REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Księżycowy

10.07.2013 09:13

No właśnie , to o czymś świadczy i tu apel do władz gminy Bielany, skoro Płatniczą okrzyknięto historyczną ulicą i położono kostkę granitową to dlaczego na Cegłowskiej leżą jeszcze komunistyczne płytki .....
Lampy są z lat 30-tych XX w ,to i ulica i chodniki powinna być z epoki warto o tym pamiętać...... i wtedy dopiero można sobie wyobrazić spacer spotykając np Broniewskiego czy Nałkowską ,bo Żeromski już niestety nie żył ....

# Henryk z Alei Zjednoczenia

10.07.2013 15:58

#Księżycowy napisał(a) 10.07.2013 09:13
No właśnie , to o czymś świadczy i tu apel do władz gminy Bielany, skoro Płatniczą okrzyknięto historyczną ulicą i położono kostkę granitową to dlaczego na Cegłowskiej leżą jeszcze komunistyczne płytki .....
Lampy są z lat 30-tych XX w ,to i ulica i chodniki powinna być z epoki warto o tym pamiętać...... i wtedy dopiero można sobie wyobrazić spacer spotykając np Broniewskiego czy Nałkowską ,bo Żeromski już niestety nie żył ....

Postulat skądinąd słuszny, amigo. Ps. Bielany nie są gminą od kilkunastu lat. Mają status dzielnicy. Warto wiedzieć, jeśli się wypowiada w tzw. temacie. Serdecznie pozdrawiam.

# Księżycowy

11.07.2013 06:24

Faktycznie ,,mea culpa " ,przepraszam za przejęzyczenie ,ale podział administracyjny zawsze wzbudza kontrowersje...
Oryginalnie w momencie powstania rejon nazywał się Zdobycz Robotnicza teraz Stare Bielany,kiedyś mieszkałem na Brzezinach teraz nazywa się Wrzeciono,
z kolei gmina Warszawa Bielany istniała 1994-2002 i w tym czasie mieszkałem na Al.Zjednoczenia stąd może moje niedopatrzenie , tak to jest jak się ponad 40 lat mieszka w jednym rejonie ,no ale zwracam honor mojemu przedmówcy-Bielany od kilkunastu lat mają status dzielnicy (dokładnie 11 lat)

REKLAMA

# rott

11.07.2013 08:34

ale fotki brzydkie :(

# Henryk z Alei Zjednoczenia

12.07.2013 14:27

#Księżycowy napisał(a) 11.07.2013 06:24
Faktycznie ,,mea culpa " ,przepraszam za przejęzyczenie ,ale podział administracyjny zawsze wzbudza kontrowersje...
Oryginalnie w momencie powstania rejon nazywał się Zdobycz Robotnicza teraz Stare Bielany,kiedyś mieszkałem na Brzezinach teraz nazywa się Wrzeciono,
z kolei gmina Warszawa Bielany istniała 1994-2002 i w tym czasie mieszkałem na Al.Zjednoczenia stąd może moje niedopatrzenie , tak to jest jak się ponad 40 lat mieszka w jednym rejonie ,no ale zwracam honor mojemu przedmówcy-Bielany od kilkunastu lat mają status dzielnicy (dokładnie 11 lat)

I to jest wzorcowy, bielański dyskurs na poziomie! Inne portale uczcie się kultury bynajmniej osobistej :) Dziękuję za korektę i kłaniam się nisko.

# Pyrekcb

16.07.2013 16:32

#Henryk z Alei Zjednoczenia napisał(a) 12.07.2013 14:27
I to jest wzorcowy, bielański dyskurs na poziomie! Inne portale uczcie się kultury bynajmniej osobistej :) Dziękuję za korektę i kłaniam się nisko.

www.sjp.pwn.pl/lista.php?co=bynajmniej
:-)

REKLAMA

# Rafał

17.07.2013 01:14

Latarnie gazowe są także na ul. Szaflarskiej - również na Bielanach.

# Pstryk

23.07.2013 15:27

Czy jest tu fotoedytor? Skandaliczny brak kompozycji zdjęć, które są poruszone i niedoświetlone. Za coś takiego dostawało się dwóję w technikum fotograficznym.

# eRDe

23.07.2013 18:09

Miło przeczytać taką rozmowę w Internecie.

REKLAMA

# R17

03.08.2013 22:52

Co się dzieje z echem Bielan? Tzn ostatni news, ten właśnie jest z 10.07 i nic. Na urlopy wszyscy wyjechali czy też serwis z naszej dzielnicy upadł?

# rubeus

25.09.2015 15:31

Wcale nie jedyne.
Na Sadybie zachowało się ich o wiele, wiele więcej i zostały wpisane do rejestru zabytków jeszcze w 1982 r.

# tezeusz

09.10.2015 14:20

Obawiam się, że w niedługim czasie te latarnie znikną. Pamiętam z dzieciństwa, jak się drażniliśmy z panem, który wieczorami chodził i włączał latarnie. A my zaś nim idąc staraliśmy się je wyłączyć. Ale już później jak nam opowiedział o tych latarniach to często z nim chodziliśmy w czasie tego włączania". A swoją drogą byłem przekonany, że latarnie na Płatniczej też są przedwojenne :).
Na Bielanach jest wiele miejsc, które wymagają ich zachowania dla potomności. A szczególnie chyba właśnie okolice Placu Konfederacji. Tak się złożyło, że z Bielanami jestem związany od urodzenia. Mieszkałem tam od 1958 roku do 1975. Ale mój bliski kontakt z tą dzielnicą trwał, bo później tam pracowałem a poza tym mam tam mnóstwo rodziny i znajomych. To piękna dzielnica, szkoda tylko, że tak zaniedbywana przez kolejne władze. Bielany rozkwitły, gdy zostały gminą. Szkoda, że ten czas trwał tak krótko.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA