REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Bielany

REKLAMA

# WI459

17.11.2022 12:20

Czy pan burmistrz dobrze się czuje? Koszty prądu zuzytego nocą są dużo niższe niż naprawy po wandalach. Czy Pan myśli, że oni nie przeskoczą tego ogrodzenia?

# Bolek

17.11.2022 22:02

Czegoś tu nie rozumiem... To w końcu te dwa parki zamyka się z powodu oszczędności za prąd, przed mieszkańcami czy przed wandalami? Przyznam szczerze, że z odpowiedzi burmistrza nie widać, że aż tak bardzo zależy mu na oszczędnościach skoro park do tej pory był oświetlony nocą a jednocześnie zamknięty przed mieszkańcami. Z drugej strony nie przekonują też pobudki bezpieczeństwa i zamykania terenów zielonych przed wandalami. W ten sposób trzeba by było wszystkie ulice i parki w Warszawie pozamykać bo przecież wandale są wszędzie! A co tam, pójdę o krok dalej - mieszkańców trzeba by pozamykać w geccie w trosce o ich... wspólne dobro i bezpieczeństwo. O co więc tutaj chodzi???
Moim zdaniem zamykanie przestrzeni publicznej jak parki i skwery, to jest jednak ograniczanie pewnych swobót obywatelskich. Idąc tym tokiem rozumowania, każde skrzyżowanie czy droga na której zdarzają się wypadki drogowe należałoby... zamknąc. Oczywiście w trosce o bezpieczeństwo. Czy nie lepiej zamiast zamykać, wspólnie i na poważnie zastanowić się, jak zwiększyć bezpieczeństwo w tych właśnie miejscach?

# Halinka

18.11.2022 09:40

Mieszkam obok tych parków. Od kiedy są zamykane, to nareszcie ustały regularne nocne burdy w każdy weekend, a w cieplejsze noce takze poza weekendem. Nareszcie w poniedziałki rano park nie wygląda jak wysypisko śmieci z rozbitymi butelkami i rzygowinami pod ławkami. Prosze sprawdzić w komisariacie, ile było wówczas interwencji przez zakłócanie spokoju nocą, Te parki są pięknie utrzymane, dają nam dużo radości. Nie zmarnujmy wysiłku i pieniędzy, które są na ten cel poświęcone. Nadmieniam,że partki nocą zamyka się w wielu krajach UE, a także w większości stanów US i w Kanadzie.

REKLAMA

# Kolo

18.11.2022 20:23

I bardzo słusznie. W ten sposób eliminuje się miejsca schadzek meneli i cpunow (choć w sumie cpun to też rodzaj menela). Praktycznie w każdym miejscu delikatnie kameralnym (a takim są parki i skwery) po zmroku jest inwazja pijakow i cpunow oraz osób po których nikt nie sprząta (no ciemno przeciez). Więcej, nawet na mini skwerach gdzie postawiono ławki lub na placach zabaw urzęduja menele. Zamykanie tego rodzaju obiektów to jedyny sposób ba ograniczenie tej patologii oraz dewastacji. I proszę mi tu nie wskazywać argumentów w rodzaju, że psy nie mają gdzie brudzic. Park to nie jest szalet dla psów. Psy to kolejna plaga uprzykrzajaca ludziom życie (syf, smród moczu, obsikane doslowniewszystko, wycie, szczekanie po nocy etc.) zaraz po pijakach i cpunach. Nie widzę racjonalnych powodów, dla których prawo psa do szaletu w parku lub menela do parkowej lawki ma być stawiane wyżej niż dobro publiczne i prawo innych uczciwych ludzi do spokoju, bezpieczeństwa, czystości i schludnej przestrzeni publicznej. Dość tego terroru wąskiej ale głośnej grupy osób, z zasady roszczeniowej i najacej najmniejszy udzial w budowaniu wspólnego dobra (a najbardziej chcącej korzystać z zasobów wypracowanych przez innych).
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA