REKLAMA

Forum › Targówek

REKLAMA

# Artur ze Smoleńskiej

04.02.2012 11:59

Ludzie. Dajcie spokój. Już zmieniliście Babkę. Teraz radni Warszawy zmuszają mnie, żebym nazywał Most Północny Mostem Skłodowskiej-Curie, już słyszę o tym, że Boelsław Prus ma patronować Mostowi Świętokrzyskiemu, a tu znowu kolejny pomysł. Szanuje wszystkich AK-owców i ludzi, którzy walczyli o Polske, ale nie można zmieniać każdej nazwy, zwłaszcza, że Żaba się wreszcie przyjeła, chociaż nie było to łatwe, bo przez wiele lat mieszkańcy nie wiedzieli co to jest Rondo Żaba.

# lidka

07.02.2012 14:38

"Rondo Żaba" dlatego, że zielone i dlatego, że z lotu ptaka wygląda, jak żaba :) Sympatyczne to i bez pompy. Chociaż jedno takie miejsce. Mam nadzieje, że nazwa zostanie, co najwyżej - zgodziłabym się na zmianę na np. równie "lekką", a w pewnym sensie nawiązującą do tej - Rondo( Jana) Brzechwy.

# el99

07.02.2012 18:44

co to za pomysły?! po co zmieniać nazwy już istniejące, niech sobie nazywają nowe ronda, ulice, a te które są niech zostawią w spokoju!!! Każdy i tak będzie używał nazwy Rondo Żaba, tak jak Rondo Babka i Most północny.

REKLAMA

# andre-a

08.02.2012 21:27

ta nazwa jest pusta,jestem za zmianą nazwy

# nata777

09.02.2012 14:21

Ja również szanuję ludzi walczących o swoją ojczyznę, lecz "przerabianie" wszystkiego co się da "pod Powstanie" to już lekka przesada. A jeżeli już, to może należało wcześniej pomyśleć o nadaniu nazwy ppor. Wójcika nie tak odległej od Ronda Żaba ulicy Budowlanej, którą nie tak dawno przemianowano na Matki Teresy z Kalkuty... Poza tym nie rozumiem czym na tle innych Powstańców wyróżnił się ppor Wójcik, który zginął pierwszego dnia Powstania...

# żabojad

09.02.2012 23:04

Mało tego "przerabianie" "pod powstanie", które, jakby na to nie patrzeć było klęską, tak pod względem wykonania, jaki przywództwa. "Powstanie", które doprowadziło do największej eksterminacji i wysiedleń podczas 2 WŚ. To miasto już zapłaciło najwyższą cenę, zmartwychwstało. Ale dość już tych zmian. Zmianiliście nam Kowalskiego, na Kowalskiego, Budowalną na Kalkutę. Zostawcie nam żabę. Ręce precz od Żaby.

REKLAMA

# K.P.

10.02.2012 13:12

Oczywiste jest że będą za zmianą nazwy przeciwnicy i zwolennicy. Mamy wolny kraj i każdy może się sprzeciwiać. O to miedzy innymi walczyli zołnierze AK.
To że wcześniej zostaliśmy sprzedani w Jaucie, nie znaczy że ludzie którzy tam zginĘli, było głupotą. Dowódctwo AK i Rząd w Londynie to inna sprawa, ale zwykli żólnierze walczyli o swoje podówrko i nie rozumiem niechęci do tych zdarzeń.
Rondo Jana Wójcika szybko było by nazywane potocznie rondem "Znicza" od jego pseudonimu.
Dodam że radni SLD są przeciwni zmianie nazwy. Może niech złożą wniosek o nadanie nazwy "rondo Dzierżyńskiego" ...

# janusz z zamiejskiej

18.02.2012 10:20

skończcie wreszcie z tą martylorogią "ŻABA" się przyjeło wśród tysięcy warszawiaków a oppor.Wójciku wie może kilkadziesiąt osób,więc może wyjść parodja jak z rondem "BABKA"

# Chyżozwierz

23.02.2012 12:40

Już w nawyk weszło powiedzenie np. Spotkajmy się na "Żabie" Więc jak nazwa zostanie zmieniona to jak będziemy mówić? Spotkajmy się przy zniczu?

REKLAMA

# jerzy

24.02.2012 16:51

prosze sie zastanowc ze lepiej sie spotykac przy *ZNICZU*bo cieplej niz na *ZABIE*to po pierwsze-zas po drugie nigdy nie za wiele polskosci i patriotyzmu-pamietam czasy gdy Katowice nazwano stalinogradem i to sie przyjelo?-myslenie nie boli.

# Seer

25.02.2012 10:01

Po pierwsze jestem przeciwny zmianie nazw dla obiektów, które funkcjonują już od lat. Równie dobrze możemy zmienić nazwę Marszałkowskiej lub Al. Jerozolimskich na jakiegoś powstańca, która tam zginął, na pewno było ich wielu.
Po drugie, doceniając oddanie i poświęcenie walczących w Powstaniu, uważam, że patronami ulic, placów czy rond powinni być ludzie wybitni i powszechnie znani (jak choćby nobliści, nawiązując do mostu MSC). Z całym szacunkiem dla ppor. Wójcika, ale on raczej taką postacią nie jest. A to, że zginął w okolicach ronda Żaba jest, moim zdaniem, słabym argumentem. Przecież w Warszawie zginęło tysiące Powstańców (i o wiele więcej ludności cywilnej, BTW), więc - w myśl tej zasady - każda ulica, aleja, plac, skwer, most, stacja metra i rondo w Warszawie (a pewnie i w okolicach) powinno nosić nazwę jednego z nich. To przecież absurd!

# jerzy

25.02.2012 13:49

do *Seer´a*dla uscislenia- ppor.AK Jan Wojcik polegl na terenie obecnego Ronda Zaba-dowodzac natarciem na koszary przy ul.11 Listopada. Zostal odznaczony Orderem Virtuti Military V Klasy-w latach okupacji hitlerowskiej prowadzil szkolenia podchorazackie oraz dzialania konspiracyjne w ZWZ AK.Byl wspanialym dowodzca walczacym czynnie o NIEPODLEGLOSC POLSKI.

REKLAMA

# platformers

25.02.2012 17:12

Grunt to się nie przejmować głupotami. Ja nadal jeżdżę ul. Stołęczną do R. Babka i Budowlaną. Mam także zamiar jeździć M. Północnym i przez R. Żaba.

# Jerzy

01.03.2012 18:38

czytajac "wpisy" tu zamieszczone-zastanawiam sie co dla ich autorow znaczy pojecie polskosci-historii narodowej.Moje pokolenie czcilo bohaterow-ktorzy walczyli z okupantami tak hitlerowskimi jak i bolszewickimi-dzieki NIM jeszcze mamy POLSKE-przelana za Ojczyzne krew zobowiazuje przyszle pokolenia.Czy was nie zobowiazuje?milsza wam jest "zaba"?to ja zjadajcie-smacznego

# antyJerzy

01.03.2012 20:45

#Jerzy napisał(a) 01.03.2012 18:38
czytajac "wpisy" tu zamieszczone-zastanawiam sie co dla ich autorow znaczy pojecie polskosci-historii narodowej.Moje pokolenie czcilo bohaterow-ktorzy walczyli z okupantami tak hitlerowskimi jak i bolszewickimi-dzieki NIM jeszcze mamy POLSKE-przelana za Ojczyzne krew zobowiazuje przyszle pokolenia.Czy was nie zobowiazuje?milsza wam jest "zaba"?to ja zjadajcie-smacznego

Ale to nie powód, żebyśmy mieli wszędzie nazwy typu. Dochodzi już do takich sytuacji, że trudno zachować powagę, np:róg Żołnierzy Wyklętych i Zachodzącego Słońca, ul. Batalionu "Pięść" przechodząca w ul. Małego Franka oraz ulica Zgrupowania "Żmija" - przecinają ją ulice Zgrupowania "Żyrafa" i Zgrupowania "Żubr". Lekkie przegięcie, prawda.

REKLAMA

# Jerzy

02.03.2012 15:07

do anty Jerzy-o ktora "prawde"chodzi bo prawd jest wiele jest "prawda"-"polprawda" itd-

# antyJerzy

02.03.2012 18:34

#Jerzy napisał(a) 02.03.2012 15:07
do anty Jerzy-o ktora "prawde"chodzi bo prawd jest wiele jest "prawda"-"polprawda" itd-

Wybierz sobie prawdę, która Ci najbardziej pasuje, w Polsce z prawdą jest tak jak z punktem widzenia. O kombatancką nazwę mogli walczyć wtedy, jak była przebudowa całego węzła, a nazwa Żaba była nazwą potoczną. Ppor. Jan Wójcik może dostać rondo na Trasie Toruńskiej przy Łabiszyńskiej, bo potoczna nazwa tego ronda Forum Romanum, raczej nie przejdzie.

# Jerzy

03.03.2012 16:14

do*anty Jerzy* masz racje -przy przebudowie calego węzla byla propozycja środowiska AK-owskiego na jego Historyczną nazwe.Pomysl dlaczego ówczesna nazwa nie przeszla-i przeczytaj swój pierwszy wpis pod moim adresem oraz wiele wczesniejszych wpisów.Pozdrawiam

REKLAMA

 platformers

03.03.2012 23:03, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 04.03.2012 14:41

Ciekawa teoria

# K.P.

05.03.2012 09:49

Jak można nazwać rondo przy trasie Toruńskiej, nazwiskiem Jana Wójcika, skoro zginął on kilka kilometrów dalej. Rondo Żaba jest śmieszną nazwą, szczególnie w miejscu, gdzie toczyły walki i poległo wielu zołnierzy.

# Jerzy

05.03.2012 10:57

Dzien dobry "Anty Jerzy" w okresie przebudowy Ronda propozycja jego nazwania brzmiala-" Rondo POWSTAŃCÓW PRASKICH".Jeżeli chcialbyś poznać historię powstawania i dzialania ARMII KRAJOWEJ na PRADZE w okresie okupacji Polski przez Niemców w latach 1939-1944 zapraszam do Światowego Związku Żolnierzy Armii Krajowej Okregu Warszawa
6/XXVI Obwodu Praga; 03-750 Warszawa,ul.Śnieżna 3
tel.(22)670 12 26 (tylko w środy w godz.11.00-13.00). Pozdrawiam

REKLAMA

# jOANNA

13.05.2012 22:19

nie ma mowy o zmianie nazwy ronda żaba! To stara nazwa tego ronda. i MY ZBIERZMY 200 PODPISÓW ZA TYM ABY TA NAZWA POZOSTAŁA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

09.06.2012 14:10, wpis modyfikowany 2 razy,ostatnio 09.06.2012 14:22

Fantastyczny, a nie tylko emocjonalny ( jak chcieliby go zapewne interpretować harcerze ), list Warszawianki (prawdziwej!) do "bohaterów" tamtego sierpnia. Jak strzał z otwartej w wypasione ryła londyńskim dekownikom, jak plwocina strzyknieta w pyski ich agitki "na kraj". Ileż trzeba mieć cywilnej odwagi, aby w tych czasach, w dekadzie smoleńskiego mordu, tu, na tej ziemi, wyartykułować tak Piękne i Odważne Słowa to otumianionych "wykształciuchów" kolejnego sierpnia!?
Wyrazy Szacunku i warszawskie Pozdrowienie dla Pani Aliny!
Gratulacje dla PT Radnych za skorzystanie ze strumienia zimnej wody w łazience. Obyście umieli myć w umywalkach rozpalone łby, kiedy trzeba, skoro już macie brać diety.
Matka.

# jeszcze nie radny

20.06.2012 21:40

też jestem przeciwny zmianie i na dodatek ciągłemu gloryfikowaniu powstania. list pani Aliny przypomniał mi historie mojej rodziny która żyła sobie" spokojnie " w Warszawie przed i w czasie wojny dotykała ja wojna jak wiekszości warszawiaków ale gdyby nie powstanie to na pewno wszyscy by do obozu nie trafili i tylko babcia go przetrwała, , przypuszczam że takich ludzi jak pani Alina i ja znalazło by sie dziesiątki jak nie setki tylko boją się narazić nie wiadomo komu

# jestem przeciw karierowiczom

19.06.2022 15:39

Przestańcie nas wreszcie zmuszać do różnych przyjaźni, bo chcecie wygrać wybory! Kto chce, to i tak się przyjaźni, nawet na okrągło, ale jest mnóstwo takich, którzy przyjaźnić się nie chcą albo wręcz przeciwnie i mają prawo do własnego zdania. Dziś będzie przyjaźń, a za chwilę znów może być wrogość, jak przez stulecia i co wtedy? Kolejna zmiana nazwy, bo komuś zachciało się zjeść tę żabę?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe