REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Cyrk wyborczy w okręgu nr 4

27.10.2002 10:18 #białołęczanin
ok. 7 rano wyborcy zauważyli,że na liście do rady dzielnicy nie zostali zamieszczeni kandydaci PiS i Unii dla Warszawy. Niektóre komisje wyborcze np. na Marywilskiej dość kuriozalnie reagowały na tę sytuację- jeden z członków radził nie ma tych, głosuj pan na innych. Ok. 8 część komisji zaprzestała w ogóle wydawania kart, a część wydawała tylko do sejmiku, rady warszawy i na prezedynta. ok 8.20 ogłoszono przerwę do 11, po której ma nastąpić wznowienie głosowania do 23. Moim zdaniem należy w takiej sytuacji powtórzyć wybory w okręgu 4, ponieważ część osób nie mogła głosować na tych co chciała, a część tylko połowicznie i została zdezinformowana.
27.10.2002 11:38 #archanioł
Przecież to rozbój na prostej drodze z użyciem narzędzi wyborczych! Czy to Europa?
27.10.2002 11:59 m0n1ka
Przed chwilą mówili w TVN24, że karty dodrukowano i ok.11-tej wybory wznowiono, a lokale wyborcze będą otwarte w Białołęce do 23-ciej.
27.10.2002 12:17 #prawnik
Jeżeli to co tu napisaliście jest prawdą, to wybory w okręgu czwartym będą nieważne!
27.10.2002 12:27 #Wyborca
Ktro W gminie-dzielnicy jest odpowiedzialny za ten burdel.Gratuluję.Przegrani zaskarżą wynik wyborów to jest pewne.
27.10.2002 14:44 #archanioł
To jest okręg burmistrza, czy nie wstyd? A plakaty wyborcze przed lokalami wyborczymi? To jest naruszanie prawa!
27.10.2002 15:44 #Oświadczenie PKW
Poważniejszy problem przydarzył się komisji wyborczej w gminie Warszawa - Białołęka. Stwierdzono tam, iż karty do głosowania w okręgu nr 4 dla wyborów do Rady Dzielnicy wydrukowano błędnie. Głosowanie zostało wstrzymane a karty zostały wydrukowane ponownie. Głosowanie w tym okręgu zostanie przedłużone do godz. 23.00. Przypadki wydrukowania błędnych nazwisk zdarzyły się także w kilku innych okręgach. Wszędzie jednak szybko dostarczono prawidłowe karty do głosowania.

Przewodniczący PKW powiedział, że pełną odpowiedzialność za błędy na kartach ponoszą właściwe komisje wyborcze. "Obowiązkiem komisji jest ustalenie treści karty i po wydrukowaniu jej ponowne sprawdzenie".
27.10.2002 16:04 #historyk
Według mnie również, te wybory powinny być powtórzone- komisje obwodowe (w końcu to najczęściej młodzi ludzie bez studiów lub emeryci) popełnili w panice tyle błędow i dezinformacji (mnie np. poinformowano przesunięciu wyborów do dzielnicy na 10 listopada),że ma to wpływ na ostateczny wynik. Co np. z głosami, które oddano na źle wydrukowane listy (a taka sytuacja była możliwa między 6 a 7)???. Złamano też decyzję komisarza wyborczego, który do 11 zapowiedział wstrzymanie wyborów, w komisji w Białołęce Dw. w SP 110 otarto już lokal wyborczy o 10.30 (podobno na interwencję burmistrza!)
27.10.2002 17:29 #NN
Przecież to parodia wyborów! Wystawianie plakatów wyborczych przed lokalami wyborczymi jest tylko jednym z przejawów lekceważenia przepisów. A zbyt małe urny? Na pytanie, co będzie gdy się przepełni członek komisji odpowiada "mamy drugą". To pytam: ile może być urn?
28.10.2002 10:56 #Wyborca
Białołęka zawsze z czegoś musi słynąć Tym razem z głupoty ,braku odpowiedzialności , za co biorą pieniądze ludzie siedzący w komisjach.A to taki ciekawy okręg z Smoczyńskim, Sławińskim,Madejem,Radzikiem.Niezły przekręt co?
REKLAMA
28.10.2002 11:39 #mąż zaufania
Za co biorą pieniądze ludzie w komisjach to akurat wczoraj można było sprawdzić, przejeżdżając o k. piątej rano obok lokali wyborczych. Mało który skończył pracę. W normalnych wyborach ok. północy jest już po sprawie, a przecież członkowie komisji mają minimum przeszkolenia, czyli nie są przygotowani na sytuacje awaryjne. Z każdym dyrdymałem trzeba było dzwonić do komisji dzielnicowej, w której też często nie wiedziano, jak rozwiązać problem. Osoby, które zagłosowały na błędnych kartach miały możliwość powtórzenia głosu! Ale ich pierwsze głosy (te na złych kartach) również uznano za ważne!!!! I jak ma to policzyć komisja, w której siedzą ludzie obdarzeni zdrowym rozsądkiem i jakoś im nie pasuje taka interpretacja decyzji komisarza warszawskiego? Zapytajmy raczej, kto jest odpowiedzialny za ten przekręt.
28.10.2002 12:04 #NN
Nie bardzo rozumiem... czyżby głosowanie na kartach z błędem było legalne na równi z tymi właściwymi? Jeśli wyborca nie powtórzył głosowania zaliczano ten głos na niewłaściwej karcie? Czy to Mrożek? A na biletach do kina też można było głosować?
28.10.2002 19:33 #Mąż zaufania
Powtarzam: głosy oddane na źle wydrukowanych kartach uznano za ważne!!! Decyzją Komisarza Wyborczego z godz. 16.15. Więc np. można było sobie zagłosować dwa razy na Smoka, albo oddać głos w okręgu 4 na Kozłowskiego z okręgu 1. Pytanie: taki głos to głos na Unię dla Warszawy, ale na Kozłowskiego czy Madeja? A jeśli na Kozłowskiego, to w której komisji?
28.10.2002 22:59 #nie wybrany
Ile jest tych złych kart wrzuconych do urn, i czy mają jakiś wpływ na wynik. Nie sądzę, żeby między szóstą a ósmą było duzo glosujących. Problemem jest raczej to,że od ośmej do jedenastej nie można było zagłosować i wiele osób nie przyszlo drugi raz.
29.10.2002 12:50 #Mru
To prawda. Gdyby ważność wyborów była zakwestionowana, to i tak pewnie sąd by orzekł, że błędy w procedurze nie miały wpływ na wynik. Jeśli Smoczyński dostał 800 głosów, to parę mniej czy więcej nie zrobiłoby żadnej różnicy... Cóż, widocznie ludzie po prostu uznali, że przez ostatnie osiem lat dobrze im się działo. Albo wolą starych złodziei, których znają, i którzy kradną tak, żeby mieć jeszcze co kraść przez parę lat, niż nowych, po których nie wiadomo czego się spodziewać...
29.10.2002 13:13 #NN
A ja pytam jeszcze raz: ile urn można "mieć na stanie"?
30.10.2002 01:06 #cienki bolek
do NN, URN TYLE ILE BYLO TRZEBA. Na telefon KOMISJI do gmiNY że urna się przepełnia, przywożono następną
30.10.2002 13:01 #NN
Ordynacja wyborcza wyraźnie mówi (art.42) o jednej urnie i w dodatku jest niedopuszcalne, by przywożono jakieś urny w trakcie głosowania!
30.10.2002 14:35 #rowniez_cienki
"Art. 42. 1. Przed rozpoczęciem głosowania obwodowa komisja wyborcza sprawdza, czy urna jest pusta, po czym zamyka ją i opieczętowuje pieczęcią komisji oraz ustala liczbę otrzymanych kart do głosowania.
2. Od chwili opieczętowania aż do zakończenia głosowania urny otwierać nie wolno."
Nie jest powiedziane, że urna składa się z jednej skrzynki. Natomiast w czasie głosowania istotnie była otwarta tylko jedna urna (skrzynka), którą po napełnieniu komisja zaklejała i obok stawiała kolejną urnę (skrzynkę).
30.10.2002 14:39 #ciekawy
Dlaczego przed SP 110 nie jest wywieszony protokół z wynikami wyborów?
REKLAMA
30.10.2002 17:15 #NN
Urna to jest jedna skrzynka i nie da się tego inaczej zinterpretować! Powinna być wystarczająco duża i tyle. Bo dlaczego nie 10 małych? Urna ma stać te 14 godzin w lokalu wyborczym i jest nietykalna! A tu proszę: wymieniają, przynoszą inną... Magicy?
30.10.2002 22:40 #cienki bolek
mam informacje od wyborców z Nagodziców że lokal wyborczy w tych wyborach był ciasną klitką i głosowanie w kilka osób było niemożliwe, protokół w Domu Rencistów na Bohaterów jest bardzo 'SKROMNIE' umieszczony.
30.10.2002 22:58 #nagi w pokrzywach
Po przeczytaniu Waszych uwag n.t. wyborów w Białołęce widzę że wybory były doskonale przygotowane a Komisje kompetentne i przeszkolone. Za organizację odpowiada gmina. Cieszę się, że dotychczasowe władze zwyciężyły w tych wyborach i wierzę, że dzielnica d. gmina będzie rosła w siłę a ludziom będzie żyło się dostatniej
02.11.2002 12:54 m0n1ka
Szczerze mówiąc, przygotowanie tych wyborów w ogóle woła o pomstę do nieba. W czasie całej kampanii widziałam słownie jeden komplet obwieszczeń i to dopiero w samym lokalu wyborczym, do którego trafiłam tylko dlatego, że mieszkałam tu już podczas wyborów parlamentarnych i na zasadzie analogii poszłam w to samo miejsce. Moze to teoria spiskowa, ale czyżby ktoś uznał, że głosy osób "nowych" na tym terenie są niepełnowartościowe i nie warto nawet ich informować. Chociaż z drugiej strony ulotki niektórych kandydatów pozwoliły mi się dowiedzieć, w którym okręgu głosuję!!! Kiedyś takie obwieszczenia znajdowały się na poczcie, ale tym razem dokładne oględziny budynku poczty na Myśliborskiej na tydzień przed wyborami nie przyniosły żadnego efektu. Jakże bym chciała, żeby ktoś za to dostał po głowie. Podejrzewam, że znalazłaby się spora grupa ludzi, którzy nie poszli głosować dlatego, że nie chciało im się uganiać w deszczu po pocztach w poszukiwaniu podstawowych informacji.

 7880/7907 


  • Poleć
  • Polub Tu Białołęka
  • Udostępnij


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA