REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

buspas cd.

# morgan freeman

13.12.2004 10:08

w sobotę w kurierze mówili że na wiosnę zacznie się malowanie buspasa na modlińskiej
w świetle dzisiejszych, porannych wydarzeń (blondyna w polonezie) zastanawiam się czy istnieje jakikolwiek sposób żeby obniżyć ciśnienie mieszkańcom białołęki w drodze do pracy, czy buspas cokolwiek pomoże?
moim zdaniem to łabędzie śpiew naszej dzielnicy, nic już nas nie uratuje, koniec z wolnym czasem, z pracy do domu będziemy wracać tylko w weekendy albo późną nocą
pozdrawiam

 Rudolf

13.12.2004 19:10

Jestem optymistą i moze pas troche poprawi obecną sytuację. Jednak myśle, że przepustowość Modlińskiej osiągneła swój szczyt.No chyba że po wytyczeniu buspasa część kierowców przesiądzie sie do busów.

 Alf

14.12.2004 10:54

Taki jest cel, aby ludzie przestali jeździć samochodami.
Ja od dawna przestałem jeździć samochodem do Centrum, jestem do przodu kilkaset zł miesiecznie z tego powodu (bilet okresowy kosztuje grosze w porównaniu z parkingiem za 200zł plus 200-300 na benzynę).

REKLAMA

 Rudolf

14.12.2004 21:51

http://miasta.gazeta.pl/
warszawa/1,34887,2444596.html
Jak dla mnie to są kpiny i robienie ludzi w konia. Tyle gadania o potrzebie zrobienia analiz czy sie opłaca, co trwało ok.roku, a teraz trzeba czekać drugie tyle na wytyczenie i wymalowanie wszystkiego tym bardziej, ze pogoda sprzyja od ponad tygodnia.

# miłośnik_komunikacji

15.12.2004 08:02

no bo to jest robione w myśl zasady: "chciałabym a boję się"

# Andrzej

16.12.2004 22:24

Dodam swoją opinię, jak myślę 90% kierowców z Tarchomina. Naprawdę nie wiem jak naiwnym trzeba być, żeby myśleć że wytyczenie bus-pasa (czyt. celowe jeszcze większe zakorkowanie Modlińskiej) skłoni kierowców do przeniesienia się do autobusów. Max 1% i mogę postawić kupę kasy o ten zakład. Ten kto wpadł na taki pomysł chyba nigdy nie jeździł tamtędy przed ósmą rano. Z trzech pasów zrobienie dwóch to czysta matematyka: zmniejszenie przepustowości Modlińskiej o 1/3!!! I tak jest już cała zakorkowana!!! Autobusy tak czy tak wciskają się na chama (co z drugiej strony rozumiem i sam ich przepuszczam). Ale opowiadanie jak to kierowcy się wciskają (mimo że to prawda) a nie zauważanie autobusów to jawna niesprawiedliwość. Przecież tak samo jak autobusami w samochodach jadą spieszący się do pracy ludzie. A teraz miało by to tak wyglądać: dwa pasy ciasne aż do Mechofera i jeden pusty, co pięćset metrów autobus. I proszę mi wytłumaczyć jaka siła jest w stanie powstrzymać kierowców od korzystania z pasów dla autobusów. Uważam że wytyczenie tego pasa jest tylko pójście na łatwiznę ze strony władz. Wzięli by się za przyspieszenie budowy mostu albo znaleźli inne rozwiązanie problemu korków. Idąc ich tropem proponuję np wprowadzenie nowego podatku od samochodów korzystających z dróg np w godzinach 7-9. Gwarantuję że wtedy ludzie przesiedli się do komunikacji miejskiej, przynajmniej na kilka tygodni, bo po korzystaniu w tym czasie odechciałoby im się stania w ciasnych, śmierdzących, zimą zimnych latem gorących autobusach.

REKLAMA

 ooo

16.12.2004 23:50

To i ja wtrace swoja opinie. Uwazam, ze miasto w pierwszym rzedzie powinno usprawniac komunikacje miejska, a dopiero gdy komunikacja publiczna zacznie dzialac jak nalezy, moze zajac sie ulatwieniem zycia kierowcow.
Dlatego nie wzrusza mnie to, ze przepustowosc Modlinskiej zmniejszy sie o 1/3, bo nie wzrusza mnie widok przedstawicieli handlowych siedzacych samotnie w swoich wspanialych, wielkich autach (przeciez gdyby dojezdzali "cienkusem", to koledzy by sie smiali) na warszawskich rejestracjach.
Jaka sila jest w stanie powstrzymac kierowcow od korzystania z bus-pasa? Policja i straz miejska jest w stanie. Byleby tylko chcialy. Codzienie na te trzy godziny musi tu byc kierowany patrol i niech nie probuja mowic, ze nie maja mozliwosci. Rano pod komisariatem jest az niebiesko od radiowozow.

# dkot

17.12.2004 00:20

dlatego powinien byc to tzw. kontrbuspas- pod prad

# Andrzej

17.12.2004 08:31

Policja??? A oni nie mają może nic lepszego do roboty??? Ale to i tak jest typowo polskie rozwiązanie problemu przez miasto. Podam przykład. Oglądałem kiedyś program coś w stylu "Drogówka". Facet wjechał w dziurę i rozwalił sobie zawieszenie. Przyjechała drogówka i co??? Od razu telefon do zarządzającego drogą. Ale wcale nie po to żeby ktoś tą dziurę załatał, tylko po to żeby ktoś postawił znak!!! Tak się rozwiązuje problemy u nas. Droga nie do jazdy - nikt jej nie naprawia tylko np ogranicza prędkość. Wypadki na przejściach - nikt nie buduje kładek tylko od razu pięć świateł, ograniczenie. To wszystko pójście na łatwiznę. Nikomu nie chce się trochę postarać żeby naprawdę rozwiązać problem. A co do transportu miejskiego to najpierw trzeba zadbać o jego jakość ale od podstaw - autobusy i rozkład. A tak - tłok, brud, smród. Jeszcze coś o drogach. O ile wiem to w tym roku była kasa na zrobienie w końcu nowodworskiej od ciołkosza do mehoffera. Jakoś nie widzę żeby ktoś coś w tej sprawie ruszył. Owszem był czas kiedy pojawili się tam robotnicy ale zakleili czymś tylko dziury i teraz op miesiącu jest jeszcze gorzej. A teraz wszyscy się cieszą bo koło marca planują znów zrobić (chociaż tylko 300m). Czy ktoś rozlicza władze z takiego wyrzucania w błoto pieniędzy??? Może ktoś by poprawił modlińską zanim wydzielą ten bus pas. Kto przejeżdża w ją poprzeg mehoffera albo kowalczyka ten wie.

REKLAMA

# miłośnik_komunikacji

17.12.2004 10:46

#Andrzej, czy jadąc kiedykolwiek autobusem (nie wiem, czy zniżyłeś się do tego poziomu) byłeś świadkiem omdleń z powodu ciasnoty i długiego czasu jazdy? Buspas to jest taki rodzaj równouprawnienia - mniejsze wygody (właściwie to ich brak), ale za to bez stania w korkach. Mi się wydaje, że ty traktujesz ludzi jeżdżących komunikacją miejską jako kogoś niższej kategorii. A co byś powiedział, gdyby oni wszyscy jutro przesiedli się w samochody?
ps. Wystraczy się zwlec pół godziny wcześniej z wyra i jedzie się bez problemów, zarówno autobusem jak i samochodem.

# Andrzej

17.12.2004 12:21

Z całym szacunkiem, absolutnie nie uważam ludzi jeżdżących autobusami jako kogoś gorszej kategorii. Wręcz odwrotnie - nawet ich podziwiam. Ale dlaczego z tego powodu że ja mam akurat samochód to zaraz się mnie traktuje jako wielkiego szlachcica czy coś w tym stylu. W końcu człowiek po to ma rozum żeby sobie ułatwiać i umilać życie. A płacąc na drogi (o ile można je tak nazwać) też czegoś oczekuję. Oczekuję że na równych prawach co autobusy będę stał w korku. Dlaczego ułatwiając życie jednym (komunikacji miejskiej) trzeba akurat dowalić innym??? Czy to ma być równouprawnienie? A poza tym to nie narzekam na korki bo już się przyzwyczaiłem i to jest mój wybór, bo osobiście wolę sobie te pół godzinki pospać dłóżej. Ale nie chcę po prostu żeby moim kosztem ułatwiać komuś życie.

# miłośnik_komunikacji

17.12.2004 12:36

'A płacąc na drogi (o ile można je tak nazwać) też czegoś oczekuję' - ja płacę za bilet i też czegoś oczekuję!
'Ale nie chcę po prostu żeby moim kosztem ułatwiać komuś życie.' - buhaha! Zastanów się, czy to ty przypadkiem nie pogarszasz życia innym! I ponawiam pytanie: 'A co byś powiedział, gdyby oni wszyscy (tzn. ludzie z autobusow) jutro przesiedli się w samochody?'

