REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# mieszkankaBiałołęki

02.08.2014 13:03

Witam! Na jakiej ulicy znajdowała się dawna stacja Wiśniewo?
Pozdrawiam serdecznie,
mieszkanka Białołęki

# Ułan

03.08.2014 20:08

Witam,
wg starych map: przy połączeniu Sąsiedzkiej z Modlińską...

# dada

03.08.2014 21:53

Czyżby tam, gdzie jeszcze niedawno był przystanek autobusowy "Wiśniewo"?

REKLAMA

# Ułan

03.08.2014 22:30

Nie wiem, gdzie był ten przystanek, ale wiem, gdzie była stacja Wiśniewo ;-)

# hobbistycznie varsavianista

15.08.2014 13:47

Przystanek autobusowy Wiśniewo to dzisiejszy przystanek Białołęka-Ratusz.
@Ułan: czy można prosić o informację skąd taka mapa? Chętnie bym spojrzał. Czy ma Pan ją w wersji papierowej (jeśli tak, proszę o skany/zdjęcia), a jeśli elektronicznej - o link (a może jest i więcej starych map Białołęki/Warszawy?) :)

# mieszkankaBiałołęki

21.08.2014 10:16

Witam raz jeszcze. Mam informację, że na rogu ulic Kołacińskiej i Modlińskiej był sklep, który został zamknięty w 1934 roku. Czy to prawda? Czy obok było przedszkole? Jeżeli mapy są dostępne również proszę o wytyczne jak je odnaleźć :D

REKLAMA

# A. D.-A.

27.12.2014 10:15

Witaj,
jak zostało powiedziane wcześniej na ulicy Kołacińska Wiśniewo?
Dziękujemy!

# stary kolejorz wąskotorowy

27.12.2014 22:02

Trzeba reaktywować tę linię kolejową. Zamiast tramwaju z Żerania.

# A. D.-A.

28.12.2014 10:39

Witaj,
Szukam poprzedniej nazwy tej ulicy. (dziś ulica Kolcinska).

REKLAMA

 jkj

28.12.2014 17:30, wpis modyfikowany 3 razy,ostatnio 28.12.2014 17:34

@A. D.-A:
Nosiła nazwę generała Świerczewskiego (http://www.picfront.org/d/8smw).

# A. D.-A.

28.12.2014 19:18

Witaj,
Mam mapę od 1939 jest inna nazwa istnieje.
Mogę tylko rozszyfrować Jozikowskiegostraße. Jest napisane być nieczytelne.
Czy są jakieś zdjęcia okolicy przed 1940? Gdy stacja nadal tam był i przedszkola z przedszkola? Gdzie mogę znaleźć informacje?
Wielkie dzięki!

 jkj

06.01.2015 14:55, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 06.01.2015 14:55

Nic dziwnego, że nazwa jest inna, w końcu gen. Świerczewski zmarł dopiero w roku 1947 ;) Niestety, nie mam żadnej mapy obejmującej Wiśniewo z tamtego okresu, najwcześniejsza jaką da się znaleźć to z 1956, nie mam też żadnych zdjęć. Może warto zwrócić się do fundacji AVE, tam trochę tego mają?
Ale za to zależałoby mi obejrzeniu tej mapy, którą posiadasz - byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby udało się ją zeskanować albo chociaż zrobić zdjęcia, wrzucić na jakiś hosting i podrzucić tutaj linki (ewentualnie mogę podać adres e-mail), bo jedyne mapy ze starszego okresu z Białołęki można znaleźć na Mapsterze (http://igrek.amzp.pl/search.php?range=short), ale tam są w bardzo małej skali, oczywiście bez nazw ulic...
Jeśli by się udało to byłbym naprawdę wdzięczny! Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek materiały dotyczące naszej, obecnie, dzielnicy, to byłoby super - dzielmy się z innymi entuazjastami :)
Gorąco pozdrawiam!

REKLAMA

# A.D.-A.

22.01.2015 15:31

Witaj,
moi dziadkowie mieszkali 1919/40 w Wiśniewo. Mieli sklep spożywczy, przedszkole i żłobek. Niestety mam tylko szkic przedstawiający w posiadanie moich dziadków. Aż do około 1975 roku, jeszcze dom i szklarnie muszą być. Być może fotografować wszystko z rozbiórki budynku? Nic w archiwach Wiśniewo? Pozdrowienia dla Warszawy

 jkj

08.02.2015 14:53

Dopiero zauważyłem, że nie jesteś z Polski ;) Przeszukałem dostępne archiwa cyfrowe, np. NAC i nic nie znalazłem. Wspominałeś jednak, że masz mapę z 1939 roku - bardzo by mnie interesowała, czy możesz ją zeskanować i tu wrzucić link?

# A.D.-A.

15.05.2015 12:47

Moi dziadkowie urodzili się na Mokotowie. Są to 3 lub 4 generacji, który urodził się w Polsce.
Przodkowie moi dziadkowie byli koloniści z Niemiec.
Czy są jakieś dokumenty do kolonistów, którzy osiedlili się w 1800 roku?
Moi przodkowie mieszkali w Górnej Wsi, pradziadek urodził się w Sękocin / Pęcicach. Gdzie można znaleźć dokumentację?
Najlepsze życzenia dla Wiśniewo!

REKLAMA

# Gromek

15.05.2015 12:53

Może tu jest coś o Twoich dziadkach:
http://tustolica.pl/dluga-i-barwna-historia-krotkiej-uliczki_70314

# A.D.-A.

15.05.2015 15:53

Witaj,
dzięki za link.
Moi dziadkowie zostali wezwani Richard i Alexandra Hau.
Żyli 1919/40 w Wiśniewo. Potem musieli opuścić Wiśniewo. Może jest więcej zdjęć?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe