REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# mieszkankaBiałołęki

02.08.2014 13:03

Witam! Na jakiej ulicy znajdowała się dawna stacja Wiśniewo?
Pozdrawiam serdecznie,
mieszkanka Białołęki

# Ułan

03.08.2014 20:08

Witam,
wg starych map: przy połączeniu Sąsiedzkiej z Modlińską...

# dada

03.08.2014 21:53

Czyżby tam, gdzie jeszcze niedawno był przystanek autobusowy "Wiśniewo"?

REKLAMA

# Ułan

03.08.2014 22:30

Nie wiem, gdzie był ten przystanek, ale wiem, gdzie była stacja Wiśniewo ;-)

# hobbistycznie varsavianista

15.08.2014 13:47

Przystanek autobusowy Wiśniewo to dzisiejszy przystanek Białołęka-Ratusz.
@Ułan: czy można prosić o informację skąd taka mapa? Chętnie bym spojrzał. Czy ma Pan ją w wersji papierowej (jeśli tak, proszę o skany/zdjęcia), a jeśli elektronicznej - o link (a może jest i więcej starych map Białołęki/Warszawy?) :)

# mieszkankaBiałołęki

21.08.2014 10:16

Witam raz jeszcze. Mam informację, że na rogu ulic Kołacińskiej i Modlińskiej był sklep, który został zamknięty w 1934 roku. Czy to prawda? Czy obok było przedszkole? Jeżeli mapy są dostępne również proszę o wytyczne jak je odnaleźć :D

REKLAMA

# A. D.-A.

27.12.2014 10:15

Witaj,
jak zostało powiedziane wcześniej na ulicy Kołacińska Wiśniewo?
Dziękujemy!

# stary kolejorz wąskotorowy

27.12.2014 22:02

Trzeba reaktywować tę linię kolejową. Zamiast tramwaju z Żerania.

# A. D.-A.

28.12.2014 10:39

Witaj,
Szukam poprzedniej nazwy tej ulicy. (dziś ulica Kolcinska).

REKLAMA

 jkj

28.12.2014 17:30, wpis modyfikowany 3 razy,ostatnio 28.12.2014 17:34

@A. D.-A:
Nosiła nazwę generała Świerczewskiego (http://www.picfront.org/d/8smw).

# A. D.-A.

28.12.2014 19:18

Witaj,
Mam mapę od 1939 jest inna nazwa istnieje.
Mogę tylko rozszyfrować Jozikowskiegostraße. Jest napisane być nieczytelne.
Czy są jakieś zdjęcia okolicy przed 1940? Gdy stacja nadal tam był i przedszkola z przedszkola? Gdzie mogę znaleźć informacje?
Wielkie dzięki!

 jkj

06.01.2015 14:55, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 06.01.2015 14:55

Nic dziwnego, że nazwa jest inna, w końcu gen. Świerczewski zmarł dopiero w roku 1947 ;) Niestety, nie mam żadnej mapy obejmującej Wiśniewo z tamtego okresu, najwcześniejsza jaką da się znaleźć to z 1956, nie mam też żadnych zdjęć. Może warto zwrócić się do fundacji AVE, tam trochę tego mają?
Ale za to zależałoby mi obejrzeniu tej mapy, którą posiadasz - byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby udało się ją zeskanować albo chociaż zrobić zdjęcia, wrzucić na jakiś hosting i podrzucić tutaj linki (ewentualnie mogę podać adres e-mail), bo jedyne mapy ze starszego okresu z Białołęki można znaleźć na Mapsterze (http://igrek.amzp.pl/search.php?range=short), ale tam są w bardzo małej skali, oczywiście bez nazw ulic...
Jeśli by się udało to byłbym naprawdę wdzięczny! Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek materiały dotyczące naszej, obecnie, dzielnicy, to byłoby super - dzielmy się z innymi entuazjastami :)
Gorąco pozdrawiam!

REKLAMA

# A.D.-A.

22.01.2015 15:31

Witaj,
moi dziadkowie mieszkali 1919/40 w Wiśniewo. Mieli sklep spożywczy, przedszkole i żłobek. Niestety mam tylko szkic przedstawiający w posiadanie moich dziadków. Aż do około 1975 roku, jeszcze dom i szklarnie muszą być. Być może fotografować wszystko z rozbiórki budynku? Nic w archiwach Wiśniewo? Pozdrowienia dla Warszawy

 jkj

08.02.2015 14:53

Dopiero zauważyłem, że nie jesteś z Polski ;) Przeszukałem dostępne archiwa cyfrowe, np. NAC i nic nie znalazłem. Wspominałeś jednak, że masz mapę z 1939 roku - bardzo by mnie interesowała, czy możesz ją zeskanować i tu wrzucić link?

# A.D.-A.

15.05.2015 12:47

Moi dziadkowie urodzili się na Mokotowie. Są to 3 lub 4 generacji, który urodził się w Polsce.
Przodkowie moi dziadkowie byli koloniści z Niemiec.
Czy są jakieś dokumenty do kolonistów, którzy osiedlili się w 1800 roku?
Moi przodkowie mieszkali w Górnej Wsi, pradziadek urodził się w Sękocin / Pęcicach. Gdzie można znaleźć dokumentację?
Najlepsze życzenia dla Wiśniewo!

REKLAMA

# Gromek

15.05.2015 12:53

Może tu jest coś o Twoich dziadkach:
http://tustolica.pl/dluga-i-barwna-historia-krotkiej-uliczki_70314

# A.D.-A.

15.05.2015 15:53

Witaj,
dzięki za link.
Moi dziadkowie zostali wezwani Richard i Alexandra Hau.
Żyli 1919/40 w Wiśniewo. Potem musieli opuścić Wiśniewo. Może jest więcej zdjęć?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break