REKLAMA

Forum › Wola

REKLAMA

# Marian

14.06.2021 13:14

Walki ideologicznej ciąg dalszy. Kolejny przykład to guziki przy przejściach na ulicach o znikomym ruchu pieszych. Zostały wyłączone pod pretekstem pandemii i tak zostało.

# spieszony

14.06.2021 14:15

#Marian napisał(a) 14.06.2021 13:14
Walki ideologicznej ciąg dalszy. Kolejny przykład to guziki przy przejściach na ulicach o znikomym ruchu pieszych. Zostały wyłączone pod pretekstem pandemii i tak zostało.
No i dobrze - zamiast guzików dla pieszych powinny być czujniki ruchu samochodów - a zielone powinno być ciągle dla pieszych , dla samochodów po sygnale z czujnika - na tyle wcześnie , żeby przy 50 km/h nie trzeba było zwalniać.
A tłumaczenie tramwajarza o wygodzie pieszych jest bez sensu - z przystanku w kierunku Jelonek nadal trzeba będzie wyjść na górę żeby zejść do przejścia pod Wolską...

# lideksynubeka

14.06.2021 14:28

Przecież komentarz rzecznika w całej rozciągłości potwierdza tezę,że chodzi o ideologiczne zniechęcenie do podróżowania samochodami. Przy okazji też zniechęci do podróżowania komunikacją,bo zamiast normalnie wsiąść do tramwaju,będziemy latać wte i wewte schodami. Ale ratusz będzie mógł dalej pier....o zachęcaniu do podróżowania komunikacją zbiorową. A z indywidualnej to rower. A tu przystanek tramwajowy za schodami. Zonk. Niemniej trolle z MJN zaczną się rozpisywać jak to wspaniale dla inwalidy rozruszać nogi na schodach,a najlepiej jakby pojechał rowerem

REKLAMA

# Leon

14.06.2021 18:45

A czy tramwajarze policzyli ile tysięcy mogliby przewieźć w bydlęcych wagonach? Komuniści z MJN byli by przeszczęśliwi. Lenin ciągle żywy.

# Christopher

15.06.2021 02:57

Idiota galas wojewódzki inżynier ruchu odszedł w niebyt a ja cieszyłem się, że miasto troche znormalnieje od nawiedzonego buca, to teraz wyrastają jak grzyby po deszczu kolejni durnie, "specjaliści" od komunikacji. Tramwajarz wąskotorowy specjalista od ruchu samochodowego, a może niedługo usłyszymy rozbuchane chamstwo rowerowe wypowiadające się o zmianach w ruchu drogowym, aby mogli jeszcze bardziej panoszyć się w mieście.

# Jdhs

15.06.2021 19:37

Tak duża inwestycja a tunel nadal będzie niedostępny dla osób z niepełnosprawnych ruchowo?

REKLAMA

# Matt0

15.06.2021 19:48

Bardzo dobra inwestycja, komunikacja publiczna i wygoda pieszych na pierwszym miejscu. Tam i tak zawsze było luźno, jechałem tam autem wielokrotnie.

# Murena

15.06.2021 21:06

Co to za bzdety? Rozwiązabie ruchu samochodowego będzie identyczne tylko bez tunelu. Jakiś praktykant to pisał???

# Piiq

17.06.2021 10:47

Ćwoki, to również dojazd od strony Prymasa, niekoniecznie wynika z wjezdzania samochodem do centrum.
Super wyliczenia- linia tramwajowa może przewieźć do 15 tyś osób na godzinę, a w samochodzie średnio 1,3 osoby. Czyli tramwaj jest średnio wypełniony jak pociąg w Indiach, zgodnie z tym po...lonym wywodem.
Na pewno rodzice z wózkami i osoby problemami z poruszanie będą im niezmiernie wdzięczni.

REKLAMA

# chomik

17.06.2021 23:56

Ojej, ile krytycznych głosów. W Alejach też zaraz będzie "pięknie". Ale przecież i tak zagłosujecie na Trzaska drugi raz. Żeby tylko ktoś od Kaczora nie został prezydentem.

# gapcio

19.06.2021 17:56

W centrum Warszawy, gdzie się tylko da wyprowadzają ruch pieszych z chodników poniżej gruntu, bo jest to utrudnienie dla pieszych. Tutaj celowo chcą organizować ruch pieszych kilka metrów pod poziomem gruntu. Te aktywistyczne gorące głowy nie mogą się zdecydować na jeden spójny kierunek. Ale i tam i tu mają stracić kierowcy. To jest nadrzędny cel ...

# jarek wawa

01.02.2022 02:46

Tunel powstał za socjalizmu, albowiem korkował się wyjazd z Redutowej. Wtedy nie było potrzeby puszczenia tramwaju z Kasprzaka tutaj bo w naturalny sposób tramwaj z Kasprzaka skręcał do Wolskiej. Była tam zresztą i mała pętla. Zapewne gdyby wtedy chciano zrobić inaczej zrobiono by szerszy tunel pod Redutową. W czasach socjalizmu było mało samochodów, ale alterie były szerokie jak Kasprzaka z myślą o przyszłości. Dziś się nic nie planuje co na przykład widać po Odolanach, nie ma gdzie postawić samochodu, nawet osobom niepełnosprawnym. To taka walka z samochodami ale tylko z powodu niemożności planowania.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023