REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Czwartek - tłusty..........

# Piotrek z Odkrytej

27.02.2003 09:17

Tak tylko przypominam, bo nie sądzę, żebyśmy zapomnieli o tradycji "obżerania się" pączkami. A może jakiś cudowny przepis na pączusie pieczone w domu, bo te sklepowe nie są często spełnieniem naszych smakowych marzeń ? Ja jem pączki tylko w tłusty czwartek i czekam na ten dzień, aby trochę z pączkami przesadzić.

# aza

27.02.2003 10:05

Przepis mojej babci - pracochłonny niestety.
Rozczyn: 5 dkg drożdży, 3 dkg cukru, mleko
CIASTO:4 zółtka, 3 jajka, 8 dkg. cukru, 75 dkg.mąki,ok 2 szkl. mleka, sól, łyżka spirytusu, 15 dkg.masła, 30 dkg, cukier waniliowy ,cukier puder do posypania
zrobić rozczyn z drożdży , pastawić do wyrośnięcia, utrzeć jaja,żółtka z cukrem, przesiać mąkę dodać wyrośnięty rozczyn
mleko,sól (szczypta) spirytus,wyrobić średniej gęstości ciasto .
ZA RZADKIE NIE DAJE SIĘ WAŁKOWAĆ, ZA GĘSTE JEST PO USMAŻENIU MAŁO PULCHNE!!
Po połączeniu wszysykich składników dodać po trochu roztopione letnie masło,wyrobić ciasto, postawić do wyrośnięcia.
Gdy ciasto powiększy jeszcze raz swoją objętość ,podzielić ciasto na cztery części wyłożyć na stolnicę, rozwałkować dość grubo
Zwywałkowanego ciasta wykrajać krążki na każdy nałożyć powidła lub konfiturę skleić jak pierogi,lekko ukształtować okrągłe paczki położyć na stolnicę wysypaną mąką ,przykryć ściereczką ,odstawić do ponownego wyrośnięcia. w tzw międzyczasie nastawić tłuszcz do głębokiego smażenia . Zrobić próbę kawałkiem ciasta .
Wyrośnięte pączki kłaśc na gorący tłuszcz ,gdy połowa pączka się zrumieni patyczkiem orócić i smażyć z drugiej strony. Po usmażeniu odsączyć na bibule , posypać cukrem pudrem zmieszanym z cukrem waniliowym ,lub zanużyć w lukrze.
Pozdr

# meja

27.02.2003 12:03

zjadlam dwa, chyba wystarczy :)

REKLAMA

# antypolityka

27.02.2003 13:07

duśka też się powinna wypowiedzieć

# Duśka

27.02.2003 16:14

Nigdy nie robiłam pączków. Za to bardzo lubię takie lekko czerstwe, na drugi dzień do gorącego mleka. A wszystkim życzę smacznego. Za to mam dobry przepis na faworki mojej cioci. Jak ktoś chce to podam. Duśka

 książkowa

27.02.2003 16:27

Duśka, nie pytaj się czy ktoś chce, wiadomo, że Twoje przepisy są rewelacyjne

REKLAMA

# piotr

27.02.2003 22:32

Zjadłem 8.........

# antypolityka

28.02.2003 08:39

..... a ja cztery, a co do faworków to i tak najlepsze robi moja mama

# Piotrek z Odkrytej

28.02.2003 10:54

No no, ja zjadłem 4. Za to faworki mogę jeść codziennie - czekoladę też. Chociaż nie pozwalam sobie na to, niestety. Duśka, poproszę o ten przepis faworczany.

REKLAMA

# Duśka

01.03.2003 11:07

Proszę bardzo. Oto przepis:
- 2 szklanki mąki
- 5 żółtek
- czubek łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 kieliszek spirytusu lub wódki (tylko proszę wcześniej nie wypić, bo faworki będą tłuste)
- 2 do 3 łyżek kwaśnej smietany 22%
- łyżka masła
Wszystko razem zagnieść na ciasto, aż będzie miało bąbelki. Włożyć na pół godziny do lodówki, potem wałkować cienkie plastry i wykrawać faworki. Naciąć pośrodku, przewinąć i smażyć na złoty kolor, najlepiej na smalcu, ale może być olej. Smacznego. Sama jeszcze nie robiłam z tego przepisu, ale jadłam i są wspaniałe. Duśka

# Kurczak

01.03.2003 16:59

nigdy nie kupujcie pączków w cukierni na Świderskiej, chyba że lubicie takie przedwczorajsze:)

# znawca

01.03.2003 19:09

Takie są najlepsze.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy