REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

Gdzie warto zamieszkać w Legionowie lub okolicy?

 opolanka

08.04.2005 17:35

Chodzi o to, żeby było w miarę cicho, chociaż trochę zieleni, a jednocześnie blisko do sklepu, przychodni, komunikacji... Przeprowadzam się i muszę kupić jakieś niedrogie mieszkanie lub malutki domek... A może znacie kogoś, kto bezpośrednio sprzeda po uczciwej cenie...

# detrutk

08.04.2005 19:38

Legionowo jest malym miastem i wlasciwie wszedzie jest blisko. Poza tym sasiedztwo stolicy sprawia, ze z czyms powazniejszym mozna sie wybrac wlasnie do Warszawy.Jesli szukasz zieleni i spokoju to chyba dobrze trafilas...Z ofertami trzeba jednak zapoznac sie studiujac rubryki ogloszen w Gazecie Wyborczej lub lokalnych gazetach ( jesli chodzi o on-line to np. www.tio.com.pl lub www.miejscowa.pl) Pozdrawiam...

# Warszawiak rodowity

10.04.2005 19:50

Lepiej tam się nieosiedlaj śmierdzi tam każdy i słoma z buciorów wystaje każdemu

REKLAMA

# -opolanka

11.04.2005 01:51

Dzięki detrutk za odpowiedź.
Z tą bliskością jednak to tak łatwo nie jest. Od niedawna wynajmujemy mieszkanie na Osiedlu Młodych. Las blisko, piękne uliczki z domkami rzut beretem, przychodnia też (jeszcze nie byłam), ale do porządnego sklepu (np. Biedronki) kawał drogi! W tych osiedlowych mały wybór i drogo. Do koścoła i na pocztę - ok. 25 min piechotą.
W centrum Legionowa pewnie mieszka się wygodniej, ale rzadko mam okazję tam bywać, może jak sobie rower kupię :).
Pracy nie ma, podobnie jak w Opolu z resztą. Do Warszawy dojazd nie najlepszy, 801 tylko do Żerania i w soboty nie jeździ. Mieszkanko malutkie i nie najtańsze, więc szukamy czegoś swojego, ale nie wiemy za bardzo gdzie najlepiej szukać. Znajomi z Warszawy doradzają Tarchomin - nie wiem, nie byłam. Najbardziej w Legionowie podobają mi się sosnowe zagajniki i te stare drewniane dworki. A nw www.miejscowa.pl nie ma ogłoszeń! (tylko cennik). www.tio.com.pl przeglądam w miarę regularnie, dużo ogłoszeń agencyjnych, albo udających normalne, ale okazuje się, że to agencja. Prywatne też są, to fakt.
W każdym razie bardzo tęsknię za Opolem, może dlatego, że nikogo tu nie znam... No i jakoś tam wygodniej jednak bylo, wszędzie blisko - to też małe miasto, za to okropnie zakorkowane
:( Tu tak bardziej leśnie jest, urlopowo, ale za to żadnego rynku itp.
Pozdrawiam Legionowo!
A Warszawiak niech lepiej przyjrzy się swoim butom!

# zaba

12.04.2005 08:31

Może też coś doradzę. Ogłoszenia to raczej radzę w wersjach papierowych tych gazet. Ponadto są też pisemka typu Okazja lub po prostu stołeczny dodatek gazety wyborczej, gdzie ogłoszeń jest od groma.
Wątpie, żeby Biedronka była porządnym sklepem, ale rzeczywiscie os. Młodych jest pod tym względem poszkodowane. Poszukaj czegoś na os. Jagiellońska to będziesz miała wszędzie blisko.
Rynek miejski też jest, chociaż napewno inny od tego w Opolu. Czasami są nawet imprezy (sprawdzaj na www.legionowo.pl
Targowisko (wtorek, czwartek i sobota - największe) też jest i to największe po tej stronie Wisły pod Warszawą.
Pozdrawiam

# detrutk

12.04.2005 14:55

no prosze...napisalem ledwie dwa ogolnikowe zdania i jest mi glupio bo "Opolanka jedna" zaskoczyla mnie swoja wiedza kompletnie :-). smieszne przy tym, ze byly legionowiak (od paru lat juz poza) doradza bylej juz opolance (od kiegos czasu w Legionowie). pozdrawiam zapraszajac na forum legionowskie do Gazety Wyborczej http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=93 gdzie jestem badzo czesto, tyle ze pod innym nickiem.
aha...i nie wracaj uwagi na trolle...sa na kazdym forum.

REKLAMA

# _opolanka

14.04.2005 03:33

Hej zaba!
Zgadzam się, że Biedronka to taka porządna nie jest, ale jak sie mieszka na Os M to się nawet tego karalucha doceni :) Poszukam tych papierowych gazet w bibliotece osiedlowej (mam nadzieję, że bedą mieć do wglądu, bo wstyd bylby!!!) O targowisku słyszałam, ale daleko mam A komunikacja miejscowa to jest tak do kitu, ze szkoda słów (a bilet droższy niż w Opolu!!!).
Nie chcę nikogo urazić, ale jak zobaczyłam ten niby rynek miejski... Krótko mówiąc rozczarowałam się bardzo.
Co do tego osiedla Jagiellońska - dobrze się tam mieszka? Bezpiecznie? Chodzi o to, żeby sobie można było przyjemnie pospacerować w jakichś okolicznościach przyrody... Tu pod tym względem mam fajnie - las, ale na samym osiedlu to takie elementy chodzą, wielbiciele tanich win
Pozdrawiam także!

# zaba

15.04.2005 18:19

Ja się przeprowadziłem z W-wy i też był szok, bo wszystko małe, jakieś takie inne, ale później się człowiek przyzwyczaja. Teraz w żadnym wypadku (to już kilka lat) był nie wrócił do smrodu, wielkich ulic, wielkich domów i wielkich sklepów :). Tu ci dzień dobry na ulicy powiedzą, a panią w urzędzie jak odwiedzisz po raz trzeci, to się nawet uśmiechnie, chyba że sprawa jest beznadziejna. :)
Pozdrawiam

# irek

15.04.2005 18:42

O której Pani w urzędzie mówisz?

REKLAMA

# zaba

16.04.2005 13:39


ojej zaraz będą się czepiać
tak ogólnie

# irek

16.04.2005 17:24

No bo ja nie znam takiej Pani, a chciałbym poznać.

# Jorge

18.04.2005 16:22

A ja polecam osiedle Nowy Bukowiec. wwwmarszalek.pl
Meiszkam 2 lata i bardzo mi się podoba, poza jednym buraczanym sąsiadem :-)
PS. nawet tanie są u nas mieszkania

REKLAMA

# _opolanka

20.04.2005 18:11

No właśnie o Bukowcu myślałam! Muszę się tam wybrać i pooglądać. Są jakieś mieszkania wolne czy tylko z drugiej ręki trzeba szukać?
W sklepie osiedlowym panie nie mówią dzien dobry, chociaż często tam bywam i im mówię...
To, że miesteczko nie jest duże, wcale mi nie przeszkadza - też nie lubię smrodu, hałasu i zgiełku. Legionowo pod tym względem jest OK. Sklepy też są ok, ale właśnie daleko od osiedla. Bardziej chodzi mi o estetykę. Na Śląsku to jednak dbają o to i miasteczka ciut bardziej zadbane jednak, a na wioskach to w ogóle przesadzają z tym porządkiem... Co sobota wszyscy ulicę zamiatają :)

# zaba

21.04.2005 17:44

Niestety to Mazowsze i na dodatek zbieranina z całego kraju. Przejdź się na Bukowiec, ale ten stary. Tam ludzie dbają o swoje posesje i ulice.
Pozdrawiam
Zaba

# kserus

07.09.2016 09:20

Akacjowa Aleja, Radzymin - pod miastem warunki są bez porównania lepsze, a w Markach budują przecież obwodnicę, więc do centrum droga będzie trwała jakieś 10 minut. Nikt nie chce mieszkać w stolicy na zasadzie spłacania kosmicznego kredytu. Bo co to za życie? Pracować przez lata tylko na spłatę długów? Szkoda komentować...

REKLAMA

 Daro

08.09.2016 12:34

Kupując mieszkanie w Legionowie tak naprawdę kupujemy jedynie miejsce do spania.
Większość naszego życia i tak będzie toczyć się w Warszawie.
Większe zakupy wyjazd do Warszawy, kino wyjazd do Warszawy, szpital wizyta w Warszawie
Osobiście znam ludzi którzy jadąc do pracy wiozą dzieci do przedszkola w Warszawie
W Legionowie mamy za to niesamowity tłok, brak miejsc do parkowania, praktycznie nieistniejącą komunikację lokalną
Nie wiem czy te oszczędności finansowe są aż tyle warte

# Mibu

13.10.2016 23:25

Ja bardzo lubię Legionowo, właśnie z tych względów wspomnianych powyżej. Mam plan za kilka lat na stałe się tam przenieść, jest jednak o wiele spokojniej niż w stolicy. Dużo jeżdżę na rowerze i zastanawiam się czy w Legionowie porobili stacje do naprawy rowerów jak np. http://biklo.pl/ Ktoś wie?

# Mirek CW

17.10.2016 14:30

Hej szukam informacji na temat http://www.wisniewscy.biz.pl/oferta/legionowo. Możecie mi napisać czy warto kupić tam mieszkanie?

REKLAMA

# korter

28.10.2016 09:28

W radzyminie masz piekne osiedle na bardzo dobrych warunkach - Akacjowa Aleja. Za ponad 4k można zdobyć naprawdę piękne mieszkanie w świetnych warunkach, ale oczywiście to wszystko wymaga najpierw stosownego budżetu. Ale ogólnie od dawna zdecydowanie widać trend uciekania do mniejszych miejscowości. Do Wawy po prostu wolimy dojeżdżać.

# nola

10.05.2018 18:59

My wprowadziliśmy się do Józefosławia na osiedle Leśny Kwiat. Bardzo sobie chwalę lokalizację i same domy. Wprowadziliśmy się z mężem kupując mieszkanie dzięki programowi MDM, ale nie wiem, czy jeszcze można z niego korzystać..

# Olbrzymityk

10.05.2018 19:35

To wszystko to jest syf najgorszy, zaścianek, zapyziałe towarzystwo

REKLAMA

# piska

26.06.2018 23:30

A my w Markach znalezlismy takie coś dla siebie. 4 pokojowe mieszkanko, na bardzo fajnym osiedlu http://metropolitan.kupswoje.pl/ koniecznie tu zajrzyjcie, bo mnie się wydaje ze to naprawde super rozwiazanie jeśli chodzi o ciekawą inwestycję, taka godną polecenia.

# syff reklamaa

27.06.2018 08:57

słaba reklama kiepskiej firmy na darmowym portalu bauahhahahhahahah
słaba reklama kiepskiej firmy na darmowym portalu bauahhahahhahahah
słaba reklama kiepskiej firmy na darmowym portalu bauahhahahhahahah

# Kamila55

01.07.2018 23:27

Zgadzam się, tam wszędzie jest blisko. Jedyne co, to możesz zadbać o stworzenie w domu przytulnego gniazdka polecam Ci ten http://ladnydom.pl/inspiracje/7,153170,23398265,jak-powiesic-zdjecia-na-scianie-aby-stworzyc-unikatowa-domowa.html?v=1&pId=48969614&send-a=1#opinion48969614 tam to jest fajnie pokazane

# syfiassta reeklama

04.07.2018 09:31

syf.reklamaa.
Ludzie są już tak otępiali, że łykają każdy pie.rdolo.ny kit. "posmaruj sobie tym kremem cycki to Ci urosną" JA PI.ER.DOLE.

 Robert964

24.09.2018 10:40

Znajomy mi ostatnio opowiadał o inwestycji na Wawrze - Willi Międzylesie (willa-miedzylesie.pl). Największy lokal jaki ma tu powstać ma 81,8 metra z ogródkiem 150 metrów do dyspozycji zaraz przy tarasie. Mieszkania im się coraz szybciej wyprzedają, już prawie cały budynek B z tego co sprawzałem ostatnio na stronie jest zarezerwowany, także jeśli ktoś byłby zainteresowany to na pewno czasu na decyzję nie ma za dużo.

# wera231

04.12.2018 14:15

Zwrócilabym jeszcze Waszą uwagę moze na taką naprawdę ciekawą inwestycję Mokoncept.
To co nas zachęciło to to ze jest to jednak mokotów. Nie chcielismy dojezdzac do pracy ( oboje pracujemy na mordorze) nei wiadomo ile km. Wiec ta opcja jednak zdecydowanie przeważyła. No i to co oferuje deweloper jest tez jak najbardziej na tak.

# luiza66

30.01.2019 21:18

To prawda, tutaj obsługa klienta na bardzo wysokim poziomie. Szczerze polecam.Inwestycje obok nie mają az tak dobrej obslugi, a tez u nich bylam.

# aniela98

15.10.2019 21:39

Czy tylko Legionowo wchodzi w grę? Pytam bo fajna jest nowa inwestycja Nova Dolna na Mokotowie. Naprawdę warto się przyjrzeć. My też długo myśleliśmy o obrzeżach Warszawy ale tutaj sama lokalizacja, metraż, mieszkania jednak mówią same za siebie. Polecam zerknąć.

# weselo

15.10.2019 22:49

To wszystko to jest syf najgorszy, zaścianek, zapyziałe towarzystwo

# Karotka

24.02.2020 19:47

Chce kupuć mieszkanie w Legionowie i zastanawiam się dlaczego tak dużo ofert
jest na Nowym Bukowcu. Czy jest coś nie tak z tym miejscem, czy to tylko przypadek?

# olagrucha

25.02.2020 10:54

Jak przyjechałeś za pracą to najbardziej opłacalne są takie środki jak http://www.pracownicze.com.pl a jeśli szukasz mieszkania to szukałabym po różnych agencjach

# kinga77

27.07.2020 18:58

Czy tylko Legionowo wchodzi w grę? Pytam bo fajna jest nowa inwestycja na Ochocie www.vangard-apartamenty.pl/ . Naprawdę warto się przyjrzeć. My też długo myśleliśmy o obrzeżach Warszawy ale tutaj sama lokalizacja, metraż, mieszkania jednak mówią same za siebie. Polecam zerknąć.

# aia888

30.07.2020 22:06

To jak już każdy się dzieli tym gdzie warto zamieszkac ja polecam https://www.vgcapital.pl/nova-dolna/ Bardzo fajne apartamenty w dobrej lokalizacji.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break