REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# Wyborca

14.01.2013 19:42

Pan radny i autor tego artykułu jest wiceprzewodniczącym Rady Gminy Jabłonna i zadał pytanie retoryczne.
Za co Pan bierze diety, Panie radny?.
Za to, że mając bezpośredni i bardzo istotny, wpływ na zarządzanie gminą: Jabłonna nie korzysta z funduszy europejskich?.
Co Pan zrobił, żeby zmienić taką - Pana zdaniem - naganną sytuację?

# Świadomy Wyborca

14.01.2013 20:09

Bardzo dobrze napisał pan radny. To pan wyborca nie ma pojęcie kto pozyskuje pieniądze unijne. Pozyskują fundusze zewnętrzne Prezydenci/Burmistrzowie/Wójtowe ze swoimi urzędami.

# Kuba

14.01.2013 20:24

Niestety nasza gmina nie potrafi pozyskiwać funduszy. W zapadłych dziurach, dostają kasę na szkoły, domy kultury, kanalizację, przepompownie, staje wodociągowe i wodociągi i aż miło się tam mieszka. Nawet na Suwalszczyznie wielkie zdziwienie wioska masakra, wielka bieda, mają i wodociągi i kanalizację.

REKLAMA

# wyborca3

14.01.2013 20:32

To ja się zapytam za co szefostwo w urzędzie bierze tyle pieniędzy, bo to ponad 12 tysiąca to chyba Wójt. Opłacamy ich m.in. za to żeby pozyskiwali fundusze. Jak się nie nadają to niech zatrudnią ekspertów, a sobie pensyję niech obniżą, chyba uczciwe. Bo jest sporo firma które sie specjalizują w zdobywanie kasy dla miast i gmin. Tak długo to my nie pociągniemy.

# Magada

14.01.2013 21:10

#Kuba napisał(a) 14.01.2013 20:24
Niestety nasza gmina nie potrafi pozyskiwać funduszy. W zapadłych dziurach, dostają kasę na szkoły, domy kultury, kanalizację i wodociągi
Na Mazurach podobnie. Nasza gmina mnie przeraża. Pensje wysokie skuteczność znikoma.

# tag

14.01.2013 21:30

Bo to jest tak albo jest się przedsiębiorczym wójtem i pozyskuje się fundusze, dobrze zarządza - jak w gminach ściany wschodniej i północy Polski, albo lata się miedzy szkołami, kościołami i uprawia spotkania niczemu nie służące tylko poprawie wizerunku, i za to płacimy?

REKLAMA

# Janusz

14.01.2013 22:22

Mariusz, epatowanie tym zdjęciem we wszystkich mediach jest nie w porządku. Doskonale wiesz, że taki stan rzeczy był przez pół dnia, bo po prostu trzeba było zacząć od początku. Masz tu zakładkę "Wawer" - oni odstąpili od umowy tydzień po nas, sprawdź czy ktoś tam do tej pory pomyślał chociażby o terminie nowego przetargu. Wiesz, że z obligacji na budowę jest nie ruszona jeszcze ani złotówka, wiesz ile odzyskano kar umownych i wiesz o pozwie o resztę (razem 2,3 mln), wiesz wreszcie skąd się wzięła nadwyżka i dzięki czemu możliwe było rozszerzenie zakresu powtórnego przetargu.
Co do kanalizacji. Jeżeli do nowej kanalizacji przyłączyło się grubo mniej niż 50% "demokracji" to coś tu jest nie halo. Nie chcę wyciągać wniosków, że demokracja nie chce Twojej kanalizacji ale może nie chce za tak wielkie pieniądze???
Może warto podjąć temat innego systemu? a może po prostu akcję uświadamiającą i oszczędzić ludziom pieniędzy? Dotacje to niestety też dług a źle wydane dotacje to doprowadzenie do nędzy w bardzo niedługim czasie. Np. 30% dotacji to tak naprawdę 7% bo samorządy płacą 23% VAT. I to jest jedna wielka manipulacja. Może lobbować o zwolnienie samorządów z VAT?
Jest coś takiego jak "woda szara" w unormowaniach EU funkcjonuje od 2000 a w polskich od 2002. Woda szara to ściek bez fekaliów, czyli z prysznica umywalek itp. Woda szara to nawet do 80% tego co odprowadzamy do szamba, powinna być wykorzystana powtórnie (do spłukiwania toalet) a na obszarach wiejskich jak u nas nawet do nawadniania. W Australii jest zakaz zrzutu wody szarej - musi być wykorzystana.
Może akcja powinna iść w tą stronę? W budynkach z piwnicami przeróbka instalacji to żaden problem, w innych trochę kasy trzeba. Może szukać dotacji na takie indywidualne inwestycje? żeby potem ludzie płacili o 80% mniej za ścieki.
Porzuć populizm, wiesz że na szkołę też możemy pozyskać sporo kasy, jak nie chcesz pomóc to przynajmniej nie twórz wrogiej atmosfery.
Serdecznie pozdrawiam JK

# mieszkaniec 1

15.01.2013 02:07

Porzuć populizm, wiesz że na szkołę też możemy pozyskać sporo kasy, jak nie chcesz pomóc to przynajmniej nie twórz wrogiej atmosfery.
Czy tu chodzi o kontrpopulizm? Czy o rozpaczliwą obronę kontynuacji takiego sposobu zarządzania który zapewniał dotychczas profity uprzywilejowanej "grupie lobbystów" .Taki system nie zapewni rozwoju naszej gminy. Czy brak transparentnośc w poczynaniach wójta , rady jest czynnkiem budującym zaufanie i chęć współpracy w działaniach na rzecz wspólnego dobra ? Obawiam się że to nie jest ta droga.

# Janusz

15.01.2013 07:46

"Czy tu chodzi o kontrpopulizm?"
Ja nie wypowiadałem się na temat budżetu. A jakbym się wypowiadał to interesowałyby mnie nie ogólniki o "funduszach" bo jak można zaplanować medialną papkę - tak jak przychód z mandatów? Pozyskać i podjąć uchwałę o zmianie a nie zaplanować i nie dostać.
W budżecie interesowałyby mnie raczej liczby: wydatki na oświatę, poziom zadłużenia, losy wspólnego biletu, rozważenie redukcji opłaty śmieciowej dla rodzin powyżej 3 dzieci, może przedszkole gminne w budynku po starej szkole (jak się uda z nową) + część dla GCKiS??? Po co płacić GS za hangar po komunistycznym magazynie? Czy na pewno najszczęśliwszym rozwiązaniem są przepompownie po 4 mln. sztuka? czy może inaczej?
No i na pewno jestem pierwszym co bierze w obronę jakąkolwiek "grupę lobbystów"

REKLAMA

# onegdaj

15.01.2013 08:39

Jeśli ktoś się interesuje podatkiem śmieciowym to wie, że Ustawa którą przygotował Sejm do wdrożenia przez gminy uniemożliwia lepsze traktowanie kogokolwiek. Były cztery sposoby naliczania i nie ma odwrotu i żadnych ulg.
Ale ..., No właśnie po 1,5 wypuszczonej ustawy Senat zamierza to zmienić i w poprawkach Senatu (jak wejdzie), będzie można ulgę dla dzieci wprowadzić. Poprawka może wejdzie do maja, może nie.

# Marek K.

15.01.2013 10:02

Mnie szkoda czasu na komentowanie tych "grzybkowych" artykułów - dla mnie to celebryta, dobrze opłacany z diety radnego i zerowymi osiągnięciami radnego.

# IwonaZ

15.01.2013 10:19

Tu się Pan myli i to znacznie to najlepszy radny z głową na karku, rozumiem niektórych boli to, że tak nie potrafią i wypisują różne bzdury, ale ludzie inteligentni pomijają spam jak wyżej, konkurentów.
Panie Mariuszu niech się Pan kompletnie nie przejmuje wypisywaniem bzdur i nadal pracuje dla mieszkańców tak jak teraz. Trudno rozpala to do czerwoności konkurencję, ale to ich problem.

REKLAMA

# mieszkaniec 1

15.01.2013 11:07

Ja nie wypowiadałem się na temat budżetu....
.populizm jak pokazuje dalsza część wpisu dotyczy każdego tematu natomiast mętna gadka o szarej wodze, kanalzacji czy pozyskanych środkach to jest czysty kicz. Choć można by dopatrzeć się ewolucji poglądów to jednak nadal jest to tylko zwodniczy miraż.
MIŁEGO DNIA.

# Janusz

15.01.2013 16:23

Poprawka właśnie weszła, jest w Sejmie, tempo ekspresowe i samorządy będą miały aż 3 miesiące na zmiany uchwał.

# dziadek

15.01.2013 19:21

tak...cukier też ma podrożeć

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break