o tyle skomplikowana, że policja musi złapać na gorącym uczynku, czyli w ruchu, a to wymaga przewidywania. Znasz trasę pirata, umawiasz się z policją by na niego czekała i tyle. Odebranie dowodu rejestracyjnego (za niestandartowe przeróbki) i mandat mogą być dolegliwe.

REKLAMA

# Vladymir

04.09.2002 23:17

Ci, o których piszecie, jeżdżący na motorach i samochodach mieszkają na osiedlu Kamińskiego. Wiem, bo widziałem, jak z tego osiedla wyjeżdzali. Mają mocno podtuningowane wózki /stąd nazwa tuningowcy/: czarna folia na szybach, szerokie opony, brak tłumika, czy rozwiercone cylindry, to ich wizytówki. Są przerażliwie głośni i szybcy. Policja ich nie dogoni, chyba, że na motorach. Do niedawna jezdzli tylko w nocy. Było glośno, ale przynajmniej dzieci były bezpieczne, bo spały. Od tych wakacji ta szarańcza jeżdzi ul. Światowida na odcinku Ksiązkowa/Topolowa także w dzień, a to juz mi przeszkadza. Bo dopuki taki tuningowiec jest niebezpieczny tylko dla siebie, to OK, niech się rozwali, jego nerki przydadzą sie do przeszczepu, ale jeśli już naraża bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, to z tym nalezy już walczyć. Tylko jak ? Mozna rozsypać szkło i gwożdzie, oraz rzucać kłody w szprychy przejżdzającego motoru, ale to jest niebezpieczne nie tylko dla tuningowca, więc nie mozna ryzykować. Policja ? A widział ktoś choć jednego psa, który wlepia mandaty za parkowanie na jezdni ul. Topolowej na odcinku do Odkrytej, gdzie jest zakaz zatrzymywania ? Jedyna metoda to przegradzanie jezdni spowalniaczami, czyli betonowymi policjantami. Innej nie widzę, a Wy ?

# Alf

05.09.2002 14:17

Spowalniacze by się , bo zdarza sie, że nawet autobus zasuwa 80 km/h ...
Obawiam się tylko, że status drogi na to nie pozwala, nie jest to osiedlówka.

 banan

05.09.2002 15:37

Pomyślałem o fotoradarach ale obraz może być rozmazany
przy prędkościach jakie oni rozwijają.

REKLAMA

# Dorota J.

06.09.2002 13:56

A czy ktoś zauważył, że ten żółty motor a może i samochód (nie zwróciłam uwagi) często stoi przy solarium na skrzyżowaniu ulic Światodida i Topolowej ??? Wydaje mi się, że osobabądź osoby które tam pracują (a jest ich chyba kilka) są właścicielami tych pojazdów...

 m0n1ka

08.09.2002 11:27

Doroto, potwierdzam, wczoraj z balkonu widziałam, jak rajdowiec na zółtym motorze zajeżdżał pod solarium.
W ogóle wczoraj (sobota 7.09) po południu jakaś banda urządziła sobie próbę motoru na Światowida. Pewnie kilku ich ujeżdżało maszynę. Chciałam zadzwonić pod 112, ale - przyznam szczerze - nie wiedziałam, co powiedzieć? Czy zakłócanie porządku to dostatecznie silny argument? Przecież oni "tylko jeżdżą"... ;-)

# Norman

09.09.2002 12:11

Ja dzwonie pod 997 na policję ze urządzają nielegalne wyscigi samochodowe. W ciągu 15 minut przyjeżdża radiowóz, Jeżeli będziemy częściej dzwonić moze nam dadza stałe patrole?

REKLAMA

# kulka

21.06.2014 10:09

Tamci są już duzi, bardziej dojrzali. Ciekawe czy wyrosło nowe pokolenie hałaśliwych motocyklistów na omawianym terenie.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA