REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Gazeta Wyborcza - Boisko nie klepisko na Białołęce

# info

04.07.2008 18:44

Jest już tu skatepark, lodowisko, dwa zadbane boiska, a od wczoraj przybyło kolejne z prawdziwego zdarzenia. Ma nawierzchnię, którą doceniłby profesjonalny klub piłkarski. A tuż obok kort tenisowy i bieżnie otwarte dla wszystkich
Fot. Tomasz Wawer / AGDla okolicznych mieszkańców wiadomość o modernizacji obiektu Białołęckiego Ośrodka Sportu przy Światowida to dobra nowina. Boisko od dawna nie nadawało się już do użytku, wyglądało jak klepisko. Młodzież omijała je szerokim łukiem. Tymczasem sąsiednie przy Strumykowej było prawie cały czas jest zajęte. Zwłaszcza najmłodsi nie mogli wywalczyć tam miejsca dla siebie. Odnowione boisko z racji mniejszego rozmiaru ma służyć szczególnie dzieciom z podstawówki.
Koszt modernizacji obiektu przy ul. Światowida wyniósł ponad 2 mln zł. - To ważny i potrzebny wydatek - zapewniał wczoraj podczas otwarcia burmistrz dzielnicy Jacek Kaznowski. Na dobry początek mecz piłki nożnej zagrali wspólnie chłopcy i dziewczynki.

# Młody Piłkarz

04.07.2008 22:06

Wszystko fajnie super , grałem na tym boisku już i jest pod wrażeniem , wszyscy są zadowoleni.Szczególnie cieszy mnie ścianka tenisowa jedyna na prawo brzeżnej stronie Warszawy.
Dzielnica mogłaby też pomyślec nad modernizacją boiska przy ul.Porajów ( tj boisko SP 314 ) które w tej chwili jest zagrożeniem zdrowia dla jego użytkowników ( liczne nierównosci , wyeksploatowana i mocno zniszczona nawierzchnia ).Fajne boisko jest też za budynkiem administracji Poraje tyle tylko że nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia a upadek na tych kamieniach do miłych nie należy.Warto by zwrócic uwage na ten plac bo wg mnie bardzo dużo osób by tam grało a tak boisko jest opustoszało.
W Echu czytałem też ,że ma byc boisko w parku Picassa pełno wymiarowe.Coraz nowych boisk ale mam nadzieje ,że o tych starszych dzielnica nie zapomni
Pozdrawiam,

# cobra22

05.07.2008 11:30

Boisko powinno powstać ,również na Choszczówce, może na terenie dawnego boiska treningowego KS CHOSZCZóWKA?!

REKLAMA

# obiektyw

12.08.2008 21:39

2 mln to skandal za taką sumę można zbudować (od podstaw) pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze skromnym zapleczem. Gratulacje, a boiska na Białołęce jak nie było tak niema. Brawo zarządcy a 100 tysi mieszkańców przekroczone.

 rocky

14.08.2008 14:38

O odezwał się znawca, ciekawe gdzie mozna takie tanie boisko zbudować przy tak galopujących cenach obiektyw zapewnie się myli, nie wiem o co tyle hałasu, dlaczego mamy budować tyle boisk, skoro po przeczytaniu na stronie Dzielnicy wiadomości sportowych można się dowiedzieć że tylko pływacy odnoszą sukcesy na arenie polskiej i światowej (zdaje się że jedna pływaczka jest na Igrzyskach), zbudujmy pływalnie z aquaparkiem właśnie dla 100 tysi mieszkańców a nie kolejne boisko, a jest ich kilka, dla piłkarzy, ltórzy nawet nie zdobyli mistrza Polski!

# siekierka kurpiowska

15.08.2008 18:11

Drogi Rocky " ...budować tyle boisk"- jak na razie w dzielnicy nie ma żadnego pełnowymiarowego.Dostęp dla dzieci to na razie bajka- godzina wynajmu dla dzieci to ponad 100 zł ( cennik BOS-u z 08.07.2008).
Trudno oczekiwać sukcesów, gdy nie ma bazy do szkolenia. Najpierw boiska, a później przy systematycznej pracy może przyjdą sukcesy. Jak na razie największy klub na Białołęce: Stowarzyszenie Sportowe Białołęka działa płacąc za wynajem obiektu przy Fleminga Polfie za boiska i pożal się Boże zaplecze z cieknącym dachem, zimną wodą i nieogrzewanym pawilonem.
To się nazywa zimny wychów mistrzów.

REKLAMA

# wioślarka

16.08.2008 08:26

To niedobrze że wszyscy nie mają dostępu do obiektów sportowych za darmo, napewno w całej Polsce wszystkie kluby nie płacą za możliwość prowadzenia szkolenia. Widziałam boisko klubu z Targówka, hehe niezłe klepisko, a jednak nieźle sobie radzą, nasze szkoły mają boiska z nowoczesną nawierzchnią i chociaż dzieci można uczyć techniki, nie wiem czy dzieci rozgrywaj a mecze na pełnowymiarowych boiskach, dziwie się że nie robicie klas sportowych wtedy będzie mieli treningi za darmo w ramach wf, poznajcie system szkolenia dzieci i znajdziecie kase na szkolenie, wystarczy żeby wasz trener miał trochę większe wykształcenie niż tylko instruktor sportu, chyba że waszym trenerom nie odpowiada pensja trenera, ale wtedy nie można mówić o misji szkolenia młodzieży tylko o zarabianiu na sporcie

# siekierka kurpiowska

16.08.2008 13:46

Problem w tym, że poza nielicznymi wyjątkami ( Wiśnik, Knap) większość nauczycieli nie zrobi nic poza standardem szkolnym.
Gra na zasadzie "mata piłkę i grajta" nie służy podnoszeniu umiejętności piłkarskich.
Kiedyś był pomysł, aby przy Leśnej Polanki stworzyć klasy piłkarskie dla dzieciaków, ale na dzień dzisiejszy cisza.
O potrzebie stworzenia klubu dzielnicowego też mówiło parę osób ( Filipowicz, Jerzak), ale nadal cisza..

# śruba

16.08.2008 17:56

Ale trenerzy w licznych klubach piłkarskich są więc chyba maja odpowiednia wykrztałcenie aby prowadzić zajęcia, jeżeli nie to chyba brak sukcesów nie jest tylko spowodowany brakiem nowoczesnych stadionów piłkarskich na Białołęce i opłat za boiska, zmieńcie ich na tych z pełnymi uprawnieniami trenersko - nauczycielskimi, z tego co wiem w Gimnazju przy Strumykowej są piłkarze i koszykarze, grają w ramach wf sztucznej trawie za darmo!

REKLAMA

# siekierka kurpiowska

16.08.2008 22:35

Mają wykSZtałcenie odpowiednie, ale za darmo po godzinie 18.00 na obiektach BOS-u nikt nie gra. Strumykowa to boisko, które dla piłkarzy zupełnie się nie nadaje. Siadają kolana po roku gry, a później mamy kaleki, a nie piłkarzy

# śruba

17.08.2008 07:54

A niech to, na Strumykowej bolą kolana, klasy sportowej zrobić się nia da i grać w ramach wf w godzinach szkolnych za darmo też sie nie da, na trawiastych też się nie da, pozostaje załatwić wejście budowę stadionu narodowego na Białołęce i wtedy będą sukcesy, pod warunkiem że za darmo.

# siatkarz

17.08.2008 07:57

Wystarczy żeby Burmistrz załatwił budowę boiska z systemu norweskiego i przekazał to boisko społeczności Białołeckiej, zobaczymy jak będzie szanowane i zarządzane przez piłkarzy

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy