REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Budynek Komunalny na Białołęce

# Eliza

19.11.2008 09:50

Gazeta Echo Białołęckie bardzo delikatnie opisała sytuacje oddanego właśnie do użytku bloku komunalnego przy ul.Porajów 14.Od początku powstawania tego budynku budził on wiele kontrowersji,mieszkańcy nie zgadzali się na powstanie takiego bloku,władze jednak zapewniały że to budynek dla mieszkańców gminy,a co się okazało z listy osób oczekujących na takie mieszkanie w gminie białołęka dostało lokal zaledwie kilka osób w tym budynku.Pytanie kto dostał pozostałe mieszkania???

# Eliza

19.11.2008 10:22

Echo Białołęckie artykuł " Mieszkania dla wybrańców"

# jutro

19.11.2008 19:24

precz z naszymi radnymi!!!

REKLAMA

# dzisiaj

20.11.2008 06:58

Zróbmy referendum za ich odwołaniem.
W Olsztynie się udało!!!!

 Matka_Sławka_z_Gdańska

20.11.2008 09:24

Co to znaczy dostalo ? ... przeciez na tym mozna zrobic swietny, prywatny interes !? Prawda ?

# Eliza

20.11.2008 12:03

No i pewnie ktoś zrobił na tym niezły prywatny interes... Przecież POLAK potrafi...:)

REKLAMA

# jo

21.11.2008 17:31

Ja chciałbym usłyszeć jakie stanowisko mają w tej sprawie samorządowcy z komisji inwestycyjnej.

# ciekawski

23.11.2008 09:04

A może by tak opublikować listę tych szczęśliwców.

# posiadający mieszkanie

23.11.2008 10:39

Jak to zwykle w naszej dzielnicy bywa kazdy wypowiada się w sprawie nie mając rzetelnej wiedzy ale przekonany o swej nieomylności. Jeśli Ty Elizo masz wiedzę (a piszesz bzdury ) to sądzę że powinnaś coś zweryfikować...Wszystkie mieszkania otrzymują mieszkańcy Bialołęki.Zaznaczyć należy że parę zasiedlili pracownicy oświaty mieszkający na terenie placówek oświatowych.W ten sposób zwolnione mieszkania przeznacza sie dla potrzeb poszczególnych szkół na swietlice lub sale lekcyjne.Nasza dzielnica pierwsza w W-wie uporzadkowała w tym zakresie szkoły.Zmniejszyła koszty utrzymania np.w ferie.Tylko przyklasnąc.Parę mieszkań (6) wymieniono z innymi dzielnicami otrzymując w zamian o 20% mieszkań na ich terenie więcej przeznaczonych dla naszych mieszkanców o powierzchniach które nie występują w dostatecznej ilości w tym budynku.Sam zgadzam się z oceną autorki artykułu o niedoskonalości systemu lub mechanizmu otrzymywania tych mieszkań ,braku okreslenia czasu zamieszkiwania ale to regulują uchwaly Rady W-wy na ktore wpływ mamy ograniczony.Widoczny jest brak konsekwencji skoro socjalne mieszkania przydziela sie czasowo to tu postępowanie jest inne ?Nikt przecież nie weryfikuje póżniejszych dochodów tych szczęsliwców. Wydaje się mi także że przy pisaniu takich artykułów może dobrze byłoby zasięgnąć informacji u zródeł. Za sprawy te odpowiada burmistrz Opolski i naczelnik Bożek i nie byloby wtedy przekłamań.

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

23.11.2008 12:23

Pracownicy oswiaty... ?
Rozumieja zatem Matka, ze druga zona pierwszego meza Lilki juz kreci nowymi kluczykami na zmyslowo przedluzonym akrylem malym palcu lewej reki.... hm ?
A dlaczego lewej... zapytacie pewnie ?
Bo na prawej ma zyczliwie wsparta swoja nowa sasiadke z pietra . Matke Lilki...

# kpt nemo

23.11.2008 13:27

Widzisz Matko, jednak nie miałaś racji:
Matka_Sławka_z_Gdańska 2005.09.28 11:20
A pewnie, ze woleli, bo ta juz chalupe ma i prawdopodobnie teraz nie zawalczy o metraz, tylko dajmy na to o nowe fure, albo o pare hektarow kolo Lanska. Poza tym co mieli wybrac ? Lylkie ? Przeciez jej sie nawet nie chcialo pozorow przyzwoitosci zachowac. Mogla kupic temu swojemu facetowi peruczke ? Mogla. I go ... ... w tej fryzurze na balkon tego komunalnego mieszkania wystawiac. Zeby chociaz z daleka za matkie robil... pod wieczor . A kto by sie k...wa jorgnal, ze to nie stara ! Kazdy popatrzyl i pomyslal:
O! Matka Lylki...zamieszkuje... he, he, he...

 Matka_Sławka_z_Gdańska

23.11.2008 14:56

Tekst, ktory cytujesz podwodniaku, w pierwszym akipicie nie dotyczy Lilki, tylko innej cwanej, partyjnej gapy, a mianowicie Julki. Jedna i druga wyrosla zywiac sie dobrem spolecznym z samorzadowej doniczki.
Natomiast reszta, czyli drugi akapit, lezy jak ulal !
Cieszy natomiast Matke sam ladnie wydobyty cytat, co swiadczy, ze czytasz, zapamietujesz, moze troche mechanicznie, ot tak bez zastanowienia i zrozumienia, ale zawsze...
Jestes na dobre drodze ! Oby tak dalej.

REKLAMA

# Eliza

23.11.2008 16:00

Osobiście znam trzy rodziny bedące na liście osób oczekujących na mieszkanie komunalne od 8-9 lat są na tej liście w pierwszej dwódziestce,znam dobrze ich sytuacje mieszkaniową i wiem że takie mieszkanie to dla nich jedyne wyjście z trudnej życiowej sytuacji.Niestety ani jedna z tych rodzin nie otrzymała mieszkania w tym bloku,czy to nie dziwne???A dlaczego nie została wywieszona lista osób które te mieszkania dostały,gdy by były na niej faktycznie tylko osoby z listy oczekujących na mieszkanie w naszej dzielnicy napewno została by ona ujawniona.Ale widocznie burmistrz i naczelny stwierdzili że może ludzie się tym nie zainteresują.

# ja tam byłem

23.11.2008 18:29

Przy wręczaniu skierowań dla rodzin które zostały zakwalifikowane do zasiedlenia budynku została wszystkim przekazana informacja że jesli ktoś przekaże dane inne niż zlozone przez zainteresowanego zostanie przydział na mieszkanie cofnięty.W przydział mieszkań a szczególnie w typowanie osób uprawnionych zaangażowanych było tyle osób że trudno wierzyć w oszustwa.Skoro Elizo pewna jesteś ze dokonano błędnych przydziałów to upublicznij te nazwiska (skrzywdzonych ) do momentu możliwości dokonania korekt.Natomiast dlaczego nie została wywieszona lista zobacz co mówią przepisy.Przy Twej skrupulatności sprawa jest prosta lista uprawnionych jest w internecie a po przydziale bedzie podlegać aktualizacji i dopatrzysz się tego co chcesz i sie uspokoisz.

# Eliza

23.11.2008 18:40

A na jakiej stronie niby jest aktualna lista osób oczekujących na przydział mieszkania??? Nie wiem czy osoby o których wyżej mówiłam życzyły by sobie aby operować tu ich nazwiskami,wiem że bedą sprawe załatwiać innymi metodami a nie przez forum w necie:)

REKLAMA

# Eliza

23.11.2008 18:43

Ciekawe czy faktyczniez listy zniknie 80 nazwisk,po zaktualizowaniu jej:)

 Matka_Sławka_z_Gdańska

23.11.2008 19:14

Dajcie zyc slupom !

# siekierka kurpiowska

23.11.2008 21:12

dla zainteresowanych:
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/5 9111099-5A83-4BA1-926C- 6A7B1953D039/661473/ Zaczniknr1doUchwaynrCXLVIII1682008.jpg
przed 9, 6 i załącznik zlikwidować spację

REKLAMA

# siekierka kurpiowska

23.11.2008 21:17

a kolejne listy to załączniki do uchwał 169,170

# siekierka kurpiowska

23.11.2008 21:28

nastąpiły też już zmiany:
"...W uchwale Nr CXLVIII/168/2008 Zarządu Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy z dnia 9 października 2008 r. w sprawie skierowania osób do zawarcia umów najmu lokali zamiennych położonych w budynku przy ul. Porajów 14 w Warszawie w związku z § 7 pkt 5 Uchwały Nr XLIII/1010/2004 Rady m. st. Warszawy z dnia 2 grudnia 2004 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta stołecznego Warszawy w załączniku nr 1 w tabeli wiersz 17 otrzymuje brzmienie:
17 103 PIETRUSZCZAK Edward Świderska 3 38,00 23,20 2 ; 44,48 26,05 2 ..."

# siekierka kurpiowska

23.11.2008 21:32

nastąpiły też już zmiany:
"...W uchwale Nr CXLVIII/168/2008 Zarządu Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy z dnia 9 października 2008 r. w sprawie skierowania osób do zawarcia umów najmu lokali zamiennych położonych w budynku przy ul. Porajów 14 w Warszawie w związku z § 7 pkt 5 Uchwały Nr XLIII/1010/2004 Rady m. st. Warszawy z dnia 2 grudnia 2004 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta stołecznego Warszawy w załączniku nr 1 w tabeli wiersz 17 otrzymuje brzmienie:
17 103 PIETRUSZCZAK Edward Świderska ..." i kolejne zmiany:
"...1. Kieruję Pana Bogdana Kuzio do zawarcia umowy najmu na lokal
socjalny nr ... przy ul. ... na okres 1 roku, to jest do
31.10.2009 r.
2. Przedmiotowy lokal składa się z 1 izby o pow. całkowitej 33,18 m2..."

REKLAMA

# Eliza

24.11.2008 17:44

Na żadną ze stron podanych wyżej,niestety nie udało mi się wejść.A chętnie bym sobie te ustawy poczytała.POZDRAWIAM :)

# siekierka kurpiowska

24.11.2008 18:00

Proponuję na stronie bip.warszawa.pl znaleźć uchwały i zarządzenia z Białołęki. Można też przeczytać protokoły z sesji Rady Dzielnicy. Możemy się z nich dowiedzieć, że kolejne 1,5 miliona wydamy na obiekt przy Van Gogha na zakup żaluzji.
Okazuje się, że bubel w którym nie można usiąść w pierwszym rzędzie na piętrze sali widowiskowej , bo nie widać z niego sceny, w którym przecieka dach sali gimnastycznej, w któym problemem jest zmywanie zewnętrznych okien ( potrzeba do tego alpinistów) ma kolejny feler.
W letnie i słoneczne dni sale lekcyjne przypominają piekarnik.
Ciekaw jestem, czy kiedykolwiek zostanie pociągnięta do odpowiedzialności osoba, która z ramienia Dzielnicy nadzorowała budowę i plany obiektu przy Van Gogha?
Czytając protokół możemy też się pośmiać ( płacz już nie pomoże) z przeznaczenia 3 mln w budżecie na ul.Płytową. Ciekaw jestem jaki developer nacisnął ( a raczej zabrzęczał)przy tej inwestycji, bo jak na razie droga ta prowadzi donikąd?
Jakoś inne uczęszczane ulice ( patrz Nowodworska) nie mogą się doczekać realizacji.
Ale najważniejsze, że będzie TRAMWAJ WODNY!!!! ( a raczej pisany patykiem na wodzie).

# Eliza

24.11.2008 18:01

W uchwale Nr CXLVIII/168/2008 podana jest lista 21 osób przesiedlonych z budynku przy ul.Świderskiej. Wszystko dobrze,ale w tym budynku przy ul Porajów 14 jest 80 mieszkań,a nie 21.Kto zajął resztę lokali??

REKLAMA

# Eliza

24.11.2008 19:04

W uchwale Nr.CXLVIII/171/2008 znalazłam kolejnych 17 rodzin które otrzymały przydział na mieszkania w bloku przy Porajów,to już razem 38lokali zajętych:)

# Eliza

24.11.2008 19:11

Uchwała Nr CLV/181/2008 kolejne 2 osoby...

# Eliza

24.11.2008 19:35

Mam następne 16osób załączniki do uchwały 170 i 169...To już razem 56 mieszkań zajętych

REKLAMA

# Do Elizy

24.11.2008 20:44

Wydział Zasobow Lokalowych mieści się przy ul.Marywilskiej i tam wskażą Tobie miejsca gdzie uzupełnisz swoje zbiory .Dla zaspokojenia ciekawości powiem że dziś w sali Urzedu-tam gdzie odbywają się śluby skierowania otrzymała ostatnia grupa tz. mieszkańcy Świderskiej.Była moja znajoma i pozytywnie oceniła wręczenie skierowań.Także je otrzymała.Ze strony urzędu był Opolski ,Jakubowski i Bożek. Sensacji zadnych nie było.

# Eliza

24.11.2008 21:07

Pozytywnie oceniła oceniła bo także je otrzymała...Czy kogoś to dziwi???

# Mariola

26.11.2008 18:24

Każdy się cieszy z tego co mu nie zawsze lekkim wysiłkiem spadnie. Napewno są wśród nich osoby którym się w zyciu nie powiodlo. Są tam inwalidzi i repatrianci .Zazdrościcie im wszystkim ? Fe. Przechodzę obok szczególnie wieczorem i widzę coraz więcej świateł .Przed świętami.Trochę słucham co się tam dzieje.Nie słyszałam o kombinacjach.Może niektórzy wykorzystali przepisy,ale tak zawsze było ,jest i będzie. Nikt nawet na forum nie powiedział dziękuje tym którzy włożyli w tę prace dużo serca. To takie polskie czy białołęckie ? Jak myślisz Elizo

 Matka_Sławka_z_Gdańska

26.11.2008 21:50

A Moj Maz, Edward, to mowi, ze sa takie kobiety, ze sa.... a On sie zna, ten Moj Edek, oj zna...
Ja Wam powiem... trudno...
czasami wieczorem, juz po dzienniku, jak filmy zaczna nadawac, to Edward pilotem, bo my mamy taki nowoczesny telewizor z pilotem, leciutko poglasnia tego kucharza blondynka, co tak, jak Pani Aza ma problemy z wymowa er i nagle, jak sie nie zerwie, jak jednym susem do drzwi wejsciowych w przedpokoju dopadnie, jak je rozewrze gwaltownie.... to huk ! Lomot ! Szamotanina i ...
... zawsze nam Galazkowa spod czternastki do mieszkania wpadnie. A tak !
A Edward, elegancko, przewrocic jej sie na podloge nie pozwoli, tylko jedna reka z drzwi plame z potu po uchu wyciera, a druga ja za kark chwyta i twarz jej do swojej zbliza, i tak jej w oczy patrzy, az mnie ciarki przechodza, i mowi:
"Czego ! Czego kułwa spac nie idziesz, tylko podsluchujesz, co ? "
I luuuu ja.... Na polpietro !
Upadlyscie kiedys tak nisko, Kochane ?

 Matka_Sławka_z_Gdańska

26.11.2008 21:52

..... to miala byc Wiesia z Mezem ! Drugi raz sie Matce wzielo i tak pomerdalo.... Smiesznie, co ?

# bwradny

26.11.2008 22:05

niepokojące, Mateczko. To merdanie.

# Eliza

27.11.2008 08:32

Mariolu,myśle że Ci co dostali to podziękowali oni zapewne nic złego nie powiedzą,ani na Burmistrza ani na Naczelnego.Najgorszy źal mają ci co mają sytuacje życiową b.trudną,a jednak przydziału na mieszkanie nie dostali chociaż oczekują na nmieszkanie znacznie dłużej niż osoby które w tej chwili cieszą się swoim M.
A wierz mi że są takie rodziny w naszej dzielnicy a mimo wszystko część mieszkań zajeły rodziny z Pragi.

# mika

27.11.2008 22:31

Najlepsze jest to,że z tego niby luksusowego bloku komunalnego wypadają okna :) SUPER LUKSUS!!! hahaha

# Irek

27.11.2008 22:34

Chętnie się zamienię na moje wynajmowane za 1700, gdzie okna nie wypadają.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

28.11.2008 08:43

... okna wypadaja, bo sciana jest krzywa, to znaczy polokragla, bo jak jest z pionem, to Matka nie badaly... organoleptycznie.
A ty spokojnie poczekaj. Poczatek roku sypnie ogloszeniami wynajmu mieszkan w tym bloku... I moze zamieszkasz u jakiegos "biedaka". Lodziarza Platformy Obywatelskiej...

# kunegunda

30.11.2008 00:01

A moja siostra przyjechała z innej dzielnicy i mówi do mnie: widziałaś, jakie plazmy mają na ścianach w tym nowym bloku?. Ja na to, chyba się pomyliłaś, bo to budynek dla najskromniej żyjacych ludzi w Białołęce.

# babcia

30.11.2008 15:17

Zaczynacie bredzić. Okna, plazmy,samochody ,kochanki,szkło-zwykła zawiśc.Skoro wcześniej nie mieli możliwości to co im zazdrościcie.

# kunegunda

30.11.2008 22:17

Babciu, wiem, co piszę. Specjalnie przeszłam się zobaczyć i potwierdzam spostrzeżenia siostry. To nie zawiść, mylisz się. Uważam, że wszyscy, którzy się wypowiedzieli w tym temacie uważają, że po pierwsze budynek wybudowano ze zbyt wielkim rozmachem. Za te pieniądze mogłoby powstać trochę więcej mieszkań. A po drugie nikt nie weryfikował już dawno zatwierdzanej listy przydziałowej. Nie twierdzę też, że mieszkania otrzymali tylko "znajomi króliczka". Ale uczciwe to do końca nie było.

# Eliza

01.12.2008 11:17

Lista niby jest co roku weryfikowana,osoby z listy przynoszą zaświadczenia o zarobkach,od lekarzy zaświadczenia o chorobach swoich i dzieci jeżeli występują jakieś choroby przewlekłe czy dziedziczne w rodzinie starającej się o mieszkanie.Ale nikt np. nie sprawdza tego że rodzina mieszkająca od lat w mieszkaniu komunalnym ma mieszkanie prywatne (kupione za gotówka) które wynajmuje albo mieszka w nim syn czy córka dwudziestoparoletnia. A za pieniądze które wydano na ten blok spokojnie można było postawić budynek w którym byłoby 160 mieszkań zamiast 80,oczywiście mieszkania były by o znacznie niższym standardzie ale jak ktoś nie ma własnego mieszkania tylko mieszka z rodziną na kupie,albo mieszka na działkach bez wody i prądu,to docenił by mieszkanie nawet najskromniejsze.

# ewcia

02.12.2008 16:33

Witajcie
W budynku komunalnym który rzekomo miał być dla mieszkańców Białołęki zamieszkała właśnie rodzina z Kazachstanu z czego nasz Burmistrz jest bardzo dumny.Jak by zamieszkali ten budynek tylko mieszkańcy naszej dzielnicy to zapewne Burmistrz nie wystąpił by w TV,a tak proszę... Czego się nie zrobi dla paro minutowego wystąpienia przed kamerami

# Już nie mieszkaniec Białołęki

11.12.2008 15:57

Nasza administracja niestetu leci w kulki, więc co do bloku na Porajów to od początku można się było spodziewać że zamieszkają tam rodziny bliskich z władz gminy administracji itd. Jako przykład na rzetelność administracji moge przytoczyć sytuację. Mieliśmy dość mocno zadłużone mieszkanie i groziła nam eksmisja,( czasami tak bywa że jst kiepsko finansowo) poszlismy do administracji na uzgodnienie warunków na jakich nie będziemy eksmitowani. Z Panem Mężykowskim uzgodniliśmy że mamy spałacać, chociaż w małych kwotach dług i na bieżąco płacić czynsz. Najważniejsze aby płacic czynsz i w końcu spłacić dług. Pan Mężykowski zapewniał nas że odsetki jak tylko spłacimy dług będą anulowane, i wszystko będze ok. Moja mama w tym celu wyjechała za granicę, aby zarobić na spłatę. W polsce nie miała możliwości znalezienia pracy. Za granicą przebywała ponad dwa lata, po czym jak wróciła i dług był już spłacony i tak zostaliśmy eksmitowani do mniejszego mieszkania którego własność nie była uregulowana. Zaraz po naszej eksmisji już ktoś mieszkał w naszym starym mieszkaniu. Wiadomo więc że Pan Mężykowski musiał mieć interes w eksmisji naszej rodziny.

# ewcia

15.12.2008 16:35

Jeżeli dług jaki Państwo mieli został spłacony to nie mieli prawa Państwa eksmitować.Nie powinien Pan tej sprawy tak zostawić,sprawa powinna trafić do sądu.

# Już nie mieszkaniec Białołęki

16.12.2008 18:58

Mama chciała na początku tak zrobić ale mówi że już ma dosyć nerwów. Ja się wymeldowałem i nie mieszkam na Tarchominie. Ale chciałem tylko napisać o tym jak działa wspaniał administracja Tarchomińska.

# mieszkaniec budynku

26.12.2008 19:08

Potwierdzam ze budynek jest troszkę ze zbyt dożom rozmachem ale tylko z zewnątrz, mieszkania to nic nadzwyczajnego można zauważyć wiele niedociągnięć: niedziałające gniazdka, krzywe ściany ogólnie nie bardzo się przyłożyli do wykończenia. ale fakt że to nowy budynek i jest toaleta bo w starym mieszkaniu nie mieliśmy nawet kanalizacji. patrząc na klatkę hmm... poco tyle pustej przestrzeni bzdura parę mieszkań by jeszcze się zmieściło. nie rozumiem tylko tych zawistnych ludzi którzy piszą bzdury o kombinowaniu wygląda to tak jak by oni sami teraz kombinowali co zrobić żeby dostać tam mieszkanie i bzdury z reguły piszą.
co do niektórych stwierdzeń muszę przyznać racje na pewno znajdzie się ktoś kto dostał mieszkanie przez konekcje ale to pewnie kilka mieszkań a psy wiesza się na wszystkich.
proszę zastanówcie się co piszecie.
A poza tym to mieszkania komunalne a nie socjalne dla ludzi których nie stać na płacenie czynszu. tak wiec nie dziwcie się ze czasem ktoś coś nowego sobie kupi trzeba było popatrzeć z jakimi starymi meblami niektórzy się wprowadzają.
i jakie telewizory stare mają a co do plazmy to chyba w jednym oknie ja widać i tak jak wcześniej wspomniałem że kilka osób może było po konekcji to może właśnie tam stoi plazma.
A poza tym pamiętajmy nauczyciele nie zawsze są ubodzy mają mężów żony którzy zarabiają i stać ich na odrobinę luksusu.
sam uważam ze więcej osób powinno dostać nowe mieszkania ale nie nam to osądzać.
i jeszcze raz proszę zastanawiajcie się zanim coś napiszecie...

# Gemini

27.12.2008 16:21

A czym różni się mieszkanie komunalne od socjalnego? Komu należy się mieszkanie komunalne? Dlaczego mi się nie należy? Dlaczego ktokolwiek miałby DOSTAWAĆ nowe mieszkanie?

# prawnik

27.12.2008 16:43

w mieszkaniu komunalnym realny czynsz jest dwa razy mniejszy niz np w rsm praga i przy wlasnosciowym (!). W komunalnym ma sie dozywocie - czy sie placi czy nie placi - ustawa o ochronie lokatorow.
Ale to dobrze niech salesmenagerki tyraja i leja w pory przed kryzysem i bankiem- prawdziwy warszawiak ma lepsze komunalne za 1/4 ceny. haaaaahaaa

# xxx

09.01.2009 11:03

Do mieszkańca budynku
Piszesz że więcej osób powinno dostać nowe mieszkania,zgadzam się z tobą dziwi mnie tylko fakt że budynek zaczął być zasiedlany w listopadzie a nadal są tam puste mieszkania.Myślałam że nauczyciele jeszcze nie dostali przydziałów,ale z tego piszesz to oni już się wprowadzili,ciekawe na kogo czekają te puste mieszkania.Czy władze czekają aż ucichnie szum który jest w koło tego budynku by zasiedlić tam więcej swoich znajomych???

# Stella

20.01.2009 19:41

Ja tez znam taka rodzoine ktora niepowinna dostac mieszkania na Porajow 14 .Popieram wypowiedz ELIZY dziwi mie tylko fakt ze zadna gazeta taka jak FAKT nie zajmie sie ta sprawa.I nieuczciwi lokatorzy mieszkaja sobie spokoinie i smieja sie z innych. A wogule to bardzo bym chciala spotkac sie z Eliza i wspolnie mozemy naglosnic tą sprawę.

# xxx

21.01.2009 13:53

Sprawa była zgłaszana do mediów ale nikt się tym nie zainteresował,może ktoś odpowiedniej grubości kopertą zamknął mediom buzie.Pokazywali jedynie rodzinę z Kazachstanu która się wprowadziła do tego budynku.

# Eliza

21.01.2009 14:27

To jest fragment wypowiedzi p.Opolskiego z protokołu nr.XXIX/08 z sesji rady dzielnicy białołęka z dnia 23.09.2008r
"Burmistrz przytoczył poinformował,że 8 mieszkań w przedmiotowym budynku są przeznaczone dla nauczycieli z Dzielnicy Białołęka,8 mieszkań będzie przekazanych dla Miasta,1 dla repatriantów z Kazachstanu,28 dla mieszkańców z ul.Świderskiej 41b (bo jest taki obowiązek).Należy jeszcze dodać wszystkich mieszkańców z budynków przeznaczonych do rozbiórki i dopiero mieszkania, które pozostaną są do rozdysponowania między osoby z listy oczekujących według kolejności"
Wszystko ok,tylko że mieszkańcom z budynku przy ul.Świderskiej 41b (budynek ten stoi w pasie budowy mostu Północnego)mieszkania powinno zapewnić miasto a nie dzielnica Białołęka,ale skoro już dzielnica zgodziła się zapewnić mieszkania dla osób z tego budynku to czemu jeszcze 8 mieszkań zostało przekazane Miastu i w ten sposób Burmistrz oddał 36lokali + mieszkanie dla rodziny z Kazachstanu jest to prawie 50% lokali w tym bloku.
Więc jak sami widzicie że dla osób z listy oczekujących zostało nie wiele mieszkań i tu też nie jest prawdą że mieszkania były przydzielane według kolejności na liście.
Pozdrowienia dla Stelli

# STELLA

21.01.2009 18:34

Ja osobiście zgloszę tą sprawę do odpowiedniej gazety która tylko czeka na takie reportaże. A to co mówi pan naczelnik z Marywilskiej 44 to są same klamstwa .Obowiada ludzią którzy doniego się zgloszą o wyjaśnienie dlaczego niedostali mieszkania to co akurat przyjdzie mu do glowy ale w tych zapewnieniach czasem się zamota i traci wątek spostrzegawczy rozmówca odrazu widzi jak ladnie i glatko klamnie.Ludzie wygrywają sprawy z dużym mocarstwem jak ZUS.to uważam ,że z takimi pionkami możn sobie poradzić.

# STELLA

21.01.2009 18:38

Pozdrawjam Elize iwszystkich któży widzą niesrawiedliwość i cwaniactwo.

# Eliza

21.01.2009 21:10

Stella,mam nadzieje że gazeta o której mówisz nie siedzi w kieszeni białołęckich urzedników.Powodzenia

# STELLA

21.01.2009 21:54

Ja też tak uważam gdyż dzięki tej gazecie wielu ludzi doszlo swojch praw ,a i cala POLSKA dowiedziala się jakje machloje dzieją się w danej Gminie .Być może zobaczymy już niedlugo jak się będą lansować w telewizji niektóży możniwladcy tej gminy ale nie w takiej pokazówce jak to zrobil pan BURMISZCZ dając mieszkanie obco krajowcą . Bądz dobrej myśli Elizo pozdrawjam

# paw

21.01.2009 22:04

Ciekawe czy czytają te wypowiedzi urzędasy z gminy Bjalolęka ,a powinni,bo by wiedzieli co onich myślą mieszkańcy .

# ula

21.01.2009 22:14

Nie tylko czytają,ale i piszą na forum.Jestem pewna na 100%.Potrafią nawet przytoczyć co do słowa co ludzie wypisują na nich na forach internetowych,osobiście miałam taki przypadek jak jeden z urzędników powiedział: " niech pani nie wierzy w to co wypisują na forach internetowych"

# paw

21.01.2009 22:56

To mnie niedziwi że oni tak się tlumaczą( żeby nie wierzyć w fora internetowe) bo nic niemają na swoje usprawiedliwienie że robją machloje.Bo chcą zamknąć usta dociekliwym mieszkańcom,gdyby zaczeli się tlumaczyć to by się pomotali w swojch oszustwach.Atak to mają spokój.Sama bylam na rozmowje w zasobach lokalowych przy Marywilskiej ich tlumaczenia są śmieszne i pokrętne.Przydalo by się taką rozmwe nagrać ,ale bylby ubaw jakich mamy inteligętnych urzędasów...

# siekierka kurpiowska

22.01.2009 20:22

To, że inteligencji brakuje naszym urzędnikom to fakt, ale czytając wpisy równie "inteligętnie" objeżdżające " BURMISZCZ"-a to jestem przekonany, że p.Gęsina dużo skuteczniej uczy swoje dzieci wyborczych krętactw, niż swoich uczniów ortografii.

# xxx

22.01.2009 20:44

p.Gęsina nie nauczała j.polskiego

# uczeń

22.01.2009 22:31

uczyła fałszować głosy

# Eliza

03.02.2009 08:36

Stella widzę,że nie udało Ci się zainteresować gazety o której pisałaś tematem bloku komunalnego.Jak widzisz nie jest to takie proste.POZDRAWIAM

 buziaczek

04.02.2009 19:56

Witam
To prawda z tymi mieszkaniami przy ul. Porajów14
Kręcą jak mogą i nawet chodzą pogłoski na tym bloku, że mieszkania są posprzedawane a dla ludzi którzy oczekują na mieszkania komunalne nie ma mieszkań.Ja również jestem w takiej sytułacji, gdy blok za czeli stawiać na Porajów to na marywilskiej44 obiecywali mi i mojej rodzinnie która się składa z 3 osób, że dostaniemy przydział a co do czego doszło to zostałam poinformowana przez naczelnika, że zabrakło mieszkań w tym bloku dla mnie i mojej rodziny zamieszuje przy ul.świderskiej 41b bo Naczelnik dał mi przydział z rodzina 5 osobowa a my już od dawna jestem na liscie oczekująca na mieszkanie komunalne.

 buziaczek

04.02.2009 20:37

Eliza i Stella macie rację co do budynku przy ul.Porajów 14
Szkoda ,że gazety są takie ślepe i nie poruszają problemów ludzi, ja również bym chciała to nagłośnić w mediach co się dzieje z mieszaniami przy ul.Porajów skoro do dej pory parę lokali stoi jeszcze pustych a ludzie którzy nie mają dachu nad głową nie mogą dostać przydziału na te mieszkania...Pozdrawiam

 buziaczek

04.02.2009 20:41

Eliza i Stella macie rację co do budynku przy ul.Porajów 14
Szkoda ,że gazety są takie ślepe i nie poruszają problemów ludzi, ja również bym chciała to nagłośnić w mediach co się dzieje z mieszaniami przy ul.Porajów skoro do dej pory parę lokali stoi jeszcze pustych a ludzie którzy nie mają dachu nad głową nie mogą dostać przydziału na te mieszkania...Pozdrawiam

# Eliza

05.02.2009 08:38

W to że mieszkania zostały sprzedane to nie wierze,raczej nikt by nie nadstawiał d... za taki przekrent.Pewnie zostały poprzydzielane za odpowiedniej wysokości łapówki to jest bardziej prawdopodobne.Ale nadal są to mieszkania komunalne a nie własnościowe.No chyba,że te mieszkania które zostały przekazane miastu,może w ten sposób Pani prezydent chce podreperować budżet na wszystkim przecież zaczeli oszczędzać;) A co do tych pustych mieszkań to też mnie zastanawia,dlaczego aż tyle miszkań stoi pustych,widać że tych mieszkań nie jest wcale tak mało,przechodze codziennie obok tego bloku i mam wrazenie że około 10 mieszkan cały czas jest pustych.

 buziaczek

05.02.2009 21:17

A po za tym nie wszyscy lokatorzy z świderskiej dostało mieszkania na Porajów wiem to bo tam mieszkam, niektórzy dostali mieszkania socjalne. A więc gdzie jest reszta tych lokali co było przyznane 28 mieszkań ??? A z świderskiej dostało tylko 21 rodzin!!!

# Eliza

06.02.2009 10:46

Co do liczby lokali dla osób ze Świderskiej sam wiceburmistrz Opolski na jednej z sesji rady powiedział że jest przeznaczone dla mieszkańców Swiderskiej 28 lokali i o tyle właśnie pomniejszyła się pula mieszkań dla pozostałych oczekujących na liście.Wiec widzisz,że nawet zwykli ludzie jeśli troche się tym interesują są w stanie znaliźć wiele "nie ścisłości" to pomyśl jakie tam musiały być przekręty do których trudniej jest się dokopać,prokóratura napewno znalazła by coś ciekawego w przydziałach tych mieszkń. POZDRAWIAM

# Stella

07.02.2009 04:27

Praepraszam ,że dlugo nie pisalam .Lecz bylam zmuszona wyjechać dość daleko pozdrawjam Elize i buziaczka.I mam cichą nadzieje że już niedlugo będzje glośno o bloku komunalnym.

 buziaczek

07.02.2009 15:05

Zgadzam się z tym co piszesz i również dręczą mnie pytania na które nikt nie chce udzielić odpowiedzi ani nikt nie chce się tym wszystkim zainteresować. A po za tym dlaczego jest tyle mieszkań wolnych w tym budynku skoro twierdzą, że już nie dysponują wolnymi mieszkaniami jeśli te mieszkania są już zajęte przez innych to dlaczego nie wprowadzają się tam ludzie widocznie nie są im w cale potrzebne. Czy to są pustostany?

# xxx

07.02.2009 18:50

Ja myślę że czekają czy nie wyjdzie jakaś większa afera o ten blok i jak troche ludzie ochłoną i przestaną się tym tematem interesować to te mieszkania zajmą znajomi urzędasów.

# Stella

07.02.2009 23:56

Więc jeszcze poczekają bo ta sprawa nie zostanie zapomniana,iznalazly się już osoby, które lubją zalatwjać takie ciekawe tematy,gdyż dotyczą one ludzi najbardziej potrzebujących ,a pominiętych przy uczciwym przydziale lokali....

 Matka_Sławka_z_Gdańska

08.02.2009 09:14

Z prasy. Ad vocem.
[b] Syn radnej, dzięki mamie, dostanie mieszkanie? [b]
Życie Warszawy | dodane 2009-02-05 (06:20)
'' Syn radnej Anny Kuczyńskiej z warszawskiego Targówka (PO) może wkrótce otrzymać mieszkanie komunalne w tej dzielnicy. Dostał się na listę oczekujących m.in. dzięki mamie, która przeprowadziła wizję lokalną we własnym domu - czytamy w ''Życiu Warszawy''. Anna Kuczyńska jest w radzie Targówka m.in. członkiem Komisji Mieszkaniowej. Wpłynął do niej w ubiegłym roku wniosek o przydział lokalu komunalnego, podpisany przez jej syna. Uznał on, że potrzebuje mieszkania od dzielnicy, bo teraz mieszka z matką w trudnych warunkach. Radna ukryła początkowo przed kolegami z komisji, że wnioskodawcą jest jej syn. Nawet na ochotnika zgłosiła się do przeprowadzenia wizji lokalnej w miejscu zamieszkania wnioskodawcy, czyli... w jej własnym domu. Komisja Mieszkaniowa pozytywnie zaopiniowała wniosek. Teraz syn radnej oczekuje na przydział - informuje gazeta. Czy krewni warszawskich rajców powinni się ubiegać o lokale, na które latami czekają bezdomni i mieszkańcy zrujnowanych kamienic? Jerzy Regulski z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej komentując sprawę powiedział "Życiu Warszawy", że nie można bliskich radnych traktować jak osób drugiej kategorii. Nie można zabronić im ubiegania się o mieszkanie komunalne. Ważne, by wszystko odbyło się w sposób przejrzysty i zgodny z prawem - podkreśla. ''
Pan mowi, ze ma byc przejrzyscie, a Wy sie martwicie, ze w oknach ciemno....

# Wiesia z Mezem

08.02.2009 09:53

... lepiej radia byscie posluchali. Moj Maz, Edward tez sie zastanawial, czemu tam jest ciemno; jak w tylku u murzyna - przepraszam, ale tak to ujal i ja powtarzam slowo w slowo, ale masz ci los, ktoregos dnia wpada po robocie do domu i od progu krzyczy tem Moj Edek, ze Wiesiu, ze tam tak jest, bo pradu jeszcze nie podlaczyli na niektorych kwaterach. Az talerza z kompletu co go od Mamy dostalam o maly wlos z rak nie puscilam, bo chcialam Mu cynadrow nalozyc, zeby zjadl cos cieplego zaraz, ale jakims cudem utrzymalam i On zaczal mowic, co uslyszal 6 lutego o 17:20 w radio:
06.02.2009
IAR 17:30
'' Radna Leborkaa kradla prad''
Na posesji należącej do Przewodniczącej Rady Miejskiej w Lęborku, Wandy K. znaleziono nielegalne przyłącze energetyczne. Kabel odłączyli już pracownicy Zakładu Energetycznego. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiej policji poinformował, że wszczęto w tej sprawie dochodzenie.
Wanda K. jest Przewodniczącą Rady Miejskiej z ramienia Platformy Obywatelskiej. Za kradzież prądu grozi jej kara do 5 lat więzienia''
Rozumiecie zatem, ze sa jeszcze lokale, w ktorych aktywisci partyjni szukaja po budowach drutu, by wykonac stosowne przylacze do sieci energetycznej, aby bylo przejrzyscie. Ogarniacie problem, Dziewczyny?

 wieslaw

13.02.2009 00:14

Drodzy panistwo preczytalem wasze komentarze,nawet sobie nie wyobrazacie ile prawdy jest w tym co piszecie .Chce wam tylko powiedziec zebyscie wiedzieli jakie machloje itp robi dwoch panow Oapolski i Bożek.Panie Bormistrzu Białołeki jak dlugo bedzie pan udawal ze nic nie widzi,jak dlugo bedzie pan trzymal na posadkach takich ludzi.!!!!!!

# xxx

13.02.2009 19:19

Ci dwaj Panowie potrafią nieźle ludzią oczy zamydlić,może Burmistrzowi też zamydlili.No chyba że Burmistrz dokładnie wie co wyprawiają Ci Panowie i przymyka na to oko,albo sam maczał w tym ręce.

 buziaczek

13.02.2009 19:46

Taka jest prawda wydaje mi sie ,że wszyscy tam palce maczają!!!

# siekierka kurpiowska

14.02.2009 10:08

a i tak całe gów.. przykryje padający z nieba śnieg

# xxx

14.02.2009 13:42

Jak ludzie nie odpuszczą to i śnieg nie pomoże w ukryciu przekrętów,trzeba pilnować tych oszustów i wytykać im błędy na każdym kroku

# Karolka

15.02.2009 23:35

No prosze do tego budynku wprowadzaja sie osobiste pieski naczelnika Bozka(ktore wesza dla niego ).Panie Lukaszu niech panu dobrze sie mieszka i weszy w budynku przy porajow 14 dziwne bo z domku jednorodzinnego do bloku degradacjia:-)

# Eliza

16.02.2009 08:48

Ciekawe czy ten p.Łukasz był na liście osób oczekujących,trzeba by to sprawdzić:)

# !!!

16.02.2009 09:04

Witam
Pan łukasz nigdy nie był na liście, ale za to jego żona figurowała na liście ....Wiem to bo widziałem to listę osobiście na Marywilskiej

# 777

16.02.2009 09:17

Tak szybko się nie wprowadzi pan łukasz ze swoją rodzinka , bo ta sprawa już za daleko dochodzi o tych przekrętach. I to osobiście do tego nie dopuszczę , żeby oni tam zamieszkali bo im się z prywatnego domu nie należy mieszkać na Porajów 14 skoro mają prwatny dom na Wiśniewie i prowadzą sklep !!!!

# xxx

16.02.2009 09:45

!!! którą listę widziałeś??? Tą z tego roku??? Przydziały mieszkań na Porajów były w październiku 2008,jak p.Łukasz dostał przydział to pewnie już tam mieszka

# !!!

16.02.2009 10:11

Pod koniec zeszłego roku widziałem całą ogólna listę osób oczekujących na przydział mieszkań i na tej liście figurowała jego żona !!! A on jeszcze na Porajów nie mieszka , pewnie czeka aż wszystko ucichnie ....

# xxx

16.02.2009 10:25

pod koniec zeszłego roku wisiała jeszcze lista z przed przydziałów do tego nowego bloku.Na stronie urzędu Białołęki jest lista aktualna tam możesz sprawdzić czy osoba o której mowa nadal jest na liście czy mieszkanie dostała.

# !!!

16.02.2009 10:58

To prosił bym Ciebie żebyś mi podał tą stronę dokładna !!!

# xxx

16.02.2009 11:28

http://www.bialoleka.waw.pl/page/ na tej stronie w komunikatach i ogłoszeniach jest lista osób zakwalifikowanych do pomocy mieszkaniowej

# !!!

16.02.2009 11:39

Dzięki znalazłem już ,ale jak ściągam ten plik to to nie mogę przeczytać tej listy bo jest zamazana !!!

# xxx

16.02.2009 11:47

ja nie mam takiego problemu,jak chcesz to podaj nazwisko tej Pani to Ci powiem czy jest na liście

# !!!

16.02.2009 11:51

A mógł być mi przesłać tą listę na mejla skarb154@wp.pl

# xxx

16.02.2009 12:16

wysłana,może teraz uda Ci się ją przeczytać.POZDRAWIAM

# !!!

16.02.2009 12:19

nie udało mi się to samo mam co otwierałem ze stronki, ale dziękuje

# xxx

16.02.2009 12:21

a nie możesz tego powiększyć??

# xxx

16.02.2009 12:23

albo wyślij mi nazwisko tej Pani na maila to Ci powiem czy jest na liście

# !!!

16.02.2009 12:24

nie mogę ...

# xxx

16.02.2009 12:26

ok

# !!!

16.02.2009 12:26

ok już wysyłam ci...

# xxx

16.02.2009 12:46

Więc jeżeli Pani o której mowa jest faktycznie żoną p.Łukasza to nie dostali oni przydziału na mieszkanie na Porajów 14 bo nadal jest ona na liście osób oczekujących,lista była aktualizowana w połowie stycznia

# !!!

16.02.2009 12:54

A nie wydaje ci się to troszkę dziwne to normalne,że jeszcze nie dostali przydziału na Porajów dlatego że jest głośna sprawa o tym ale tylko ucichnie to będą tam mieszkać...A tym bardziej nie powinna figurować ta pani na liście skoro mieszkają w prywatnym domu. Pozdrawiam

# xxx

16.02.2009 12:59

a jesteś pewien że dom jest własnością tej Pani??? A nie np.kogoś z rodziny.Osoby będące na początku aktualnej listy będą pilnować spraw i na pewno ona tak szybko nie ucichnie.Bo to te osoby czują się najbardziej oszukane

# !!!

16.02.2009 13:42

Nie jestem pewien że dom należy do tej pani ,wiem tylko że zamieszkuje tam z rodzicami a z tego co wiem to osoby mieszkające w domu nie mogą sie starać o mieszkania komunalne .Bo mam znajomą która też mieszka z rodzicami w domu i nie ma takiej możliwości żeby została wciągnięta na listę bo starała sie o mieszkanie komunalne w naszej gminie i dostała odmowne pismo...

# 777

16.02.2009 13:54

Moim zdaniem Pan łukasz z rodziną nie powinni starać się o mieszkanie komunalne ,tym bardziej ze maja dach nad głową i nie wali im się dom a ludzie są w trudniejszych sytułacjach i nie mogą mieć własnego konta

# seba

17.02.2009 19:46

Mieszkania komunalne sa dla ludzi ubogich ,ktorych nie stac na kupno wlasnego m.Ztego co wiem p Lukasz juz sie pomalu i po cichu wprowadza.Pozatym dlaczego mieszkania dostaja ludzie ktozy pracuja na marwilskiej albo w ratuszu.Na świderskiej(ten budynek do rozbiorki) mieszkala a wlasciwie wynajmowala jakims studentka jedna babka ,ktora ma gdzie mieszkac razem ze swoim nowym mezem mieszka w prywatnym domu i ona ma przydzial na mieszkanie pytam sie z jakiej racji nie dosc ze oszukala wszystkich pracujac w ratuszu wydebila mieszkanie i dalej to robi a wlasciwie to ona nawet nie byla mieszkanka bialoleki (tylko ulubienica pana naczelnika).I tak to sie w tej gminie kreci raczka raczke i lóżeczko.

# 777

17.02.2009 21:57

Taka jest prawda pan naczelnik robi co chce i nikt nie ma widocznie na to wpływu co tam sie dzieje, jakie przekręty robią z mieszkaniami!!!
Dostają mieszkania osoby, którym się nie należą tak jak panu łukaszowi ale dzięki znajomości można wszystko załatwić.

# 222

17.02.2009 22:18

Moim zdaniem to jest jak w polityce masz znajomości dostajesz to czego chcesz.Bogaty,którego stać na wiele rzeczy z pazerności chce mieć więcej,a biednemu to zawsze wiatr w oczy wieje.
Na Porajów Ci,którzy dostali mieszkania mieli farta bo cała góra to nie dałaby przydziału nikomu tylko porozdawaliby wśród swoich,a reszta poszłaby na handel.

# yyyy

17.02.2009 22:51

Ludzie piszecie bzdury takie jak:przy Porajów wiszą plazmy co przecież nie jest takim majątkiem teraz każdego przeciętnego człowieka na to stać.Skoro jesteście tak poszkodowani(a wierze,że tak)to dlaczego się nie dobierzecie do skóry tym,którzy wam tak obiecywali,że i wy dostaniecie mieszkania.Nie zazdrość bo zazdrość to pierwszy stopień do piekła.

# 111

18.02.2009 07:47

Powiedzmy że każdego stać na LCD. A co może zrobić przeciętny obywatel w obec urzędasa mającego znajomości??? Ąby dobrać się komuś do skóry trzeba mieć 100% dowód na przekręt, nikt tego że miał obiecywane mieszkanie nie nagrał,więc słowo przeciwko słowu. Komu uwierzę jak myślisz??? Oni mają przygotowane kilka odpowiedzi na każde pytanie.

# kulfon

18.02.2009 14:08

Ruch OMO - Opolski Musi Odejść

# 777

18.02.2009 17:03

Nie tylko Opolski, bo i Bożek !!!

# podatnik

18.02.2009 20:13

Skoro kazdego przeciętnego człowieka z Porajow stać na plazmę, to dlaczego nie stać go na raty kredytu za wlasne mieszkanie i żebrze o komunalne

# bolek

18.02.2009 20:37

Tych dwoch panow juz dawno powinni sobie roboty szukac.To jedna klika oni obydwaj lody kreca.Znam taka babke co walczyla z nimi nawet w sadzie oczywiscie wygrala i duzo wie o tych panach,ma nawet jakies nagrania,ostatnio jak sie z nia widzialem to mowila ze ma zamiar to wszystko naglosnic i ze caly czas zbiera materialy i czeka na odpowiednia chwile.Mowila ze glowy poleca i nie tylko u Opolskiego i Bozka ale i u tych co ich kryja.Do djabla przeciesz to nie jest tych ludzi prywatny folwark,ludzie musicie sie zjednoczyc i poslac tych ludzi do diabla.

# 111

18.02.2009 22:10

Jak ma dowody to niech nagłaśnia sprawę szybko,może uda się uratować tych pare mieszkań które stoją cały czas puste.

# yyyy

18.02.2009 23:49

Ja nie pisałem,że każdego przeciętnego człowieka z Porajów tylko ogólnie,a nie porównuj raty kredytu za mieszkanie do raty za plazmę.
Czy ty myślisz logicznie?I nie sądze że Ci ludzie,którzy mają plazmy to żebrali o mieszkanie komunalne,oni się starali tak jak należało (znam ich)to nie były żadne przekręty tylko spełnili wszystkie wymogi.

# anty-podatniczka

19.02.2009 00:24

Hej cwaniaczku podatniku nie badz taki madry!co za glupoty piszesz.Kto Ci powiedzial ze kazdego z porajow stac na plazme?I nie ublizaj porzadnym ludziom nikt nie zebrze o mieszkanie.Uwazaj bo karta moze sie odwrocic i mozesz byc i twoja rodzina w sytuacji bez wyjscie i zebys ty nie musial zebrac.

# anty-podatniczka

19.02.2009 00:35

Hej cwaniaczku podatniku nie badz taki madry!co za glupoty piszesz.Kto Ci powiedzial ze kazdego z porajow stac na plazme?I nie ublizaj porzadnym ludziom nikt nie zebrze o mieszkanie.Uwazaj bo karta moze sie odwrocic i mozesz byc i twoja rodzina w sytuacji bez wyjscie i zebys ty nie musial zebrac.

# xxx

19.02.2009 10:48

Nie można przecież wszystkich uogólniać,część rodzin dostała mieszkania zgodnie z prawem i bez przekrętów,ale jak wszędzie są również takie rodziny które dostały mieszkanie po znajomości,a dla tych którzy naprawdę potrzebują dachu nad głową mieszkań zabrakło.A teraz próbują wcisnąć tym którzy nie dostali mieszkania na Porajów a chodzą do nich i dopytują dlaczego zniszczone mieszkania w starych budynkach na Pradze.

# !!!

19.02.2009 12:02

Taka jest prawda, mieszkania jeszcze są puste ale nie dla ludzi ,którzy naprawdę ich potrzebują tylko trzymają dla swoich.

# xanax

19.02.2009 13:34

Hej ludzie przybliżcie trochę osobę tego Bożka . Bo ja niewiele wiem o jego działalności

# 777

19.02.2009 15:38

Bożek to naczelnik, który pracuje na Marywilskiej 44 i zajmuję się Wydziale spraw komunalnych.

# zebra _w _paski

20.02.2009 23:05

bozek z opolskim od dawna kreca interesy z mieszkaniami ,jak nie swoim dupom to .......... dopowiedzcie sobie sami . I nie ma na nich bata ,moze wkońcu ktos sie nimi zainteresuje !!!!!!!!!!!!!!!! i skontroluje .

# 111

23.02.2009 12:02

Ale Ci dwaj Panowie znacznie przesadzają robią przekręty na taką skale że to się w głowie nie mieści.Jak by jedno czy dwa mieszkania zasiedlili nie legalnie to pewnie nikt by się nawet nie dopatrzył tego ale nie pół bloku.Panowie nie bądźcie pazerni!!!!!!
Ciekawi mnie co się stało z 8 mieszkaniami które ponoć zostały przekazane miastu,ciekawe konkretnie komu,bo w BIURZE POLITYKI LOKALOWEJ m.st warszawy nic nie wiedzą na temat przekazania jakichkolwiek mieszkań do dyspozycji miasta.

# Stella

26.02.2009 18:54

HEJ Eliza czekaj na milą wiadomość......

# Eliza

26.02.2009 20:02

Czekam,czekam:) POZDRAWIAM

# Stella

27.02.2009 05:55

Ta mila wiadomość nastąpi jutro ..Pozdrawjam

# Eliza

27.02.2009 09:54

Już się nie mogę doczekać:)Mam nadzieje że jej nie przegapię

# Stella

27.02.2009 17:06

Napewno nie przegapisz bo powjadomnie Ciebie na tym forum ,obiednice trzeba spelniać nawet jeśli to dlużej trwa pozdrawiam

# Stella

28.02.2009 12:15

Eliza z przyczyn odnas nie zależnych sprawa na którą czekasz troszkę się przedluży sorki

# Eliza

01.03.2009 09:27

Poczekam,mam tylko nadzieje że uda się dobrać do d... tym którzy na te przekręty pozwolili

# Stella

06.03.2009 05:50

Elizo napewno sprawa już ujżala by światlo dzienne,gdyby jakaś osoba lub rodzina zechciala się ujawnić i opowiedzieć o pominięciu ich w przydziale lokalu .Jak wiem to nie media nic nie mogą z tym fantem zrobić tylko ludzie z jakiś przyczyn boją się walczyć o swoje sprawy ,jeśli możesz to pomóż w ujawnieniu tych osób które chcą wystąpić w swojej i innych sprawie, wtedy wszystko rusz pelną parą pozdrawjam

# Eliza

06.03.2009 16:32

Stella to nie takie proste,ludzie którzy są teraz za początku listy osób oczekujących mają jeszcze nadzieje na szybkie dostanie mieszkania,może nawet w bloku na Porajów tam cały czas są jeszcze puste mieszkania. A jak zacznę po przez prasę walkę z urzędnikami to mogą zapomnieć o jakimkolwiek mieszkaniu.Tak to u nas niestety jest,myślę że ludzie zaczną mówić jak już wszystkie mieszkania będą zasiedlone,ale wtedy to będzie już trochę za późno.Mi też się nie udało zainteresować prasy tym tematem bo nie było chętnych do wypowiedzenia się publicznie.Moi znajomi którzy zostali pominięci przy przydziałach boją się iść z tym do prasy,boją się że nigdy nie doczekają się swojego M.

# Stella

09.03.2009 06:31

Ja to rozumnie ale jeżeli nie będzie rodziny pokrzywdzonej to sprawy nie da się ruszyć.Ludzie muszą zrozumieć ,że mając nadzieje na otrzymanie mieszkania wpędzają się w blędne kolo ,gdyż nie ujawniwjąc prawdy o p.Bożku i jemu podobnym wlaśnie zamykają soie i innym do otrzymania mieszkania. A jeśli takiego nie otrzymają to potem będzie { musztarda po obiedzie} jak to się potocznie mówi. Ale cóż ja chcialam jak najlepiej jeżeli nie ma ludzi pokszywdzonych niema sprawy pozdrawjam Ciebie Elizo i mam nadzieje że może nie wszystko stracone

# Eliza

09.03.2009 12:15

Podejrzewałam że nic nie wyjdzie z tej sprawy,nikt się tym nie zainteresuje jak sami pokrzywdzeni nie będą chcieli się na ten temat wypowiedzieć.Tak już jest w naszym kraju ludzie boją się mówić żeby nie pogorszyć jeszcze bardziej swojej i tak już trudnej sytuacji. A Ci którzy siedzą w urzędzie i robią przekręty przez to czują się bez karni.My chyba Stella mimo dobrych chęci nic nie jesteśmy w stanie nic zrobić.POZDRAWIAM

# Stella

11.03.2009 05:40

Ja też też przesylam pozdrowienia, i mimo szczerych chęci robilam co moglam ,aby tą sprawe naglośnić lecz tak jak piszesz muszą brać udzial ludzie ,których ta sprawa dotyczy.My możemy im tylko pomóc takie są warunki jakie musi spelniać osoba zajmująca się każdą interwęcją publiczną. Ja jeszcze nietrace nadzieji i myślę ,że zgloszą się osoby zajnteresowane .

# sobczyk

12.03.2009 17:04

Ta cala dzielnica ten budynek a przedewszystkim ludzie ktorzy pracuja na marwilskiej i w ratuszu to zwykle dno ,oszusci ,klamcy,kombinatorzy na wymioty zbiera.Tylko pamietajcie cwaniaki to wszystko powroci do waz z podwojona sila ,kazda krzywda ktora wyrzadziliscie innym uderzy niebawem w was podwojnie.

# sobczyk

12.03.2009 17:06

Ta cala dzielnica ten budynek a przedewszystkim ludzie ktorzy pracuja na marwilskiej i w ratuszu to zwykle dno ,oszusci ,klamcy,kombinatorzy na wymioty zbiera.Tylko pamietajcie cwaniaki to wszystko powroci do waz z podwojona sila ,kazda krzywda ktora wyrzadziliscie innym uderzy niebawem w was podwojnie.Stella ,Eliza nie znam Waszych problemow ale mam nadzieje ze wszystko sie pomyslnie pouklada pozdrawiam .

# piwko

21.03.2009 11:02

pozdrawiam

 piwko

21.03.2009 11:05

pozdrawiam

 piwko

21.03.2009 11:18

Dużo osób tam mieszka co nie powinna mieszkać

 piwko

21.03.2009 11:19

Dużo osób tam mieszka co nie powinna mieszkać

# a333

21.03.2009 11:31

jest ok

# xxx

21.03.2009 20:01

ok to będzie jak sprawą zajmą się odpowiednie osoby,które ukrócą przekręty dotyczące przydziału mieszkań komunalnych

# pokrzywdzona

26.03.2009 11:32

Witam .
Tez moja rodzina była na liście oczekujących ale standardowo zabrakło mieszkań.Chętnie się spotkam, aby osobiście konwersacje przeprowadzić.
#Stella zapraszam do dialogu
GG.13145908

# Stella

31.03.2009 06:43

Pozdrawjam pokrzywdzoną napewno się dociebie odezwę ,ale za niedlugo bo teraz mam pilną sprawę do zalatwienia pa bądz cierpliwa .

 Matka_Sławka_z_Gdańska

31.03.2009 09:14

Wt, 2009-03-31 08:04 (aktualizacja: 08:10)
Afera mieszkaniowa w Szczecinie. Kolejne osoby w rękach CBA
"Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby w związku z aferą ze sprzedażą mieszkań komunalnych w Szczecinie - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Zanim oszuści wpadli w ręce CBA, mogli odchudzić kasę miejską nawet o półtora miliona złotych... (skroty pochodza od Matki)... w ręce CBA już wcześniej trafił jeden z dyrektorów w szczecińskim magistracie, a także dwaj pełnomocnicy nowych właścicieli. Prowadzone śledztwo głównie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych ".
My jestesmy urzednicy!
Hop sa, sa, Hop sa, sa
Kradniem wszystko bez roznicy!
Hop sa, sa Hop sa, sa
Nik z nas tutaj sie nie boi!
Hop sa, sa Hop sa, sa
Bo za nami Miasto stoi!
Hop sa, sa Hop sa, sa

# Eliza

22.04.2009 11:46

#posiadający mieszkanie 2008.11.23 10:39
Jak to zwykle w naszej dzielnicy bywa kazdy wypowiada się w sprawie nie mając rzetelnej wiedzy ale przekonany o swej nieomylności. Jeśli Ty Elizo masz wiedzę (a piszesz bzdury ) to sądzę że powinnaś coś zweryfikować...Wszystkie mieszkania otrzymują mieszkańcy Bialołęki.Zaznaczyć należy że parę zasiedlili pracownicy oświaty mieszkający na terenie placówek oświatowych.W ten sposób zwolnione mieszkania przeznacza sie dla potrzeb poszczególnych szkół na swietlice lub sale lekcyjne.Nasza dzielnica pierwsza w W-wie uporzadkowała w tym zakresie szkoły.Zmniejszyła koszty utrzymania np.w ferie.Tylko przyklasnąc.Parę mieszkań (6) wymieniono z innymi dzielnicami otrzymując w zamian o 20% mieszkań na ich terenie więcej przeznaczonych dla naszych mieszkanców o powierzchniach które nie występują w dostatecznej ilości w tym budynku.Sam zgadzam się z oceną autorki artykułu o niedoskonalości systemu lub mechanizmu otrzymywania tych mieszkań ,braku okreslenia czasu zamieszkiwania ale to regulują uchwaly Rady W-wy na ktore wpływ mamy ograniczony.Widoczny jest brak konsekwencji skoro socjalne mieszkania przydziela sie czasowo to tu postępowanie jest inne ?Nikt przecież nie weryfikuje póżniejszych dochodów tych szczęsliwców. Wydaje się mi także że przy pisaniu takich artykułów może dobrze byłoby zasięgnąć informacji u zródeł. Za sprawy te odpowiada burmistrz Opolski i naczelnik Bożek i nie byloby wtedy przekłamań.
Witaj pewnie tą sprawą się już nie interesujesz ale skoro jesteś tak dobrze w tym temacie poinformowany i bronisz naszych władz to chce żebyś wiedział że do dnia dzisiejszego Praga nie dala wszystkich mieszkań które obiecała,a te które dała to były w takim stanie że dostały je w większości osoby oczekujące na lokal socjalny bo były o bardzo niskim standardzie niezły interes nasze władze zrobiły:).Po za tym nadal stoją puste mieszkania,a ludzie oczekujący na liście nie mają gdzie mieszkać.Skoro jesteś tak mądry i tylko Ty bzdur nie piszesz to powiedz mi kto zamieszka w tych pustych lokalach,bo chyba nie sądzisz że ludzie z listy oczekujących na mieszkanie w gminie Białołęka???Ciekawe kto ponosi koszty za utrzymanie tych pustych mieszkań,czyżby Białołęka miała nadwyżki w budżecie???
POZDRAWIAM

# xxx

12.05.2009 11:02

w jednym z mieszkań tak mniej więcej od stycznia stoją meble chyba prosto ze sklepu bo jeszcze w folie pozawijane i nikt do dzisiaj tam nie mieszka tylko meble sobie wstawił.Tak właśnie wygląda pomoc dla najbardziej potrzebujących w naszej gminie,komuś był potrzebny składzik na meble.Jak by ktoś z szanownej komisji mieszkaniowej to czytał to chodzi o mieszkanie na drugim piętrze nad wjazdem na parking podziemny.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

12.05.2009 13:23

... a tak, tak, Matka pamietaja, jak zaraz po Komisji zastepca burmistrza przechadzal sie juz taki rozluzniony i rozpromieniony po korytarzu z telefonem i mowil w sluchawke:
... i zaluzje kup. Koniecznie. Pamietaj !

# Ola

23.06.2009 11:47

XXX masz rację.Mieszkam dokładnie na przeciwko tego bloku i doskonale widzę to mieszkanie od dwóch tygodni na pewno nikogo tam nie było nie mówiąc już o tym że by ktoś tam mieszkał.Na pewno są ludzie którym by to mieszkanie się bardziej przydało,ale teraz już chyba nie można z tym nic zrobić nikt przecież nie będzie sprawdzał czy ktoś tam mieszka wystarczy że płaci czynsz i nic już się z tym nie zrobi. POZDRAWIAM

# Ola

24.06.2009 10:31

ha ha ha Poczytali i rolety założyli w tym mieszkaniu że by nikt się już nie czepiał

# xxx

01.07.2009 10:18

Już ktoś tam mieszka,pewnie za duży szum się zrobi w okół tego mieszkania

# mieszkanka bloku

02.07.2009 10:00

Zgadza się od jakiegoś tygodnia ktoś tam mieszka,ale nadal są puste mieszkania

# super loś jest ktoś

04.07.2009 21:34

Ludzie czy wy nie macie innych problemów !!!!. A czy jak w garażu będzie pakować Maybach to znaczy że kogoś stać na kupno mieszkania i oznacza że jest zarobiony, N I E to nic nie oznacza bo ten samochód może być prezentem albo tylko pożyczony. Ale dopiero byście mieli co pisać hahaha. że ktoś ma telewizor LCD (bo nikt w bloku nie ma plazmy) to niech ma - boli was to??? może jest w kredycie albo jest prezentem od rodziców. A wy forumowicze piszecie byle pisać bzdury nie rozróżniająć nawet plazmy od lcd.

# Gemini

05.07.2009 14:21

Otóż boli mnie, że muszę robić innym ludziom prezenty mieszkaniowe, gdy sam spłacam kredyt na swoje mieszkanie. Wkurza mnie, że rękę po jałmużnę (tak, tak - mieszkanie komunalne to jałmużna) wyciągają ludzie, którzy nie są w gorszej sytuacji ode mnie, a czasem pewnie w lepszej.
Mieszkania fundowane przez społeczenstwo muszą być tanie i w kiepskim miejscu. W przeciwnym razie różni "ustosunkowani spryciarze" wypychają z kolejki ludzi naprawdę w trudnej sytuacji życiowej. Z mieszkania komunalnego ludzie powinni chcieć uciekać "na swoje", gdy tylko trochę się odkują. W ten sposób powinni zwalniać miejsca dla innych potrzebujących. U nas, jak to w socjaliźmie, wszystko postawione jest na głowie.

# mieszkanka bloku

06.07.2009 11:28

A z plazmą się mylisz ja mieszkam w tym bloku i mam plazmę a nie LCD

# Iza31

24.07.2009 17:21

Ludzie co wy wyprawiacie porównujecie kupno plazmy z kupnem mieszkania !!!! Na prawdę niektórzy to chyba nie mają co robić i z nudów wymyślają takie głupoty

# super łoś jest ktoś

24.07.2009 22:17

No dobra to z plazmą się pomyliłam.(Sorki ) Ludzie zajmijcie się swoim życiem a nie wytykaniem tym co kto ma a czego nie ma i czy mieszkańców stać na to czy na tamto. Faktem jest że wniosek może złożyć każdy a żeby być wpisanym na listę to wiadomo że trzeba spełniać kryteria wymagane przez m.st. Warszawa i tyle.

# xxx

25.07.2009 10:44

Zgadza się że wniosek może złożyć każdy ,ale co z tego że ktoś napisze że jest bezdomny że tuła się po rodzinie i znajomych (tak porobili mieszkańcy bloku przy ul.Kowalczyka1)a tak naprawdę wynajmuje mieszkanie(bez żadnej umowy) i czeka na mieszkanie od gminy.A urzędnicy nie maja jak tego sprawdzić.A potem mówią"oni nie miel gdzie mieszkać tułali się po znajomych im musieliśmy dać mieszkanie w pierwszej kolejności" dlatego dla osób które są na liście oczekujących na takie mieszkanie po 8-10 lat mieszkań zabrakło bo 3lata temu mieszkańcy z bloku przy Kowalczyka 1 zostali wyrzuceni i część z nich stara się o mieszkania od gminy i po dostawali mieszkania w pierwszej kolejności.

# ewka

26.10.2009 18:00

Czy to prawda że w bloku przy Porajów 14 zaczęły się eksmisje osób zalegających z płaceniem czynszu???
Może ktoś wie coś na ten temat???

# ewka

26.10.2009 18:02

Czy to prawda że w bloku przy Porajów 14 zaczęły się eksmisje osób zalegających z płaceniem czynszu???
Może ktoś wie coś na ten temat???

# Natasza

27.10.2009 10:05

Czy nasza dzielnica zamierza sprawdzić czy w lokalach komunalnych mieszkają faktycznie te osoby które otrzymały przydział takiego lokalu???
Inne dzielnice odzyskały w ten sposób po kilka naście a nawet kilka set mieszkań które można przekazać osobą na prawdę potrzebującym.

# gość

19.11.2009 20:24

Dajcie już spokój to jest nudne, robienie sensacji tam gdzie jej nie ma. Warto zajrzeć do słownika ortograficznego i języka ojczystego zanim zacznie się wypisywać głupoty na forum. pisać tylko po to by pisać i to z błędami - załamka!!! Wychodzi słoma z butów :(

# adam

20.11.2009 10:56

Najlepiej dajcie spokój!!! Przecież wszystkim tylko o to chodzi,jak ucichnie szum i temat będzie zamknięty będzie można robić większe przekręty bo nie będzie się już na celowniku.
A Ty gościu skoro jesteś takim wielkim polonistą i przeszkadzają ci błędy ortograficzne innych to nie czytaj tego forum zauważyłem że i tak nic mądrego nie masz do powiedzenia :)

# pawlaczek30

14.02.2010 15:37

Witam macie racje ludzie ja czekam na zamiane lokalu poniewasz moj stan techniczny jest bardzo zly mieszkam tu od urodzenia a mam lat 32 p.naczelnik w raz z panem opolskim robia sobie jaja ze wszystkiego ale ja tego tak niepozostawie zrobie harmider na calo bialoleke wybudowali blok na porajow 14 i oczywiscie podostawali ci ktuzy niepowinni ale ja im pokaze gdzie raki zimuja pozdrawiam

# pawlaczek30

14.02.2010 16:03

Witam macie racje ludzie ja czekam na zamiane lokalu poniewasz moj stan techniczny jest bardzo zly mieszkam tu od urodzenia a mam lat 32 p.naczelnik w raz z panem opolskim robia sobie jaja ze wszystkiego ale ja tego tak niepozostawie zrobie harmider na calo bialoleke wybudowali blok na porajow 14 i oczywiscie podostawali ci ktuzy niepowinni ale ja im pokaze gdzie raki zimuja pozdrawiam

 green_tea

13.07.2010 08:54

Witam, kto ma wyrok przyznany lokal socjalny z wyrokiem sądu może ubiegać się o odszkodowanie od urzedu gminy warszawa białołęka. Mam taki wyrok eksmisyjny i zgodnie z zadaniami gminy wawa-białołeka napisanych przez naczelnika wydziału lokalowego Artura Bobka (Bożka) w przypadku niedostarczenia takiego lokalu gmina jest zobowiązana do zawierania umówi i wypłacania odszkodowania do momentu realizacji wyroku sądu. W tej chwili staram się o takie odszkodowanie, a pan Bobek zachowuje się w sposób arogancji, chamski i mnie zastrasza wraz z panem burmistrzem Opolskim podczas rozmowy. Kazał mi wybudować sobie mieszkanie. Podczas rozmowy z burmistrzem Kaznowskim zarówno pan Opolski jak i Bobek byli potulni jak baranki. Mimo wszystko na razie brak zadowalającego efektu. Dalej walcze. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o odpowiedź.

# Mieszkanka tego bloku

19.09.2014 11:36, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 19.09.2014 12:10

Dostałam ten piekielny przydział i do konca zycia bede tego załowała!!!!To blok konfidentów z opieki spolecznej,pracownikow z
ratusza gdzie cala rodzinka ma cieple posadki ,bogatych złodzieji ,bezrobotnych uchodzcow i psychicznie chorej dziewczyny, ktora
probowala zabic nauczycielke swojego syna ze szkoly 314 ale mamusia ma plecy w gminie i wariatka terroryzuje wszystkich
sasiadow.To jest dom wariatow.Nie ma czego zalowac ludzie jak najdalej od tego bałaganu

# omega

27.09.2016 12:24

Czy potrzebujesz kredytu awaryjnego lub wymagają pomocy finansowej, aby zwiększyć swoją działalność, płacić czynsz? e.t.c posiadamy certyfikaty i legalnych licencjonowanych wierzyciele. przerabiamy kredytów na krótkich i długich terminów z kredytu, jak co 2%. mamy doskonałą reputację za udzielanie kredytów dla tysięcy ludzi na całym świecie. Oferujemy dowolną ilość gwarantowanych usług kredytowych, handlowych, biznesowych lub pożyczek kredytów samochodowych, pożyczek konsolidacji zadłużenia o kontakt z naszym e-mail przedsiębiorstwo teraz (omegaloanscc@gmail.com)

# Jannik

26.09.2019 10:54

Ciekawe, czy dbają też w nim o to, aby budynek utrzymywał odpowiednią stałą temperaturę. Bez http://rekuperacja.info/gdzie-montujemy/ ciężko o to.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Wstąp do księgarni

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe