REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Co z mieszkaniami komunalnymi?

# otto

15.09.2009 07:10

Mieszkania komunalne

# otto

15.09.2009 07:17

czy są jeszcze wolne mieszkania ?

# ddd

17.09.2009 12:32

pewnie że są,jakiś czas temu oglądałem reportaż o mieszkaniach komunalnych w Poznaniu gdzie ludzie narzekali że są mieszkania komunalne ale miasto nie ma pieniędzy że by je wyremontować,a u nas w Warszawie a dokładnie w bloku przy Porajów stoją nowe puste mieszkania gotowe do zamieszkania i nikogo to nie obchodzi.SKANDAL!!!

REKLAMA

# sowa 2

17.09.2009 20:47

Najgorzej wypada wtedy jak ktoś formuje opinie bez wiedzy (ddd ) wypada powiedzieć że dup.....Bez względu jak opluje Dzielnice.A odpowiedż jest dziecinnie prosta.Miasto zarezerwowało kilka mieszkań dla osób które dla dobra budowy pewnego mostu muszą się tam przeprowadzić .I się przeprowadzają ponieważ ich mieszkania znalazły się w osi mostu na który czekamy. O ile się orientuję pozostały jeszcze chyba trzy mieszkania. Dodać tu należy że choć most jest inwestycją ogólnomiejską to mieszkania po tej stronie Wisly zabezpiecza głównie nasza dzielnica ( przeprowadzki mieszkańców ż ul Świderskiej itd.)Zatem ddd bądż zdrów i nie pisz głupot.

# mieszkanka

18.09.2009 09:08

Pustych mieszkań w tym bloku jest 8, na dzień dzisiejszy.

# Iza31

18.09.2009 10:40

Nikt nie opluwa Dzielnicy tylko jej władze,a je można by opluć nie tylko za sprawę tych mieszkań.
Budowa mostu jest inwestycją miasta a nie dzielnicy i to miasto a nie gmina Białołęka powinno zapewnić lokale zamienne osobą które muszą przeprowadzić się z powodu budowy mostu.
Sowa 2 nie wiem czy jesteś z Białołęki, ale jak tak to na pewno pamiętasz że mieszkańcy protestowali nie chcieli budowy bloku przy Porajów wtedy władze zapewniały że w naszej dzielnicy jest wiele rodzin potrzebujących pomocy,oczekujących na mieszkanie komunalne po 6-7lat a teraz 3/4 bloku zostało zamieszkane przez osoby muszące przeprowadzić się z powodu budowy mostu.Osoby oczekujące na mieszkanie komunalne są rozżalone będąc na liście w pierwszej 20-tce nie dostały mieszkania,bo gmina oddała je do dyspozycji miasta,chociaż nie miała takiego obowiązku.A ludzie którzy nie chcieli tego bloku teraz mają powód do opluwania władz gminy.

REKLAMA

# iza 1

22.09.2009 14:54

Co do mieszkań to do końca roku muszą przyznać wszystkie mieszkania bo jak nie to przejdą dla miasta więc warto się starać

# pomóż1

22.09.2009 19:54

A mieszkań jest 5 wolnych bo ciągle jest tam ciemno i niema firan to dlaczego gmina nie chce nikomu ich przyznać? .Proszę o pomoc co mam zrobić żeby dostać .

# xxx

23.09.2009 08:45

Te mieszkania podobno są oddane do dyspozycji miasta i gmina nie ma wpływu na to kto tam zamieszka.Tak twierdzi wiceburmistrz Opolski i naczelnik Bożek,ale ile w tym prawdy to zwykły człowiek się nie dowie.Ja słyszałem że wolnych mieszkań jest 8 (wiadomość od mieszkańca bloku)

REKLAMA

# Iza31

25.09.2009 12:43

iza1 skąd pomysł że do końca roku muszą przyznać wszystkie??? Te mieszkania już rok stoją puste to dlaczego nie mogą postać jeszcze z rok.

# nowak11

06.10.2009 15:44

bo nikt nie chce mieszkań komunalnych bo są za drogie bynajmniej na Porajów

# kamil

07.10.2009 09:13

Nie tylko są drogie,ale jeszcze fatalnie wykonane,tynki ludziom na głowe się sypią

REKLAMA

# nowak11

07.10.2009 18:04

no to jest prawda

# sybilla

12.10.2009 12:38

nowak11
Ja chętnie wezmę takie mieszkanie jak nie ma chętnych:) Pozdrawiam

# xxx

22.10.2009 10:11

podobno temat pustych mieszkań komunalnych w bloku przy Porajów był poruszany na ostatniej Sesji Rady Dzielnicy.Ktoś może wie co ciekawego na ten temat zostało powiedziane???

REKLAMA

# ewka

24.10.2009 13:40

Czy to prawda że w bloku przy Porajów 14 zaczęły się eksmisje osób zalegających z płaceniem czynszu???
Może ktoś wie coś na ten temat???

# Pablo21

08.11.2009 10:35

A propo Porajow 14 to wiem że niektórzy ludzie tam nie są tacy biedni i robią przekręty,biora mieszkanie na dwóch lokatorow tylko po to by mieć większy metraż,a i tak ta druga osoba tam nie przebywa gdyż chodzi tylko o to by wykorzystać to pozostała powierzchnię na wynajem by jeszcze się wzbogacić tak nie powinno być skoro całe rodziny nie mają gdzie mieszkać.

# czarnaOliwka

08.11.2009 11:27

ha! jakbyś znał moją historię Pablo21.. w piatek w moje ręce wpadła gazetka echo Bialoleckie, i z niej dowiedziałam się że popełniam przestępstwo! wynajmowalam pokój u starszej pani, która upierała sie, ze to jej mieszkanie i na umowę wynajmu czekam 7miesięcy, i jej do tej pory nie widziałam. mieszkałam tam, tzn. na PORAJÓW 14, z moich chłopakiem, i
po przeczytaniu artykułu w echu szybko się z tamtąd zawineliśmy, na dodatek oszukała nas na kasę.

REKLAMA

# czarnaOliwka

08.11.2009 11:32

czy ktoś wie co można z tą sprawą zrobić? może udać się od wydziału lokalowego i zgłosić tą sprawe? bardzo proszę o pomoc

# mmieszkaniec

09.11.2009 08:32

czarnaOliwko zgłoś tą sprawę do administracji budynku takich przekrętów nie może być

# ela

09.11.2009 18:30

czarnaOliwko sprawę możesz a nawet powinnaś zgłosić do Wydziału zasobów lokalowych gminy Białołęka ul.Marywilska 44 tel.22/811 52 67 do naczelnika Bożka. Szkoda że nie masz umowy bo pewnie właścicielka się wyprze że tam mieszkaliście. Zgłoś to koniecznie jest wiele rodzin które czekają na mieszkanie komunalne rodzin z małymi dziećmi które potrzebują dużo bardziej tego mieszkania,a taka babcia sobie mieszka i jeszcze na tym zarabia.
P.S. Jak duże jest to mieszkanie i ile osób tam mieszka?Według ustawy jedna osoba powinna mieć kawalerkę,a chyba nie mieszkaliście z tą babcią w jednym pokoju?
Pozdrawiam i powodzenia życzę.

# jacek

10.11.2009 11:29

a co na ten temat powie bwradny?? Czy ma zamiar ktoś w tej sprawie interweniować??

# czarnaOliwka

11.11.2009 00:37

mieszkanie miało 46m2.. 2pokojowe, a mieszkała tam tylko ta kobieta.. No i my przez jakiś czas. A czy nie bedziemy mieć problemów, bo w sumie nie świadomie, ale zawsze braliśmy udział w oszustwie... Jeszcze nie chciała nam oddać pieniędzy za ostatni tydzień, miała rozliczyć się po emeryturze, a że przestaliśmy jej ufać wzięliśmy klucze w zastaw bo tak nam ktoś znajomy doradził.. Jak je pokażemy to może nam uwierzą, co? Dzięki Mmieszkaniec i Ewo!!

# czarnaOliwka

11.11.2009 00:41

przepraszam! Elo ;)

# mmieszkaniec

11.11.2009 20:20

czarnaOliwko zgłoś tą sprawę tak jak wyżej napisałem i nic się nie bój

# czarnaOliwka

11.11.2009 21:28

mmieszkaniec mimo wszystko mam obawy, bo brat powiedział że jeszcze i sobie brudu narobie i zwyczajnie się boję.. może zgłosić to anonimowo na początek i zapytać jak to będzie rozwiązane?

# ela

11.11.2009 22:53

Jak zgłosisz to anonimowo to mała szansa że coś z tym zrobią .
Ale możesz spróbować,podać dokładne dane tej babci i numer mieszkania w którym to było.
POWODZENIA

# czarnaOliwka

12.11.2009 08:23

ela jeszcze raz dziekuje! trzeba coś z tym zrobić, bo to jawne oszustwo..

# 111

12.11.2009 09:52

502 388 015 Radny Marek Fronczak przewodniczący komisji mieszkaniowej,spoko gościu.Zadzwoń do niego on poradzi Ci jak tą sprawę załatwić,to bardzo normalny gościu i na pewno nie zostawi Cię z tym samej.

# czarnaOliwka

12.11.2009 15:40

111 dziekuje. Na razie spróbuje telefonicznie.

# ela

13.11.2009 10:04

Daj znać czy udało Ci się coś zdziałać,jestem bardzo ciekawa jak nasza gmina zareaguje na to.

# xyz

14.11.2009 18:55

Ja znam jeszcze kilka podobnych przekrętów.Mieszkanie dostali tam np ludzie,którzy mieszkali w mieszkaniu pracowniczym(teraz czeka sie tam na wykup)i mają jeszcze jedno mieszkanie w Warszawie.Dostał też gość,który jest rozwiedziony(jest na rencie),ale żyje z żoną i z nią mieszkał do tej pory w domu jednorodzinnym,a swoje mieszkanie po rodzicach sprzedał.Dostał też niepełnosprawny chłopak,który mieszkał z rodzicami w 2 pok.mieszkaniu,mają dom pod Warszawą i jeszcze drugi jako letniskowy.Ja znam tylko te 3 historie z tego bloku,ale podobnych na pewno jest więcej.

# magda

25.11.2009 12:00

czarnaOliwka udało Ci się coś w sprawie tego mieszkania zrobić?? Mam podobną sprawę.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break