REKLAMA

# Andrzej

17.12.2004 14:57

To wtedy każdy by miał równe szanse. Co do opłat to porównaj sobie cenę biletów i benzyny. I wcale nie narzekam że dużo za to płacę tylko znów ty nie oczekuj nie wiem czego za te parę złoty za bilet.
I naprawdę nie wiem dlaczego jesteś takim miłośnikiem komunikacji. Rozumiem ludzi którzy nie mają samochodów. Ale poza tym...??? I proszę nie ośmieszaj się mówiąc o ekologii, bo chyba nigdy nie jechałeś za warszawskimi autobusami. Nawet jakby wszyscy z autobusu się przesiedli do samochodów to i tak byłoby mnie z nich spalin.

# miłośnik_komunikacji

17.12.2004 15:26

- A co byś powiedział, gdyby oni wszyscy (tzn. ludzie z autobusow) jutro przesiedli się w samochody?
- To wtedy każdy by miał równe szanse.
Haha! I co? Wyścigi po poboczach, chodnikach i ścieżkach rowerowych, kto jest większym cwaniakiem! A gdyby pracowali w centrum to gdzie by znaleźli miejsce do zaparkowania? Nic nie mówię o ekologii, coś źle przeczytałeś albo czegoś nie zrozumiałeś. Przeczytaj jeszcze raz!

# CC

17.12.2004 15:39

Zgadzam sięz Andrzejem! Tak wyglada, jakby po Modlińskiej poruszali się tylko "handlowcy na warszawskich numerach". Przecież to jest dojazdówka do Warszawy od strony północnej!!! Pas only bus sprawi, że korki będą się zaczynały pod Płońskiem. Dyskusja o tym czy wstać wcześniej i jechać autobusem jest poza tematem. Most MOST MOST może sprawę załatwić, a nie klejenie problemu gumą do żucia. A konkurs na most nawet nie został rozpisany (miał byc we wrześniu) - to tak dla przypomnienia miłośnikom i wyborcom miłośćiwie nam panujacego Kaczora- Precz z Agencjami. Zajmuje się sprawami, na które i tak nie ma wpływu - a te które wymagają podjęcia w końcu decyzji - leżą. A my w korkach stoimy. Do zobaczenia przy skręcie na Płochocińską.

REKLAMA

 ragozd

17.12.2004 16:57

bzdury gadacie. caly swiat idzie w strone komunikacji miejskiej a tu niewolnicy wlasnego auta komkuruja ktow wiecej glupot napisze ...
Pierwszego dnia korki moga byc i od gdanska. Ale jesli ci korjowicze beda widzieli pomukajace prawym pasem puste nowe autobusy - to nastebnego dnia beda one pelne, a liczba aut radykalnie spadnie ...
No ale niewolnikom aut do glowy nie przyjdzie by sie od nich wyzwoli c:(

# gosc

19.12.2004 16:44

Napisze herezję:
Jestem wiekszym zwolennikiem buspasa, niż samego mostu...
Dlaczego?
Otóż pomyślcie, jak już będzie ten most, to do Tarchomina wjedzie potok samochodów o nieprawdopodobnym natężeniu i nie będzie rano szansy wyjechać z Tarchomina - już teraz są korki przy tym małym rondzie k. policji.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

19.12.2004 17:35

" ... o nieprawdopodobnym natężeniu i nie będzie rano szansy wyjechać z Tarchomina - już teraz są korki przy tym małym rondzie k. policji "
Wlasnie ! I na tym mili Panstwo polega Geniusz Sp. I Sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Edwarda Gierka, ktory w swoim dalekosieznym widzeniu byl laskawa ustawic Trase Torunska wraz z jej parametrami w takim miejscu i na takim poziomie, ze o to zatyka sie ona dopiero dzisiaj, po ponad 25 latach eksploatacji.
Powtorzmy - eksploatacji !, bowiem latwo zauwazyc, ze trasa nie zostala jeszcze ukoczona i porzucona porasta trawa, brzozami i olszyna ...
Tyle dla tej Trasy zrobily Wladze Bialoleki, a jakby tego bylo malo, to te same wladze zafundowaly jedynemu skupisku ludzi, ktorym maja uprzejmosc zarzadzac, G...O ! - przepraszamy za wyrazenie, mialysmy na mysli rondo, ktore w rok ( dwa lata ?) po oddaniu do uzytku zatyka sie i powoduje korki na cale nasze osiedle ...
W tym miejscu Hasz Gosciu jestesmy przy Was, ze slowami uznania za piekna nazwe ...
b] ... to male rondo k.policji [/b]
Celne podsumowanie

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

19.12.2004 17:36

Znowu sie nie wyboldzilo, jak nalezy...yhhh Moze teraz ?
... to male rondo k.policji
?

 Matka_Sławka_z_Gdańska

19.12.2004 17:37

Tak ... udalo sie

# Andrzej

19.12.2004 21:19

Po kolei bo na szczęście nie pochodzę z tego paskudnego miasta i na każdy wolny weekend wyjeżdżam.
Dzięki CC. W końcu jakiś normalny człowiek który mówi konkrety a nie sami miłośnicy komunikacji zachwyceni jej poziomem. Moim zdaniem tylko i wyłącznie most może coś pomóc. Zobaczcie jak się tarchomin rozrasta!!! A drogi te same. Od trzech lat tu mieszkam i coś o tym wiem.
Teraz do Ragozda. Jaki z ciebie NAIWNIAK!!! Naprawdę chyba sam w to nie wierzysz że wszyscy raptem się do autobusów przesiądą. Po to sobie kupiłem samochód żeby z niego korzystać a nie tylko w niedzielę do kościoła wyciągać. Żebym nie wiem ile miał w korku stać to i tak jest to o wiele większa przyjemność niż kożystać z komunikacji miejskiej na takim poziomie jaka jest teraz. A jestem kompetentny w tych sprawach bo też jakiś czas temu z niej korzystałem. Jedyne co by mnie skusiło do zostawienia na parkingu samochodu to metro ale to póki co nam nie grozi.
Teraz do gościa. Chyba nie znasz specyfiki tarchomina. Przecież wszyscy rano stąd wyjeżdżają do pracy i doprawdy nie wiem o jakich ty samochodach mówisz, które miały by nas zalać. Po co tu jechać??? Tylko żeby się przespać i tyle. A jak masz na myśli że ci zrobią szybką trasę pod nosem to tylko się z tego cieszyć. A nie jak ursynowianie marudzą że im chcą coś wybudować. Niech stoją w korkach dalej. Ja jestem świadomy że mieszkam w mieście i liczę się z tym że takie zaludnienie potrzebuje infrastruktury. A kto tego nie rozumie niech sobie kupi działkę poza warszawą.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji również kierowców, bo chyba walczę z wiatrakami.

REKLAMA

# Andrzej

19.12.2004 21:41

A co do tego ronda przy policji to wolę nie komentować. Chyba gorszego rozwiązania nie można było znaleźć. A przecież są chyba mądrzy ludzie odpowiedzialni za ruch. Dla przykładu chyba z rok temu: dwa pasy skrętu z modlińskiej na tarchomin przy ratuszu albo ostatnie rozwiązanie wjazdu na most. Tak prosto a pomaga. Panowie - naprawdę można. Tylko trochę więcej chęci a nie od razu jakiś bus pas.

# gosc

19.12.2004 22:05

Andrzej, wystarczy, że część ruchu z Modlińskiej skręci w prawo, w Obrazkową (planowana droga dojazdowa do mostu Pn) i już na tym mini-rondzie zacznie się mega korek, przez który nikt nie wjedzie na most, ani nie wyjedzie z Tarchomina.
PS. Specyfikę Tarchomina trochę znam, bo od 4 lat mieszkam na Nowodworach. Jest to czwarta dzielnica Warszawy w której mieszkam i jak dotąd w tej właśnie czuję się najlepiej. Od roku jeżdzę autobusem do centrum, co jest moja świadomą decyzją - jestem tam szybciej i taniej, w trakcie jazdy mogę poczytać książkę. Wiadomo, że nie można tego porównać do własnej bryki, ale i tak jestem zadowolony ze swojej decyzji. Wjeżdżanie samochodem do centrum (pracuję tuż koło dw. centralnego) to obecnie drogi masochizm.

# miłośnik_komunikacji

20.12.2004 08:37

#CC: "Dyskusja o tym czy wstać wcześniej i jechać autobusem jest poza tematem. Most MOST MOST może sprawę załatwić, a nie klejenie problemu gumą do żucia."
Jak na razie to most jest poza tematem!
#Andrzej: " A poza tym to nie narzekam na korki bo już się przyzwyczaiłem i to jest mój wybór, bo osobiście wolę sobie te pół godzinki pospać dłóżej."
W takim razie pas dla autobusów nie będzie ci wcale przeszkadzał

REKLAMA

# Andrzej

20.12.2004 13:14

Do gościa.
W zupełności się z tobą zgadzam jeśli chodzi o to rondo. Ale mam nadzieję (o ile teraz to ja nie przesadzam z naiwnością patrząc np na trasę siekierkowską od strony wawra) że oprócz mostu zrobią chociaż kawałek trasy. Nie mówiąc już o całym projekcie który zakłada trasę aż za marki. Ja też sobie nie wyobrażam żeby cały ruch z mostu skierować na rondo. Mam nadzieję że nikt z projektantów nie bierze tego pod uwagę, nawet w momencie przejściowym.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA