REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Pasjonat ciszy

03.12.2015 08:22

Co za idiota wymyślił pionowe, wysokie pojemniki na szkło!!?? Nie będę walił butelkami w śmietniku tak żeby pół bloku pobudzić. Dlatego szkło wrzucam do suchych. Zmieńcie pojemniki na płaskie, poziome dla ludzi a nie dla Żyraf to będę wrzucał prawidłowo.

# Michaś Olszyna

03.12.2015 10:43

Jarek,dałeś radę!

# lideksynubeka

03.12.2015 11:44

Qrna Olek,Panie,napisz Pan,że ta cała ustawa o segregacji odpadów,przyjęta przez platfonsiactwo jest do .....chrzanu. W najważniejszym aspekcie-opłata za wywóz śmieci jest teraz PODATKIEM,a nie zapłatą za usługę.
Koszt wywozu odpadów,dla właściciela mieszkania wzrósł średnio o 50%,bo się POmuna zabrała za mechanizmy rynkowe.
Reszta została po staremu,nowością jest oczipowanie pojemników

REKLAMA

# zjelonek

03.12.2015 12:32

#lideksynubeka napisał(a) 03.12.2015 11:44
Qrna Olek,Panie,napisz Pan,że ta cała ustawa o segregacji odpadów,przyjęta przez platfonsiactwo jest do .....chrzanu. W najważniejszym aspekcie-opłata za wywóz śmieci jest teraz PODATKIEM,a nie zapłatą za usługę.
Koszt wywozu odpadów,dla właściciela mieszkania wzrósł średnio o 50%,bo się POmuna zabrała za mechanizmy rynkowe.
Reszta została po staremu,nowością jest oczipowanie pojemników
Na dodatek makulatura nie jest zbierana osobno, śmieci są wywożone rzadziej i latem gniły i śmierdziały ( także te "papier plastik" bo kto tak do końca wie gdzie wyrzucić plastikową tackę z kawałkiem papieru na dnie po mięsie )
Może jeszcze powinniśmy myć opakowania przed wyrzuceniem w horendalnie drogiej wodzie , produkując potwornie drogie ścieki ?

# lideksynubeka

03.12.2015 13:42

Do czasu wejścia w życie tego platfonsiackiego gniota prawnego każden jeden zarządca nieruchomości mógł zadzwonić do firmy śmieciarskiej obsługującej "jego"nieruchomość i poprosić o dodatkowy odbiór przeładowanych kontenerów. Szło się dogadać,można było extra zapłacić,ale porządek w altance śmietnikowej był.
Teraz obowiązuje odgórny harmonogram odbioru odpadów,który co prawda można w MPO zmienić,ale zmiany będą obowiązywały dopiero od"następnego tygodnia"Czyli jak śmierdzi w kontenerach albo są przeładowane,to czekaj i tak do poniedziałku.
Po śmieci suche przyjeżdża jeden wóz MPO,po mieszane drugi,a po szkło trzeci.Każdy z nich opróżnia tylko swój kontener,innego nie wolno mu ruszyć.
A "segregacja odpadów" na poziomie kontenerów była jest i będzie fikcją.

# Wiewiorka

04.12.2015 12:53

wiewiorka.pl rozwiązuje niektóre problemy surowców

REKLAMA

# Mieszk

10.12.2015 12:27

Ja mieszkam na górcach i staram się segregować. Przy codziennej segregacji mam jednak wątpliwości co gdzie wyrzucać i jak mam czas to sprawdzam w internecie chociaż i tu są rozbierzności, a jak nie mam to rzucam gdzie mi się wydaje. Np. Pojemnik na suche do recyklingu czy chusteczka higieniczna używana powinna tam trafić czy nie ? Rzucam do zmieszanych ale znajomi rzucają do suchych bo to nadaje się do recyklingu. Chusteczki wilgotne do wycierania kurzu ? takich pytań mam wiele. Nie ma konkretnych instrukcji dlatego tak to wygląda.

# lideksynubeka

12.12.2015 11:22

Widzisz jak PO zrobiła z Ciebie niewolnika? Zamiast myśleć o tym gdzie i dlaczego zapierdzielili Ci Twoje ciężko wypracowane składki emerytalne w OFE, zastanawiasz się w co wrzucić chusteczkę higieniczną
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA