REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# kris

17.03.2023 13:39

niedasie

# WrednyKot

17.03.2023 17:55

Ostatnio z okazji tego programu "trenuj z wojskiem" na WAT odwiedziłem fort Blizne. ALE SYF!! Oczywiście niedasie też tam grasują, więc pewnie jak syf jest, to będzie na wieki, wieków.

# mieszkaniec Kopalnianej

23.03.2023 15:15

no tak, mak dom nic z tym nie robi, a teren pokrywa się coraz większą warstwą śmieci. Skoro w żaden sposób tego nie chcą zagospodarować, to chociaż by uprzątneli ten śmietnik

REKLAMA

# darq

26.03.2023 16:24

Szkoda, że redakcja powiela bezrefleksyjnie to, co jej wciskają urzędnicy z ratusza, zamiast dopytać o konkrety. Bo co wynika z "wyjaśnień" Karola Sobocińskiego? Przytoczmy fakty.
1. W zalinkowanym artykule stoi, że "w 2017 roku sąd przyznał rację deweloperowi. Zdaniem sądu, Mak Dom co prawda nie wywiązał się z umowy w przewidzianym terminie, ale opóźnienie wynikało z długotrwałych procedur urzędniczych, a nie opieszałości inwestora".
2. Jest rok 2023, w tym terminie Mak Dom nadal nie wywiązał się z umowy.
3. Wiceburmistrz Karol Sobociński w oficjalnym piśmie twierdzi, że "w ocenie stanu prawnego i faktycznego obecnie nie ma podstaw do ponownego wystąpienia o rozwiązanie umowy".
Logiczny wniosek z w/w jest taki, że zdaniem władz dzielnicy kolejne 6 lat opóźnienia wynika "z długotrwałych procedur urzędniczych, a nie opieszałości inwestora". Zarząd Bemowa jest tego stwierdzenia tak pewny, że nawet nie pyta sądu o zdanie. Zatem albo sam przewleka procedury i wie to na pewno, albo posiada na piśmie oświadczenie innego urzędu, że procedury są tam przewlekane. W innym razie taką ocenę mógłby wydać tylko sąd.
Skoro więc całkiem oficjalnie zarząd Bemowa oświadcza, że procedury są uporczywie przewlekane przez wiele lat, to zasadne jest postawienie pytania o niedopełnienie obowiązków przez urzędników, a nie uznanie, że "to raczej kończy długą dyskusję."

# Panjan

31.03.2023 08:08

#darq
Trudno się nie zgodzić z Twoją logiką.
UD uznał, że wyrok sądu jest świetnym usprawiedliwieniem dla "niedasię". A mało kto przeczyta na co powołał się sąd, czyli uznanie winy URZĘDU.
To UD jest winien obecnego stanu rzeczy, a nie deweloper. Tak przynajmniej wynika z tych fragmentów informacji, która jest dla nas podatników utrzymujących ten bajzel dostępna.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA