REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Błąd w projekcie Mostu Płn

# wew78

22.11.2011 16:26

Może ktoś się zainteresuje tym jak beznadziejnie zaprojektowano wjazd i zjazd z mostu przy ulicy myśliborskiej/świderskiej. Żeby wjechać na most (po stronie Białołęckiej) trzeba będzie czekać, aż ,,teoretyczny" tramwaj przejedzie gdyż droga na most krzyżuje się z torami (tramwaj ma kursować co 2-3minuty w szczycie). Korki gwarantowane. Podobna sytuacja pojawi przy zjeździe w kierunku Tarchomina. Ponownie trzeba będzie czekać, aż tramwaj przejedzie. Gdzie był radny Tumasz z siskomu i inni radni kiedy projektowano ten bubel komunikacyjny?

 tarantula01

23.11.2011 15:01

Wiele razy spotkałem się z tym pytaniem.
Nie wiem, gdzie byli inni radni, ale Ja np. byłem na wielu spotkaniach z projektantami mostu oraz jedno nawet zorganizowałem dla mieszkańców:
http://radny.com.pl/dokumenty/spotkania -> zdm-tmp20090107spotk7Iprzebieg.pdf
To skrzyżowanie zostało tak zaprojektowane, aby nie występowało niebezpieczeństwo o którym wew78 piszesz.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
http://www.radny.com.pl

 tarantula01

23.11.2011 15:01

Wiele razy spotkałem się z tym pytaniem.
Nie wiem, gdzie byli inni radni, ale Ja np. byłem na wielu spotkaniach z projektantami mostu oraz jedno nawet zorganizowałem dla mieszkańców:
http://radny.com.pl/dokumenty/spotkania -> zdm-tmp20090107spotk7Iprzebieg.pdf
To skrzyżowanie zostało tak zaprojektowane, aby nie występowało niebezpieczeństwo o którym wew78 piszesz.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
http://www.radny.com.pl

REKLAMA

# Ewika1

23.11.2011 16:59

Przecież to jest logiczne, że będą występowały problemy! Wystarczy sobie przypomnieć natężenie ruch przed budową mostu, a wtedy tramwajów nie było. Pojawia się także problem dalszego przebiegu linii tramwajowej i ewentualnego krzyżowania się z ulicą Światowida. Jak widać stowarzyszenie SISKOM nie wykazało się wyobraźnią! W Krakowie tramwaje wpuszcza się w tunel, a u nas będzie się czekało na światłach. Wystarczy policzyć: tramwaj co 2-3 minuty w jedną stronę. W najgorszym przypadku w obie co co 1-1,5 minuty. Samochody czekają w korku od świateł przy Lidlu. Dodatkowo czekają samochody przy Świderskiej od strony wału/fabryki domów. Czekają także pojazdy od strony Świderskiej z kierunku Portowej. Dochodzą jeszcze autobusy. To jest oczywiste, że się zablokuje to rondko. Nie wiem Panie radny Tumaszu jakie masz kwalifikacje do tego, żeby oceniać jakie rozwiązania są złe, a jakie dobre. Ale widzę, że wyobraźni brak!

 tarantula01

24.11.2011 12:09

Problemy z ruchem na Myśliborskiej w kierunku południowym wynikały z tego, że za rondem przy Obrazkowej, Myśliborska - jak teraz - miała 1 pas ruchu. Sytuacja, w której 2 pasy ruchu przechodzą w 1 pas musi prowadzić do korka na tych 2 pasach ruchu. Nie wspomnę o dodatkowych samochodach ze Świderskiej.
Dla skręcających na most z ul. Myśliborskiej przewidziano 2 pasy ruchu, aby północny wlot tego skrzyżowania nie powodował problemów. Do tego należy dodać 2 pasy na wprost (czyli na południe). Pierwotnie nie planowano tego tak, jak teraz jest realizowane:
http://radny.com.pl/dokumenty -> /pisma/zdm-tmp -> zdm-tmp20071008_zdm-kons-.jpg
zdm-tmp20071008_zdm-kons-rys1.jpg
zdm-tmp20071008_zdm-kons-rys2.jpg
W efekcie rozbudowano skrzyżowanie:
http://radny.com.pl/dokumenty -> pisma/zdm-tmp :
zdm-tmp20071112_zdm-kons.pdf dzięki wyobraźni, której brak.
Co do jadących od Portowej i samochodów od strony Świderskiej w kierunku mostu, to te pojazdy w ogóle nie przecinają torowiska, aby skręcić na most. Nawet będą mogły jechać wraz z tramwajem (bo nie są to kierunki kolizyjne).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
http://www.radny.com.pl

 tarantula01

24.11.2011 12:09

Problemy z ruchem na Myśliborskiej w kierunku południowym wynikały z tego, że za rondem przy Obrazkowej, Myśliborska - jak teraz - miała 1 pas ruchu. Sytuacja, w której 2 pasy ruchu przechodzą w 1 pas musi prowadzić do korka na tych 2 pasach ruchu. Nie wspomnę o dodatkowych samochodach ze Świderskiej.
Dla skręcających na most z ul. Myśliborskiej przewidziano 2 pasy ruchu, aby północny wlot tego skrzyżowania nie powodował problemów. Do tego należy dodać 2 pasy na wprost (czyli na południe). Pierwotnie nie planowano tego tak, jak teraz jest realizowane:
http://radny.com.pl/dokumenty -> /pisma/zdm-tmp -> zdm-tmp20071008_zdm-kons-.jpg
zdm-tmp20071008_zdm-kons-rys1.jpg
zdm-tmp20071008_zdm-kons-rys2.jpg
W efekcie rozbudowano skrzyżowanie:
http://radny.com.pl/dokumenty -> pisma/zdm-tmp :
zdm-tmp20071112_zdm-kons.pdf dzięki wyobraźni, której brak.
Co do jadących od Portowej i samochodów od strony Świderskiej w kierunku mostu, to te pojazdy w ogóle nie przecinają torowiska, aby skręcić na most. Nawet będą mogły jechać wraz z tramwajem (bo nie są to kierunki kolizyjne).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
http://www.radny.com.pl

REKLAMA

# Lside

24.11.2011 20:38

nie zmienia to faktu, że zastosowano XIX wieczne rozwiązania zamiast zbudować ,,ślimaki" jak przy moście Grota, albo prościej zastosować takie rozwiązania jak po bielańskiej stronie TMP!

# marion taxi

25.11.2011 08:54

Zgadzam się. Ale przeciez Hanka prezydent Waltz głosi, że zbudowała most taniej niż PiS. Pierwotnie miał być też ślimak w kierunku Legionowa na Modlińskiej i nie ma go. Może i jest taniej, ale na pewno gorzej. Tramwaj przecinający Myśliborską to mistrzostwo bezmyślności projektantów.

# westerndig

25.11.2011 17:14

Most jest fatalnie zaprojektowany, ale między bogiem, a prawdą pisuary robiły tylko wizualizacje. Natomiast wracając do beznadziejnego skrzyżowania myśliborska/świderska/tramwaje urzędasy powinny za to odpowiedzieć. Szkoda, że pan W.Tumasz dał się tak łatwo przekonać, ale cóż jacy radni takie mosty!

REKLAMA

# współczujący

27.11.2011 23:32

Macie pretensje do Tumasza a dlaczego nie do Kaznowskiego ,Smoczyńskiego lub do Jaworskiego . Tumasz i tak nabiegał się jak pies w studni i na dodatek pogonili Go z Platformy. Trochę szacunku dla tego biedaka.
Na szczeblu miasta nawet nikt nie chciał Go oglądać . Sprawę załatwiało kierownictwo dzielnicowej PO.
Wojtku za Ciebie trzeba się tylko modlić żeby nie obciążono Ciebie kolejnymi przesunięciami uruchomienia mostu.

# telesfor

28.11.2011 10:30

Pojawia się jeszcze problem stromych przystanków. Ludzie zimą będą się na nich łamać. Dobrze to widać przy marymonckiej i modlińskiej. Smutna prawda jest taka, że mamy tragicznych radnych, tragicznego burmistrza itp. Najlepiej zaprojektowany most w naszej okolicy to Grot.

 tarantula01

28.11.2011 16:04

Przekonałem się po zapoznaniu się z analizami ruchu na skrzyżowaniach robionymi na podstawie spodziewanych potoków ruchu.
Naprawdę dobrze by było, aby inni robili więcej.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

28.11.2011 16:04

Przekonałem się po zapoznaniu się z analizami ruchu na skrzyżowaniach robionymi na podstawie spodziewanych potoków ruchu.
Naprawdę dobrze by było, aby inni robili więcej.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# westerndig

28.11.2011 16:31

To już proszę o pretensję do swoich kolegów. Podobnie mówiono, że nie będzie tak dużego zapotrzebowania na energię elektryczną jak wstrzymywano budowę elektrowni atomowej w Żarnowcu. Teraz się okazuje, że potrzeba kilku elektrowni atomowych. Jest to logiczne, niezależnie od prognoz buduje się bezkolizyjne skrzyżowania (ślimaki, estakady, wiadukty itp.).Są ludzie, którzy biorą pieniądze za rządzenie i niech robią to dobrze! Trudno, żeby dozorca, lekarz, nauczyciel, kierowca autobusu wszystko kontrolowali. Na takiej zasadzie rozumiem, że elektryk ma chodzić za hydraulikiem i go kontrolować i w drugą stronę(sic!).

# cobra22

28.11.2011 23:29

do współczującego; nie zapomnij dodać o tramwaju do Winnicy.

REKLAMA

# happyeaster

30.11.2011 19:39

Właśnie ponoć tramwaje mają jeździć tylko do myśliborskiej. Mają niby załatwić tramwaje dwukierunkowe.Ale lipa!

# westerndig

01.12.2011 15:11

Ciekawe ile będzie kosztowało wynajęcie takich tramwajów lub ich zakup? To się robi śmieszne! Może ,,mądry" SISKOM trzaśnie jakąś swoją mądrość. Jeszcze powinni sobie dobrać eksperta od wszystkiego czyli Furgalskiego

 tarantula01

01.12.2011 22:07

Tramwaje dwukierunkowe bez względu na to czy będą wykorzystywane do jazdy po moście Północnym, czy nie, trzeba kupić. Będą one potrzebne podczas wszelkiego rodzaju remontów sieci, czy budów skutkujących odcięciem dostępu do normalnej pętli. Wystarczy przypomnieć sobie jak długo i ile razy w ciągu ostatnich 5 lat nie kursowały tramwaje na odcinku: Woronicza - Służewiec. Także podczas przebudowy wiaduktów przy Andersa znalazłyby zastosowanie (kursy z Marymontu do ul. Zajączka i z powrotem).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
członek Zarządu SISKOM

REKLAMA

 tarantula01

01.12.2011 22:07

Tramwaje dwukierunkowe bez względu na to czy będą wykorzystywane do jazdy po moście Północnym, czy nie, trzeba kupić. Będą one potrzebne podczas wszelkiego rodzaju remontów sieci, czy budów skutkujących odcięciem dostępu do normalnej pętli. Wystarczy przypomnieć sobie jak długo i ile razy w ciągu ostatnich 5 lat nie kursowały tramwaje na odcinku: Woronicza - Służewiec. Także podczas przebudowy wiaduktów przy Andersa znalazłyby zastosowanie (kursy z Marymontu do ul. Zajączka i z powrotem).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
członek Zarządu SISKOM

# spekol

02.12.2011 14:11

tylko ciekawe kto i na jakiej zasadzie załatwi je w tak krótkim czasie. Coś mi śmierdzi jakimś przekrętem....

# streńdż

05.12.2011 20:44

Dziwię się, że pogoda jest w miarę dobra, a na budowie mostu po 16.00 nic się nie dzieje. Przecież można montować ekrany itp.

REKLAMA

# Anhydryt

09.12.2011 16:28

Słuchajcie na tym moście jest jeszcze strasznie dużo do zrobienia. Ciekawe czy miasto zacznie naliczać kary za nieterminowe oddanie mostu. Druga sprawa to absurdalne zajęcia radnego Tumasza. Zajmuje się zbieraniem podpisów przeciwko nazwie mostu, a nie interesuje go przyszłość dróg dojazdowych do mostu m.in. ulicy Świderskiej, która ma zakręt 90 stopni, nawierzchnia jest zniszczona i źle jest zrobione odwodnienie. Ponadto ulica ta powinna być szersza, niestety nieudolny projekt mostu (część pod wiaduktem) uniemożliwi jej poszerzenie.

 tarantula01

12.12.2011 00:47

Ja tam wolę, aby oficjalna nazwa mostu to była nazwa most Północny. Stąd zbieram podpisy za nadaniem nazwy most Północny. Miasto wydało pieniądze na konsultacje społeczne i potem radni nie uszanowali wyników.
A pod jakim kątem powinna mieć zakręt ul. Świderska? Nawierzchnia ulicy Świderskiej została odnowiona przez ZDM (bo to ulica podlegająca pod Prezydenta Miasta, a nie pod Burmistrza Dzielnicy) na odcinku, gdzie nie są prowadzone prace związane z TMP. Na placu budowy TMP nawierzchnia może być zniszczona, bo nie zakończyła się budowa. O odwodnienie ulicy Świderskiej, po otrzymaniu sygnałów od mieszkańców zawnioskowałem już jakiś czas temu:
http://bip.warszawa.pl -> Dzielnice -> Bialoleka -> Rada_2010_2014 -> Interpelacje_zapytania -> należy wpisać w polu radny Wojciech Tumasz i na stronie 2 z wynikami odnaleźć interpelację 256. Nie jeżdżę tamtędy zbyt często (samochodu używam do jazdy po mieście bardzo rzadko, a autobus tam nie jeździ), więc rozumiem, że urzędnicy się jeszcze nie spisali? Sprawdzę i zainterweniuję gdzie trzeba (ZDM).
Ulica Świderska wcale nie powinna być szersza. Obecny korek na tej ulicy od np. Świętosławskiego wynika z braku drożności ul. Modlińskiej (kierowcy wybierają alternatywę w postaci Myśliborskiej - Dorodnej, itd.). Po otwarciu mostu Północnego obecny korek na pewno ulegnie znacznemu skróceniu.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
http://www.radny.com.pl
PS. Dziwię się, że żaden z radnych, np. 7 radnych wybranych z okręgu nr 1, nie interesuje się odwodnieniem ul. Świderskiej.

 tarantula01

12.12.2011 00:47

Ja tam wolę, aby oficjalna nazwa mostu to była nazwa most Północny. Stąd zbieram podpisy za nadaniem nazwy most Północny. Miasto wydało pieniądze na konsultacje społeczne i potem radni nie uszanowali wyników.
A pod jakim kątem powinna mieć zakręt ul. Świderska? Nawierzchnia ulicy Świderskiej została odnowiona przez ZDM (bo to ulica podlegająca pod Prezydenta Miasta, a nie pod Burmistrza Dzielnicy) na odcinku, gdzie nie są prowadzone prace związane z TMP. Na placu budowy TMP nawierzchnia może być zniszczona, bo nie zakończyła się budowa. O odwodnienie ulicy Świderskiej, po otrzymaniu sygnałów od mieszkańców zawnioskowałem już jakiś czas temu:
http://bip.warszawa.pl -> Dzielnice -> Bialoleka -> Rada_2010_2014 -> Interpelacje_zapytania -> należy wpisać w polu radny Wojciech Tumasz i na stronie 2 z wynikami odnaleźć interpelację 256. Nie jeżdżę tamtędy zbyt często (samochodu używam do jazdy po mieście bardzo rzadko, a autobus tam nie jeździ), więc rozumiem, że urzędnicy się jeszcze nie spisali? Sprawdzę i zainterweniuję gdzie trzeba (ZDM).
Ulica Świderska wcale nie powinna być szersza. Obecny korek na tej ulicy od np. Świętosławskiego wynika z braku drożności ul. Modlińskiej (kierowcy wybierają alternatywę w postaci Myśliborskiej - Dorodnej, itd.). Po otwarciu mostu Północnego obecny korek na pewno ulegnie znacznemu skróceniu.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
http://www.radny.com.pl
PS. Dziwię się, że żaden z radnych, np. 7 radnych wybranych z okręgu nr 1, nie interesuje się odwodnieniem ul. Świderskiej.

REKLAMA

# zakorkowany

12.12.2011 22:33

A po oddaniu do remontu mostu Grota obawiam się, że Świderska stanie zupełnie. Mieszkańcy Białołęki, którzy będą chcieli się przedostać na drugą stronę Wisły będą czekać na wjazd na Most Północny ( alternatywą będzie Gdański) , który niestety kończy się na Modlińskie. Cały ruch z Jabłonny i Legionowa rano ( po południu z Centrum) przejdzie przez Modlińską blokując skutecznie przejazd do Tarchomina.

# Anhydryt

13.12.2011 09:38

Korki po prostu się przesuną ze względu na źle zaprojektowane wjazdy na most. Będą na Świderskiej, Myśliborskiej. Nie rozumiem dlaczego radny Tumasz wychodzi z założenia, że jeżeli autobusy gdzieś nie jeżdżą to ma być źle. Rozumiem, że radny będzie postulował budowę szlabanów blokujących wjazd dla samochodów. Drogi, trasy powinny być tak zaprojektowane, żeby były bezpieczne i wygodne dla wszystkich użytkowników ruchu. Świderska powinna być szersza, a zakręty łagodniejsze zapewniłoby to bezpieczeństwo. Szkoda, że pan radny nie ma wyobraźni i ma się za jakiś autorytet komunikacyjny chociaż nie ma do tego kompetencji. Do analizy ruchu są odpowiednie instytuty, a nie przeczucia radnego.

# krytyk

13.12.2011 17:58

A czemu nie wymagasz od urzędników, którzy są wyspecjalizowani w temacie? Budują przecież drogi w dzielnicy, to mogli się przyjrzeć. Zresztą analizy radnego Tumasza zostały potwierdzone przez profesora Zobla, to jednak radny się zna.

# Anhydryt

14.12.2011 11:47

ale co zostało potwierdzone? Proszę o szczegóły

# Polimorfizm

19.12.2011 15:00

Byłem dzisiaj na budowie ,,północnika" i praktycznie nic tam się nie dzieje. Liczba osób pracujących około 20. Przecież ten most miał być oddany do końca roku! Wiadomo, że ten termin jest nieosiągalny, ale tam praktycznie nic się nie dzieje!

# Krajan

19.12.2011 22:01

Most Północny oddadzą w dniu imienin Hani GW,więc nie ma co się spieszyć a władza i tak ma w du,,, mieszkańców

# bleeee

20.12.2011 10:18

Północnik :-(

 tarantula01

20.12.2011 23:56

@Anhydryt:
http://radny.com.pl/dokumenty -> pisma/zdm-tmp :
zdm-tmp20071112_zdm-kons.pdf
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
www.radny.com.pl

 tarantula01

20.12.2011 23:56

@Anhydryt:
http://radny.com.pl/dokumenty -> pisma/zdm-tmp :
zdm-tmp20071112_zdm-kons.pdf
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
www.radny.com.pl

# Ispep

21.12.2011 16:39

Świetnie, właśnie poinformowano, że most zwany północnikiem ma kolejne opóźnienia, a firma P-A nie będzie płacić kary!

# polaero

28.12.2011 20:16

właśnie czemu oni nie będą płacić kary, to jest niesprawiedliwe!

# mpln

04.01.2012 15:58

Dlaczego na budowie mostu nic się nie dzieje?

# partyjota

06.01.2012 02:37

BO TO POLSKA właśnie!!!

# eskaemka

06.01.2012 14:33

A pan Tumasz zbiera podpisy przeciwko nazwie, lepiej by zrobił zbierając podpisy przeciwko wolnej budowie i braku kary za opieszałość. Do roboty panie radny!

# obojętny

08.01.2012 08:49

Ludzie o co wy kruszycie kopie???
POwiedzieli Wam, że nabudują szkół, przedszkoli, żłobków i most - POwiedzieli
POwiedzieli Wam, że z powodu kryzysu brakuje pieniędzy na inwestycje - POwiedzieli
Jak komu szkodzą korki to niech nie pije i niech się wyprowadzi z Białołęki
POprostu niech się wyprowadzi
POwiadam Wam, że urzędnicy nie są od myślenia i rozwiązywania ludzkich, społecznych, infrastrukturalnych i komunikacyjnych problemów mieszkańców tylko od URZĘDOWANIA
Dlatego jeszcze raz POwtarzam
Kto się z tym nie zgadza - droga wolna nie musi mieszkać na Białołęce

# antypijar

09.01.2012 16:20

Problem w tym, że przez działania PRemiera niedługo nie będzie gdzie się wyprowadzić. Urzędasy na most i hop...

 tarantula01

09.01.2012 23:36

Zbieram za nazwą most Północny. Fakt jest to też przeciw nazwie: most Marii Skłodowskiej - Curie

 tarantula01

09.01.2012 23:36

Zbieram za nazwą most Północny. Fakt jest to też przeciw nazwie: most Marii Skłodowskiej - Curie

# Szerszeń

13.01.2012 09:53

Czemu nikt z władz nie interesuje się opieszałością na budowie mostu :-( ?

# Muchozol

17.01.2012 21:03

Panie radny Tumasz co się dzieje z tym mostem? Czemu prace nie postępują? Ewentualnie inny panie radny lub pani radna?

 tarantula01

18.01.2012 19:22

Prace postępują, ale w tempie ślimaczym. Jest już prawie całe oświetlenie i montowane są ekrany. Tylko w tym tempie zejdzie z tymi wszystkimi pracami do ... późnej wiosny. Zainteresowałem sprawą dziennikarzy, aby wywarli presję.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
http://www.radny.com.pl

 tarantula01

18.01.2012 19:22

Prace postępują, ale w tempie ślimaczym. Jest już prawie całe oświetlenie i montowane są ekrany. Tylko w tym tempie zejdzie z tymi wszystkimi pracami do ... późnej wiosny. Zainteresowałem sprawą dziennikarzy, aby wywarli presję.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
http://www.radny.com.pl

# ddt

18.01.2012 21:25

Rozumiem, że zima zaskoczyła drogowców bo jest zbyt... lekka i chyba ,,profilaktycznie" wzięli sobie wolne. Nie rozumiem czemu wykonawca nie płaci kary. Rozumiem, że budowa może się opóźnić, ale po tempie prac widać, że się bardzo pewnie czuje i ma gdzieś wszystko. Czy ktoś znowu coś wziął od kogoś??

# ddt

23.01.2012 16:00

Czy któryś radny może zgłosić problemy z budową mostu północnego MCS do Najwyższej Izby Kontroli. Bo to się tam dzieje to są jakieś żarty.

# Spacerownik

29.01.2012 18:55

Dzisiaj byłem na spacerze po naszym cudownym moście. Ku mojemu zdziwieniu w ciągu miesiąca nic się na tej budowie nie zmieniło. :-( O co w tym chodzi?

# wyborca

30.01.2012 16:39

Zima

# cobra22

30.01.2012 16:40

zaskoczyła drogowców.

# VisionTar

06.03.2012 17:25

Dziwi mnie, że nikt nie interesuje się jakością prowadzonych prac na Moście Północnym. W czasie dzisiejszej wizyty na moście mogę stwierdzić, że nasypy prowadzące do mostu są niewłaściwie utwardzone co przejawia się m.in. pęknięciami i osunięciami. W dalszym ciągu nie zamontowano oświetlenia w tunelu na ul. Świderskiej. Pojawiły się osunięcia i rozstępy przy ścieżce rowerowej prowadzącej na most. W dalszym ciągu prowadzi się budowę (z szalunkiem) ściany oporowej na odcinku między końcem nasypu, a początkiem wału przy niewykorzystywanej kwaterze składowiska. Dodatkowo dziwi mnie, kto pozwolił na idiotyczne zaprojektowanie ścieżki rowerowej prowadzącej na most. Ścieżka gwałtownie kończy się na ulicy Świderskiej przy znacznym spadku (wiem, że trzeba uważać jak się jeździ na rowerze, ale powinno się tak projektować,aby minimalizować potencjalne kolizje). Trzeba także zwrócić uwagę na brak barierek przy wyżej wymienionej ścieżce, a dokładnie przy chodniku dla pieszych, może to być niebezpieczne np. dla dzieci. I na koniec jaki idiota pozwolił, aby całą trasę umieścić między nieprzeziernymi ekranami? To sprawi, że trasa będzie rurą komunikacyjną, chociaż widoki mogłyby być ciekawe dla oka. Przecież istnieją ekrany np. z poliwęglanów zastosowano je m.in. przy EC Żerań. Proszę Państwa będziemy mieli wyjątkowo brzydki most, z opóźnionym otwarciem (za które nikt nie poniesie konsekwencji, a gadanie o powodzi jest bzdurne), który będzie się nadawał szybko do remontu, ale cóż liczą się układy!

# z Dąbrówki

08.03.2012 09:32

Skandalem jest też to, że przez ostatnie 3 miesiące nie zdołano zamontować wszystkich ekranów - powódź, ani zima w tym nie przeszkadzały. Ciekawe, czy na euro zdążą?

# 126pe

13.03.2012 20:05

Co z tym otwarciem miało być w marcu, a teraz mówi się o czerwcu? Ja nie wiem jakie trzeba mieć plecy, żeby być zwolnionym z kary i nie podawać dokładnego terminu otwarcia!

# tikitikitak

13.03.2012 20:55

Otwarcie będzie w dniu imienin Pani Prezydentowej Hanny GW

# Katarzyna

13.03.2012 22:40

Przy każdej budowie powinna być tablica informacyjna m.in z datą rozpoczęcia i ukończenia budowy. W tym przypadku brak. Rozumiem , że 1 termin mógł być niedotrzymany z uwagi na klęski żywiołowe / 4 miesiące/ ale trzeba stwierdzić, że w tym roku nie było w zasadzie zimy /ok. 3 tygodni tylko w lutym/ - a końca budowy nie widać. Pewnie nie ma wyznaczonego końcowego terminu oddania przeprawy aby nie byy naliczane kary. Myślę, że oddadzą latem aby p. Prezydent nie musiała ubierać futra z norek na imprezę. Władza lekceważy mieszkańców

# Winnica

28.03.2012 14:39

Tablica informacyjna z terminem końca budowy to nie w tym kraju.

# surykatka03

28.03.2012 17:09

No, głupio by było premie przyznawać.

# GrandMal

28.03.2012 21:29

jacy radni taka marna trasa
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024