REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Szym szym

26.05.2020 12:36

Co za bezmyślnie i bez wyobraźni napisany "artykuł". To nie sytuacja jest absurdalna, tylko podejście autora do tej sytuacji.
Spłacam kredyt hipoteczny i nie mam nic przeciwko inwestowaniu miasta w budownictwo komunalne. To że miliony ludzi spłacają kredyty i są zdane na łaskę banków, to jest wynik tak bezmyślnego podejścia jakie reprezentuje autor artykułu.
Ktoś kiedyś powiedział, że od bezdomności ludzi dzielą trzy niespłacone raty kredytu. Ciekawe czy w przypadku utraty pracy w związku z kryzysem gospodarczym (tak z egoistycznego puntu widzenia nawet, choć egoizmu zawartego w tych kilku zdaniach "artykułu" nikt nie jest w stanie pobić) ci którzy tak perorują o socjaliźmie i absurdzie inwestycji publicznych, będą to robić nadal. Wtedy mieszkanie komunalne, gdyby oczywiście zostało zbudowane, mogłoby się przydać.

# lol

26.05.2020 13:16

@Szym szym
Trzeba być totalnym ignorantem ekonomicznym, żeby nie widzieć związku między kryzysem gospodarczym a rozdawnictwem. I jeszcze te dziecinne oskarżenia o "egoizm". Chcesz pomagać, pomagaj za swoje.

# Szym szym

26.05.2020 13:26

No właśnie - ignorant ekonomiczny zarzuci ignorancję. Słyszałeś o nowym dealu? O Keynesie? O tym jak ratowano gospodarkę w czasach kryzysów (vide przykład Japonii)? O pogłębianiu kryzysów przez politykę oszczędzania ("austerity" w Grecji np.). O tym że obecne rekomendacje ekonomistów dotyczą zwiększania państwowych programów pomocowych (np. tzw "koronaobligacje")? O pomysłach wprowadzania powszechnego dochodu gwarantowanego - czyli na "rozdawnictwu" dla każdego, bez względu na sytuację finansową bądź rodzinną?
Pewnie nie słyszałeś, więc to jest w mojej opinii ignorancja. I pewnie dlatego głosisz tak szkodliwe teorie jak zawarte w komentowanycm "artykule".

REKLAMA

# lol

26.05.2020 13:42

#Szym szym napisał(a) 26.05.2020 13:26
Słyszałeś o nowym dealu? O Keynesie?
Nie tylko słyszałem, nawet czytałem i analizowałem. Każdy normalny ekonomista, niepowiązany z bankami centralnymi, instytucjami państwowymi albo koncernami, powie ci że Keynes to szarlatan a nowy deal pogłębił kryzys. A ty słyszałeś o kryzysie z 1920 i polityce prezydenta Coolidge'a? Bo ja słyszałem, a nawet czytałem i analizowałem.

# Szym szym

26.05.2020 14:08

To ciekawe. Radzę nie używać dużych kwantyfikatorów, bo łatwo można wpaść w pułapkę. Tak jak autor założył, że każdy, kto spłaca kredyty "przez całe życie" (kredyty przeważnie spłacane są dużo szybciej niż w umowie), jest przeciwko budownictwu komunalnemu. Ja jestem za a spłacam taki kredyt. I co teraz?
Stany Zjednoczone weszły w wielki kryzys m.in. dzięki stosowanej polityce i taki prezydent Coolidge jako decydent się do tego przyczynił. Co Amerykanów, a później cały niemal świat czekało, to wszyscy wiedzą z historii.
Keynes nie jest szarlatanem, skąd ten pomysł? Po nowym dealu Ameryka weszła na ścieżkę niesamowitego i co dzisiaj nie do pomyślenia, zrównoważonego społecznie, także dzięki progresywnym podatkom i dużej roli inwestycji publicznych. Pomysły Keynesa traktowane są jako remedium na kryzys do dzisiaj i chyba nie ma innej metody, żeby reaktywować koniunkturę niż aktywna rola szeroko rozumianych instytucji państwowych.
Zahamowanie popytu na względnie wysokim poziomie możliwe jest właśnie dzięki "rozdawnictwu" i z korzyścią dla wszystkich. Nikt nie jest samotną wyspą w społeczeństwie, dlatego nie rozumiem i zauważam szkodliwość dla rozpowszechniania tak szkodliwych treści.

# komentator

26.05.2020 15:13

"Pomysły Keynesa traktowane są jako remedium na kryzys do dzisiaj i chyba nie ma innej metody, żeby reaktywować koniunkturę niż aktywna rola szeroko rozumianych instytucji państwowych"
hahahahahahahahaha lewak alert

REKLAMA

# lol

26.05.2020 19:39

"Po nowym dealu Ameryka weszła na ścieżkę niesamowitego i co dzisiaj nie do pomyślenia, zrównoważonego społecznie"
Tak, i pewnie dlatego weszła do II wojny światowej z gigantycznym bezrobociem, które rozładował dopiero pobór do woja.
"taki prezydent Coolidge jako decydent się do tego przyczynił"
LOL. Wielki kryzys rozpoczął się od zapowiedzi gigantycznych ceł importowych za Hoovera a został pogłębiony przez chorą politykę Roosevelta, wzorowaną na Mussolinim i Hitlerze. Coolidge był wtedy emerytem.
"nie rozumiem i zauważam szkodliwość dla rozpowszechniania tak szkodliwych treści"
Też zauważam szkodliwość rozpowszechniania etatystycznych andronów. Opiewani przez ciebie amerykańscy keynesiści mogą się poszczycić takimi dokonaniami, jak zatrudnianie bezrobotnych do przepędzania ptaków, żeby nie srały na pomniki. Człowiek ma pracę, pieniądze płyną, pomniki czyste, PKB rośnie - wszystko się zgadza się, nie?

# Antysystem

28.05.2020 01:23

Proste... mieszkanie komunalne zapewni byt rodzinie bez kryterium dochodowego ,własnościowe zapewnia to .że jest własne i można z nim robić, co się chce. Mam nadzieję, że ten,co pisze komentarz lub jego dzieci znajdą się w takim progu,gdzie zarobki nie pozwolą mu na kredyt a państwo nic nie da( i nie jestem zwolennikiem żadnej partii na P z przodu)
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break