REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# oki

14.09.2015 21:57

Przecież na Forcie Bema jest raptem kilkanaście bloków, to bez przesady....mają 2 autobusy, podwózkę w 5 min do Koła, a stamtąd tramwaje i autobusy. To co mają powiedzieć mieszkańcy innych części Bemowa??? Nie spod każdego bloku jest dojazd bezpośrednio do centrum, można podjechać te 3 przystanki.

# Bezmózg

15.09.2015 13:22

Tak, to prawda-Obrońców Tobruku jest najładniejszą ulicą Bemowa.Dużo zieleni,dość niska zabudowa i ZERO bilbordów i reklam przy jezdni.Tylko ten magazyno-koścół ze plastikową szmatą PCV pomiędzy drzewami.Taki magazyn ,to jest niezły ale przy pod Raszynem.

# Olik

16.09.2015 15:24

Tak, ale nie zapominajmy, że oprócz bloków jest tam sporo miejsc użyteczności publicznej, do których ludzie z innych części miasta chcą dojechać, i nie mając dogodnego dojazdu pchają się na Obrońców Obruku samochodami, których tam naprawdę nie ma gdzie postawić. Boiska do piłki nożnej, największy plac zabaw na Bemowie, hala Legii, w zimie lodowisko. Za chwilę będzie jeszcze jedno przedszkole (razem dwa) i żłobek. Jasne, część z tej infrastruktury służy mieszkańcom okolicznych bloków i idzie się na piechotę, ale ludzie z innych części Bemowa a nawet z innych dzielnic też tu przyjeżdżają. Tymczasem komunikacja z resztą dzielnicy to tez tylko autobus z pętli Nowe Bemowo na Koło, już nawet na Zachodzącego Słońca jak sie chce dojechać, to trzeba się przesiadać...

REKLAMA

# oki

16.09.2015 18:36

#Olik - wybacz, ale dramatyzujesz. Na Fort Bema czy to do hali Legii czy na boisko piłkarskie łatwo się dostać:
1 opcja - wysiąść na przystanku pod Carrefourem i przejść te 300m
2 opcja - wysiąść na pętli Nowe Bemowo i między blokami Wolfkego podejść z 300m
3 opcja - podjechać autobusem z Koła lub z 2-giej strony, zależy skąd jedziesz
Ja tak robię i dramatu nie ma.
Niekiedy ludzie mają dużo większe odległości między przystankami.
Tak wiec komunikacja jest dobra tylko trzeba to zauważyć.
Co do żłobka i przedszkole, to raczej zajmą je dzieci mieszkańców nowo budowanych bloków na Forcie.

# jaj

17.09.2015 14:13

Gdzie można znaleźć info o nowym przedszkolu przy Forcie?
Mój dzieciak już raczej nie skorzysta, ale niemniej ciekawi mnie ten temat, jako mieszkańca.
Pozdr

# Olik

18.09.2015 10:58

# jaj
http://www.bemowo.waw.pl
/dzieci_i_mlodziez/aktualnosci/
edukacyjny_program_ratunkowy_d,9339/
Musisz z tych trzech linijek zrobić jeden link, bo strona traktuje to jako długi wyraz (a nie jako link) i nie pozwala mi wysłać posta.
To jest kopia dokumentu ze stron urzędu dzielnicy, ale gdzieś go zbunkrowali teraz na stronie, nie chce mi się szukać.
#oki
żeby dojść do właściwego miejsca na Obrońców Tobruku czy to od Carrefoura, czy to z pętli, przy radosnym grodzeniu dróg przez osiedla, trzeba naprawdę znać te tereny... Ja sama jak się wprowadziłam, kilkakrotnie trafiałam w ślepą alejkę (tj. zakończoną niespodziewanym płotem) zanim się nauczyłam, gdzie trzeba iść.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA