REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Forum › Białołęka

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Fragment wywiadu radnego Klimiuka z PiS dla IMB

# lekko zdziwiony wyborca

30.05.2015 20:09

Udało nam się doprowadzić do ponownego przeliczenia kart uznanych za nieważne. Pośród tych kart Sąd dopatrzył się trzech kart ważnych, które komisje obwodowe błędnie uznały za nieważne. W dwóch przypadkach chodziło o zaznaczenie więcej niż jednego kandydata na liście jednego ugrupowania politycznego, a w trzecim przypadku o dopiski na karcie, podczas gdy krzyżyk był postawiony tylko przy kandydacie PiS. Dwa z tych głosów były oddane na PiS, a jeden na PO. Przy zastosowaniu skali d'Hondta oznacza to, że PO otrzymała o dwa głosy za mało, aby odpowiednie ilorazy były równe i mandat przypadał Platformie. Oznacza to, że głosy zostały nieprawidłowo policzone i wynik wyborów był inny niż ten ogłoszony przez komisarza wyborczego.
Moje pytanie: jakim cudem zaznaczenie dwóch kandydatów można uznać za głos ważny?

# eci peci

30.05.2015 20:36

a może było eci peci

# Oburzony

30.05.2015 20:41

Panu Klimiukowi się coś wydaje. Typowy PiSowiec plujący jadem. Postępowanie się nie zakończyło. Nie ma uzasadnienia a on już wie jak się zachowa sędzia komisarz i sąd apelacyjny. Zna także ewentualny wynik przeliczenia głosów.
Prawdziwe Prawo i Sprawiedliwość.

REKLAMA

Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

# antykrętacze

31.05.2015 00:13

Podstawowa zasada wyborów mówi, że należy postawić jeden krzyżyk przy nazwisku jednego kandydata. Jeśli sąd uznaje dwa krzyżyki przy dwóch nazwiskach (na jedną partię) za głos ważny, to mamy do czynienia z jakąś przedziwną interpretacją ordynacji. Aż jestem ciekaw dalszego rozwoju wydarzeń. Dwa krzyżyki = głos ważny. K... Szok!

# słoik płacący podatki

31.05.2015 00:59

#lekko zdziwiony wyborca napisał(a) 30.05.2015 20:09
Udało nam się doprowadzić do ponownego przeliczenia kart uznanych za nieważne. Pośród tych kart Sąd dopatrzył się trzech kart ważnych, które komisje obwodowe błędnie uznały za nieważne. W dwóch przypadkach chodziło o zaznaczenie więcej niż jednego kandydata na liście jednego ugrupowania politycznego...Moje pytanie: jakim cudem zaznaczenie dwóch kandydatów można uznać za głos ważny?
A jakim cudem przy nowoczesnej technice "liczenie" trwa około jednego tygodnia ? (jest znany powszechnie taki niedawny przypadek).
W ogóle głosowanie w tzw. wyborach (na kogokolwiek i cokolwiek) jest w Polsce archaiczne.
Prawdziwym cudem natomiast jest ogłaszanie (niby nieoficjalnych) wyników wyborów tuż po zamknięciu lokali wyborczych.
:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
:

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 3smaki zycia 2024-09-03 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 2olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 0

REKLAMA

norblin lipiec 02 2norblin lipiec 02 0

REKLAMA

eRecepta - recepta online
eRecepta - recepta online

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA