REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

czytając nowe wydanie echa

# siekierka kurpiowska

16.09.2006 13:46

Czytając kilka artykułów z nowego wydania chciałbym:
zadać pytanie p.Opolskiemu:
Co Pan konkretnie zrobił przez ostatnie 4 lata ( i wcześniej) dla rozwiązania problemów o których Pan pisze?
posłuchac relacji innych forumowiczów o wycieczkach ( dalekich i bliskich, a raczej bliskich) samochodowych, rowerowych i pieszych ( cieszę się, że niektórzy autorzy odkrywają również uroki okolic Białołęki)

 Matka_Sławka_z_Gdańska

16.09.2006 17:49

Siekiera, Siekiera... widzisz... tak sie rodza uczucia Wsioku
Nasz Hamlet razi nas taka oto relacja z wakacji fundowanych za spoleczne pieniadze - tak sie Matka domyslaja, ze ci wam Hamlet fundowano, bo chyba nie pojechaliscie za swoje pojopic sie na prace samorzadu, wybacz dramatyczny dylemacie, ale na kompletnie zakreconego, to ty Nam niestety nie wygladasz - gdyby bylo innaczej, to ... zostawmy to bez komentarza.
Ale do rzeczy:
'Czytamy: " W tym roku byłem w Paryżu i miałem sposobność przyjrzenia się, jak działa samorząd w liczącym ok. 70 tys. mieszkańców Sartrouville na obrzeżach Paryża, 15 km od La Defense. W sąsiedztwie domów mieszkalnych jest tam nowoczesna spalarnia śmieci, nie czuje się jej obecności, a przy budowie nie było protestów mieszkańców[b] . Jest tam jednak inaczej. Jeszcze było puste pole, a mieszkańcy już znali technologię, parametry spalarni. Realizacja dobrze przygotowanych projektów odbywa się spokojnie, nie w atmosferze niedomówień, jak u nas. Mer z wszelkimi informacjami dociera do mieszkańców, każdy otrzymuje do domu plan zagospo-darowania przestrzennego z opisem, co w tym roku będzie zbudowane, a co zburzone, są dokładne plany. Mieszkaniec dowiaduje się o wszystkich działaniach merostwa, do urzędu idzie tylko wyjaśnić wątpliwości. Chciałbym przenieść te wzorce na nasze podwórko''
Widzicie co dostrzegl ? Dostrzegl ( bo nie poczul ) ... spalarnie smieci ! Zachwycony tym nalezy teraz do dwusobowej ekipy ( z tym drugim co pozuje jak diva operowa i lapka tuszuje zmarszczki na na piecdziesiecioletniej szyjce ) , program mozna strescic w kilku slowach:
" Zrobie [b] to
rowniez wam"
To - czyli spalarnie !
Ha, ha, ha... Taki ma program. Zlac tu scieki z calej okolicy !
Jaja sobie chyba z Nas robisz, Hamlet ? Co ?
A Mama ma do Was Panie Radny ( szkoda, ze sie tego ostatniego slowa nie da napisac - nawet po francusku - przez ''ch'' ) jedno pytanie:
A nie zauwazyles tam przypadkiem stacji RER Sartrouville na ulicy Berthelot przy skrzyzowaniu z droga krajowa D121 o wdziecznej nazwie Aleja Republiki ? A wiesz co to jest RER ? Hamlet ... pyta sie Matka ?
Pociągi podmiejskie RER tworzą z metrem jeden zwarty system komunikacyjny. Cztery główne linie określane są literami: A, B, C i D. Na przedmieściach rozgałęziają się na linie podrzędne: A1, A2, A3 itd. W centrum pociągi jeżdżą pod ziemią, ale zatrzymują się rzadziej niż metro. Są najwygodniejsze do pokonywania większych odległości i dojazdu na przedmieścia lub w tereny podmiejskie, w tym także do lotnisk. Systemem wspólnych biletów komunikacji miejskiej nie są objęte pociągi podmiejskie SNCF Banlieu, które odchodzą ze wszystkich większych dworców kolejowych.
Czytamy dalej:
''Już od lat działam społecznie, a jako radny ucze-stniczę w wypracowywaniu wielu decyzji. Potrzeby mieszkańców, możliwości i sposoby realizacji widzę z dwóch stron jak monetę, dostrzegam też konieczność zmian"
I odpowiadamy:
Wal sie ze swoimi fascynacjami szambem i zrob Nam pociag do miasta !
Albo stad idz w pis... Natychmiast !

# mrówka

17.09.2006 13:47

Przy tym poziomie dyskusji trudno dotrzeć kazdemu z normalną argumentacją.Widzę Pani Matko że nie rozróżniasz spostrzezen innych niż te z Bialołeki kóre ktoś chce próbowac przenieś wlasnie tu. Opluwając czym się da sprowadzasz to forum do takiego stanu że coraz mniej z nas chce się wypowiadać.Anonimowość wcale nie oznacza komfortu jeśli sie ubliża. Czlowiek i tak czuje niesmak. Racz wziąść to pod uwagę.

REKLAMA

# parę słów

17.09.2006 23:11

Czcigodni Panowie
Siekierko...i Matko...
Powiem tak.Kazda osoba ktora pragnie podzielić sie refleksjami naraza się (co musi wkalkulować ) na rożne oceny.Tę swiadomość mam. Nie dziwią mnie także wasze.Jestem bowiem przekonany że kierujecie się tak zwanym dobrem.Można wyśmiac pomysły lub je spróbować poprawić.Ponieważ jesteśmy dorosli mozemy to robić z taktem.Ale...
Co do pytania Siekieki-co zrobiłem lub co robię?Mieszkam na osiedlu potocznie zwanym Pajdaka lub Nowodwory I.Budżetówka.Przez lata (12) wspólnie z Radą Osiedla ktorej przewodniczę zmieniliśmy sporo. Jesli bedziesz mial kiedyś czas to zapraszam .Pokażę Tobie co można zrobić jesli się chce.Spojrzysz na nasz parking ,ocenisz porządek ,możesz popytać sie ludzi czego dokonano i jak tu się żyje.Jestem także radnym.Mam wewnętrzne przekonanie że Ci ktorzy mi zaufali nie muszą sie mojej postawy wstydzic .Przegladnij protokoly z sesji (na stronie dzielnicy ) ,arkusze radnych,protokoly komisji w ktorych uczestniczę ,popytaj się nie tylko radnych jak mnie oceniają ,pól jest wiele.Jesli chcesz wiedzieć więcej zapraszam na moje dyżury w 1 czwartek miesiąca na Strumykowej w Gimnazjum od 18.To tylko cząstka mojej dzialalności społecznej.Widzę dużo i dlatego staram się tym dzielic na łamach Echa.Sygnalizuję,porównuję może niekiedy się mądrze -to przepraszam. Nie potrafię byc obojętny.Dziś niedziela.W poprzednim temacie dałes radę innym co mają robić :..jedżmy na wycieczkę za miasto korzystając z pięknej pogody..No a co ja w tym czasie robiłem pewnie zapytasz ?Byłem na Czajce i w Forcie wspierać tych ktorzy tak jak ja pragną lepszej i piękniejszej Bialołęki.
No i do Matki.Sugerujesz innym w swojej niewiedzy że ..pewnie pojechał ża społeczne..W życiu (a jestem przekonany że jestem starszy ) nigdy nie miałem zwyczaju konsumować czyjeś. To moja zasada.Jeśli pisałem jak tam jest to chciałem pokazać że z człowiekiem powinno sie liczyć.Że należy się mu coś więcej niż drobne i duże oszustwa tych ktorym zaufali.Tam mer się tlumaczy a wiesz do jakiej refleksji doszedłem na dzisiejszej Czajce?Ci którzy tu byli i dawali słowo że smrodu i spalarni nie będzie-gdzie są? Ich już nie ma.Kaczyński odszedł bo był dobry i odeszli pozostali jego najlepsi zastepcy :Draba,Skrzypek,Stasiak i Urbański.Nawet ze stanowiska odszedł prezes MPWiK Borkiewicz.Do kogo zatem chcesz wysylac petycje ? Dlatego nie zawsze oceniaj pochopnie.
Nawiasem lubię niektóre Twoje wypowiedzi.Nie czuje do Was Panowie żalu choć ze względu na fakt że i Wy widzicie wiele wspierajcie zatem a nie serwujcie wyroków na oślep.
Pozdrawiam A.Opolski

# siekierka kurpiowska

18.09.2006 09:50

Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy celowe działanie, ale mój komputer został zablokowany i nie mógł wejść rano na stronę forum- czyżby niewygodne treści? Inne strony działały bez zarzutu.
Przeglądałem protokoły z sesji, składuy komisji tylko tak się składa, że tam są suche dane:
podjęto uchwałę o zmianie nazwy ulicy,
napisano do Rady Miasta itp. itd.
Nie ma informacji kto co zgłaszał, kto o co zabiegał.
Jako facet pracujący ( była już kobieta pracująca) nie jestem w stanie uczestniczyć w sesjach rady, przychodzić na dyżury radnych.
Chciałbym żeby ot tak po prostu napisał Pan co dla Pana jest największym sukcesem, co dzięki Panu zostało załatwione, o co Pan się starał dla dzielnicy?
Udział w proteście był dla Pana po części obowiązkiem (z jednej strony jest Pan w Komisji Ochrony Środowiska, z drugiej nie wypadało wesprzeć p.Borowskiego).
Ja nie kandyduję na radnego i nie muszę pokazywać swojej twarzy publicznie. Działając spoełecznie ( dla potrzeb dzielnicy)widzę mnóstwo absurdów, które dzięki dobrej woli urzędników i radnych można zlikwidować. Dlatego Pan będąc bliżej tego również powinien to widzieć i o tym głośno mówić- niekoniecznie na dwa miesiące przed wyborami.
Mieszkam na Białołęce i moje osiedle też jest zadbane, ale myślę że to powinno być standardem, a nie powodem do szczególnej chwały.

# A.O

18.09.2006 11:40

Czytając pobieżnie nie trafia Pan na wazne.Interpelacje są na koncu i tam mozna znależć to co trapi i to co się chce.Zaproszenie ponawiam.Chwalenie sie tutaj zaraz ktoś podsumuje -kampania.

REKLAMA

# sąsiad

20.09.2006 11:37

do A.O. bloki ocieplone, remonty zrobione, jeden blok kilka wspólnot, ład, porządek itd., nic nie można zarzucić, tylko czy napewno??????????? a parking to co????? czyj teren?????

# mieszkaniec Pajdaka.

20.09.2006 18:38

Ty sąsiad do czego się czepiasz.Znasz technologię tych płyt ?Robia docieplenie ? Po co ? Zrobili uszczelnienie . Na razie wystarczy.Dlaczego jest kilka wspólnot ? Bo jesteś niedoinformowany .Odsylam Cię do Ustawy o najmie lokali i wszystko bedziesz wiedzial.Co do parkingu - to jest? Jest .Najlepszy w Warszawie i najtańszy.Jest.A co do terenu to niech Cie glowa nie boli.
Jesli nam tak dobrze życzysz to daj 1000000 zł t a narożniki budynków wyłożą na Twoje życzenie lustrami.
Jeśli Ty jesteś sasiad to raczej zagryziak -wstydż się.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break